Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2011

AromaFauna: Prevence a spokojená zvířátka

Představte si Zoo obchod o 300 m2. Trvale je zde velké množství různých druhů zvířat. Akvária s různobarevnými rybkami, hadi, želvy, leguáni, morčata, křečci, králíčci, myšky, opice, psouni, drobné exotické ptactvo. Velké exotické ptactvo je zastoupeno milou, mazlivou Kačkou /Cacatua sanguinea/, urážlivou, ukřičenou Laurou /Ara ararauna/, Oskarem /Papoušek šedý/. Při tomto množství zvířat na relativně malém prostoru se zvyšují hygienicko-epidemiologická nákazová rizika. Celá léta jsme se s tímto problémem více či méně úspěšně potýkali, tedy po pravdě řečeno spíše neúspěšně.

Používali jsme různé chemické prostředky, měnili jsme dodavatele zvířat, ale problémy se naprosto nepravidelně a neočekávaně vracely. Po použití mycích prostředků se u některých zvířat objevily dýchací potíže, rýma.

V létě loňského roku jsme začali pravidelně používat preparáty AromaFauna. K našemu překvapení se spousta potíží vyřešila. Nezabráníme sice nechtěnému nákupu infikovaného zvířete, ale používáním preparátů AromaFauna si dokážeme se spoustou problémů poradit. S aromaterapeutickými preparáty jsme v první řadě vsadili na prevenci. Při každodenním ranním vytíráním podlahy používáme Aroma Sanitol. Jednak tím lépe a rychleji prostory umyjeme, ale zároveň celoplošně vydezinfikujeme od bakterií, virů, plísní a parazitů. A to nemluvím o úžasně provoněném prostoru prodejen, což bývá v prodejnách se zvířaty nezvyklé. Pro lokální dezinfekci terárií, kotců, výběhů hlodavců a dokonce i krycích skel akvárií začala děvčata používat Fauna Desinf. Oba preparáty využíváme i při pravidelné výměně podestýlky. Na 1 m čtvereční plochy postačí denně aplikovat 1 - 2 stisknutí dávkovací pumpičkou. Po aplikaci chvilku počkají, nasypou novou podestýlku a po chvíli umístí i zvířátka. Stejně tak se nám osvědčilo preparátem Fauna Desinf prostříknout spodky klecí. Velcí papoušci vyhází na dno klece 70 - 80 % podané potravy, a pak tam ovoce a zelenina zahnívá, důsledky jsou asi všeobecně jasné… semeniště bakterií, virů, plísní a parazitů, hlavně různých druhů roztočů.

Občas se objeví například zakrslý králíček s rýmou nebo jinému teče z očí. Velmi se nám osvědčil preparát Fauna Rinis, postačí 2x denně potřít čumáček a do tří dnů je po problému. Při různých poraněních zvířat se nám velmi osvědčila „levandulová lékárna“. Například psoun prériový si neznámým způsobem vytrhl celý drápek z lůžka, po použití levandulového éterického oleje krvácení ihned ustalo. Kakadu Kačka si způsobila zobákem krvavé poranění na křídle. Použitý levandulový éterický olej krvácení velmi rychle zastavil, poranění vydezinfikoval a zkrátil hojení rány. Na papoušky preventivně aplikujeme 2 - 3× týdně preparát Fauna Parrot, abychom předešli škubání peří u velkých papoušků. Od té doby nemáme s tímto nešvarem problém.

Stejně tak nám velmi pomáhá Mycos Balzám. V teplém a velmi vlhkém prostředí terárií je logicky ideální prostředí pro množení plísní a kvasinek, což se také občas projevuje. Mycos Balzám aplikujeme na ještěrky 1 - 2x týdně a od té doby nemáme s těmito potvůrkami problém. Do terárií každý den ráno kápneme kapku borovicového nebo cypřišového éterického oleje pro navození přírodního klimatu a zároveň pro přirozenou a voňavou dezinfekci. Všem zvířátkům, vyjma akvarijních rybiček, přidáváme do pití preparát na podporu imunitního systému Imuno Fauna.

František Vostrý
Super Zoo Hradec Králové a Pardubice
www.zooexpert.c

Úvodní slovo Karla Hadka

Každé vydání časopisu Aromaterapie s sebou přinášelo otázku co napsat do jejího úvodníku. Tato otázka se samozřejmě nabízí i tentokráte. Odpověď na ni je poněkud složitější.

Očima zaměstnanců

Ráda bych napsala pár slov o situaci vzniklé ve firmě AROMATERAPIE Karel Hadek s.r.o. Pohled, jak to vidím já, tedy pohled očima zaměstnance.

Slovo odborníka: Voňavé krizové řešení

Psát články do časopisu Aromaterapie, které by zaujaly vás čtenáře, není jednoduché za situace, kdy firma Karla Hadka funguje, natož nyní, kdy je stav, řekla bych, přímo krizový. Doporučovat preparáty vyrobené laborantkami nyní nelze, a proto jsem se rozhodla popsat pár možností, které zvládnete doma sami.

Slovo odborníka: Oleje a ochrana očí

Bylo již mnoho napsáno o využití olejů na mnohé neduhy lidstva. Ať to byly éterické oleje, jejich směsi, rostlinné maceráty, exkluzivní oleje, či „obyčejné“ rostlinné oleje.

Slovo odborníka: Jak přežít zimu pomocí Tradiční čínské medicíny?

Z pohledu tradiční čínské medicíny vládne zimnímu období prvek Voda. Voda má chladnou povahu a z tělesných orgánů ovládá ledviny, močový měchýř a pohlavní orgány.

Slovo odborníka: Rychlá úleva s produkty Karla Hadka

Znáte to. Přijde nějaký neduh nebo bolest, úraz, a nevíte co s tím.

Slovo odborníka: Nohy vás nosí celý život, proto si zaslouží vaši pozornost!

Vaše nohy jsou každý den uzavřeny v botách v průměru patnáct hodin, přičemž teplota v obuvi se může pohybovat až kolem 40 °C. Není divu, že na konci dne máte nohy nateklé, bolavé a velmi unavené. Špatným výběrem bot svým chodidlům také nepomůžete, „odmění“ se vám zvýšenou potivostí, bolestmi paty a také kuřími oky, otlaky a mnohdy i plísní.

Slovo odborníka: Kosmetika začíná…

Pod slovem kosmetika si povětšinou představujeme různé dózičky či lahvičky, kde úkolem jejich obsahu je starat se jak o naši krásu, tak i nestárnoucí vzhled pokožky. Málokoho napadne, že kosmetika je podstatně širší pojem a počátek kosmetického ošetření je nutno hledat někde úplně jinde.

Slovo odborníka: Konopí a konopná mast – obojím se můžete léčit

Jak se stavět ke konopí? Pro některé je tato otázka předem vyřešená, možná znají pravdu a možná předem tuto rostlinu zavrhli, jiní bloudí v mediálním oparu, který tuto rostlinu zahalil tak důkladně, že pár let potrvá, než se podaří všechny bludy o konopí vyvrátit.

Slovo odborníka: Levandule v chirurgické ambulanci

Rád bych se s vámi podělil o zkušenost s levandulovým ÉO.

Zkušenosti a rady: Půl života s Hadkem

Jak to tak v životě bývá, vždy, když se blíží nějaká významná životní událost, člověk bilancuje.

Zkušenosti a rady: Pochvala pro Orange Sanitol

Vážení a milí, opět se Vám připomínám se svými názory na výrobky pana Karla Hadka.

Škola aromaterapie: Opary – stále aktuální téma

K často se vyskytujícím chorobám patří i opary. Jedná se o onemocnění virového původu projevující se skupinkami puchýřků na kterékoli části těla nebo sliznic. Mezi tato nakažlivá onemocnění patří „obyčejný opar“ (herpes simplex) i „pásový opar“ (herpes zoster).

Škola aromaterapie: Studená sprcha... Proč ne?

Patříš také mezi lidi, co nemají nadbytek energie? Mezi lidi, kteří jsou často unaveni, jen tak proplouvají dnem a nemají chuť či spíše sílu, ze svých cílů a plánů něco realizovat? Kolegové v práci ti energie moc nepřidají a na děti doma moc trpělivosti nemáš? Třeba ti pomůže právě „STUDENÁ SPRCHA“!

Poradna

Koutek pro maminky: Aromaterapie v Baby clubu Nekky

V baby clubu Nekky nabízíme rodičům, kromě kurzů plavání a cvičení, také kurz masáží miminek a dětí. Program probíhá ve speciálně upraveném prostoru pro miminka, je doprovázen příjemnou relaxační hudbou s minimálním počtem dětí ve skupince.

Koutek pro maminky: Děti a aromaterapie

Skutečnost, že výrobky Karla Hadka pomáhají při rozličných zdravotních potížích i nemocech všude tam, kde se běžně podávají léky mající mnoho vedlejších účinků, jistě potvrdí všichni, kteří se někdy s těmito výrobky setkali.

AromaFauna: Nosní olej Fauna Rinis

Naší dvouleté fence shih-tzu jsme se rozhodli pořídit kamarádku z vlastního chovu. Po nakrytí jsme netrpělivě očekávali příchod štěňátek.

AromaFauna: Prevence a spokojená zvířátka

Představte si Zoo obchod o 300 m2. Trvale je zde velké množství různých druhů zvířat. Akvária s různobarevnými rybkami, hadi, želvy, leguáni, morčata, křečci, králíčci, myšky, opice, psouni, drobné exotické ptactvo.

AromaFauna: Ptáte se…