Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2011

Zkušenosti a rady: Půl života s Hadkem

Jak to tak v životě bývá, vždy, když se blíží nějaká významná životní událost, člověk bilancuje. A to postihlo i mě. Blíží se mi kulaté narozeniny a k tomu ještě narození prvního dítěte. Jak si tak přemýšlím, co bylo a bude, zjistila jsem neuvěřitelnou věc. Už polovinu života sdílím s jedním mužem! S Hadkem! Tedy pardón, aby nedošlo k nedorozumění, s jeho preparáty.

Měla jsem to štěstí – teď už vím, že to bylo štěstí – že jsem se jako nefalšovaný puberťák měla možnost seznámit s výrobky p. Hadka. Vzhledem k tomu, že jeho „kosmetika“ nebyla ještě tolik známá, byla úplně jiná než vše ostatní na trhu a ještě voněla jako nic jiného, byla to pro mě jasná volba. Vždyť který puberťák nechce mít něco zajímavého, originálního, odlišného a ještě když to tak voní… Nechte si své AVONy, já mám Hadka! Proto byly SO FLIRT, LEVANDULOVÁ pleťová voda a LIPPEA SPF jasnou volbou.

Postupem času se mi začal do života vracet dávno zapomenutý atopický ekzém. Samozřejmě, že jsem nejprve vyrazila ke kožní lékařce. Ať byla jakkoli milá a zkoušela mi pomoci různými mastmi (kortikoidy počínaje a „přírodními“… konče), výsledek se nedostavil a ekzém vyhrával 1:0. Suchá, rozpraskaná a svědící kůže není nic příjemného pro nikoho, natož pro dospívající slečnu. Proto jsem začala pátrat na vlastní pěst. SO FLIRT jsem vyměnila za SO LEVANDULOVÝ a suchá místo promazávala (tenkrát ještě Indulonou). Na chvíli to zabralo. Možná vlivem hormonálních změn, stresu s nástupem na VŠ a ne úplně zdravým životním stylem se mi moje obtíže začaly čím dál více zhoršovat. Začala jsem testovat cokoliv, co se jen trochu tvářilo, že mi pomůže. Těch vyhozených peněz si nedovedete představit! A tak když mi kamarádka nabídla, jestli se nechci zúčastnit základního kurzu aromaterapie, řekla jsem si, že není co ztratit.

A tam se to stalo, láska na první „pohled“. Kurz mi otevřel oči a já začala o svém ekzému a kosmetice celkově přemýšlet úplně jinak. Suchá místa jsem promazávala BAMBUCKÝM MÁSLEM, na ruce používala SHEADERM TH, ATOP-DERM nebo Saltii. A světe div se, výsledek lepší než po kortikoidech. A tak se mi doma začaly množit bílo zelené lahvičky. ZUBNÍ OLEJ, INTIMISS, HY-INTIMA, Leciderma … Ty přípravky už z naší domácnosti nikdy nevymizí.

Čím více se mi potvrzovalo, že jdu tou správnou cestou, tím více jsem začala přitvrzovat. Chtěla jsem se ekzému zbavit úplně! Přešla jsem na zdravou stravu a zkoušela na sobě všelijaké detoxikační metody. Pro posílení imunity jsem do sebe lila ELEUTHEROCOCC a vnitřně užívala CANDIÖL. Musím říci, že toto období se dalo nazvat jedním slovem očistec! A to doslova. Nejen, že se moje tělo snažilo vypudit všechny nahromaděné jedy přes kůži ven, ale toto jeho snažení bylo doprovázeno neskutečným svěděním. Nemít po ruce lahvičku s éterickým olejem levandulovým, který jsem si lila přímo do ran v rozpraskané kůži a půlkilovým balením krému BODYEM ROY, neustále po ruce, asi bych to období nepřežila. Celé dny se točily jen kolem škrábání, mazání a zase škrábání. Dospěla jsem do stadia, že mi z podpaží vytékala páchnoucí lepkavá tekutina a červené fleky jsem měla snad i na chodidlech. Sice jsem stále věřila, že to, co dělám, je správné a musí to někdy skončit, ale už mi opravdu docházely síly. A tak jsem se jednoho krásného rána celá namazala CANDIÖLEM (neředěným), vyhodila všechny čisticí tinktury, antikoncepční pilulky, a čekala, až to přijde. Myslela jsem si, že mi stoprocentně sleze kůže z celého těla. A nestalo se.

Od té doby se můj stav začal lepšit. Nevím, jestli to bylo tím CANDIÖLEM, který všechna ta rozškrábaná místa „vydezinfikoval“ nebo vyhozenou antikoncepcí, která dráždila už tak rozdrážděná játra, nebo se stal zázrak, ale od té doby jsem bez ekzému. Dnes (po dvou letech) mám kůži po celém těle absolutně zdravou a na období s ekzémem mi zbylo jen pár pigmentových skvrn na rukou, jako vzpomínka. Posílena tímto vítězstvím jsem absolvovala pokračovací kurz aromaterapie a od té doby jsem v tom až po uši. Masážní lecitolový olej DR. VOŠTĚP (přejmenovali jsme ho na Dřevorubec) pro mého muže, neboť topíme dřevem, takže proto ta přezdívka. A někdy to také přežene s cyklistikou, a potom mu je olejíček také dobrý.

Třezalkový olej a EO levandulový zachránil tchýni od nehezkých jizev po popálenině od oleje. ORANGE-SANITOL svojí vůní a hlavně silou medvědí ohromil celou ženskou část naší rodiny, neboť jsme s ním vcelku bez námahy vyčistili všechna okna od ochranných samolepek v novostavbě mého bratra.

S DONOSOLEM mám také jenom vynikající zkušenosti. „Bohužel“ na zastydlou rýmu netrpím, ale mými testovacími králíky se staly dvě kolegyně z práce, kterým pomohl uvolnit dutiny, a tím je zachránil před punkcemi, které běžně alespoň 1x za zimu absolvují. Brrrr…

Preparáty na intimní hygienu HY-INTIMA a INTIMISS se staly v podstatě už rodinným inventářem. Intimiss v současné době používám na masáž hráze před porodem a nezapomenu si ho přibalit s sebou i do porodnice. Dost si ho oblíbil i můj muž, který se po něm, jen co zhasneme lampičku, často shání…

I náš kocour už v tom lítá se mnou. Musím říci, že je o dost šťastnější, když mu kápneme pár kapek Fauna Spotu do kožichu, než když jsme ho „deratizovali“ spreji z lékárny. Nejen, že má pokoj od klíšťat, ale jak voní, fešák!

U nás doma má svoji bílozelenou lahvičku prostě každý. Vlastně už i naše nenarozená dcerka má výbavičku v podobě testovací baby sady připravenou v koupelně. A já věřím, že si Hádka zamiluje na celý život stejně jako já (myslím preparáty p. Hadka).

Ódy bych mohla pět na další a další preparáty, ale vzhledem k tomu, že zkušenost je nepřenosná, nechám vám prostor, abyste si mohli o jejich účincích udělat vlastní úsudek. Už dávno nejsem puberťák a vím, že hlavní devizou této „kosmetiky“ není jen její krásná vůně. Každý den z těch patnácti let, co se známe, si stále dokola potvrzuji, že jsem udělala dobře. Patnáct let s jedním chlapem je už docela pěkný výkon, že? Prostě stará láska nerezaví!!!

Ing. Lenka Rigová, Chrudim

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Každé vydání časopisu Aromaterapie s sebou přinášelo otázku co napsat do jejího úvodníku. Tato otázka se samozřejmě nabízí i tentokráte. Odpověď na ni je poněkud složitější.

Očima zaměstnanců

Ráda bych napsala pár slov o situaci vzniklé ve firmě AROMATERAPIE Karel Hadek s.r.o. Pohled, jak to vidím já, tedy pohled očima zaměstnance.

Slovo odborníka: Voňavé krizové řešení

Psát články do časopisu Aromaterapie, které by zaujaly vás čtenáře, není jednoduché za situace, kdy firma Karla Hadka funguje, natož nyní, kdy je stav, řekla bych, přímo krizový. Doporučovat preparáty vyrobené laborantkami nyní nelze, a proto jsem se rozhodla popsat pár možností, které zvládnete doma sami.

Slovo odborníka: Oleje a ochrana očí

Bylo již mnoho napsáno o využití olejů na mnohé neduhy lidstva. Ať to byly éterické oleje, jejich směsi, rostlinné maceráty, exkluzivní oleje, či „obyčejné“ rostlinné oleje.

Slovo odborníka: Jak přežít zimu pomocí Tradiční čínské medicíny?

Z pohledu tradiční čínské medicíny vládne zimnímu období prvek Voda. Voda má chladnou povahu a z tělesných orgánů ovládá ledviny, močový měchýř a pohlavní orgány.

Slovo odborníka: Rychlá úleva s produkty Karla Hadka

Znáte to. Přijde nějaký neduh nebo bolest, úraz, a nevíte co s tím.

Slovo odborníka: Nohy vás nosí celý život, proto si zaslouží vaši pozornost!

Vaše nohy jsou každý den uzavřeny v botách v průměru patnáct hodin, přičemž teplota v obuvi se může pohybovat až kolem 40 °C. Není divu, že na konci dne máte nohy nateklé, bolavé a velmi unavené. Špatným výběrem bot svým chodidlům také nepomůžete, „odmění“ se vám zvýšenou potivostí, bolestmi paty a také kuřími oky, otlaky a mnohdy i plísní.

Slovo odborníka: Kosmetika začíná…

Pod slovem kosmetika si povětšinou představujeme různé dózičky či lahvičky, kde úkolem jejich obsahu je starat se jak o naši krásu, tak i nestárnoucí vzhled pokožky. Málokoho napadne, že kosmetika je podstatně širší pojem a počátek kosmetického ošetření je nutno hledat někde úplně jinde.

Slovo odborníka: Konopí a konopná mast – obojím se můžete léčit

Jak se stavět ke konopí? Pro některé je tato otázka předem vyřešená, možná znají pravdu a možná předem tuto rostlinu zavrhli, jiní bloudí v mediálním oparu, který tuto rostlinu zahalil tak důkladně, že pár let potrvá, než se podaří všechny bludy o konopí vyvrátit.

Slovo odborníka: Levandule v chirurgické ambulanci

Rád bych se s vámi podělil o zkušenost s levandulovým ÉO.

Zkušenosti a rady: Půl života s Hadkem

Jak to tak v životě bývá, vždy, když se blíží nějaká významná životní událost, člověk bilancuje.

Zkušenosti a rady: Pochvala pro Orange Sanitol

Vážení a milí, opět se Vám připomínám se svými názory na výrobky pana Karla Hadka.

Škola aromaterapie: Opary – stále aktuální téma

K často se vyskytujícím chorobám patří i opary. Jedná se o onemocnění virového původu projevující se skupinkami puchýřků na kterékoli části těla nebo sliznic. Mezi tato nakažlivá onemocnění patří „obyčejný opar“ (herpes simplex) i „pásový opar“ (herpes zoster).

Škola aromaterapie: Studená sprcha... Proč ne?

Patříš také mezi lidi, co nemají nadbytek energie? Mezi lidi, kteří jsou často unaveni, jen tak proplouvají dnem a nemají chuť či spíše sílu, ze svých cílů a plánů něco realizovat? Kolegové v práci ti energie moc nepřidají a na děti doma moc trpělivosti nemáš? Třeba ti pomůže právě „STUDENÁ SPRCHA“!

Poradna

Koutek pro maminky: Aromaterapie v Baby clubu Nekky

V baby clubu Nekky nabízíme rodičům, kromě kurzů plavání a cvičení, také kurz masáží miminek a dětí. Program probíhá ve speciálně upraveném prostoru pro miminka, je doprovázen příjemnou relaxační hudbou s minimálním počtem dětí ve skupince.

Koutek pro maminky: Děti a aromaterapie

Skutečnost, že výrobky Karla Hadka pomáhají při rozličných zdravotních potížích i nemocech všude tam, kde se běžně podávají léky mající mnoho vedlejších účinků, jistě potvrdí všichni, kteří se někdy s těmito výrobky setkali.

AromaFauna: Nosní olej Fauna Rinis

Naší dvouleté fence shih-tzu jsme se rozhodli pořídit kamarádku z vlastního chovu. Po nakrytí jsme netrpělivě očekávali příchod štěňátek.

AromaFauna: Prevence a spokojená zvířátka

Představte si Zoo obchod o 300 m2. Trvale je zde velké množství různých druhů zvířat. Akvária s různobarevnými rybkami, hadi, želvy, leguáni, morčata, křečci, králíčci, myšky, opice, psouni, drobné exotické ptactvo.

AromaFauna: Ptáte se…