Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2011

Slovo odborníka: Voňavé krizové řešení

Psát články do časopisu Aromaterapie, které by zaujaly vás čtenáře, není jednoduché za situace, kdy firma Karla Hadka funguje, natož nyní, kdy je stav, řekla bych, přímo krizový. Doporučovat preparáty vyrobené laborantkami nyní nelze, a proto jsem se rozhodla popsat pár možností, které zvládnete doma sami.

Začal nám měsíc listopad a i pokožka potřebuje jinou péči, jiné ošetření. Pokud přes letní měsíce používáte krémy, které obsahují vodu, nastal čas je vyměnit za krémy „bezvodé“. Těmi jsou regenerační oleje nebo krémy typu SENSISHEA, WINTERSHEA, BODYEM ROY... Vzhledem k tomu, že jste všichni dlouhodobými odběrateli preparátů Karla Hadka, jistě máte doma i nějaké éterické olejíčky, kterými si můžete vámi vyrobený krém „ovonět“.

A jak na to? Regenerační olej vytvoříte smícháním rostlinných olejů. Olej z vlašských oříšků, KARITÉ, olej Z JADER HROZNŮ budou vhodné pro ekzematickou pokožku. AVOKÁDOVÝ OLEJ, KARITÉ, olej Z JADER HROZNŮ budou vhodné pro zralou, suchou pokožku. Olej z vlašských ořechů, LNĚNÝ OLEJ, olej Z JADER HROZNŮ nebo slunečnicový olej ocení aknózní pokožka.

Olej z vlašských ořechů, olej Z JADER HROZNŮ a KARITÉ na normální pokožku. Exkluzivitu olejů podpoříte použitím olejů PUPÁLKOVÉHO nebo BRUTNÁKOVÉHO. Osobně se domnívám, že by olej PUPÁLKOVÝ nebo BRUTNÁKOVÝ neměl chybět ani v jedné kompozici. Pokud se jej rozhodnete do směsi použít, vhodné množství je do 10 % vůči ostatním olejům. PUPÁLKOVÝ i BRUTNÁKOVÝ olej oceníte i při vnitřním používání.

Do vámi připravené kompozice olejů můžete přidat éterické oleje. Koncentrace použitého éterického oleje záleží na oleji samotném. Pokud se jedná o MEDUŇKU, LEVANDULI, RŮŽOVÉ DŘEVO, AMYRIS, můžete použít 30 - 45 kapek na 100 ml. JASMÍN, RŮŽE, YLANG-YLANG, PAČULI, okolo 3 - 4 kapek, PELARGÓNIOVÝ, MATEŘÍDOUŠKA, KANANGA, HEŘMÁNEK MODRÝ, CEDR, JALOVEC okolo 15 - 20 kapek. MANDARINKA, GRAPEFRUIT, POMERANČOVÝ OLEJ DETERPENOVANÝ, CITRONOVÝ OLEJ DETERPENOVANÝ – použít můžete 30 - 45 kapek, ale žádné slunění. Věřím, že zkusíte i kombinaci několika éterických olejů. Začínejte raději s menším množstvím kapek, od nižší koncentrace. Doporučené množství éterických olejů je pouze orientační, především záleží na vašem smyslovém vnímání.

Regenerační krém tuhé konzistence vytvoříte za pomoci BAMBUCKÉHO MÁSLA a libovolného rostlinného oleje. Poměr je okolo 15 % oleje, pokud použijete větší množství, bude krém jemnější, lépe roztiratelný. A jak na to? Ve vodní lázni rozpustíte 80 g BAMBUCKÉHO MÁSLA a vmícháte 15 - 20 ml rostlinného oleje. Opět můžete přidat éterické oleje, které vmícháte do chladnoucího základu. Preparát nalijte do dózičky a nechte otevřené tuhnout v chladné místnosti. BAMBUCKÉ MÁSLO – Shea Butter taje při teplotě 33 - 35 °C, proto jej zbytečně nepřehřívejte. Jestliže nemáte žádné éterické oleje, které by mohly „ovonět“ váš regenerační bezvodý preparát, postačí sušené bylinky. Na několik dní či týdnů je necháte „naložené“ v libovolném rostlinném oleji, postavíte někam k teplu, následně zfiltrujete a olej použijete jako jednu z komponent krémového základu. Macerát můžete vyrobit i z okvětních lístků růží z vaší zahrádky. Nezapoměňte s macerátem občas zamíchat.

S náhradou za mycí oleje je to obtížné, poněvadž jejich nedílnou součástí je emulgátor. Pokud máte doma některý z preparátů Lecitolové řady, můžete prozatím vystačit s nimi.

Michaela Švorcová
m.s@aromafauna.eu

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Každé vydání časopisu Aromaterapie s sebou přinášelo otázku co napsat do jejího úvodníku. Tato otázka se samozřejmě nabízí i tentokráte. Odpověď na ni je poněkud složitější.

Očima zaměstnanců

Ráda bych napsala pár slov o situaci vzniklé ve firmě AROMATERAPIE Karel Hadek s.r.o. Pohled, jak to vidím já, tedy pohled očima zaměstnance.

Slovo odborníka: Voňavé krizové řešení

Psát články do časopisu Aromaterapie, které by zaujaly vás čtenáře, není jednoduché za situace, kdy firma Karla Hadka funguje, natož nyní, kdy je stav, řekla bych, přímo krizový. Doporučovat preparáty vyrobené laborantkami nyní nelze, a proto jsem se rozhodla popsat pár možností, které zvládnete doma sami.

Slovo odborníka: Oleje a ochrana očí

Bylo již mnoho napsáno o využití olejů na mnohé neduhy lidstva. Ať to byly éterické oleje, jejich směsi, rostlinné maceráty, exkluzivní oleje, či „obyčejné“ rostlinné oleje.

Slovo odborníka: Jak přežít zimu pomocí Tradiční čínské medicíny?

Z pohledu tradiční čínské medicíny vládne zimnímu období prvek Voda. Voda má chladnou povahu a z tělesných orgánů ovládá ledviny, močový měchýř a pohlavní orgány.

Slovo odborníka: Rychlá úleva s produkty Karla Hadka

Znáte to. Přijde nějaký neduh nebo bolest, úraz, a nevíte co s tím.

Slovo odborníka: Nohy vás nosí celý život, proto si zaslouží vaši pozornost!

Vaše nohy jsou každý den uzavřeny v botách v průměru patnáct hodin, přičemž teplota v obuvi se může pohybovat až kolem 40 °C. Není divu, že na konci dne máte nohy nateklé, bolavé a velmi unavené. Špatným výběrem bot svým chodidlům také nepomůžete, „odmění“ se vám zvýšenou potivostí, bolestmi paty a také kuřími oky, otlaky a mnohdy i plísní.

Slovo odborníka: Kosmetika začíná…

Pod slovem kosmetika si povětšinou představujeme různé dózičky či lahvičky, kde úkolem jejich obsahu je starat se jak o naši krásu, tak i nestárnoucí vzhled pokožky. Málokoho napadne, že kosmetika je podstatně širší pojem a počátek kosmetického ošetření je nutno hledat někde úplně jinde.

Slovo odborníka: Konopí a konopná mast – obojím se můžete léčit

Jak se stavět ke konopí? Pro některé je tato otázka předem vyřešená, možná znají pravdu a možná předem tuto rostlinu zavrhli, jiní bloudí v mediálním oparu, který tuto rostlinu zahalil tak důkladně, že pár let potrvá, než se podaří všechny bludy o konopí vyvrátit.

Slovo odborníka: Levandule v chirurgické ambulanci

Rád bych se s vámi podělil o zkušenost s levandulovým ÉO.

Zkušenosti a rady: Půl života s Hadkem

Jak to tak v životě bývá, vždy, když se blíží nějaká významná životní událost, člověk bilancuje.

Zkušenosti a rady: Pochvala pro Orange Sanitol

Vážení a milí, opět se Vám připomínám se svými názory na výrobky pana Karla Hadka.

Škola aromaterapie: Opary – stále aktuální téma

K často se vyskytujícím chorobám patří i opary. Jedná se o onemocnění virového původu projevující se skupinkami puchýřků na kterékoli části těla nebo sliznic. Mezi tato nakažlivá onemocnění patří „obyčejný opar“ (herpes simplex) i „pásový opar“ (herpes zoster).

Škola aromaterapie: Studená sprcha... Proč ne?

Patříš také mezi lidi, co nemají nadbytek energie? Mezi lidi, kteří jsou často unaveni, jen tak proplouvají dnem a nemají chuť či spíše sílu, ze svých cílů a plánů něco realizovat? Kolegové v práci ti energie moc nepřidají a na děti doma moc trpělivosti nemáš? Třeba ti pomůže právě „STUDENÁ SPRCHA“!

Poradna

Koutek pro maminky: Aromaterapie v Baby clubu Nekky

V baby clubu Nekky nabízíme rodičům, kromě kurzů plavání a cvičení, také kurz masáží miminek a dětí. Program probíhá ve speciálně upraveném prostoru pro miminka, je doprovázen příjemnou relaxační hudbou s minimálním počtem dětí ve skupince.

Koutek pro maminky: Děti a aromaterapie

Skutečnost, že výrobky Karla Hadka pomáhají při rozličných zdravotních potížích i nemocech všude tam, kde se běžně podávají léky mající mnoho vedlejších účinků, jistě potvrdí všichni, kteří se někdy s těmito výrobky setkali.

AromaFauna: Nosní olej Fauna Rinis

Naší dvouleté fence shih-tzu jsme se rozhodli pořídit kamarádku z vlastního chovu. Po nakrytí jsme netrpělivě očekávali příchod štěňátek.

AromaFauna: Prevence a spokojená zvířátka

Představte si Zoo obchod o 300 m2. Trvale je zde velké množství různých druhů zvířat. Akvária s různobarevnými rybkami, hadi, želvy, leguáni, morčata, křečci, králíčci, myšky, opice, psouni, drobné exotické ptactvo.

AromaFauna: Ptáte se…