Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2011

AromaFauna: Nosní olej Fauna Rinis

Naší dvouleté fence shih-tzu jsme se rozhodli pořídit kamarádku z vlastního chovu. Po nakrytí jsme netrpělivě očekávali příchod štěňátek. V srpnu nás obdařila šesti krásnými, zdravými štěňátky. Porod byl rychlý, bezproblémový, tři kluci a tři holčičky měli shodně váhu okolo 200 g. Jesika se projevila jako starostlivá a milující máma výborně zvládající péči o štěňátka. Takto v poklidu vše plynulo až do pátého týdne věku štěňat.

O víkendu, za krásného počasí, jsme vzali naše miminka na zahradu, a to byla asi chyba. V pondělí jeden klučina lapal po dechu a nemohl dýchat nosánkem. Okamžitě jsme navštívili naši veterinární lékařku, která konstatovala virózu a píchla antibiotika. S velkou nadějí na zlepšení jsme se vraceli domů. Bohužel stav štěněte se nelepšil, přestal pít, neboť nemohl udýchat při sání mléka. Začala jsem krmit mlékem pomocí lahvičky, ale stav se stále nelepšil. Ve středu jsme se opět s velkou nadějí upnuli na další návštěvu lékařky. Paní doktorka konstatovala, že srdce a plíce jsou v pořádku, ale proč se stav nelepší... mohlo by se jednat o vrozenou vadu, a zde nás čekalo velké rozčarování. Dostali jsme na výběr dvě možnosti. První znamenala nákladné vyšetření a léčení s nejistým výsledkem a druhá ukončit trápení štěňátka. Nevolili jsme ani jednu možnost, tudíž dostalo další antibiotika, a jeli jsme domů.

Úplně zoufalá jsem volala kamarádce Daniele Čermákové, která se stará o úpravu naší fenky. Díky Daniele jsme se seznámili i s aromaterapií a začali ji úspěšně používat. Vysvětlila jsem jí co se děje. Obětavě a urychleně přiběhla, bylo na ní vidět, že se přímo zhrozila, jak klučina vypadá. Okamžitě telefonovala paní Michaele Švorcové a dle její rady jsme nosánek štěnda prokapali nosním olejem Fauna Rinis, hrudníček potřeli pár kapkami ATEMOLU a pár kapkami prokapali pelíšek. Nosní olej štěňátku krásně pročistil nosánek a nastalo okamžité zlepšení dýchání. Úžasné bylo pozorovat jak čumáček dává do míst, kde byl nakapán ATEMOL a díky tomu se uchýlilo k odpočinku. Do té doby neustále lapalo po dechu a nemohlo si ani lehnout. Bylo to opravdu viditelné zlepšení. Asi po třech hodinách se probudil a hlásil se k jídlu. Hltavě vypil 60 ml mléka a opět usnul. Další den jsme kapali 3x denně a již v pátek běhal s ostatními a pil od maminky.

Dle doporučení jsme nasadili také 1 kapku Imuno Fauny na posílení imunity. V podávání bylinek jsme pokračovali nadále a během pár dnů se jeho stav upravil do normálu. Krásně dohnal úbytek na váze a dnes je z něho veselý, hravý klučina, který již dělá radost svým novým majitelům.

Chtěla bych moc poděkovat kamarádce Daniele Čermákové za rychlou pomoc a přísun „bylinek“. Paní Michaele Švorcové za rady, za její čas, neboť jsme telefonovali a radili se i v pozdních večerních hodinách, a především za to, že tak úžasnou kosmetiku a vynikající bylinkové preparáty pro zvířecí miláčky vytvořila.

Moc děkuji
Dagmar Robotková

Úvodní slovo Karla Hadka

Každé vydání časopisu Aromaterapie s sebou přinášelo otázku co napsat do jejího úvodníku. Tato otázka se samozřejmě nabízí i tentokráte. Odpověď na ni je poněkud složitější.

Očima zaměstnanců

Ráda bych napsala pár slov o situaci vzniklé ve firmě AROMATERAPIE Karel Hadek s.r.o. Pohled, jak to vidím já, tedy pohled očima zaměstnance.

Slovo odborníka: Voňavé krizové řešení

Psát články do časopisu Aromaterapie, které by zaujaly vás čtenáře, není jednoduché za situace, kdy firma Karla Hadka funguje, natož nyní, kdy je stav, řekla bych, přímo krizový. Doporučovat preparáty vyrobené laborantkami nyní nelze, a proto jsem se rozhodla popsat pár možností, které zvládnete doma sami.

Slovo odborníka: Oleje a ochrana očí

Bylo již mnoho napsáno o využití olejů na mnohé neduhy lidstva. Ať to byly éterické oleje, jejich směsi, rostlinné maceráty, exkluzivní oleje, či „obyčejné“ rostlinné oleje.

Slovo odborníka: Jak přežít zimu pomocí Tradiční čínské medicíny?

Z pohledu tradiční čínské medicíny vládne zimnímu období prvek Voda. Voda má chladnou povahu a z tělesných orgánů ovládá ledviny, močový měchýř a pohlavní orgány.

Slovo odborníka: Rychlá úleva s produkty Karla Hadka

Znáte to. Přijde nějaký neduh nebo bolest, úraz, a nevíte co s tím.

Slovo odborníka: Nohy vás nosí celý život, proto si zaslouží vaši pozornost!

Vaše nohy jsou každý den uzavřeny v botách v průměru patnáct hodin, přičemž teplota v obuvi se může pohybovat až kolem 40 °C. Není divu, že na konci dne máte nohy nateklé, bolavé a velmi unavené. Špatným výběrem bot svým chodidlům také nepomůžete, „odmění“ se vám zvýšenou potivostí, bolestmi paty a také kuřími oky, otlaky a mnohdy i plísní.

Slovo odborníka: Kosmetika začíná…

Pod slovem kosmetika si povětšinou představujeme různé dózičky či lahvičky, kde úkolem jejich obsahu je starat se jak o naši krásu, tak i nestárnoucí vzhled pokožky. Málokoho napadne, že kosmetika je podstatně širší pojem a počátek kosmetického ošetření je nutno hledat někde úplně jinde.

Slovo odborníka: Konopí a konopná mast – obojím se můžete léčit

Jak se stavět ke konopí? Pro některé je tato otázka předem vyřešená, možná znají pravdu a možná předem tuto rostlinu zavrhli, jiní bloudí v mediálním oparu, který tuto rostlinu zahalil tak důkladně, že pár let potrvá, než se podaří všechny bludy o konopí vyvrátit.

Slovo odborníka: Levandule v chirurgické ambulanci

Rád bych se s vámi podělil o zkušenost s levandulovým ÉO.

Zkušenosti a rady: Půl života s Hadkem

Jak to tak v životě bývá, vždy, když se blíží nějaká významná životní událost, člověk bilancuje.

Zkušenosti a rady: Pochvala pro Orange Sanitol

Vážení a milí, opět se Vám připomínám se svými názory na výrobky pana Karla Hadka.

Škola aromaterapie: Opary – stále aktuální téma

K často se vyskytujícím chorobám patří i opary. Jedná se o onemocnění virového původu projevující se skupinkami puchýřků na kterékoli části těla nebo sliznic. Mezi tato nakažlivá onemocnění patří „obyčejný opar“ (herpes simplex) i „pásový opar“ (herpes zoster).

Škola aromaterapie: Studená sprcha... Proč ne?

Patříš také mezi lidi, co nemají nadbytek energie? Mezi lidi, kteří jsou často unaveni, jen tak proplouvají dnem a nemají chuť či spíše sílu, ze svých cílů a plánů něco realizovat? Kolegové v práci ti energie moc nepřidají a na děti doma moc trpělivosti nemáš? Třeba ti pomůže právě „STUDENÁ SPRCHA“!

Poradna

Koutek pro maminky: Aromaterapie v Baby clubu Nekky

V baby clubu Nekky nabízíme rodičům, kromě kurzů plavání a cvičení, také kurz masáží miminek a dětí. Program probíhá ve speciálně upraveném prostoru pro miminka, je doprovázen příjemnou relaxační hudbou s minimálním počtem dětí ve skupince.

Koutek pro maminky: Děti a aromaterapie

Skutečnost, že výrobky Karla Hadka pomáhají při rozličných zdravotních potížích i nemocech všude tam, kde se běžně podávají léky mající mnoho vedlejších účinků, jistě potvrdí všichni, kteří se někdy s těmito výrobky setkali.

AromaFauna: Nosní olej Fauna Rinis

Naší dvouleté fence shih-tzu jsme se rozhodli pořídit kamarádku z vlastního chovu. Po nakrytí jsme netrpělivě očekávali příchod štěňátek.

AromaFauna: Prevence a spokojená zvířátka

Představte si Zoo obchod o 300 m2. Trvale je zde velké množství různých druhů zvířat. Akvária s různobarevnými rybkami, hadi, želvy, leguáni, morčata, křečci, králíčci, myšky, opice, psouni, drobné exotické ptactvo.

AromaFauna: Ptáte se…