Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2011

Slovo odborníka: Oleje a ochrana očí

Bylo již mnoho napsáno o využití olejů na mnohé neduhy lidstva. Ať to byly éterické oleje, jejich směsi, rostlinné maceráty, exkluzivní oleje, či „obyčejné“ rostlinné oleje.

Ty jsou však jednou z nejznámějších léčebných kúr. Používají se nejen jako nosiče vybraných éterických olejů, ale i k samostatné péči o tělo.

Dají se z nich dělat vhodné masážní oleje, užívat vnitřně – do salátů, pečiva, k ochucení jídel, zvýšení výživné hodnoty, lepšímu trávení a využití vitamínů, které se rozpouštějí pouze v tucích anebo je polykat jen tak, pro lepší vzhled pleti. Sama na sobě jsem začala pozorovat účinek DÝŇOVÉHO OLEJE , který má vynikající kvalitu, zajímavou barvu a zvláštní chuť. Musela jsem si na ni zvyknout, ale chtěla jsem si zlepšit kvalitu vlasů, zubů, nehtů a samozřejmě i pleti. Velkým překvapením pro mne bylo, že se malá zlepšení začala projevovat již po týdnu. Postupně zmizely bílé skvrnky na nehtech, a ty se také přestaly lámat. Vlasy byly lesklejší a méně vypadávaly a i stav pleti se zlepšil. Ve věku 54 let je to velmi příjemné zjištění. Mí klienti si toho všimli a dotazy na „speciální kosmetiku“ se opět množily. Ráda se pochlubím, že i výrobce znám osobně.

Přestože se věnuji rehabilitacím, mnohé dotazy jsou odlišného charakteru, a tak se nebráním studovat i novinky z jiných oborů.

Před časem jsem dostudovala i speciální metodu v péči o oči. Metoda mne nadchla, protože pomáhá i lidem s velkými vadami zraku a postupným ochabováním vidění k velké úlevě, zlepšení vidění a snižování počtu dioptrií až na minimum, až se občas dokonce podaří i brýle úplně odložit.

Je to sice metoda náročnější na čas a chce důslednost i víru v dobrý výsledek, ale je v podstatě ZDARMA.

Kromě dodržování speciálních cviků, úpravy stravy a režimu dne je nezbytné v mnoha případech užívání právě zmíněného DÝŇOVÉHO OLEJE v přesných dávkách a aplikaci SEZAMOVÉHO OLEJE v přesných dávkách do očí.

Začala jsem sama u sebe s DÝŇOVÝM OLEJEM, nyní pracuji se SEZAMOVÝM. Výsledky se již dostavují, odložila jsem brýle na blízko, nyní již čtu bez nich. U své maminky postupuji pomalu, ale zmírnily se ranní otoky očí, snížil se sekret i alergie na neznámý alergen je potlačena.

Samozřejmě není to všelék a nikdy nebude možno pomoci všem, ale těm osvíceným, kteří poslouchají hlas svého těla a nemoci a neduhy nepotlačují ihned farmakologickými výrobky, může být tato informace užitečná.

DÝŇOVÝ a SEZAMOVÝ OLEJ od firmy Aromaterapie Karel Hadek jsou vynikající kvality, mohu se na ně tedy bez obav spolehnout a všem je doporučit.

V kurzech pana Hadka je vždy něco nového, a tak, pokud bude zájem, můžeme na pražských kurzech postupně učit i tuto metodu. Začali jsme vloni s kurzy doplňkovými – rehabilitačními a i letos je zařazujeme. Pro ty, kteří již byli na kurzech před časem a chtějí se dozvědět o novinkách pana Hadka a jak je co nejlépe využít, je velmi podnětný roční seminář. Stále se obohacujeme novými informacemi, ale umět se v nich vyznat a dobře je využít ku prospěchu vlastnímu, pro svou rodinu i v soukromé praxi, je pak opravdu velkým zadostiučiněním pro všechny, kteří kurz pro vás připravují.  Zopakovat si někdy i věci známé, ale již zapomenuté, je velmi potřebné, ale nejlepší jsou osobní zkušenosti, které si na kurzech předáváme.

Přeji vám všem krásný zbytek podzimu a přeji šťastné vánoční svátky. S některými z vás se těším i na shledání v kurzech pana Hadka.

Bc. Vaculová Drahomíra, Dis.

Úvodní slovo Karla Hadka

Každé vydání časopisu Aromaterapie s sebou přinášelo otázku co napsat do jejího úvodníku. Tato otázka se samozřejmě nabízí i tentokráte. Odpověď na ni je poněkud složitější.

Očima zaměstnanců

Ráda bych napsala pár slov o situaci vzniklé ve firmě AROMATERAPIE Karel Hadek s.r.o. Pohled, jak to vidím já, tedy pohled očima zaměstnance.

Slovo odborníka: Voňavé krizové řešení

Psát články do časopisu Aromaterapie, které by zaujaly vás čtenáře, není jednoduché za situace, kdy firma Karla Hadka funguje, natož nyní, kdy je stav, řekla bych, přímo krizový. Doporučovat preparáty vyrobené laborantkami nyní nelze, a proto jsem se rozhodla popsat pár možností, které zvládnete doma sami.

Slovo odborníka: Oleje a ochrana očí

Bylo již mnoho napsáno o využití olejů na mnohé neduhy lidstva. Ať to byly éterické oleje, jejich směsi, rostlinné maceráty, exkluzivní oleje, či „obyčejné“ rostlinné oleje.

Slovo odborníka: Jak přežít zimu pomocí Tradiční čínské medicíny?

Z pohledu tradiční čínské medicíny vládne zimnímu období prvek Voda. Voda má chladnou povahu a z tělesných orgánů ovládá ledviny, močový měchýř a pohlavní orgány.

Slovo odborníka: Rychlá úleva s produkty Karla Hadka

Znáte to. Přijde nějaký neduh nebo bolest, úraz, a nevíte co s tím.

Slovo odborníka: Nohy vás nosí celý život, proto si zaslouží vaši pozornost!

Vaše nohy jsou každý den uzavřeny v botách v průměru patnáct hodin, přičemž teplota v obuvi se může pohybovat až kolem 40 °C. Není divu, že na konci dne máte nohy nateklé, bolavé a velmi unavené. Špatným výběrem bot svým chodidlům také nepomůžete, „odmění“ se vám zvýšenou potivostí, bolestmi paty a také kuřími oky, otlaky a mnohdy i plísní.

Slovo odborníka: Kosmetika začíná…

Pod slovem kosmetika si povětšinou představujeme různé dózičky či lahvičky, kde úkolem jejich obsahu je starat se jak o naši krásu, tak i nestárnoucí vzhled pokožky. Málokoho napadne, že kosmetika je podstatně širší pojem a počátek kosmetického ošetření je nutno hledat někde úplně jinde.

Slovo odborníka: Konopí a konopná mast – obojím se můžete léčit

Jak se stavět ke konopí? Pro některé je tato otázka předem vyřešená, možná znají pravdu a možná předem tuto rostlinu zavrhli, jiní bloudí v mediálním oparu, který tuto rostlinu zahalil tak důkladně, že pár let potrvá, než se podaří všechny bludy o konopí vyvrátit.

Slovo odborníka: Levandule v chirurgické ambulanci

Rád bych se s vámi podělil o zkušenost s levandulovým ÉO.

Zkušenosti a rady: Půl života s Hadkem

Jak to tak v životě bývá, vždy, když se blíží nějaká významná životní událost, člověk bilancuje.

Zkušenosti a rady: Pochvala pro Orange Sanitol

Vážení a milí, opět se Vám připomínám se svými názory na výrobky pana Karla Hadka.

Škola aromaterapie: Opary – stále aktuální téma

K často se vyskytujícím chorobám patří i opary. Jedná se o onemocnění virového původu projevující se skupinkami puchýřků na kterékoli části těla nebo sliznic. Mezi tato nakažlivá onemocnění patří „obyčejný opar“ (herpes simplex) i „pásový opar“ (herpes zoster).

Škola aromaterapie: Studená sprcha... Proč ne?

Patříš také mezi lidi, co nemají nadbytek energie? Mezi lidi, kteří jsou často unaveni, jen tak proplouvají dnem a nemají chuť či spíše sílu, ze svých cílů a plánů něco realizovat? Kolegové v práci ti energie moc nepřidají a na děti doma moc trpělivosti nemáš? Třeba ti pomůže právě „STUDENÁ SPRCHA“!

Poradna

Koutek pro maminky: Aromaterapie v Baby clubu Nekky

V baby clubu Nekky nabízíme rodičům, kromě kurzů plavání a cvičení, také kurz masáží miminek a dětí. Program probíhá ve speciálně upraveném prostoru pro miminka, je doprovázen příjemnou relaxační hudbou s minimálním počtem dětí ve skupince.

Koutek pro maminky: Děti a aromaterapie

Skutečnost, že výrobky Karla Hadka pomáhají při rozličných zdravotních potížích i nemocech všude tam, kde se běžně podávají léky mající mnoho vedlejších účinků, jistě potvrdí všichni, kteří se někdy s těmito výrobky setkali.

AromaFauna: Nosní olej Fauna Rinis

Naší dvouleté fence shih-tzu jsme se rozhodli pořídit kamarádku z vlastního chovu. Po nakrytí jsme netrpělivě očekávali příchod štěňátek.

AromaFauna: Prevence a spokojená zvířátka

Představte si Zoo obchod o 300 m2. Trvale je zde velké množství různých druhů zvířat. Akvária s různobarevnými rybkami, hadi, želvy, leguáni, morčata, křečci, králíčci, myšky, opice, psouni, drobné exotické ptactvo.

AromaFauna: Ptáte se…