Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2011

Poradna

Dobrý den,

chtěl bych se na Vás obrátit s prosbou o radu, související s potížemi, které zažívá moje matka.

Četl jsem si spoustu Vašich rad a doporučení, tak pevně věřím, že i na tento problém mi určitě dokážete doporučit nějaký vhodný preparát! Jedná se o to, že zažívá bolesti bederní páteře (ploténky), a následně se jí ta bolest přesouvá do pravé dolní končetiny, tudíž nezvládá ujít delší vzdálenostní úseky nebo při práci, při které je potřeba stát, cítí obrovské bolesti.

Absolvovala pár návštěv u fyzioterapeuta, na chvíli nastalo zlepšení, ale poté se vše vrátilo do původního stavu. Proto bych rád objevil nějaký vhodný přípravek, který by jí dokázal průběžně pomoci, aniž by musela neustále navštěvovat nějakého odborníka, prostě aby nebyla závislá na péči někoho jiného, ale mohla si bolest utišit nějakým způsobem sama, tedy pokud je to vůbec možné.

Děkuji Vám za Váš osobní názor a pevně doufám, že díky němu dojde ke zlepšení tohoto zdravotního problému.

S pozdravem Libor K.

 

Vážený pane Libore,

děkuji Vám za Váš mail i Vámi zaslaný dotaz. Bez nároku na správnost své odpovědi usuzuji, že problém Vaší matky spočívá v uvolnění svalového korzetu bederní páteře.

Lidé zralejšího věku bývají pohodlnější než mladí, a snížená pohyblivost je pak důvodem, proč dochází k ochabnutí svalstva v partii bederní páteře. Vnímaným důsledkem pak jsou právě bolesti v této oblasti. Stupeň ochabnutí svalstva je, dalo by se říci, přímo úměrný pocitům bolestivosti. Z mého pohledu zde vzniká začarovaný kruh. Čím větší bolestivost, tím menší touha po pohybu, jakož i sama schopnost se aktivněji pohybovat. Čím méně pohybu, tím větší progrese uvolňování svalového korzetu a s tím spojená zvyšující se bolestivost.

Protibolestivé přípravky jakéhokoli charakteru, tedy ať již tablety, či např. protibolestivé masážní oleje považuji za vhodné jen jako pomocnou berličku, nikoli jako řešení. Tablety proti bolestem bych Vaší matce v žádném případě nedoporučoval. Sice krátkodobě pomáhají potlačit vnímání bolesti, ale absolutně nic neřeší, nehledě na to, že svými vedlejšími účinky negativně ovlivňují funkčnost dalších životně důležitých orgánů. Jako přechodné řešení bych doporučil masážní olej CAYATHERM, na odstranění akutních bolestivých stavů. Nelze ale nezmínit, že se zase jedná jen a jen o protibolestivý přípravek a masáž jako taková je sice velice vhodná, ale zůstává jen pasivní činností, která uleví, ale na stavu svalového korzetu sama o sobě nic nezmění. Zde je nezbytně nutné ve spolupráci s fyzioterapeutem vypracovat plán speciálních cvičení na posílení svalového korzetu a tato cvičení pak pravidelně provádět.

Ze svých zkušeností vím, že vynikající terapeutickou hodnotu má pohyb na běžkách, kdy není třeba sjíždět svahy, či štrachat se do kopců, ale prostě za jejich pomoci se pohybovat po rovině. Právě tento specifický pohyb chůze na běžkách je schopen posilovat partie svalového korzetu v oblasti bederní páteře.

Zima se nám za chvíli přihlásí, takže příležitost „běžkování“ je pomalu přede dveřmi. Pokud se ohlédnete v oblasti fitness přístrojů, jistě i zde se najde nějaký výrobce, který nabízí simulátor běžek pro domácí použití.

Nejdřív ale bude nutné zjistit pravý původ bolestí Vaší matky.

Váš Karel HadekDobrý den, pane Hadku,

zajímal by mne Váš názor na použití přípravku THYMICON. Slyšela jsem, že se dá velice dobře použit při lokální léčbě akné a různých zánětlivých záležitostech na pokožce obličeje. V žádných materiálech ani na webu jsem tuto možnost ale nenašla, tak se raději ptám, co si o tomto použití myslíte.

Předem moc děkuji za odpověď.

S pozdravem
Martina S.

 

Milá paní Martino,

děkuji Vám za Váš mail i Vámi zaslaný dotaz. Odpověď na Váš dotaz není vůbec jednoduchá.

Preparát THYMICON je určen k desinfekci bot, ponožek a mnohých dalších věcí. Toto pak určuje i jeho běžné použití. Z hlediska složení se jedná o vysokoprocentní lihový preparát s éterickými oleji. Vysoké procento lihu může vést při dlouhodobém používání k zvýšené produkci mazových žláz, tedy „maštění pleti“. Při krátkodobém použití bych Thymicon definoval jako „menší zlo“, než zánětlivé procesy na pokožce, či neúčinné preparáty.

Zde pak lze, v případě, že se jedná o krátkodobé používání, preparát pro Vámi zmíněné účely akceptovat. Vy sama zmiňuje jeho lokální použití. Zde nelze mít námitek. Jiné nebezpečí vyplývající z jeho používání nehrozí, pokud tedy není někdo individuálně alergický na nějakou jeho složku. Do dnešního dne jsem se s tím však u nikoho nesetkal.

Rád bych zmínil ještě jedno „nouzové“ použití, které se osvědčilo. THYMICON působí velice dobře i jako repelent. Objevitelé této možnosti aplikace jej taktéž nanášeli na nekryté plochy pokožky.

Váš Karel HadekDobrý deň prajem pán Hadek,

možno mám pre Vás námet na produkt alebo len poprosím o radu.

Začala som používať zubný čistiaci olej, zuby sú skvele vyčistené ako po zásahu u zubára. Mám však veľmi citlivé zuby a problém sa začal prejavovať (předtím som používala pasty na citlivé zuby). Ak mi môžete poradiť, akú zložku ešte pridať do oleja na potlačenie citlivosti (prípadne aj koncentráciu). Resp. problém vraj trápi 40 % populácie, tak by sa možno oplatil samostatný produkt...

Želám pekný deň
Kovářová

 

Milá paní Kovářová,

ZUBNÍ OLEJ ZE 7 BYLIN nabízí „normálnímu“ člověku dostatečnou ochranu. Jak ale sama píšete, je zde dost těch, kteří trpí na zvýšenou citlivost. Zde bych Vám mohl dopruči přidání hřebíčkového oleje do oleje zubního. Odpovídající množství by bylo 15 až 30 kapek na 100 ml.

Váš Karel HadekVážený pane Hadku,

Vaši kosmetiku používám již delší dobu a ani na okamžik jsem nikdy nepomyslela něčím ji nahradit. Jen se chci podělit o poslední čerstvou zkušenost, která mě doslova šokovala. Intenzivní vypadávaní vlasů trápí jistě mnoho žen. Mě postihlo také. Nasadila jsem Váš krém HAARETTE Q – intenzivní kúru. Vím, že léčba je vždy běh na dlouhou trať. Je až neuvěřitelné, s jakým výsledkem jsem se setkala již po 14 dnech. Považuji to za malý zázrak. Vím, že pro udržení dosaženého výsledku a další regeneraci budu alespoň 1x týdně vlasům dopřávat HAARETTE Q.

Žádná jiná kosmetická nabídka se mu nevyrovná.

S pozdravem

Marie H.

 

Milá paní Marie,

děkuji Vám za Váš milý mail i Vámi vyslovenou pochvalu.

Jak sama píšete, vím že HAARETTE Q je výborný preparát. Dokonce bych s troškou hořkosti v srdci napsal doslova dámský preparát, neboť díky svému složení působí při vlasových problémech tam, kde se jedná o zhoršenou látkovou výměnu ve vlasové pokožce a takto způsobené, ať již řídnutí vlasů, či jejich podstatně zhoršenou kvalitu.

S hořkostí píši proto, že jsem jej vlastně v dobách, kdy mi silně začaly vypadávat vlasy, vyvíjel sám pro sebe. Bohužel moje vypadávání vlasů bylo dáno mojí genetickou výbavou a zde je, byť sebelepší výrobek, dle mého, předurčen k neúspěchu. Pravidelná a dlouhodobá aplikace HAARETTE Q i u mě vypadávání vlasů zbrzdila, ale nezastavila. Já jsem od něj žádal více, než bylo v jeho silách.

Problémy vlasové pokožky, na úrovni látkové výměny, jsou u žen daleko častější, lépe ovlivnitelné. Za ironii osudu považuji, že z preparátu, který byl vyvíjen jako pomoc pro muže, se nakonec stal, dá se říci, vyloženě dámský preparát.

A tak nezbývá než smutně pokukovat po pochvalných řádcích od žen a smířit se s „pánským“ osudem.

Váš Karel HadekMilý pane Hadku,

posílám Vám velké díky za preparát CANDISAN, který mi pomohl v problémech s gynekologickými výtoky, které mě téměř pokaždé provázely ve spojení s virózou či koupáním na koupališti. Dosud mi žádný jiný přípravek pomoci nedokázal, ať již od lékaře, nebo zakoupený „přírodní“ v lékárně.

Děkuji za Vaše přírodní preparáty a přeji krásný zbytek slunečného léta.

D. M.

 

Dobrý den pane Hadku,

chtěla bych v prvé řadě poděkovat za služby. Kosmetiku KH jsem si doposud objednávala prostřednictvím mamčiny kosmetičky, jenže to jsem se načekala ... Teď jsem potřebovala akutně NOSNÍ OLEJ (a další věci), tak jsem se rozhodla objednat na vlastní pěst přes e-shop a příště už nebudu jinak! Doručení za méně než 24 hodin (jsem na opačném konci republiky!), pečlivě balené zboží, čerstvě namíchané přípravky, žádný mezisklad a – vidím dobře? – platba předem není vyžadována?!!

Patřím k internetové generaci, na e-shopech nakupuji často, ale s takovým vstřícným přístupem jsem se setkala poprvé!

Děkuji!
Eva

Úvodní slovo Karla Hadka

Každé vydání časopisu Aromaterapie s sebou přinášelo otázku co napsat do jejího úvodníku. Tato otázka se samozřejmě nabízí i tentokráte. Odpověď na ni je poněkud složitější.

Očima zaměstnanců

Ráda bych napsala pár slov o situaci vzniklé ve firmě AROMATERAPIE Karel Hadek s.r.o. Pohled, jak to vidím já, tedy pohled očima zaměstnance.

Slovo odborníka: Voňavé krizové řešení

Psát články do časopisu Aromaterapie, které by zaujaly vás čtenáře, není jednoduché za situace, kdy firma Karla Hadka funguje, natož nyní, kdy je stav, řekla bych, přímo krizový. Doporučovat preparáty vyrobené laborantkami nyní nelze, a proto jsem se rozhodla popsat pár možností, které zvládnete doma sami.

Slovo odborníka: Oleje a ochrana očí

Bylo již mnoho napsáno o využití olejů na mnohé neduhy lidstva. Ať to byly éterické oleje, jejich směsi, rostlinné maceráty, exkluzivní oleje, či „obyčejné“ rostlinné oleje.

Slovo odborníka: Jak přežít zimu pomocí Tradiční čínské medicíny?

Z pohledu tradiční čínské medicíny vládne zimnímu období prvek Voda. Voda má chladnou povahu a z tělesných orgánů ovládá ledviny, močový měchýř a pohlavní orgány.

Slovo odborníka: Rychlá úleva s produkty Karla Hadka

Znáte to. Přijde nějaký neduh nebo bolest, úraz, a nevíte co s tím.

Slovo odborníka: Nohy vás nosí celý život, proto si zaslouží vaši pozornost!

Vaše nohy jsou každý den uzavřeny v botách v průměru patnáct hodin, přičemž teplota v obuvi se může pohybovat až kolem 40 °C. Není divu, že na konci dne máte nohy nateklé, bolavé a velmi unavené. Špatným výběrem bot svým chodidlům také nepomůžete, „odmění“ se vám zvýšenou potivostí, bolestmi paty a také kuřími oky, otlaky a mnohdy i plísní.

Slovo odborníka: Kosmetika začíná…

Pod slovem kosmetika si povětšinou představujeme různé dózičky či lahvičky, kde úkolem jejich obsahu je starat se jak o naši krásu, tak i nestárnoucí vzhled pokožky. Málokoho napadne, že kosmetika je podstatně širší pojem a počátek kosmetického ošetření je nutno hledat někde úplně jinde.

Slovo odborníka: Konopí a konopná mast – obojím se můžete léčit

Jak se stavět ke konopí? Pro některé je tato otázka předem vyřešená, možná znají pravdu a možná předem tuto rostlinu zavrhli, jiní bloudí v mediálním oparu, který tuto rostlinu zahalil tak důkladně, že pár let potrvá, než se podaří všechny bludy o konopí vyvrátit.

Slovo odborníka: Levandule v chirurgické ambulanci

Rád bych se s vámi podělil o zkušenost s levandulovým ÉO.

Zkušenosti a rady: Půl života s Hadkem

Jak to tak v životě bývá, vždy, když se blíží nějaká významná životní událost, člověk bilancuje.

Zkušenosti a rady: Pochvala pro Orange Sanitol

Vážení a milí, opět se Vám připomínám se svými názory na výrobky pana Karla Hadka.

Škola aromaterapie: Opary – stále aktuální téma

K často se vyskytujícím chorobám patří i opary. Jedná se o onemocnění virového původu projevující se skupinkami puchýřků na kterékoli části těla nebo sliznic. Mezi tato nakažlivá onemocnění patří „obyčejný opar“ (herpes simplex) i „pásový opar“ (herpes zoster).

Škola aromaterapie: Studená sprcha... Proč ne?

Patříš také mezi lidi, co nemají nadbytek energie? Mezi lidi, kteří jsou často unaveni, jen tak proplouvají dnem a nemají chuť či spíše sílu, ze svých cílů a plánů něco realizovat? Kolegové v práci ti energie moc nepřidají a na děti doma moc trpělivosti nemáš? Třeba ti pomůže právě „STUDENÁ SPRCHA“!

Poradna

Koutek pro maminky: Aromaterapie v Baby clubu Nekky

V baby clubu Nekky nabízíme rodičům, kromě kurzů plavání a cvičení, také kurz masáží miminek a dětí. Program probíhá ve speciálně upraveném prostoru pro miminka, je doprovázen příjemnou relaxační hudbou s minimálním počtem dětí ve skupince.

Koutek pro maminky: Děti a aromaterapie

Skutečnost, že výrobky Karla Hadka pomáhají při rozličných zdravotních potížích i nemocech všude tam, kde se běžně podávají léky mající mnoho vedlejších účinků, jistě potvrdí všichni, kteří se někdy s těmito výrobky setkali.

AromaFauna: Nosní olej Fauna Rinis

Naší dvouleté fence shih-tzu jsme se rozhodli pořídit kamarádku z vlastního chovu. Po nakrytí jsme netrpělivě očekávali příchod štěňátek.

AromaFauna: Prevence a spokojená zvířátka

Představte si Zoo obchod o 300 m2. Trvale je zde velké množství různých druhů zvířat. Akvária s různobarevnými rybkami, hadi, želvy, leguáni, morčata, křečci, králíčci, myšky, opice, psouni, drobné exotické ptactvo.

AromaFauna: Ptáte se…