Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2011

Koutek pro maminky: Děti a aromaterapie

Skutečnost, že výrobky Karla Hadka pomáhají při rozličných zdravotních potížích i nemocech všude tam, kde se běžně podávají léky mající mnoho vedlejších účinků, jistě potvrdí všichni, kteří se někdy s těmito výrobky setkali.

Dospělí jsou již jistým způsobem „zatíženi“ klasickou léčbou. Pokud se však začnou zajímat o své zdraví a využijí i možnosti aromaterapie, bývají mnohdy po krátké době velice mile překvapeni rychlým vyřešením letitých zdravotní potíží. Nemoc se zvládá snadněji a ještě se dostaví vylepšení pleti, navrátí se hybnost kloubů i chuť do života…

U dětí jde vše mnohem snadněji, obzvlášť pokud se maminka začne o aromaterapii zajímat již před narozením miminka. Aromaterapie je skvělým pomocníkem ihned po porodu, ale hlavně pak v průběhu celého života. Příkladem je moje dcera a má 2,5letá vnučka, která je od narození hýčkána aromaterapií, a podotýkám, že skvěle hýčkána!!! Jakmile se vyskytne nějaký zdravotní problém, spíše problémek, dcera volá o radu. Dříve jsem jí radila, co má použít a jak. Nyní se situace změnila, jen řekne: „Malá trochu kašlíkuje. Prosím mami, pošli mi…“ a už jen napíše, co jim v aromaterapeutické lékárničce došlo.

A co taková lélárnička obsahuje? Základem je ELEUTHEROCOCC extrakt, posiluje imunitu a je velice účinný proti různým potížím a nemocem. Vždy musí „být přítomen“ nikoli Hliník, který se odstěhoval do Humpolce, ale NOSNÍ OLEJ BABY, DONOSOL, CHINA BALSAM, éterický olej z MÁTY PEPRNÉ. LEVANDULE – na různá poranění, odřeninky. Na osvěžení a dezinfekci prostoru éterický olej CITRONOVÝ, EUKALYPTOVÝ, POMERANČOVÝ i krásně vonící LITSEA CUBEBA, uklidňující MEDUŇKA. Samozřejmě, že úspěch slaví směs éterických olejů JEŽÍŠEK, a to nejen o Vánocích. Dávkování éterických olejů je individuální, ale doporučuji 1 kapku na 5 m2.

Velice účinný je i prostředek ORANGE-SANITOL, nejenže skvěle čistí vše, kde se použije, ale i nádherně voní. Jistě se osvědčil všem, kteří ho vyzkoušeli!

Nyní je v „kurzu“ ZUBNÍ OLEJ. Vnučka jej vyžaduje 3x denně a zoubky čistí tak důkladně, jako by je měla opravdu hodně ušpiněné. I přestože moc nemluví, upozorní na přání čistit si zoubky velice srozumitelně. Běží do koupelny, vezme si kartáček a řekne: „Zuby, olej.“ A mamince je jasné, co se bude dít. O spokojenosti nemůže být pochyb, její výraz na obrázku vyjadřuje vše! O prospěšnosti zubního oleje ví pocitově. Má tak veliký předstih před mnohými dospělými, kteří nebyli na kurzu pana Hadka, a proto většinou neví, proč je mnohem zdravější používaní  Zubního oleje místo nabízených a doporučovaných zubních past.

Věřím, že vy, kteří čtete tento článek, už to víte! O působení aromaterapeutických preparátů mám velice kladné zpětné vazby od maminek, které mě požádaly o radu při různých potížích svých ratolestí. Moc mě těší, když mi maminky sdělí své zkušenosti a poznatky s výrobky, které jsou dle katalogu určeny pro nějaký problém, a ony zjistí, že preparát pomáhá i při jiných potížích.

Zkušenosti maminek předávám dalším maminkám a mám velkou radost, jak je taková komunikace úžasná a prospěšná pro všechny, pro otřelé aromaterapeuty i pro začínající a tápající uživatele.

Vlastimila Kolarčíková
kosmetička-aromaterapeutka, Ostrava
e-mail: vlastimilakolarcikova@seznam.cz, telefon: 603 286 335

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Každé vydání časopisu Aromaterapie s sebou přinášelo otázku co napsat do jejího úvodníku. Tato otázka se samozřejmě nabízí i tentokráte. Odpověď na ni je poněkud složitější.

Očima zaměstnanců

Ráda bych napsala pár slov o situaci vzniklé ve firmě AROMATERAPIE Karel Hadek s.r.o. Pohled, jak to vidím já, tedy pohled očima zaměstnance.

Slovo odborníka: Voňavé krizové řešení

Psát články do časopisu Aromaterapie, které by zaujaly vás čtenáře, není jednoduché za situace, kdy firma Karla Hadka funguje, natož nyní, kdy je stav, řekla bych, přímo krizový. Doporučovat preparáty vyrobené laborantkami nyní nelze, a proto jsem se rozhodla popsat pár možností, které zvládnete doma sami.

Slovo odborníka: Oleje a ochrana očí

Bylo již mnoho napsáno o využití olejů na mnohé neduhy lidstva. Ať to byly éterické oleje, jejich směsi, rostlinné maceráty, exkluzivní oleje, či „obyčejné“ rostlinné oleje.

Slovo odborníka: Jak přežít zimu pomocí Tradiční čínské medicíny?

Z pohledu tradiční čínské medicíny vládne zimnímu období prvek Voda. Voda má chladnou povahu a z tělesných orgánů ovládá ledviny, močový měchýř a pohlavní orgány.

Slovo odborníka: Rychlá úleva s produkty Karla Hadka

Znáte to. Přijde nějaký neduh nebo bolest, úraz, a nevíte co s tím.

Slovo odborníka: Nohy vás nosí celý život, proto si zaslouží vaši pozornost!

Vaše nohy jsou každý den uzavřeny v botách v průměru patnáct hodin, přičemž teplota v obuvi se může pohybovat až kolem 40 °C. Není divu, že na konci dne máte nohy nateklé, bolavé a velmi unavené. Špatným výběrem bot svým chodidlům také nepomůžete, „odmění“ se vám zvýšenou potivostí, bolestmi paty a také kuřími oky, otlaky a mnohdy i plísní.

Slovo odborníka: Kosmetika začíná…

Pod slovem kosmetika si povětšinou představujeme různé dózičky či lahvičky, kde úkolem jejich obsahu je starat se jak o naši krásu, tak i nestárnoucí vzhled pokožky. Málokoho napadne, že kosmetika je podstatně širší pojem a počátek kosmetického ošetření je nutno hledat někde úplně jinde.

Slovo odborníka: Konopí a konopná mast – obojím se můžete léčit

Jak se stavět ke konopí? Pro některé je tato otázka předem vyřešená, možná znají pravdu a možná předem tuto rostlinu zavrhli, jiní bloudí v mediálním oparu, který tuto rostlinu zahalil tak důkladně, že pár let potrvá, než se podaří všechny bludy o konopí vyvrátit.

Slovo odborníka: Levandule v chirurgické ambulanci

Rád bych se s vámi podělil o zkušenost s levandulovým ÉO.

Zkušenosti a rady: Půl života s Hadkem

Jak to tak v životě bývá, vždy, když se blíží nějaká významná životní událost, člověk bilancuje.

Zkušenosti a rady: Pochvala pro Orange Sanitol

Vážení a milí, opět se Vám připomínám se svými názory na výrobky pana Karla Hadka.

Škola aromaterapie: Opary – stále aktuální téma

K často se vyskytujícím chorobám patří i opary. Jedná se o onemocnění virového původu projevující se skupinkami puchýřků na kterékoli části těla nebo sliznic. Mezi tato nakažlivá onemocnění patří „obyčejný opar“ (herpes simplex) i „pásový opar“ (herpes zoster).

Škola aromaterapie: Studená sprcha... Proč ne?

Patříš také mezi lidi, co nemají nadbytek energie? Mezi lidi, kteří jsou často unaveni, jen tak proplouvají dnem a nemají chuť či spíše sílu, ze svých cílů a plánů něco realizovat? Kolegové v práci ti energie moc nepřidají a na děti doma moc trpělivosti nemáš? Třeba ti pomůže právě „STUDENÁ SPRCHA“!

Poradna

Koutek pro maminky: Aromaterapie v Baby clubu Nekky

V baby clubu Nekky nabízíme rodičům, kromě kurzů plavání a cvičení, také kurz masáží miminek a dětí. Program probíhá ve speciálně upraveném prostoru pro miminka, je doprovázen příjemnou relaxační hudbou s minimálním počtem dětí ve skupince.

Koutek pro maminky: Děti a aromaterapie

Skutečnost, že výrobky Karla Hadka pomáhají při rozličných zdravotních potížích i nemocech všude tam, kde se běžně podávají léky mající mnoho vedlejších účinků, jistě potvrdí všichni, kteří se někdy s těmito výrobky setkali.

AromaFauna: Nosní olej Fauna Rinis

Naší dvouleté fence shih-tzu jsme se rozhodli pořídit kamarádku z vlastního chovu. Po nakrytí jsme netrpělivě očekávali příchod štěňátek.

AromaFauna: Prevence a spokojená zvířátka

Představte si Zoo obchod o 300 m2. Trvale je zde velké množství různých druhů zvířat. Akvária s různobarevnými rybkami, hadi, želvy, leguáni, morčata, křečci, králíčci, myšky, opice, psouni, drobné exotické ptactvo.

AromaFauna: Ptáte se…