Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2010

Voňavý Ježíškův kalendář

Ach ten kalendář. Myslím tím ten občanský. Ač jej vnímáme jako cosi normálního, nemohu se zbavit dojmu, že je nenormálně uspěchaný. Jak je to dlouho, co jsme zde měli Vánoce? Asi to bude o něco více než týden, ale nezdá se mi, že by to bylo o moc déle. A již nám další Vánoce klepou na dveře. Jaké budou, záleží především na nás samotných. Možná to bude zapojení se do předvánočního shonu jen a jen proto, aby později vynikly ony, jak říkáme krásné, veselé, ale hlavně poklidné Vánoce. Sám za sebe slibuji, že se onoho shonu odmítám účastnit. Z toho vyplývá, že již v tak jak tak přeplněných obchodech nebudu nikomu překážet. Jen tak mezi námi, i kdybych chtěl, jakože nechci, díky předvánočnímu stěhování bych na to stejně neměl žádný čas. 

Dříve ale, než se přestěhujeme, musíme ještě stihnout rozeslat vánoční vydání časopisu Aromaterapie. A nejen to. Voňavé dárky s éterickými oleji se pro mnohé staly volbou číslo jedna. A tak se nelze divit, že právě v době předvánoční, kdy se dny zkracují, se ty pracovní naopak prodlužují.

Počet zásilek, jejichž posláním je učinit voňavou radost, utěšeně narůstá. Stejně jako v loňském roce jsme se snažili účastnit se na vytváření oné radosti nejen rychlým vyřizováním objednávek, ale i vánoční slevou a „Voňavým vánočním kalendářem“, tomu tak bude i letos. A snad i něco přibude!

Byť i zde dojde k různým změnám. Snad to nebude znít nabubřele, ale předpokládám, že jsme jediná firma na světě, která umožní svým klientům od Ježíška nejen přijímat dárky, ale užívat si s ním i ve vaně. V nabídce se objevil koupelový olej JEŽÍŠEK. I ty největší stydlíny bych rád ubezpečil, že stud není na místě. KO JEŽÍŠEK nekouká, Ježíšek voní! Ale ne každý si ho bude muset zakoupit, vždyť za každých 1.000 Kč hodnoty objednávky se jeden KO JEŽÍŠEK zcela nezištně přitulí k obsahu balíčku.

Když už jsme u Ježíška. Mám zde od něho pro vás ještě jeden dárek, je to malá krabička, ale musel jsem mu slíbit, že ji nerozbalím dříve, než dopíši jeho voňavý kalendář.

Slevy uvedené ve „Voňavém Ježíškově kalendáři“ se přičítají k 10% slevě vánoční.


Ježíšek mi právě napovídá, že v pátek 12. listopadu začíná víkend. Ubezpečuje mě, že v tento den již všichni čtenáři budou mít vánoční Aromku nejen doručenou, ale i pročtenou. Voňavý víkendový pocit by dle jeho názoru mohla umocnit skutečnost, že každý, kdo si do neděle 14. 11. objedná směs éterických olejů 4301C – VÁNOČNÍ ČAS, obdrží právě na tento preparát další slevu 15 %.
 

15. 11. Po víkendu se nám hlásí pondělí. Komu by se chtělo vstávat! Probuzení může napomoci buď ROZMARÝNOVÝ koupelový olej 1011G, nebo ROZMARÝNOVÝ sprchovací olej 1106G. Pokud si v tento den kterýkoli z těchto preparátů rozhodnete objednat, slevou 15 % si můžete být jisti.
 

16. 11. Ani v úterý podzimní počasí pokožce nesvědčí. Nabízí se možnost ji ošetřit. Jemný krém LECIDERMA SHEA LAVENDEL se o tuto službu více než dobře postará. Kdo tento den vpíše do své objednávky 2043D nebo 2043E, obdrží datumovou slevu. Ano, správně, je přece šestnáctého!
 

17. 11. Ve středu se prý láme týden. To nás ale zlomit nemůže. Na naší straně je totiž DR. VOŠTĚP. Zaručuji, že profesí není kouzelník, byť, jak známo kouzlí. Ježíšek chce, aby mohl kouzlit i u vás. Sedmička je, jak známo, šťastné číslo. DR. VOŠTĚP má, alespoň hypoteticky, dvě ruce. Tedy 2 × 7 = 14 %. To se pak vztahuje na preparáty 2732E a G.
 

18. 11. Je čtvrtek a Ježíšek mi do všeho strká nos. Chápu, rozumíme si. Naznačuje mi, že na řadě jsou dnes nosní oleje. Ať již ten pro dospěláky či pro děti. A tak preparáty NOSNÍ OLEJ 1601 C, NOSNÍ OLEJ BABY 1602C a DONOSOL 1603D pořídíte, říkám, a píši s další slevou 18 %.
 

19. 11. Už zase je pátek a s ním i víkend. HY-INTIMA 1202G, HY-INTIM H 1203G a HY-INTIM SET 1205, patří mezi preparáty, které k vám cestovaly po celý rok nejčastěji. Bránit jim v tom nebudeme ani o tomto víkendu. Kdo si jmenované preparáty objedná od pátku do neděle, dostane slevu průměrnou. Ježíšek ji spočítal takto: 19 + 20 + 21 = 60 : 3 (dny) = 20 %.
 

22. 11. Jaké asi bude toto pondělní ráno? Těžko říci, jedno je jisté, vstávat se mi zcela jistě nebude chtít. Kápnu si na kapesníček éterický ROZMARÝNOVÝ olej 4065C nebo D, popřípadě i SKOŘICOVÝ olej 4071C nebo D, chvíli budu inhalovat, a zase budu rychle při smyslech. Dokonce o 85 % rychleji!!! Těch zbývajících 15 %? Tak to je dnešní sleva na jmenované éterické oleje.
 

23. 11. Nikoli proto, že je úterý, ale pro to, že kolem je nepříjemný chlad, Ježíšek stále cosi žbrblá o návštěvě sauny. K té pak samozřejmě patří i vhodné směsi éterických olejů. Koho Ježíškův nápad zláká, má dnes příležitost kteroukoli směs série Sauna o objemu 20 a 50 ml, tedy C a D, pořídit s další slevou 10 %.
 

24. 11. Je čistou náhodou, že právě ve středu Ježíšek došel k názoru, že bacila je nejlepší bacit. A tak mi stále ukazuje lahvičku s nápisem CANDIÖL. Chápu, na rozdíl ode mě CANDIÖL vidí ony různé malé škůdce, a je tedy schopen s nimi bacit. Dnešní sleva 12 % CANDIÖLU 4209 C nebo D zcela jistě ulehčí práci.
 

25. 11. Ve čtvrtek je už půlka týdne za námi. Hned se lépe dýchá. Aby se dýchalo ještě lépe a nekašlalo se na všechno, v tom nám rád pomůže ATEMOL 4219C, D, nebo E. Věřte nebo ne, od doby, co ho používá Ježíšek, už na mě nekašle… Chcete ho vyzkoušet? Sleva 15 % sice neulehčí dýchání, ale rozhodnutí ano. 
 

26. 11. Je pátek, první víkendový den. Zase čas na poradnu. Dotazů na atopický ekzém přichází čím dál tím více. V Aromce i na webu jsem se tomuto problému již mnohokráte věnoval. Tento víkend se věnujeme vhodným preparátům na tento problém, jako je koupelový olej MEDUŇKOVÝ 1009G a I, stejně tak sprchovací olej MEDUŇKOVÝ 1114 G a I, krémy ATOP-DERM 2002D a E, SHEADERM TH 1704 E a H, či novinka SHEA-MELISSEA 2033D, E, H. Sleva 15 % na jmenované preparáty, objednané o víkendu jistě přijde vhod.
 

29. 11. Nevím, čím to je, ale nemohu se zbavit dojmu, že právě v tomto ročním období jsou pondělky chladnější než jiné dny. Nebojím se říci, že to až bolí. Trochu voňavého tepla zcela jistě nikomu neuškodí, navíc v případě bolesti dokonce pomůže. Na pomoc přichází přítel člověka a nepřítel bolesti preparát CAYATHERM 2714E, G, I, J. Všechny tyto objemy budou rozesílány s další, (protibolestivou) slevou 20 %.
 

30. 11. Dnešní úterý je důkazem, že i letošní listopad má poslední den. To nic, my to přece rozchodíme. Pomáhat nám mohou preparáty, jako je KOUPELOVÝ OLEJ NA NOHY 1804E, G, I či MASÁŽNÍ OLEJ NA NOHY 1805E, G, I. Chybět nesmí ani oblíbený olej PREVENTY 2728G, I. A abych nezapomněl, ani sleva dnes nesmí chybět. Ta pak u těchto preparátů obnáší na konci jedenáctého měsíce 11 %.
 

1. 12. A máme tady nejen středu, ale i první prosinec. Dnes vychází VÁNOČNÍ HVĚZDA 4310C, D. JEŽÍŠEK 4309C, D ji doprovází. Dalo by se říci, přímo VÁNOČNÍ POHÁDKA 4304C, D, (před)VÁNOČNÍ VEČER 4306C, D bude dnes také a jistě budeme vnímat i VÁNOČNÍ VŮNI 4307CD. Sleva 15 % sice nevoní, ale zcela jistě potěší.
 

2. 12. Dnešní čtvrtek patří preparátům série Lipio séra. K nim netřeba nic psát, stejně jako netřeba nosit dříví do lesa. To ale zcela úplně nesedí! Na nošení dříví do lesa se ani dnes neposkytuje žádná sleva. Na Lipio séra ano. Není žádným tajemstvím, že se jedná o dalších 2 + 12, což je zcela jistě 14 %.
 

3. 12. Dnešní pátek začíná první prosincový víkend. Budete také uklízet? Nebo odpočívat? S ORANGE-SANITOLEM 5500I nebo J, můžete obojí. Navíc i půvabně vonět. Na víkendové objednávky těchto objemů zde již dnes čeká další sleva ve výši 10 %.
 

6. 12. Je pondělí a já jsem se zhrozil. Ježíšek vypadá jak šéf nepřizpůsobivých. Krásně ale voní po kakau. Prázdná krabička od preparátu SCHOKO PACK 2731E, H, I mi napovídá, že to nepřehnal v solariu. Na otázku proč, jsem dostal i odpověď. Večer bude Mikulášovi dělat kakao-čertíka. Ale jen, pokud dostane slevu 12 %!
 

7. 12. Mám pocit, že první prosincové úterý Ježulda snídal vtipnou kaši. Na dnešní den navrhoval slevu na opalovací oleje. Horko, těžko jsem mu vysvětloval, že dnes není apríl. Pro jistotu jsem zde rychle uvedl INTIMISS 1204 D, E, H a FEMISHEU 1206 D, E, H. Slevu pro dnešní den propočítal sám ministr financí. 7 + 12 = (dle něho) 20. Tedy 20 %!
 

8. 12. Je středa a Ježíšek se chystá někam do fitnesu… Prý potřebuje na Vánoce dobrou kondici. Netuším ale, proč si s sebou bere preparáty Cellu Therap. Koupelový olej 1001E, G, dále sprchovací olej 1101E, G, také masážní olej 2707E, G
i krém 2702D a E. Že by to bylo jen a jen kvůli dnešní slevě 15 %? Nevšiml jsem si, že by měl celulitidu…
 

9. 12. Čas nám chvátá a ve čtvrtek je čas si nabrousit zuby na víkend. Za pomoci ZUBNÍHO OLEJE 1504E, G, I, dále DENTAROMU 1503 G, I, jakož i KARIOSANU E, G, I a slevou 10 % se to zcela jistě podaří.
 

10. 12. Pátek a víkend. Poslední dny Ježíškova vánočního kalendáře. Regenerace je třeba. Což se rozloučit slevou 15 % na všechny regenerační obličejové oleje i jejich exkluzivní sourozence? Tato sleva se týká všech objemů 30 ml, tedy písmenka Z.
 

13. 12. Je pondělí, Lucie slaví svátek, a já již rozbalil onu dárkovou Ježíškovu krabičku. Jak milé překvapení! Ježíšek nám nadělil ještě i „Slevu nového bydla“. Ta pak obnáší 10 % a bude se týkat všech objednávek doručených od 14. ledna do 30. ledna 2011 do 24:00, v rozsahu, jak je uvedeno v ceníku tohoto vydání časopisu Aromaterapie.

 

Důležité: 
Dne 16. 12. ve 12:00 končí příjem objednávek. Od 17. 12. bude firma z důvodů stěhování uzavřena až do 5. ledna. Od 6. ledna Vám budeme opět k dispozici.

 

Karel Hadek

Úvodní slovo Karla Hadka

V době, kdy píši tyto řádky, mám velice divný pocit. V mém vnímání, po probuzení při pohledu z okna, stále ještě očekávám příjemně teplé letní ráno jako by zde ještě včera bylo.

Novinky: S Ježíškem ve vaně

Když občas položím známým otázku, zda věří na Ježíška, pozoruji prazvláštní reakce. Jedni na něho nejen věří, ale část věřících se na něho dokonce těší již od července.

Novinky: Meduňka v krému

O tom, že každý vnímáme vůně dle svého, netřeba diskutovat. Když jsem kdysi, na samém začátku, vyvíjel koupelové oleje, učarovaly mi svou vůní např. rozmarýn či levandule. Známí, kteří mi tehdy pomáhali ve výběru jim příjemných vůní, velice často jako velice příjemnou hodnotili právě meduňku.

Novinky: Eterica a Flirt se vrací

Těžko se mi vzpomíná, kdy poprvé spatřil světlo světa krém Eterica. Objevil jsem nějaké ty prapůvodní etikety ještě z dob, kdy u adresy výrobce byl údaj W-8028 Taufkirchen.

Novinky: Konečně!

S kosmetickými preparáty Karla Hadka se na trhu setkáváme již více než 25 let a mnozí z nás je považují za součást svého života. Pamatuji dny, kdy jsme čekali na každý nový preparát, těšili se na každou novinku.

Škola aromaterapie: Naše bohatství – „antibiotika“ chudých

Když jsem byl ještě malé děcko, na světě se objevil zázrak, na kterém si „Zubatá s kosou“ zcela jednoduše vylamovala své zuby. A nejen to! Různým patogenním mikro organizmům (a nejen jim) tento lék zcela spolehlivě lámal vaz.

Praktická informace: Stěhování firmy

Jeden se stále musí učit. Běžně se tak děje ve školách. Přizná vám, já je zrovna nemusím, a tak se rád nechávám inspirovat a poučovat přírodou. Jak už to na podzim bývá, jistá skupina opeřených migrantů poletuje jen tak kolem, ve skupinách posedává na drátech elektrického vedení.

Emotion: Série Emotion

Kdysi na jedné z výstav se mi přihodila zajímavá událost. Jedna z návštěvnic s malým děckem přišla ke stánku a obhlížela se po „úrodě“ vystavených krémů. Samozřejmě, že využila možnosti a jeden z krémečků si vyzkoušela, stejně jako i ostatní přítomné návštěvnice.

Zkušenosti a rady: Nežádoucí pigmentace

Často se ptáte, co s pigmentací v obličeji a na rukách. Zřejmě nebude roční období, ve kterém bychom se o pigmentaci nezmínili.

Zkušenosti a rady: Poděkování

Pane Hadku, před téměř rokem jste nám vyráběl specialitu na popáleniny. Pozdě, ale přece, posíláme díky a přikládáme prezentaci s fotografiemi, jak léčba probíhala.

Čtyřnozí přátelé: Chodníky i pro zvířata

Pomalu přichází sychravé počasí, první sníh se objevil na horách již v září a v nížinách jej čekáme každý den. Zima je obdobím spánku přírody i divokých zvířat. Mráz je prospěšný i nám.

Čtyřnozí přátelé: Antiparazitní mycí olej HY Insektin

Každý, kdo má doma pejska, je postaven před otázku, jak na blechy a jiné vnější parazity.

Čtyřnozí přátelé: K přírodě je třeba se vrátit

Příroda, bylinky, alternativní medicína... To vše je součástí mého života a života mé rodiny, proto jsem ráda, že jsem měla možnost seznámit se s paní Michaelou Švorcovou a aromaterapeutickou kosmetikou AromaFauna pro zvířátka.

Čtyřnozí přátelé: Zkušenosti uživatelů

Napsali jste nám

Poradna Karla Hadka: Poradna o poradně

Poradna

Aktuální téma: Medový olej

Med je sladký a jeho vůni nelze označit jinak než za milou, krásnou, příjemnou. Jako kosmetická surovina má med dlouhou tradici.

Aktuální téma: Jaké obaly?

Každý, kdo se začal zabývat výrobou kosmetiky téměř současně musel řešit i problém, do čeho vyrobenou kosmetiku naplnit.

Aktuální téma: Zima a ošetřování pokožky

Zima je tady, a tak je potřeba zohlednit i specifické potřeby naší pokožky. Teploty se na teploměru posunují k nule a půjdou ještě níže. Mnozí začínají pociťovat mírné pálení pokožky, studená líčka po ránu. Od okamžiku, kdy se holčičky začínají starat o svou pokožku, slýchají o „správné hydrataci“.

Vánoční soutěž

Naše podzimní soutěž je již vyhodnocena. Jejím velkým překvapením bylo, že všechny odpovědi byly správné. To se snad ještě nikdy nestalo. Že by soutěžní otázka byla tak lehká? Výherci byli nejen vylosováni, ale již i vyrozuměni.

Hadkovské zamyšlení: Skok na špek

Vždy, když čtu nějakou tu „černou kroniku“, jak se nějaký ten „plynař“ dostal do bytu postarších lidí a kontroloval stav plynoměru a následně odstraňoval jeho poruchu tak dlouho, než je prachsprostě vykradl, ptám se, co to může být za lidi.

Pro maminky (i tatínky): Pro či proti očkování

Při nedávném rozhovoru s p. Hadkem jsme narazili i na téma očkování, jeho smysluplnost a hlavně na to, jaké orientační body pro laika vlastně existují.

Voňavý Ježíškův kalendář