Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2010

Čtyřnozí přátelé: Zkušenosti uživatelů

Abby je po vykoupání v mycím olejíčku HY-Insektin stále bez lupů. Nedrbe se a srst se jí krásně leskne.

Děkuji, Jitka Koníčková, (CHS Judy)


Péče o srst Biewer yorkshir terriera je docela náročná, hledala jsem pro něj vyhovující kosmetiku. Nebyla jsem ale spokojená, vždy bylo něco špatně – zacuchaná, špatně rozčesatelná, nebo suchá srst, a navíc neustálé drbání. U paní Daniely Čermákové, v salonu Danetta, jsem se seznámila s přírodní olejovou kosmetikou AromaFauna. Po vyzkoušení jsem byla nadšená, srst není vysušená, je přirozeně lesklá a daleko snadněji se udržuje.

Používám mycí olej HY-Insektin a tekutý vosk Felleol, pro ještě snadnější česání a proti létavosti srsti. Vřele tuto kosmetiku doporučuji! Pejsci se cítí lépe, jsou daleko spokojenější i živější a neustálé drbání je už taky netrápí. A spokojená jsem i já, péče o srst je rychlejší a jednodušší.

Šárka Kovářová (Biewer yorkshir terrier)


Posílám „první dojmy“ z použití kosmetiky AromaFauna. Takže druhý den po vykoupání, na mě ráno vykouknul z peřin zcela nezacuchaný Agouš!!! Za pomocí neředěného vosku Felleol jsem odstranila zbývající cucíky a pěkně jsem mu ten kožich ještě přetřela rukama, hlavně ty konce chlupů, a začesala. A má rovný nezacuchaný chlupy. Zírám úžasem. Jen na ty jeho chlupy bude asi opravdu větší spotřeba vosku. Ale když bych to chtěla srovnat s kosmetikou, kterou jsem používala, tak to se ani nedá. Po tom byl pes druhý den suchý jak roští a cuchal se o sto šest. Takže jestli to bude všechno takhle fungovat i nadále, tak je to fakt super.

Vlaďka Doubková (CHS Disanfe)


Jsem majitelkou dvou fen bílého švýcarského ovčáka, jedné dlouhosrsté a jedné krátkosrsté. Zastávám názor, že časté šampónování není pro jejich srst vhodné, protože odmaštěná srst, zbavená přirozené mikroflóry, je mnohem náchylnější k různým kožním problémům, a také daleko dříve promokne.

Jejich srst se snažím udržovat pravidelným vyčesáváním, otíráním vlhkým hadrem, v případě silného zablácení opláchutím nohou a břicha vlažnou vodou a následným vysušením. Bohužel mastná srst způsobuje v určitých partích (krk, uši) žluté zabarvení, což je při vystavování psa problém. Dilema koupat, či nekoupat řeším před každou výstavou. Proto jsem vyzkoušela koupání v mycí oleji HY-Insektin a s výsledkem jsem byla spokojena – srst vybělela, jako při použití šampónu, ale „nelítala“ – zůstala lesklá, kompaktní. Mycí olej budu určitě používat i nadále.

Marcela Novotná, (CHS z Údolí sejfů)

 

Úvodní slovo Karla Hadka

V době, kdy píši tyto řádky, mám velice divný pocit. V mém vnímání, po probuzení při pohledu z okna, stále ještě očekávám příjemně teplé letní ráno jako by zde ještě včera bylo.

Novinky: S Ježíškem ve vaně

Když občas položím známým otázku, zda věří na Ježíška, pozoruji prazvláštní reakce. Jedni na něho nejen věří, ale část věřících se na něho dokonce těší již od července.

Novinky: Meduňka v krému

O tom, že každý vnímáme vůně dle svého, netřeba diskutovat. Když jsem kdysi, na samém začátku, vyvíjel koupelové oleje, učarovaly mi svou vůní např. rozmarýn či levandule. Známí, kteří mi tehdy pomáhali ve výběru jim příjemných vůní, velice často jako velice příjemnou hodnotili právě meduňku.

Novinky: Eterica a Flirt se vrací

Těžko se mi vzpomíná, kdy poprvé spatřil světlo světa krém Eterica. Objevil jsem nějaké ty prapůvodní etikety ještě z dob, kdy u adresy výrobce byl údaj W-8028 Taufkirchen.

Novinky: Konečně!

S kosmetickými preparáty Karla Hadka se na trhu setkáváme již více než 25 let a mnozí z nás je považují za součást svého života. Pamatuji dny, kdy jsme čekali na každý nový preparát, těšili se na každou novinku.

Škola aromaterapie: Naše bohatství – „antibiotika“ chudých

Když jsem byl ještě malé děcko, na světě se objevil zázrak, na kterém si „Zubatá s kosou“ zcela jednoduše vylamovala své zuby. A nejen to! Různým patogenním mikro organizmům (a nejen jim) tento lék zcela spolehlivě lámal vaz.

Praktická informace: Stěhování firmy

Jeden se stále musí učit. Běžně se tak děje ve školách. Přizná vám, já je zrovna nemusím, a tak se rád nechávám inspirovat a poučovat přírodou. Jak už to na podzim bývá, jistá skupina opeřených migrantů poletuje jen tak kolem, ve skupinách posedává na drátech elektrického vedení.

Emotion: Série Emotion

Kdysi na jedné z výstav se mi přihodila zajímavá událost. Jedna z návštěvnic s malým děckem přišla ke stánku a obhlížela se po „úrodě“ vystavených krémů. Samozřejmě, že využila možnosti a jeden z krémečků si vyzkoušela, stejně jako i ostatní přítomné návštěvnice.

Zkušenosti a rady: Nežádoucí pigmentace

Často se ptáte, co s pigmentací v obličeji a na rukách. Zřejmě nebude roční období, ve kterém bychom se o pigmentaci nezmínili.

Zkušenosti a rady: Poděkování

Pane Hadku, před téměř rokem jste nám vyráběl specialitu na popáleniny. Pozdě, ale přece, posíláme díky a přikládáme prezentaci s fotografiemi, jak léčba probíhala.

Čtyřnozí přátelé: Chodníky i pro zvířata

Pomalu přichází sychravé počasí, první sníh se objevil na horách již v září a v nížinách jej čekáme každý den. Zima je obdobím spánku přírody i divokých zvířat. Mráz je prospěšný i nám.

Čtyřnozí přátelé: Antiparazitní mycí olej HY Insektin

Každý, kdo má doma pejska, je postaven před otázku, jak na blechy a jiné vnější parazity.

Čtyřnozí přátelé: K přírodě je třeba se vrátit

Příroda, bylinky, alternativní medicína... To vše je součástí mého života a života mé rodiny, proto jsem ráda, že jsem měla možnost seznámit se s paní Michaelou Švorcovou a aromaterapeutickou kosmetikou AromaFauna pro zvířátka.

Čtyřnozí přátelé: Zkušenosti uživatelů

Napsali jste nám

Poradna Karla Hadka: Poradna o poradně

Poradna

Aktuální téma: Medový olej

Med je sladký a jeho vůni nelze označit jinak než za milou, krásnou, příjemnou. Jako kosmetická surovina má med dlouhou tradici.

Aktuální téma: Jaké obaly?

Každý, kdo se začal zabývat výrobou kosmetiky téměř současně musel řešit i problém, do čeho vyrobenou kosmetiku naplnit.

Aktuální téma: Zima a ošetřování pokožky

Zima je tady, a tak je potřeba zohlednit i specifické potřeby naší pokožky. Teploty se na teploměru posunují k nule a půjdou ještě níže. Mnozí začínají pociťovat mírné pálení pokožky, studená líčka po ránu. Od okamžiku, kdy se holčičky začínají starat o svou pokožku, slýchají o „správné hydrataci“.

Vánoční soutěž

Naše podzimní soutěž je již vyhodnocena. Jejím velkým překvapením bylo, že všechny odpovědi byly správné. To se snad ještě nikdy nestalo. Že by soutěžní otázka byla tak lehká? Výherci byli nejen vylosováni, ale již i vyrozuměni.

Hadkovské zamyšlení: Skok na špek

Vždy, když čtu nějakou tu „černou kroniku“, jak se nějaký ten „plynař“ dostal do bytu postarších lidí a kontroloval stav plynoměru a následně odstraňoval jeho poruchu tak dlouho, než je prachsprostě vykradl, ptám se, co to může být za lidi.

Pro maminky (i tatínky): Pro či proti očkování

Při nedávném rozhovoru s p. Hadkem jsme narazili i na téma očkování, jeho smysluplnost a hlavně na to, jaké orientační body pro laika vlastně existují.

Voňavý Ježíškův kalendář