Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2011

Koutek pro maminky: Aromaterapie v Baby clubu Nekky

V baby clubu Nekky nabízíme rodičům, kromě kurzů plavání a cvičení, také kurz masáží miminek a dětí. Program probíhá ve speciálně upraveném prostoru pro miminka, je doprovázen příjemnou relaxační hudbou s minimálním počtem dětí ve skupince. Cílem našeho kurzu je naučit rodiče správnou techniku masáží, prožít příjemné chvíle, popovídat si o výběru přírodních olejů pro děti a také o využití aromaterapie.

Masáže v kombinaci se správně zvoleným olejíčkem, jak masážním tak éterickým, mají obrovský význam. Samotný fyzický kontakt mezi rodičem a dítětem prohlubuje vzájemný vztah, zlepšuje jejich komunikaci a vzájemné porozumění.

Často se na kurzech setkávám se situací, kdy rodiče zahrnují své děti spoustou hraček, nejrůznějšími aktivitami, ale zapomínají na to, že jejich dítě nejvíce potřebuje pohlazení a čas rodiče, čímž mám na mysli opravdu chvíle, kdy jsou spolu jen rodič a dítě, nejsou rušeni žádnými okolními podněty jako je televize nebo rádio a dopřávají si krásnou chvíli plnou doteku, pohlazení v naprostém klidu a užívají si toho nádherného pocitu, že mají jeden druhého. Běžné jsou i situace, že dnešní děti jsou přepodnětované a masáže jim dopřejí potřebné zklidnění a uvolnění.

Pravidelnou masáží dětí lze zlepšit jejich spánkový rytmus, dýchání, krevní oběh, podpořit správnou činnost všech vnitřních orgánů a odstranit poporodní trauma. Fyzický kontakt celkově podporuje zdravý psychický vývoj dítěte, tyto děti se lépe a rychleji vyvíjejí. Můžeme se setkat také s příznivým vlivem na trávící obtíže. Budeme-li masáž provádět pomaleji, můžeme tak u dětí snížit svalové napětí, naopak budeme-li masáž provádět rychleji, můžeme svalové napětí zase zvýšit.

Je dokázáno, že děti, které neměly během dětství dostatek fyzického kontaktu, jsou v dospělosti náchylnější ke stresu, necítí se dobře ve svém těle, což souvisí i se špatným držením těla.

Během lekcí s rodiči probereme, které oleje jsou pro dětskou pokožku nejvhodnější a které pomáhají při léčbě nejčastějších dětských nemocí. Oleje, které používáme a doporučujeme, jsou od firmy Aromaterapie Karel Hadek. Nejvíce ohlasů má MANDLOVÝ OLEJ a olej Z MERUŇ. PECEK, který je vhodný na pokožku podrážděnou z plen a také pupalkový olej obsahující kyselinu GLA, která je součástí mateřského mléka. Také velmi oblíbený je baby DĚTSKÝ masážní olej na běžné denní použití s obsahem všech potřebných vitamínů pro dětskou pokožku. Dále maminkám doporučujeme LEVANDULOVÝ olej pro celkové zklidnění dětí a navození harmonického spánku a FENYKLOVÝ olej pro děti trpící zažívacími obtížemi a k podpoření laktace u kojících maminek. Z řady éterických olejíčků pracujeme s citrusovými vůněmi, které mají děti nejraději, protože uklidňují, osvěžují a také posilují spánek. Při nachlazeních, chřipkách atd. využíváme eukalyptový olej, meduňkový, a také z borovicového jehličí.

Všechny jmenované produkty je možné zakoupit v obou centrech Baby clubu Nekky ve Zlíně. Masáže dětí jsou u nás v dnešní době velmi vyhledávanou a oblíbenou činností. Pro každé miminko čeká na závěr kurzu malé překvapení.

Krásné a pohodové Vánoce přeje za celý tým Baby clubu Nekky

Eva Garguláková
info@nekky.cz,
tel.: +420 736 520 409

Úvodní slovo Karla Hadka

Každé vydání časopisu Aromaterapie s sebou přinášelo otázku co napsat do jejího úvodníku. Tato otázka se samozřejmě nabízí i tentokráte. Odpověď na ni je poněkud složitější.

Očima zaměstnanců

Ráda bych napsala pár slov o situaci vzniklé ve firmě AROMATERAPIE Karel Hadek s.r.o. Pohled, jak to vidím já, tedy pohled očima zaměstnance.

Slovo odborníka: Voňavé krizové řešení

Psát články do časopisu Aromaterapie, které by zaujaly vás čtenáře, není jednoduché za situace, kdy firma Karla Hadka funguje, natož nyní, kdy je stav, řekla bych, přímo krizový. Doporučovat preparáty vyrobené laborantkami nyní nelze, a proto jsem se rozhodla popsat pár možností, které zvládnete doma sami.

Slovo odborníka: Oleje a ochrana očí

Bylo již mnoho napsáno o využití olejů na mnohé neduhy lidstva. Ať to byly éterické oleje, jejich směsi, rostlinné maceráty, exkluzivní oleje, či „obyčejné“ rostlinné oleje.

Slovo odborníka: Jak přežít zimu pomocí Tradiční čínské medicíny?

Z pohledu tradiční čínské medicíny vládne zimnímu období prvek Voda. Voda má chladnou povahu a z tělesných orgánů ovládá ledviny, močový měchýř a pohlavní orgány.

Slovo odborníka: Rychlá úleva s produkty Karla Hadka

Znáte to. Přijde nějaký neduh nebo bolest, úraz, a nevíte co s tím.

Slovo odborníka: Nohy vás nosí celý život, proto si zaslouží vaši pozornost!

Vaše nohy jsou každý den uzavřeny v botách v průměru patnáct hodin, přičemž teplota v obuvi se může pohybovat až kolem 40 °C. Není divu, že na konci dne máte nohy nateklé, bolavé a velmi unavené. Špatným výběrem bot svým chodidlům také nepomůžete, „odmění“ se vám zvýšenou potivostí, bolestmi paty a také kuřími oky, otlaky a mnohdy i plísní.

Slovo odborníka: Kosmetika začíná…

Pod slovem kosmetika si povětšinou představujeme různé dózičky či lahvičky, kde úkolem jejich obsahu je starat se jak o naši krásu, tak i nestárnoucí vzhled pokožky. Málokoho napadne, že kosmetika je podstatně širší pojem a počátek kosmetického ošetření je nutno hledat někde úplně jinde.

Slovo odborníka: Konopí a konopná mast – obojím se můžete léčit

Jak se stavět ke konopí? Pro některé je tato otázka předem vyřešená, možná znají pravdu a možná předem tuto rostlinu zavrhli, jiní bloudí v mediálním oparu, který tuto rostlinu zahalil tak důkladně, že pár let potrvá, než se podaří všechny bludy o konopí vyvrátit.

Slovo odborníka: Levandule v chirurgické ambulanci

Rád bych se s vámi podělil o zkušenost s levandulovým ÉO.

Zkušenosti a rady: Půl života s Hadkem

Jak to tak v životě bývá, vždy, když se blíží nějaká významná životní událost, člověk bilancuje.

Zkušenosti a rady: Pochvala pro Orange Sanitol

Vážení a milí, opět se Vám připomínám se svými názory na výrobky pana Karla Hadka.

Škola aromaterapie: Opary – stále aktuální téma

K často se vyskytujícím chorobám patří i opary. Jedná se o onemocnění virového původu projevující se skupinkami puchýřků na kterékoli části těla nebo sliznic. Mezi tato nakažlivá onemocnění patří „obyčejný opar“ (herpes simplex) i „pásový opar“ (herpes zoster).

Škola aromaterapie: Studená sprcha... Proč ne?

Patříš také mezi lidi, co nemají nadbytek energie? Mezi lidi, kteří jsou často unaveni, jen tak proplouvají dnem a nemají chuť či spíše sílu, ze svých cílů a plánů něco realizovat? Kolegové v práci ti energie moc nepřidají a na děti doma moc trpělivosti nemáš? Třeba ti pomůže právě „STUDENÁ SPRCHA“!

Poradna

Koutek pro maminky: Aromaterapie v Baby clubu Nekky

V baby clubu Nekky nabízíme rodičům, kromě kurzů plavání a cvičení, také kurz masáží miminek a dětí. Program probíhá ve speciálně upraveném prostoru pro miminka, je doprovázen příjemnou relaxační hudbou s minimálním počtem dětí ve skupince.

Koutek pro maminky: Děti a aromaterapie

Skutečnost, že výrobky Karla Hadka pomáhají při rozličných zdravotních potížích i nemocech všude tam, kde se běžně podávají léky mající mnoho vedlejších účinků, jistě potvrdí všichni, kteří se někdy s těmito výrobky setkali.

AromaFauna: Nosní olej Fauna Rinis

Naší dvouleté fence shih-tzu jsme se rozhodli pořídit kamarádku z vlastního chovu. Po nakrytí jsme netrpělivě očekávali příchod štěňátek.

AromaFauna: Prevence a spokojená zvířátka

Představte si Zoo obchod o 300 m2. Trvale je zde velké množství různých druhů zvířat. Akvária s různobarevnými rybkami, hadi, želvy, leguáni, morčata, křečci, králíčci, myšky, opice, psouni, drobné exotické ptactvo.

AromaFauna: Ptáte se…