Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2011

Zkušenosti a rady: Pochvala pro Orange Sanitol

Vážení a milí,

opět se Vám připomínám se svými názory na výrobky pana Karla Hadka. Je to již šestnáct let, co se známe, a intenzivně spolupracujeme pět let. Neustále mne udivuje, že má stále chuť se pouštět do nových kombinací a vývinu a výzkumu novinek pro nás, kteří mají chuť nejen používat vynikající kvalitu, ale hlavně výrobky, které šetří pokožku a nezatěžují v žádném případě životní prostředí, protože jsou 100% odbouratelné.

Píši proto, že jeho věhlas se rozšiřuje nejen v ČR, ale i v zahraničí, kde jsou daleko přísnější kritéria pro kvalitu, distribuci a hlavně reklamu. Nejsem tak znalá světa, ale v okolních zemích jsem se již několikrát setkala s tím, že když jsem měla výrobky pana Hadka s sebou, věděla o nich i pokojská. Jejich úsměv a souhlas, že používám kvalitu, mi byl několikrát připomenut zdviženým palcem OK. Tak jsem s hrdostí nabídla loni v Řecku, pak i na Krétě, kde jsem dělala rehabilitační pobyty, i ORANGE-SANITOL. Mám ho s sebou pro potřeby dezinfekce a mytí, čištění apod.

Jaká byla odezva, se nedá popsat. Pokojská ve městečku Tollo, která trpí na alergické projevy a má i lupenku (bohužel si nemůže moc vybírat práci), se nadchla, protože nejen, že neměla začervenání pokožky, ale při stlaní postelí ji tak nedráždil prach, když před tím umyla všechny podlahy a stolky. Jaké bylo překvapení pana majitele hotelu, že to voní po pomerančích, kterých tam mají dost, a v podstatě je to jejich milované ovoce. Jsou velice citliví na ekologii, protože nechtějí do moře posílat potrubím ani toaletní papír a k likvidaci bakterií mají nejraději přírodní produkty. Savo, nepoužili ani do bazénu.

Kréta byla pro mne další inspirací. Již vybavena velkou dávkou v podobě litrového balení, jsem odlétala s 50 pacienty. Největší radostí pro mne bylo i to, že nám umožnili cestovat s asistenčními psy. Protože jsem chtěla i v tomto hotelu zachovat maximální čistotu pro zúčastněné, nabídla jsem opět vedení hotelu tuto možnost.

Děkování neznalo mezí. Má jazyková výbava není sice dokonalá, ale lámanou česko-anglicko-řečtinou s pomocí delegáta splnila své.

Jaká byla má radost, když se o tento výrobek začala zajímat má sestra v Anglii, když mi vyhubovala, proč jsem jí ho zatajila, když to sama propaguji. Mám invalidní 15letou neteř na vozíku po DMO (dětské mozkové obrně). Je nutno neustále něco otírat, dezinfikovat, a hlavně!!!!!!!!!!!!, nezpůsobit asistenčnímu pejskovi alergii na pacinkách při dezinfekci podlah. Je to právě 5 dní, co sestra odjela autem do Velké Británie a vezla si s sebou 4 litry tohoto zázraku. Mají totiž kamarády ze spolku asistenčních psů, a ti se již nemohli dočkat.

No a tak jsem se rozhodla nyní, kdy je podzim a začnou veletrhy s různou tématikou, přinést letáky i na výstavy. Vím, že je to opačný systém, ale lidé se mají obohacovat o znalosti a pak i nabyté zkušenosti. Pro seniory, zdravotně postižené osoby, školky, školy, domovy důchodců, lázně, útulky pro zvířátka, také však pro mne a mé klienty to bude výrobek č. 1 ve volbě pro čistotu a desinfekci. Mnoho prodejců se holedbá hypoalergenními preparáty, to ovšem pro mne znamená, že v překladu to je jen „alergie v menší míře“. A tedy nevhodné. Mám více jak 100 klientů, kteří mne v průběhu roku navštívili. Nikdo si nestěžoval na krásnou vůni, nikdo nedostal alergickou reakci, např. kýchání, nikdo nebyl podrážděn.

Vím, že má činnost tak nezatěžuje přírodu, jako kdybych bez váhání použila dle odhadu či reklamy např. Savo, ale když použiji ORANGE-SANITOL, správně naředím, ještě ušetřím.

Před nedávnem jsem potřebovala odstranit z podlahy i oděvu přilepenou žvýkačku. Šlo to snadno. Díky za to, byly to mé oblíbené šaty a tento dárek jsem si donesla z metra. Zanedlouho navštívím Kypr se svými pacienty, kamarády a klienty. Hádejte, co si kromě základní výbavy na opalování, odhánění hmyzu a lahviček první pomoci s éterickými oleji vezu. Kdo to nečetl, tak opět ORANGE-SANITOL.

No, a protože mám ráda i svou vlast, tak jako správný patriot používám jeho schopnosti a vynikající odbouratelnost v přírodě i k mytí nádobí na své chaloupce.

Přeji vám všem krásný zbytek léta, a pokud to budete číst až v podzimním čase, neváhejte, nakupte pro vánoční úklid. Není třeba pálit „františky“, stačí něco umýt.


Zdraví a na setkání na kurzech pana Hadka se těší 
Bc. Vaculová Drahomíra, Dis.

 
 

Milý pane Hadku,

opět se ozývám, protože na Vás s láskou myslím, v tom dobrém samozřejmě. Dělali jsme v domečku velký úklid a opravdu, Orange nám vystačil ve všem, téměř celý litr je pryč. Okna – nestačila jsem se divit, jak jsou čistá, až jsem se leskla, podlahy nemluvě, sprchové kouty – nádhera, obklady, dlažba standard. Kromě WC čističe již vlastně nic jiné už nepotřebuji, úžas, úžas, úžas.

Mám prosbu – pokud by to bylo možné a věřím, že ano, nešlo by vymyslet něco na nádobí, event. i čistič WC, a co koberce, myslím, co jsou ty pěnové, ne na skvrny. Jinak jsem taky chtěla poděkovat za Sheaderm na ruce – opět vše, co je psáno, se plní – totálně rozpraskané ruce po zimě, teď jsem si dávala do pořádku jeden ekzém po černé masti – výborný, výborný, výborný.

Mnohokrát děkuji za vše, jsem ráda, při tom všem, co se prodává, nyní už to nemohu ani cítit, vše jsem vyhodila, protože to je opravdu smrad smradový, hrůza. Zůstal mi jenom čistič na WC a ta sranda, co se dává do mísy, aby to pěnilo.

Jenom pro zasmání, jedná známá pedikérka docela kritizovala, že zařazujete Orange do nabídky, že to tam nepatří atd. Dnes na něj nedá dopustit, říkala jsem jí, zkuste to a nekritizujte, má to taky své místo, jen to vyzkoušejte, a vidíte, stalo se.

Přeji Vám krásné léto, děkuji ještě jednou za kvalitu výrobků a zkuste prosím vykoumat něco po nadcházejících dlouhých zimních večerech.

 

S úctou
Anna Olléová

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Každé vydání časopisu Aromaterapie s sebou přinášelo otázku co napsat do jejího úvodníku. Tato otázka se samozřejmě nabízí i tentokráte. Odpověď na ni je poněkud složitější.

Očima zaměstnanců

Ráda bych napsala pár slov o situaci vzniklé ve firmě AROMATERAPIE Karel Hadek s.r.o. Pohled, jak to vidím já, tedy pohled očima zaměstnance.

Slovo odborníka: Voňavé krizové řešení

Psát články do časopisu Aromaterapie, které by zaujaly vás čtenáře, není jednoduché za situace, kdy firma Karla Hadka funguje, natož nyní, kdy je stav, řekla bych, přímo krizový. Doporučovat preparáty vyrobené laborantkami nyní nelze, a proto jsem se rozhodla popsat pár možností, které zvládnete doma sami.

Slovo odborníka: Oleje a ochrana očí

Bylo již mnoho napsáno o využití olejů na mnohé neduhy lidstva. Ať to byly éterické oleje, jejich směsi, rostlinné maceráty, exkluzivní oleje, či „obyčejné“ rostlinné oleje.

Slovo odborníka: Jak přežít zimu pomocí Tradiční čínské medicíny?

Z pohledu tradiční čínské medicíny vládne zimnímu období prvek Voda. Voda má chladnou povahu a z tělesných orgánů ovládá ledviny, močový měchýř a pohlavní orgány.

Slovo odborníka: Rychlá úleva s produkty Karla Hadka

Znáte to. Přijde nějaký neduh nebo bolest, úraz, a nevíte co s tím.

Slovo odborníka: Nohy vás nosí celý život, proto si zaslouží vaši pozornost!

Vaše nohy jsou každý den uzavřeny v botách v průměru patnáct hodin, přičemž teplota v obuvi se může pohybovat až kolem 40 °C. Není divu, že na konci dne máte nohy nateklé, bolavé a velmi unavené. Špatným výběrem bot svým chodidlům také nepomůžete, „odmění“ se vám zvýšenou potivostí, bolestmi paty a také kuřími oky, otlaky a mnohdy i plísní.

Slovo odborníka: Kosmetika začíná…

Pod slovem kosmetika si povětšinou představujeme různé dózičky či lahvičky, kde úkolem jejich obsahu je starat se jak o naši krásu, tak i nestárnoucí vzhled pokožky. Málokoho napadne, že kosmetika je podstatně širší pojem a počátek kosmetického ošetření je nutno hledat někde úplně jinde.

Slovo odborníka: Konopí a konopná mast – obojím se můžete léčit

Jak se stavět ke konopí? Pro některé je tato otázka předem vyřešená, možná znají pravdu a možná předem tuto rostlinu zavrhli, jiní bloudí v mediálním oparu, který tuto rostlinu zahalil tak důkladně, že pár let potrvá, než se podaří všechny bludy o konopí vyvrátit.

Slovo odborníka: Levandule v chirurgické ambulanci

Rád bych se s vámi podělil o zkušenost s levandulovým ÉO.

Zkušenosti a rady: Půl života s Hadkem

Jak to tak v životě bývá, vždy, když se blíží nějaká významná životní událost, člověk bilancuje.

Zkušenosti a rady: Pochvala pro Orange Sanitol

Vážení a milí, opět se Vám připomínám se svými názory na výrobky pana Karla Hadka.

Škola aromaterapie: Opary – stále aktuální téma

K často se vyskytujícím chorobám patří i opary. Jedná se o onemocnění virového původu projevující se skupinkami puchýřků na kterékoli části těla nebo sliznic. Mezi tato nakažlivá onemocnění patří „obyčejný opar“ (herpes simplex) i „pásový opar“ (herpes zoster).

Škola aromaterapie: Studená sprcha... Proč ne?

Patříš také mezi lidi, co nemají nadbytek energie? Mezi lidi, kteří jsou často unaveni, jen tak proplouvají dnem a nemají chuť či spíše sílu, ze svých cílů a plánů něco realizovat? Kolegové v práci ti energie moc nepřidají a na děti doma moc trpělivosti nemáš? Třeba ti pomůže právě „STUDENÁ SPRCHA“!

Poradna

Koutek pro maminky: Aromaterapie v Baby clubu Nekky

V baby clubu Nekky nabízíme rodičům, kromě kurzů plavání a cvičení, také kurz masáží miminek a dětí. Program probíhá ve speciálně upraveném prostoru pro miminka, je doprovázen příjemnou relaxační hudbou s minimálním počtem dětí ve skupince.

Koutek pro maminky: Děti a aromaterapie

Skutečnost, že výrobky Karla Hadka pomáhají při rozličných zdravotních potížích i nemocech všude tam, kde se běžně podávají léky mající mnoho vedlejších účinků, jistě potvrdí všichni, kteří se někdy s těmito výrobky setkali.

AromaFauna: Nosní olej Fauna Rinis

Naší dvouleté fence shih-tzu jsme se rozhodli pořídit kamarádku z vlastního chovu. Po nakrytí jsme netrpělivě očekávali příchod štěňátek.

AromaFauna: Prevence a spokojená zvířátka

Představte si Zoo obchod o 300 m2. Trvale je zde velké množství různých druhů zvířat. Akvária s různobarevnými rybkami, hadi, želvy, leguáni, morčata, křečci, králíčci, myšky, opice, psouni, drobné exotické ptactvo.

AromaFauna: Ptáte se…