Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2011

Úvodní slovo Karla Hadka

Každé vydání časopisu Aromaterapie s sebou přinášelo otázku co napsat do jejího úvodníku. Tato otázka se samozřejmě nabízí i tentokráte. Odpověď na ni je poněkud složitější.

V září, kdy se paní Hadek se svým bratrem panem rozhodli mě po nevydařeném vydírání odvolat z funkce jednatele, jsem dostával i více než stovku mailů denně, které mi vyjadřovaly podporu. Dnes přicházejí denně desítky dotazů, které se týkají obnovení výroby. Dříve než se pokusím nastínit v této věci odpověď, nemohu než citovat velice věcné německé přísloví: „Akorát idiot poráží krávu, která dává mléko“.

Hlad po penězích, nic jiného ony dva povedené sourozence nezajímalo, vedlo k událostem, které jsou více než nemilé každému, koho se týkají. Zaměstnanci dostali výpověď, ale jediný společník firmy, paní Hadek, ani její arogantní bratříček se nezajímali, kde vezmou na mzdy a odstupné pro ně. A tak máme listopad a třicet rodin zůstává bez prostředků, které jim zaručuje zákon. Máme zde i mnohé podnikatele. Kosmetičky, maséry, pedikérky a další, jejichž podnikání a tím i finanční zajištění bylo úzce spjato s používáním preparátů s logem KH. Ani to ty dva tuneláře nezajímalo. V neposlední řadě je třeba zmínit klienty, kteří preparáty firmy potřebovali a dodnes potřebují pro své zdraví, či zdraví svých dětí. Problémy které způsobují druhým, je nezajímají, jsou jim cizí, jejich nezřízený hlad po bezpracně získaných penězích jim zastínil mozky. Již z popisovaného je zřejmé, že peníze, po kterých toužili, sice jaksi mají k dispozici, ale s minusovým znaménkem vpředu.

Důsledkem sourozenecké hrabivosti nemohlo být nic jiného, než insolvence firmy. Tak se již stalo a návrh na insolvenci byl soudem přijat. V současné době nezbývá než počkat na další právní úkon, na soudní jmenování insolvenčního správce. Zde pak bude možné projednat, pronajmutí budov, zařízení a odkoupení použitelných surovin a znovuzahájení výroby. Jak dlouho to bude trvat, lze předem jen těžko říci. Dle mého by to mělo být nejpozději během jednoho měsíce. Rozhodování soudu nepodléhá mým představám a tak nezbývá než trpělivě čekat. Jedno je jisté. Jak já, tak i zaměstnanci jsme připraveni začít s výrobou okamžitě. Paní Hadek si ponese právní následky svého jednání, doufám, že její bratříček pan Kelnar bude při ní stát stejně nezištně, jako když spolu kuli plány a větřili miliony.

Rád bych psal jen o letošním krásném podzimu, babím létu, které se nám letos mimořádně vydařilo, bohužel události, které byly paní Hadek a panem Kelnarem vyvolány tomu vzaly prostor. Za chvíli zde bude zima, na dveře pomalu klepou Vánoce. Přeji všem čtenářům těchto řádků, aby pro ně, nadcházející svátky vánoční byly svátky klidu, míru a pohody. Dne 21. prosince začíná zimní slunovrat. Rád bych věřil, že ten firemní „slunovrat“ přijde podstatně dříve.

Váš
Karel Hadek

Úvodní slovo Karla Hadka

Každé vydání časopisu Aromaterapie s sebou přinášelo otázku co napsat do jejího úvodníku. Tato otázka se samozřejmě nabízí i tentokráte. Odpověď na ni je poněkud složitější.

Očima zaměstnanců

Ráda bych napsala pár slov o situaci vzniklé ve firmě AROMATERAPIE Karel Hadek s.r.o. Pohled, jak to vidím já, tedy pohled očima zaměstnance.

Slovo odborníka: Voňavé krizové řešení

Psát články do časopisu Aromaterapie, které by zaujaly vás čtenáře, není jednoduché za situace, kdy firma Karla Hadka funguje, natož nyní, kdy je stav, řekla bych, přímo krizový. Doporučovat preparáty vyrobené laborantkami nyní nelze, a proto jsem se rozhodla popsat pár možností, které zvládnete doma sami.

Slovo odborníka: Oleje a ochrana očí

Bylo již mnoho napsáno o využití olejů na mnohé neduhy lidstva. Ať to byly éterické oleje, jejich směsi, rostlinné maceráty, exkluzivní oleje, či „obyčejné“ rostlinné oleje.

Slovo odborníka: Jak přežít zimu pomocí Tradiční čínské medicíny?

Z pohledu tradiční čínské medicíny vládne zimnímu období prvek Voda. Voda má chladnou povahu a z tělesných orgánů ovládá ledviny, močový měchýř a pohlavní orgány.

Slovo odborníka: Rychlá úleva s produkty Karla Hadka

Znáte to. Přijde nějaký neduh nebo bolest, úraz, a nevíte co s tím.

Slovo odborníka: Nohy vás nosí celý život, proto si zaslouží vaši pozornost!

Vaše nohy jsou každý den uzavřeny v botách v průměru patnáct hodin, přičemž teplota v obuvi se může pohybovat až kolem 40 °C. Není divu, že na konci dne máte nohy nateklé, bolavé a velmi unavené. Špatným výběrem bot svým chodidlům také nepomůžete, „odmění“ se vám zvýšenou potivostí, bolestmi paty a také kuřími oky, otlaky a mnohdy i plísní.

Slovo odborníka: Kosmetika začíná…

Pod slovem kosmetika si povětšinou představujeme různé dózičky či lahvičky, kde úkolem jejich obsahu je starat se jak o naši krásu, tak i nestárnoucí vzhled pokožky. Málokoho napadne, že kosmetika je podstatně širší pojem a počátek kosmetického ošetření je nutno hledat někde úplně jinde.

Slovo odborníka: Konopí a konopná mast – obojím se můžete léčit

Jak se stavět ke konopí? Pro některé je tato otázka předem vyřešená, možná znají pravdu a možná předem tuto rostlinu zavrhli, jiní bloudí v mediálním oparu, který tuto rostlinu zahalil tak důkladně, že pár let potrvá, než se podaří všechny bludy o konopí vyvrátit.

Slovo odborníka: Levandule v chirurgické ambulanci

Rád bych se s vámi podělil o zkušenost s levandulovým ÉO.

Zkušenosti a rady: Půl života s Hadkem

Jak to tak v životě bývá, vždy, když se blíží nějaká významná životní událost, člověk bilancuje.

Zkušenosti a rady: Pochvala pro Orange Sanitol

Vážení a milí, opět se Vám připomínám se svými názory na výrobky pana Karla Hadka.

Škola aromaterapie: Opary – stále aktuální téma

K často se vyskytujícím chorobám patří i opary. Jedná se o onemocnění virového původu projevující se skupinkami puchýřků na kterékoli části těla nebo sliznic. Mezi tato nakažlivá onemocnění patří „obyčejný opar“ (herpes simplex) i „pásový opar“ (herpes zoster).

Škola aromaterapie: Studená sprcha... Proč ne?

Patříš také mezi lidi, co nemají nadbytek energie? Mezi lidi, kteří jsou často unaveni, jen tak proplouvají dnem a nemají chuť či spíše sílu, ze svých cílů a plánů něco realizovat? Kolegové v práci ti energie moc nepřidají a na děti doma moc trpělivosti nemáš? Třeba ti pomůže právě „STUDENÁ SPRCHA“!

Poradna

Koutek pro maminky: Aromaterapie v Baby clubu Nekky

V baby clubu Nekky nabízíme rodičům, kromě kurzů plavání a cvičení, také kurz masáží miminek a dětí. Program probíhá ve speciálně upraveném prostoru pro miminka, je doprovázen příjemnou relaxační hudbou s minimálním počtem dětí ve skupince.

Koutek pro maminky: Děti a aromaterapie

Skutečnost, že výrobky Karla Hadka pomáhají při rozličných zdravotních potížích i nemocech všude tam, kde se běžně podávají léky mající mnoho vedlejších účinků, jistě potvrdí všichni, kteří se někdy s těmito výrobky setkali.

AromaFauna: Nosní olej Fauna Rinis

Naší dvouleté fence shih-tzu jsme se rozhodli pořídit kamarádku z vlastního chovu. Po nakrytí jsme netrpělivě očekávali příchod štěňátek.

AromaFauna: Prevence a spokojená zvířátka

Představte si Zoo obchod o 300 m2. Trvale je zde velké množství různých druhů zvířat. Akvária s různobarevnými rybkami, hadi, želvy, leguáni, morčata, křečci, králíčci, myšky, opice, psouni, drobné exotické ptactvo.

AromaFauna: Ptáte se…