Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2010

Napsali jste nám

Vážený pane Hadku,

upřímně doufám, že se Vám daří dobře a že, ačkoli léto se u nás moc neohřálo a podzim již pomalu vítá zimu, jste i Vy pozitivní mysli!

Vím, že jako každý „moderní“ člověk, tak i Vy máte času málo, a tak chci vyjádřit ocenění za to, že se snažíte číst dopisy těch, kdo Vás žádají o radu, a poté jim odpovědět. Vaši kosmetiku jsem si velmi oblíbila a jedna z věcí, která jí dala ještě více krásy, je právě Vaše snaha pomáhat. Moc díky, a to i za ty, které jsem tou „hádkovinou“ již nakazila!

Dnes nemám dotaz ohledně zdraví, ale spíše otázku, která mi mnohokrát vyvstávala v mysli při čtení Vašich článků, které mám mimochodem také velmi ráda. Je z nich cítit, že jste velmi přemýšlivý člověk a v mnohém jdete do hloubky.

Máte velmi blízko k přírodě a k tomu, jak některé věci fungují, a věřím, že někdy sám žasnete nad tím, jak to klape a jak je to dokonalé. Ať už si člověk vezme rostliny, zvířata, vesmír s nespočetně hvězdami, přírodní cykly či zkoumá tyto věci v daleko menším měřítku, musí sám přiznat, že je to tak přesné a dokonalé. Což teprve člověk jako takový, konstrukčně tak složitý a přece vše funguje, jak má (nebudeme-li to ovšem brát z hlediska toho, jak je naše tělo v dnešní době zhuntované a do pravé dokonalosti má přeci jen daleko)!

Co si, pane Hadku, myslíte o tom, jak se tu všechna ta příroda a vůbec vše, co je živé a neživé vzalo? Je to jen slepá náhoda, nebo nějaký inteligentní plán?

Možná, že jsem Vás svou otázkou zaskočila, ale mnohokrát mě napadlo: „Kdo ví, čemu ten pan Hadek věří.“ Já jsem jednoznačně došla k závěru, že to, co je kolem nás, nemůže být náhodou, protože i když jsem laik a přírodě do hloubky nerozumím, přijde mi to až moc uspořádané a propracované, ba dokonce DOKONALÉ na to, abych se spokojila s tím, že to tady je samo od sebe. Bible říká: „Každý dům je ovšem někým postaven, ale ten, kdo postavil všechno, je Bůh.“ (Hebrejcům 3:4). Věřím, že je Stvořitel, který nás tím obdaroval a který má s námi lidmi záměr. Vy jste ty krásné dary shůry uměl využít a přeměňujete je v lahůdky pro naše opotřebované a hektickým tempem ubité schránky. Za to si Vás velmi vážím.

Velmi Vám děkuji za to, že jste věnoval pozornost mému nevšednímu „dotazu“ a budete-li mít chuť mi odpovědět, budu velmi potěšena.

Přeji krásný den a mnoho pevného zdraví.

Lucie Klinská

 

Milá paní Lucie,

děkuji Vám za Váš mail, který mě opravdu těžce zaskočil. Nutí mě přemýšlet nad věcmi, kde si nečiním nárok na nalezení odpovědi. To, co mi píšete, je velice hezké, ba přímo lichotící. Ale ta otázka… Odpověď na Váš dotaz, dle mého, není nic jiného než otázka úhlu pohledu. Zda je existence všeho otázkou slepé náhody, či je to inteligentní plán...? Když nad tím přemýšlím, ironicky bych poznamenal, že je to inteligentní plán slepé náhody. A existence Stvořitele? Myslím, ať řeknu že existuje, či jeho existenci popřu, je to úplně jedno. Vzhledem ke skutečnosti, že lety do vesmíru vyloučily existenci onoho „bububu“ dědečka v lidské podobě (představě), jak byl zobrazován na církevních obrazech, jako bytost sedící kdesi nad mraky, lze konstatovat, že není. Když se mě jeden farář zeptal, zda jsem věřící, bez přemýšlení jsem odpověděl, že ano. Podivil se, že tedy nechodím do kostela. Vůbec už nechápal, když jsem mu odvětil, že střechy honosných církevních statků mi brání v komunikaci s Bohem. Ve chvíli, kdy někdo vysloví názor, že Bůh je součástí každého z nás… Přiznávám, zní to krásně. Ale stejně jako s tím souhlasím, tak tento názor i odmítám.

Že by Bůh sídlil i v Adíkovi Hitlerů, Pepíkovi Stalinovi, Klemovi Gottwaldů a podobných lidských zrůdách? Ne, toto je pro mě zcela nestravitelné. Mohl by se Bůh dívat na církevní hony na čarodějnice a jejich upalování, fašistické a komunistické koncentráky a jejich vraždění? Kdyby tomu tak bylo, pak by mohli být tito vrazi scestně nahlíženi jako největší ekologové v historii lidstva, kteří jen a jen matičce Zemi odpomáhali od těch, kteří „nežili“, ale svým dýcháním jen produkovali kysličník uhličitý, který, jak známo, způsobuje globální oteplování. Pro mě zůstává faktem, že Bůh je produktem lidské komunikace, a tedy představivosti. Lze pak lehce pochopit, že nejen existuje, ale má i různé podoby. A tak lidé za velkou louží prosí, (či mu přikazují?), aby žehnal Americe. Jistá část muslimů (jen část?) prosí jiného (či stejného?) Boha, aby Ameriku srovnal se zemí. No a já potutelně uvažuji. Pokud Bůh neexistuje, pak ať se klidně modlí, nemá je kdo poslouchat. Pokud existuje, je dobře, že neposlouchá jejich přání, jinak by už na této Zemi nezbyl kámen na kameni.

Odpověď na otázku, čemu ten Hadek věří, je fakt obtížná. Vždyť, pokud to nezapomenu, jsou moje úvodní slova na kurzech aromaterapie: „Nikdy, nikomu a ničemu nevěř!“ Když se mě někdo zeptá, zda mu věřím, odpovídám s povzdechem: „Jak mám věřit Tobě, když už nevěřím ani sobě…!“ V žádném případě mi ale nejde o to, aby lidé nevěřili. Vše co se k nám donese, by mělo být přijímáno jen jako informace, se kterou je nutno pracovat. Informace je pak nutno na základě poznání i individuálně vyhodnocovat. Když přichází informace o pedofilních farářích, zkorumpovaných politicích, či (a)sociálních případech z ČEZu, kteří jsou nuceni díky (jen) stamiliardovým ziskům zvyšovat ceny elektřiny, stává se mým virtuálním pánembohem samopal vzor 58 a ruksak plný střeliva. Už i proto raději neposlouchám zprávy, je to nejlepší prevence, jak se nestát evropským Usámem… Tedy (samozvaným) božím vykonavatelem.

A tak se raději zdržuji buď v přírodě, nebo v laboratoři, popřípadě poslední dobou i u počítače a odpovídám na dotazy těch, kteří se na mě s důvěrou obrací se svými zdravotními či kosmetickými problémy a stejně jako já věří, že jim „ty věcičky z přírody“ pomůžou. Ne vždy tomu tak je a člověk musí s pokorou vnímat, jak je malý. Naopak ve velké většině se dostaví vyléčení, či alespoň zlepšení.

Konec konců o tom svědčí korespondence. Zde se pak nikdy nezapomenu poděkovat Přírodě za úžasné možnosti, které nám nabízí k využití. Příroda mě učí a Přírodě věřím. Proto pro mě je reálně existujícím Stvořitelem Příroda. Se vším, co k tomu patří. Mohu si ji osahat i s ní komunikovat. Komunikace s Přírodou probíhá na úrovni aromaterapeutických preparátů.

Jó a taky věřím, že bez víry by snad ani nebylo možné žít.

Karel HadekVážený pane Hadku,

chtěla bych tímto poděkovat za výbornou službu, kterou mi Vaše výrobky poskytly během těhotenství a šestinedělí

Přímo bych chtěla zmínit přípravky HY-INTIMA a INTIMISS. Nejen, že jsem při jejich pravidelném používání přestala trpět výtokem, který se mi na začátku těhotenství objevil, ale masáž hráze dva měsíce před porodem (INTIMISS) se ukázala velmi účinnou a při porodu nebyl nutný nástřih hráze. Tím se mnohem zjednodušilo i hojení po porodu. Pokračovala jsem v používání těchto dvou přípravků a musím říci, že týden po porodu byla drobná poranění zahojena a bez jakýchkoli problémů. Doporučuji tedy používání Vašich přípravků i ostatním nastávajícím maminkám, neboť díky nim lze předcházet mnohým problémům, které jsou s porodem spojeny.

S přáním hezkého dne a s pozdravem J. K.Vážený pane Hadku,

chtěla bych Vám poděkovat za skvělou kosmetiku, kterou již léta používám. Začala jsem přípravky na atopický ekzém, postupně jsem přešla na kompletní sortiment péče o tělo, a dnes již prakticky nepotřebuji jinou kosmetiku. Před 9 měsíci mi na gynekologii diagnostikovali nález na sliznici děložního čípku kombinovaný s dlouhodobě četnými cystami a opakovanými kvasinkovými infekcemi. Byla jsem upozorněna, že problém nabývá závažného charakteru zejména proto, ze bych potenciálně mohla mít problém otěhotnět, popřípadě prodělat zdravé těhotenství, což mě v 26 letech vůbec nepotěšilo...

Zkusila jsem tedy preparáty HY-INTIMA, CANDISAN a FEMISHEA, jež si denně aplikuji v různých kombinacích: často cestuji do hor a na vodu, a tam používám jen CANDISAN, pokud jsem doma, na noc si aplikuji balzám FEMISHEA, sprchuji se HY-INTIMA a tou si také každé ráno potírám poševní vchod, a nechávám přes den působit.

Dnes jsem byla na gynekologické kontrole a vše je v naprostém pořádku. Nemám vůbec žádný nález. Je to díky Vaší práci, a proto Vám ještě jednou moc děkuji a přeji hodně sil a zdaru do budoucna.

Vaši slávu šířím dál. Mnohé z mých kamarádek již pro sebe a své děti také nepoužívají nic jiného, než úžasného „Hadka“.

S pozdravem Zuzana J. 

Úvodní slovo Karla Hadka

V době, kdy píši tyto řádky, mám velice divný pocit. V mém vnímání, po probuzení při pohledu z okna, stále ještě očekávám příjemně teplé letní ráno jako by zde ještě včera bylo.

Novinky: S Ježíškem ve vaně

Když občas položím známým otázku, zda věří na Ježíška, pozoruji prazvláštní reakce. Jedni na něho nejen věří, ale část věřících se na něho dokonce těší již od července.

Novinky: Meduňka v krému

O tom, že každý vnímáme vůně dle svého, netřeba diskutovat. Když jsem kdysi, na samém začátku, vyvíjel koupelové oleje, učarovaly mi svou vůní např. rozmarýn či levandule. Známí, kteří mi tehdy pomáhali ve výběru jim příjemných vůní, velice často jako velice příjemnou hodnotili právě meduňku.

Novinky: Eterica a Flirt se vrací

Těžko se mi vzpomíná, kdy poprvé spatřil světlo světa krém Eterica. Objevil jsem nějaké ty prapůvodní etikety ještě z dob, kdy u adresy výrobce byl údaj W-8028 Taufkirchen.

Novinky: Konečně!

S kosmetickými preparáty Karla Hadka se na trhu setkáváme již více než 25 let a mnozí z nás je považují za součást svého života. Pamatuji dny, kdy jsme čekali na každý nový preparát, těšili se na každou novinku.

Škola aromaterapie: Naše bohatství – „antibiotika“ chudých

Když jsem byl ještě malé děcko, na světě se objevil zázrak, na kterém si „Zubatá s kosou“ zcela jednoduše vylamovala své zuby. A nejen to! Různým patogenním mikro organizmům (a nejen jim) tento lék zcela spolehlivě lámal vaz.

Praktická informace: Stěhování firmy

Jeden se stále musí učit. Běžně se tak děje ve školách. Přizná vám, já je zrovna nemusím, a tak se rád nechávám inspirovat a poučovat přírodou. Jak už to na podzim bývá, jistá skupina opeřených migrantů poletuje jen tak kolem, ve skupinách posedává na drátech elektrického vedení.

Emotion: Série Emotion

Kdysi na jedné z výstav se mi přihodila zajímavá událost. Jedna z návštěvnic s malým děckem přišla ke stánku a obhlížela se po „úrodě“ vystavených krémů. Samozřejmě, že využila možnosti a jeden z krémečků si vyzkoušela, stejně jako i ostatní přítomné návštěvnice.

Zkušenosti a rady: Nežádoucí pigmentace

Často se ptáte, co s pigmentací v obličeji a na rukách. Zřejmě nebude roční období, ve kterém bychom se o pigmentaci nezmínili.

Zkušenosti a rady: Poděkování

Pane Hadku, před téměř rokem jste nám vyráběl specialitu na popáleniny. Pozdě, ale přece, posíláme díky a přikládáme prezentaci s fotografiemi, jak léčba probíhala.

Čtyřnozí přátelé: Chodníky i pro zvířata

Pomalu přichází sychravé počasí, první sníh se objevil na horách již v září a v nížinách jej čekáme každý den. Zima je obdobím spánku přírody i divokých zvířat. Mráz je prospěšný i nám.

Čtyřnozí přátelé: Antiparazitní mycí olej HY Insektin

Každý, kdo má doma pejska, je postaven před otázku, jak na blechy a jiné vnější parazity.

Čtyřnozí přátelé: K přírodě je třeba se vrátit

Příroda, bylinky, alternativní medicína... To vše je součástí mého života a života mé rodiny, proto jsem ráda, že jsem měla možnost seznámit se s paní Michaelou Švorcovou a aromaterapeutickou kosmetikou AromaFauna pro zvířátka.

Čtyřnozí přátelé: Zkušenosti uživatelů

Napsali jste nám

Poradna Karla Hadka: Poradna o poradně

Poradna

Aktuální téma: Medový olej

Med je sladký a jeho vůni nelze označit jinak než za milou, krásnou, příjemnou. Jako kosmetická surovina má med dlouhou tradici.

Aktuální téma: Jaké obaly?

Každý, kdo se začal zabývat výrobou kosmetiky téměř současně musel řešit i problém, do čeho vyrobenou kosmetiku naplnit.

Aktuální téma: Zima a ošetřování pokožky

Zima je tady, a tak je potřeba zohlednit i specifické potřeby naší pokožky. Teploty se na teploměru posunují k nule a půjdou ještě níže. Mnozí začínají pociťovat mírné pálení pokožky, studená líčka po ránu. Od okamžiku, kdy se holčičky začínají starat o svou pokožku, slýchají o „správné hydrataci“.

Vánoční soutěž

Naše podzimní soutěž je již vyhodnocena. Jejím velkým překvapením bylo, že všechny odpovědi byly správné. To se snad ještě nikdy nestalo. Že by soutěžní otázka byla tak lehká? Výherci byli nejen vylosováni, ale již i vyrozuměni.

Hadkovské zamyšlení: Skok na špek

Vždy, když čtu nějakou tu „černou kroniku“, jak se nějaký ten „plynař“ dostal do bytu postarších lidí a kontroloval stav plynoměru a následně odstraňoval jeho poruchu tak dlouho, než je prachsprostě vykradl, ptám se, co to může být za lidi.

Pro maminky (i tatínky): Pro či proti očkování

Při nedávném rozhovoru s p. Hadkem jsme narazili i na téma očkování, jeho smysluplnost a hlavně na to, jaké orientační body pro laika vlastně existují.

Voňavý Ježíškův kalendář