Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2011

Slovo odborníka: Konopí a konopná mast – obojím se můžete léčit

Jak se stavět ke konopí? Pro některé je tato otázka předem vyřešená, možná znají pravdu a možná předem tuto rostlinu zavrhli, jiní bloudí v mediálním oparu, který tuto rostlinu zahalil tak důkladně, že pár let potrvá, než se podaří všechny bludy o konopí vyvrátit. Jedno je jasné, pokud chcete být svobodní lidé, nenechte se masově hypnotizovat pomocí mediálních prostředků, které samy rozhodují, co vám ukáží jako pravdu, a snažte se hledat si informace sami. Takže pro ty, kteří hledají informace o konopí a jejím použití, je tu tento stručný článek.
 

Konopí je lék

Pokud mluvím o používání konopí, tak se jedná o netechnické, indické či seté, a v 99 % to jsou samičí rostliny. Ještě před tím, než zde uvedu použití konopí, tak bych rád upozornil na velmi důležitou věc, a to, že konopí je droga, ve velkém množství psychotropní látka, a při dlouhodobém, nepřetržitém užívání může být i návyková. Avšak v porovnání s alkoholem, který má tentýž popis (POZOR – alkohol je tvrdá droga, oproti konopí, které je měkká), je zde o mnoho delší doba vzniku návyku, a proto, pokud nejste závislí na alkoholu, nemusíte se bát ani konopí. Vše se točí pouze a jen okolo rozumného používání a vašich případných sklonů propadnout závislosti. Pokud užíváte konopí ve formě různých pochutin a nápojů, má minimální negativní vliv na váš organizmus, opět oproti alkoholu, který, jak všichni dobře víme, dělá z jater železobeton. V žádném případě se vám nemůže stát, že byste druhý den ráno měli na zádech opici.

V našem těle je systém receptorů, které reagují na různé chemické látky (mediátory), a touto komunikací CNS (centrální nervová soustava) řídí celý náš organizmus. Normálně si naše tělo tyto látky samo vytváří, avšak jsou drogy (kokain, heroin), které tyto přirozené látky vytlačují z receptorových míst a kompletně je nahrazují. Pro tělo jsou nepřirozené, organizmus je obelhán, nedokáže se s drogou vyrovnat, přestává tvořit vlastní mediátory a pomalu vzniká závislost.

U konopí je to ale jinak. V našem těle je endocanabinoidní systém, který je připraven na vázání cannabinoidů, které si v malém množství vytvoří sám, nebo mu je dodáme. Chci jen říct, že konopí je tím pádem pro nás nejpřirozenější droga, na kterou díky našim předkům máme vyvinutý receptorový systém a která není tělu cizí, neboť cannabinoidy v těle spouštějí řadu ozdravných procesů, které ještě nejsou dokonale prozkoumány.
 

Léčení

Účinky konopí závisí na dávce. Při nejnižší dávce nemusíte vůbec nic pocítit, a přitom tělo se už léčí. Avšak pokud byste zůstali u nejnižšího dávkování, nebude to na těžší chorobu typu rakoviny stačit. Tělo si na dávky rychle zvyká, a proto se většinou pomalu zvyšují až na hodnotu, kdy už pociťujete stavy euforie a lehkého omámení. Při takto závažných onemocněních se nejčastěji používají Fénixovy slzy (extrakt z velmi silného konopí), pomocí kterých je člověk schopen rakovinu porazit (samozřejmě záleží na duševním stavu, stadiu onemocnění a síle vašeho organizmu).

Konopí ve formě cigarety snižuje nitrooční tlak a je prevencí, nebo lékem na již vznikající zelený zákal. Při kouření nebo přidávání do jídla zastavuje vývoj Parkinsonovy choroby, pomáhá od svalových třesů a bolestí těla. Kouření květů nebo pryskyřice (z květů) pomáhá snižovat tlak, rozšiřovat průdušky a napomáhat tak odkašlávání. Při dlouhodobějším užívání zejména u diabetiků pomáhá zlepšovat metabolizmus cukrů. V malém množství působí jako velice účinné afrodiziakum.
 

Mast tisíce použití

Konopná mast je opravdovým všelékem. Můžete si každý druhý večer natírat obličej pro zdravější pleť (avšak nepřehánět to s množstvím, aby nebyla moc mastná), pokud trpíte opary na rtech, nebo jen tak místo jeleního loje. Mast pomáhá na lupénku, různé ekzémy, hemoroidy, tržným a špatně se hojícím ranám pomáhá srůstat a čistí je, hojí popáleniny a urychluje tvorbu nové kůže, povoluje svalové křeče a tiší bolesti svalů, je vhodná na různé štípance od hmyzu, a zvláště klíšťat.

Závěrem bych vám chtěl říct, že pokud budeme poslouchat to, co nám říkají, vytvářet si předsudky o věcech, o kterých třeba ani nic nevíme, a nebudeme zkoušet nám neznámé věci, tak nejspíš zůstaneme v této době chemicko-neandrtálské navždy.

Proto se nebojte a v klidu si doma sedněte u filmu, zapalte si konopnou cigaretku nebo si pochutnejte na konopných koláčcích, a uvidíte, že to vůbec nic není. Výsledek bude stejný, jako byste vypili 2 až 3 sklenky vína. Uvolníte se, stres hodíte za hlavu a ráno se probudíte, jako by se nic nedělo.

BioDoctor
BioDoctor@email.cz

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Každé vydání časopisu Aromaterapie s sebou přinášelo otázku co napsat do jejího úvodníku. Tato otázka se samozřejmě nabízí i tentokráte. Odpověď na ni je poněkud složitější.

Očima zaměstnanců

Ráda bych napsala pár slov o situaci vzniklé ve firmě AROMATERAPIE Karel Hadek s.r.o. Pohled, jak to vidím já, tedy pohled očima zaměstnance.

Slovo odborníka: Voňavé krizové řešení

Psát články do časopisu Aromaterapie, které by zaujaly vás čtenáře, není jednoduché za situace, kdy firma Karla Hadka funguje, natož nyní, kdy je stav, řekla bych, přímo krizový. Doporučovat preparáty vyrobené laborantkami nyní nelze, a proto jsem se rozhodla popsat pár možností, které zvládnete doma sami.

Slovo odborníka: Oleje a ochrana očí

Bylo již mnoho napsáno o využití olejů na mnohé neduhy lidstva. Ať to byly éterické oleje, jejich směsi, rostlinné maceráty, exkluzivní oleje, či „obyčejné“ rostlinné oleje.

Slovo odborníka: Jak přežít zimu pomocí Tradiční čínské medicíny?

Z pohledu tradiční čínské medicíny vládne zimnímu období prvek Voda. Voda má chladnou povahu a z tělesných orgánů ovládá ledviny, močový měchýř a pohlavní orgány.

Slovo odborníka: Rychlá úleva s produkty Karla Hadka

Znáte to. Přijde nějaký neduh nebo bolest, úraz, a nevíte co s tím.

Slovo odborníka: Nohy vás nosí celý život, proto si zaslouží vaši pozornost!

Vaše nohy jsou každý den uzavřeny v botách v průměru patnáct hodin, přičemž teplota v obuvi se může pohybovat až kolem 40 °C. Není divu, že na konci dne máte nohy nateklé, bolavé a velmi unavené. Špatným výběrem bot svým chodidlům také nepomůžete, „odmění“ se vám zvýšenou potivostí, bolestmi paty a také kuřími oky, otlaky a mnohdy i plísní.

Slovo odborníka: Kosmetika začíná…

Pod slovem kosmetika si povětšinou představujeme různé dózičky či lahvičky, kde úkolem jejich obsahu je starat se jak o naši krásu, tak i nestárnoucí vzhled pokožky. Málokoho napadne, že kosmetika je podstatně širší pojem a počátek kosmetického ošetření je nutno hledat někde úplně jinde.

Slovo odborníka: Konopí a konopná mast – obojím se můžete léčit

Jak se stavět ke konopí? Pro některé je tato otázka předem vyřešená, možná znají pravdu a možná předem tuto rostlinu zavrhli, jiní bloudí v mediálním oparu, který tuto rostlinu zahalil tak důkladně, že pár let potrvá, než se podaří všechny bludy o konopí vyvrátit.

Slovo odborníka: Levandule v chirurgické ambulanci

Rád bych se s vámi podělil o zkušenost s levandulovým ÉO.

Zkušenosti a rady: Půl života s Hadkem

Jak to tak v životě bývá, vždy, když se blíží nějaká významná životní událost, člověk bilancuje.

Zkušenosti a rady: Pochvala pro Orange Sanitol

Vážení a milí, opět se Vám připomínám se svými názory na výrobky pana Karla Hadka.

Škola aromaterapie: Opary – stále aktuální téma

K často se vyskytujícím chorobám patří i opary. Jedná se o onemocnění virového původu projevující se skupinkami puchýřků na kterékoli části těla nebo sliznic. Mezi tato nakažlivá onemocnění patří „obyčejný opar“ (herpes simplex) i „pásový opar“ (herpes zoster).

Škola aromaterapie: Studená sprcha... Proč ne?

Patříš také mezi lidi, co nemají nadbytek energie? Mezi lidi, kteří jsou často unaveni, jen tak proplouvají dnem a nemají chuť či spíše sílu, ze svých cílů a plánů něco realizovat? Kolegové v práci ti energie moc nepřidají a na děti doma moc trpělivosti nemáš? Třeba ti pomůže právě „STUDENÁ SPRCHA“!

Poradna

Koutek pro maminky: Aromaterapie v Baby clubu Nekky

V baby clubu Nekky nabízíme rodičům, kromě kurzů plavání a cvičení, také kurz masáží miminek a dětí. Program probíhá ve speciálně upraveném prostoru pro miminka, je doprovázen příjemnou relaxační hudbou s minimálním počtem dětí ve skupince.

Koutek pro maminky: Děti a aromaterapie

Skutečnost, že výrobky Karla Hadka pomáhají při rozličných zdravotních potížích i nemocech všude tam, kde se běžně podávají léky mající mnoho vedlejších účinků, jistě potvrdí všichni, kteří se někdy s těmito výrobky setkali.

AromaFauna: Nosní olej Fauna Rinis

Naší dvouleté fence shih-tzu jsme se rozhodli pořídit kamarádku z vlastního chovu. Po nakrytí jsme netrpělivě očekávali příchod štěňátek.

AromaFauna: Prevence a spokojená zvířátka

Představte si Zoo obchod o 300 m2. Trvale je zde velké množství různých druhů zvířat. Akvária s různobarevnými rybkami, hadi, želvy, leguáni, morčata, křečci, králíčci, myšky, opice, psouni, drobné exotické ptactvo.

AromaFauna: Ptáte se…