Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2011

Očima zaměstnanců

Ráda bych napsala pár slov o situaci vzniklé ve firmě AROMATERAPIE Karel Hadek s.r.o. Pohled, jak to vidím já, tedy pohled očima zaměstnance. Ve firmě pracuji prakticky od samého začátku, což je více jak 2 roky. Musím říci, že práce mě nesmírně baví a naplňuje pocitem, že přispívám (i když jen okrajově) k uspokojení tisíců našich zákazníků. Preparáty pana Hadka jsou oblíbené, žádané a je velmi příjemné i milé slyšet pochvaly a především poděkování spokojených lidiček, kterým „naše aromaterapie“ pomohla vyřešit všelijaké zdravotní neduhy. Ať již u nich samotných, nebo jejich nejbližších. Prostě úžasná práce, skvělý kolektiv a šéf, jehož prioritou je bezproblémový chod firmy a 100% spokojenost zákazníků. Ano bývá přísný, ale také vždy připravený svým zaměstnancům poradit a pomoci, když to potřebují. Je to šéf, který také dokáže pobavit vtipem, nebo nás po ránu rozveselit tanečkem.

Dne 15. 9. 2011 se nečekaně ve firmě objevila paní Lenka Hadek se svým bratrem panem Kelnarem a začaly se dít věci, které byly pro nás všechny nepochopitelné.

Začalo to odvoláním „našeho“ pana Hadka z funkce jednatele. Od toho dne pracovali všichni zaměstnanci pod dohledem bezpečnostní agentury. Nálada ve firmě byla velice napjatá. Po týdnu přišlo něco, co nikdo neočekával.

Dvě věty z úst pana Kelnara: „Paní Lenka Hadek se rozhodla firmu zavřít. Sbalte si své osobní věci a do 15 minut opusťte firmu.“ Tato slova vyrazila mně i všem mým skoro 30 kolegyním a kolegům dech. A najednou jsme všichni skončili, lidově řečeno, na dlažbě. Do očí se nám draly slzy. Jedinou oporou v této chvíli pro nás byl právě pan Hadek, který byl z firmy vykázán již před týdnem. Toto absurdní a nesmyslné rozhodnutí o likvidaci prosperující firmy ovlivnilo nejen životy zaměstnanců a jejich rodin, ale i životy stovek našich zákazníků, u nichž jsou „Hadkovy“ preparáty základem pro jejich podnikání.

Utřeli jsme slzičky a bylo nutné sebrat všechny síly a zahájit kroky na naši obranu. Nápomocná nám byla i média. Zde bych chtěla poděkovat jak Tachovskému deníku, tak i ČT1.  Za zaměstnance jsme sepsali dopis, který vzniklou situaci popisuje. Musím podotknout, že jej nepsala paní Švorcová, jak se někteří mylně domnívají. Ta jej pouze prezentuje na svých webových stránkách, neboť naše jsou zablokovány. V současné době nám již byly doručeny výpovědi, ale zbylé osobní věci (v té rychlosti nebylo možné vše pobrat) nadále zůstávají ve firmě a do dnešního dne (26. 10.) nám nebylo umožněno si je vyzvednout, což nám bylo původně přislíbeno. Mimochodem paní Lenku Hadek jsme o vydání osobních věcí bezvýsledně žádali i písemně.

Za sebe i za všechny své spolupracovníky mohu říci, že nesedíme s rukama v klíně. Podnikáme určité kroky, aby spravedlnosti bylo učiněno zadost.

Všichni věříme, že se brzy vrátíme do práce a opět budeme přispívat ke spokojenosti všech našich věrných zákazníků.

Andrea Řezníčková 
(se souhlasem ostatních zaměstnanců)

Úvodní slovo Karla Hadka

Každé vydání časopisu Aromaterapie s sebou přinášelo otázku co napsat do jejího úvodníku. Tato otázka se samozřejmě nabízí i tentokráte. Odpověď na ni je poněkud složitější.

Očima zaměstnanců

Ráda bych napsala pár slov o situaci vzniklé ve firmě AROMATERAPIE Karel Hadek s.r.o. Pohled, jak to vidím já, tedy pohled očima zaměstnance.

Slovo odborníka: Voňavé krizové řešení

Psát články do časopisu Aromaterapie, které by zaujaly vás čtenáře, není jednoduché za situace, kdy firma Karla Hadka funguje, natož nyní, kdy je stav, řekla bych, přímo krizový. Doporučovat preparáty vyrobené laborantkami nyní nelze, a proto jsem se rozhodla popsat pár možností, které zvládnete doma sami.

Slovo odborníka: Oleje a ochrana očí

Bylo již mnoho napsáno o využití olejů na mnohé neduhy lidstva. Ať to byly éterické oleje, jejich směsi, rostlinné maceráty, exkluzivní oleje, či „obyčejné“ rostlinné oleje.

Slovo odborníka: Jak přežít zimu pomocí Tradiční čínské medicíny?

Z pohledu tradiční čínské medicíny vládne zimnímu období prvek Voda. Voda má chladnou povahu a z tělesných orgánů ovládá ledviny, močový měchýř a pohlavní orgány.

Slovo odborníka: Rychlá úleva s produkty Karla Hadka

Znáte to. Přijde nějaký neduh nebo bolest, úraz, a nevíte co s tím.

Slovo odborníka: Nohy vás nosí celý život, proto si zaslouží vaši pozornost!

Vaše nohy jsou každý den uzavřeny v botách v průměru patnáct hodin, přičemž teplota v obuvi se může pohybovat až kolem 40 °C. Není divu, že na konci dne máte nohy nateklé, bolavé a velmi unavené. Špatným výběrem bot svým chodidlům také nepomůžete, „odmění“ se vám zvýšenou potivostí, bolestmi paty a také kuřími oky, otlaky a mnohdy i plísní.

Slovo odborníka: Kosmetika začíná…

Pod slovem kosmetika si povětšinou představujeme různé dózičky či lahvičky, kde úkolem jejich obsahu je starat se jak o naši krásu, tak i nestárnoucí vzhled pokožky. Málokoho napadne, že kosmetika je podstatně širší pojem a počátek kosmetického ošetření je nutno hledat někde úplně jinde.

Slovo odborníka: Konopí a konopná mast – obojím se můžete léčit

Jak se stavět ke konopí? Pro některé je tato otázka předem vyřešená, možná znají pravdu a možná předem tuto rostlinu zavrhli, jiní bloudí v mediálním oparu, který tuto rostlinu zahalil tak důkladně, že pár let potrvá, než se podaří všechny bludy o konopí vyvrátit.

Slovo odborníka: Levandule v chirurgické ambulanci

Rád bych se s vámi podělil o zkušenost s levandulovým ÉO.

Zkušenosti a rady: Půl života s Hadkem

Jak to tak v životě bývá, vždy, když se blíží nějaká významná životní událost, člověk bilancuje.

Zkušenosti a rady: Pochvala pro Orange Sanitol

Vážení a milí, opět se Vám připomínám se svými názory na výrobky pana Karla Hadka.

Škola aromaterapie: Opary – stále aktuální téma

K často se vyskytujícím chorobám patří i opary. Jedná se o onemocnění virového původu projevující se skupinkami puchýřků na kterékoli části těla nebo sliznic. Mezi tato nakažlivá onemocnění patří „obyčejný opar“ (herpes simplex) i „pásový opar“ (herpes zoster).

Škola aromaterapie: Studená sprcha... Proč ne?

Patříš také mezi lidi, co nemají nadbytek energie? Mezi lidi, kteří jsou často unaveni, jen tak proplouvají dnem a nemají chuť či spíše sílu, ze svých cílů a plánů něco realizovat? Kolegové v práci ti energie moc nepřidají a na děti doma moc trpělivosti nemáš? Třeba ti pomůže právě „STUDENÁ SPRCHA“!

Poradna

Koutek pro maminky: Aromaterapie v Baby clubu Nekky

V baby clubu Nekky nabízíme rodičům, kromě kurzů plavání a cvičení, také kurz masáží miminek a dětí. Program probíhá ve speciálně upraveném prostoru pro miminka, je doprovázen příjemnou relaxační hudbou s minimálním počtem dětí ve skupince.

Koutek pro maminky: Děti a aromaterapie

Skutečnost, že výrobky Karla Hadka pomáhají při rozličných zdravotních potížích i nemocech všude tam, kde se běžně podávají léky mající mnoho vedlejších účinků, jistě potvrdí všichni, kteří se někdy s těmito výrobky setkali.

AromaFauna: Nosní olej Fauna Rinis

Naší dvouleté fence shih-tzu jsme se rozhodli pořídit kamarádku z vlastního chovu. Po nakrytí jsme netrpělivě očekávali příchod štěňátek.

AromaFauna: Prevence a spokojená zvířátka

Představte si Zoo obchod o 300 m2. Trvale je zde velké množství různých druhů zvířat. Akvária s různobarevnými rybkami, hadi, želvy, leguáni, morčata, křečci, králíčci, myšky, opice, psouni, drobné exotické ptactvo.

AromaFauna: Ptáte se…