Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2011

AromaFauna: Ptáte se…

Chtěla bych se vás zeptat ohledně aromaterapie pro pejsky. Mám fenečku shih-tzu a prezentace těchto preparátů na Vašich stránkách mě velmi zaujala. Ráda bych je i vyzkoušela, jen si nejsem jistá, jestli jsem vše dobře pochopila. Stačí, když si zakoupím mycí olej + rozčesávače na srst. A pak použiji na koupání mycí olej a po něm buď Felleol, pokud budu chtít, aby byla srst mastnější, anebo Felletonik? Mám trochu strach, aby mi šla srst rozčesat. Vaše holčičky vypadají úžasně, tak proto se ptám, jestli by to takto stačilo.

Na koupání stačí mycí olej a přidávám asi 5 kapek panthenolu. Nic víc bych nedala, vykoupala a vyfénovala. Nebojte se, srst jde krásně rozčesat a i rychleji uschne. Pokud máte delší srst a jste zacuchaní, až dredy, tak před koupáním použijte neředěný Felleol a rozčešte. Potom vykoupejte v mycím oleji. Tím bych začala…

 

 

Zkušenost…

Předem bych Vás chtěla co nejsrdečněji pozdravit a poděkovat za Vaši ochotu při radách s aromakosmetikou.

Píši Vám první zážitky. Měla jsem trochu obavy, ale byly zbytečné, koupání v oleji nebylo tak složité. Je pravda, že nezvyk je, že olej nepění, a taky jsem se bála, že moc nevybělí srst na nožičkách, která bývá hodně špinavá, protože bydlíme ve městě na sídlišti a chodníky jsou pokryté špínou. Ale když jsem viděla, kolik špíny teče ze srsti při mytí, tak jsem už tušila, že to bude v pořádku. A taky bylo. Srst je nádherně běloučká, a to bez vybělovacího šamponu, mám fakt radost. A taky je srst velice jemná, snadno se rozčesávala, a opravdu i rychleji u fénování uschla. Jsem velice nadšená. Ani jsem nečekala na poprvé takový zázrak!!

Holčičku mám nádherně vykoupanou, srst je lesklá, netřepí se, fakt super!!!! Určitě u aromakosmetiky zůstanu. A co je fakt, že ani nepotřebuji tolik přípravků, což oceňuji, a věřím, že i moje holčička Šejli.

Michaela O., Brno

 


Dotaz…

Zajímalo by mě, jestli je na klíšťata lepší použít výrobek Fauna Spot, anebo Insektin spray? Moc nechápu, jaký je mezi nimi rozdíl.

Rozdíl: Insektin spray aplikujeme do srsti před každou vycházkou na louku, do lesa… Vynikající i pro vás i děti místo chemického repelentu. Fauna Spot se kape kolem krčku a k ocásku a vydrží až 3 týdny, tudíž není potřeba přestříkávat před vycházkami nebo běháním v trávě, na což kolikrát není čas anebo si nevzpomeneme. Aplikuji v tomto ročním období po koupání dle velikosti pejska. Oba preparáty výborně chrání proti parazitům. Po aplikaci nemusíme mít strach z otravy, tudíž se pejsek může olizovat, můžeme na něho sahat, nemusíme ho izolovat od dětí a ostatních pejsků. Bylinky nejen že působí proti parazitům, ale navíc podporují funkci imunitního systému.


Daniela Čermáková
www.danetta.cz

Úvodní slovo Karla Hadka

Každé vydání časopisu Aromaterapie s sebou přinášelo otázku co napsat do jejího úvodníku. Tato otázka se samozřejmě nabízí i tentokráte. Odpověď na ni je poněkud složitější.

Očima zaměstnanců

Ráda bych napsala pár slov o situaci vzniklé ve firmě AROMATERAPIE Karel Hadek s.r.o. Pohled, jak to vidím já, tedy pohled očima zaměstnance.

Slovo odborníka: Voňavé krizové řešení

Psát články do časopisu Aromaterapie, které by zaujaly vás čtenáře, není jednoduché za situace, kdy firma Karla Hadka funguje, natož nyní, kdy je stav, řekla bych, přímo krizový. Doporučovat preparáty vyrobené laborantkami nyní nelze, a proto jsem se rozhodla popsat pár možností, které zvládnete doma sami.

Slovo odborníka: Oleje a ochrana očí

Bylo již mnoho napsáno o využití olejů na mnohé neduhy lidstva. Ať to byly éterické oleje, jejich směsi, rostlinné maceráty, exkluzivní oleje, či „obyčejné“ rostlinné oleje.

Slovo odborníka: Jak přežít zimu pomocí Tradiční čínské medicíny?

Z pohledu tradiční čínské medicíny vládne zimnímu období prvek Voda. Voda má chladnou povahu a z tělesných orgánů ovládá ledviny, močový měchýř a pohlavní orgány.

Slovo odborníka: Rychlá úleva s produkty Karla Hadka

Znáte to. Přijde nějaký neduh nebo bolest, úraz, a nevíte co s tím.

Slovo odborníka: Nohy vás nosí celý život, proto si zaslouží vaši pozornost!

Vaše nohy jsou každý den uzavřeny v botách v průměru patnáct hodin, přičemž teplota v obuvi se může pohybovat až kolem 40 °C. Není divu, že na konci dne máte nohy nateklé, bolavé a velmi unavené. Špatným výběrem bot svým chodidlům také nepomůžete, „odmění“ se vám zvýšenou potivostí, bolestmi paty a také kuřími oky, otlaky a mnohdy i plísní.

Slovo odborníka: Kosmetika začíná…

Pod slovem kosmetika si povětšinou představujeme různé dózičky či lahvičky, kde úkolem jejich obsahu je starat se jak o naši krásu, tak i nestárnoucí vzhled pokožky. Málokoho napadne, že kosmetika je podstatně širší pojem a počátek kosmetického ošetření je nutno hledat někde úplně jinde.

Slovo odborníka: Konopí a konopná mast – obojím se můžete léčit

Jak se stavět ke konopí? Pro některé je tato otázka předem vyřešená, možná znají pravdu a možná předem tuto rostlinu zavrhli, jiní bloudí v mediálním oparu, který tuto rostlinu zahalil tak důkladně, že pár let potrvá, než se podaří všechny bludy o konopí vyvrátit.

Slovo odborníka: Levandule v chirurgické ambulanci

Rád bych se s vámi podělil o zkušenost s levandulovým ÉO.

Zkušenosti a rady: Půl života s Hadkem

Jak to tak v životě bývá, vždy, když se blíží nějaká významná životní událost, člověk bilancuje.

Zkušenosti a rady: Pochvala pro Orange Sanitol

Vážení a milí, opět se Vám připomínám se svými názory na výrobky pana Karla Hadka.

Škola aromaterapie: Opary – stále aktuální téma

K často se vyskytujícím chorobám patří i opary. Jedná se o onemocnění virového původu projevující se skupinkami puchýřků na kterékoli části těla nebo sliznic. Mezi tato nakažlivá onemocnění patří „obyčejný opar“ (herpes simplex) i „pásový opar“ (herpes zoster).

Škola aromaterapie: Studená sprcha... Proč ne?

Patříš také mezi lidi, co nemají nadbytek energie? Mezi lidi, kteří jsou často unaveni, jen tak proplouvají dnem a nemají chuť či spíše sílu, ze svých cílů a plánů něco realizovat? Kolegové v práci ti energie moc nepřidají a na děti doma moc trpělivosti nemáš? Třeba ti pomůže právě „STUDENÁ SPRCHA“!

Poradna

Koutek pro maminky: Aromaterapie v Baby clubu Nekky

V baby clubu Nekky nabízíme rodičům, kromě kurzů plavání a cvičení, také kurz masáží miminek a dětí. Program probíhá ve speciálně upraveném prostoru pro miminka, je doprovázen příjemnou relaxační hudbou s minimálním počtem dětí ve skupince.

Koutek pro maminky: Děti a aromaterapie

Skutečnost, že výrobky Karla Hadka pomáhají při rozličných zdravotních potížích i nemocech všude tam, kde se běžně podávají léky mající mnoho vedlejších účinků, jistě potvrdí všichni, kteří se někdy s těmito výrobky setkali.

AromaFauna: Nosní olej Fauna Rinis

Naší dvouleté fence shih-tzu jsme se rozhodli pořídit kamarádku z vlastního chovu. Po nakrytí jsme netrpělivě očekávali příchod štěňátek.

AromaFauna: Prevence a spokojená zvířátka

Představte si Zoo obchod o 300 m2. Trvale je zde velké množství různých druhů zvířat. Akvária s různobarevnými rybkami, hadi, želvy, leguáni, morčata, křečci, králíčci, myšky, opice, psouni, drobné exotické ptactvo.

AromaFauna: Ptáte se…