Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2010

Praktická informace: Stěhování firmy

Jeden se stále musí učit. Běžně se tak děje ve školách. Přizná vám, já je zrovna nemusím, a tak se rád nechávám inspirovat a poučovat přírodou. Jak už to na podzim bývá, jistá skupina opeřených migrantů poletuje jen tak kolem, ve skupinách posedává na drátech elektrického vedení. Odhaduji, že takto odposlouchává svými nadlidskými smysly vedení ČEZu. Co se tam dozvědí, nevím, mohu jen nahlas uvažovat. Usuzuji však, že permanentní zvyšování cen elektřiny touto „chudou“ společností, kde – jak si vrabci štěbetají – vedení nebere žádnou mzdu a žije ze sociálních dávek, jim nejde pod nos stejně jako onomu živočišnému druhu, který sedává nikoli na drátech, ale u drátů, jež končí obrazovkou, a je krmen stejnými zprávami. Vzhledem k tomu, že oni zmínění migranti, tedy stěhovaví ptáci, mají zcela odlišný vztah k přírodě, dle mého, jejich dozorčí rada usoudí, že bude daleko ekologičtější se na zimu prostě odstěhovat na jih, než si svá hnízda za třeskutých mrazů, nemaje na ekoelektřinu, vytápět různým odpadem, neřku-li plasty. Já jsem si ale oněch opeřených migrantů vlastně všiml již letos na jaře. Nevím, zda jsem dobře rozuměl, ale přilétající vlaštovky si cosi štěbetaly, že se vrací, aby tam dole na jihu nemusely ve vedrech používat antiperspiranty. Jak tam tak poletovaly, jejich pozornosti neunikl nejen náš elektroměr, ale ani plynoměr. Nechápaje řeči ČEZu a plynáren jsem pochopil mimické řeči vlaštovek. Máváním křídel (přímo zběsilým) mi dávaly najevo, že bych se s firmou měl přestěhovat někam, kde je sice chleba také o dvou kůrkách, ale alespoň z části z dosahu firem, jejichž cenovou politiku já a dle formy štěbetání i vlaštovky považujeme za nemravnou. Nemaje křídla jsem se nemohl rozlétnout k průzkumným letům. Jal jsem se tedy hledat jak na internetu, tak i starou osvědčenou metodou „per huba“. Netrvalo dlouho a štěstí se na mě usmálo. Prohlédl jsem si několik objektů. Některé byly prostorově nevhodné, jiné měly, vzhledem k ceně, nejspíše když ne zlaté, pak alespoň stříbrné stěny.

Mezi těmi všemi se nacházel i objekt, který vyhovoval prostorově, stěny byly cihlové a cena řekl bych příjemná. Slovo dalo slovo… Ne, až zase tak jednoduché to nebylo. Slova byla podnětem k sepsání kupní smlouvy. No a pak už jen probíhaly, a v době, kdy píši tyto řádky, ještě probíhají, úpravy, aby objekt odpovídal do detailu potřebám pro výrobu aromaterapeutických preparátů. Když si vlaštovka postaví hnízdo, jistě ji těší, že je ve svém, že nemusí platit nájem. Přiznávám, i já mám v tomto smyslu vlaštovčí pocity. Suma sumárum nejen za sebe. Jsem přesvědčen, že i zaměstnanci zde budou mít daleko příjemnější a lepší pracovní prostředí. Ale ani tím to nekončí. Nerad píši onu, jinak se to nedá nazvat, otřepanou, stále omílanou a nejspíše nesmrtelnou písničku o stálém zdražování. I toto je jedna z cest, jak alespoň částečně snížit fixní firemní náklady, které jsou vždy započítány v každém výrobku. Výrobky jak známo nehradí nikdo jiný než spotřebitel. A abych nezapomněl. S opeřenými migranty jsme se dohodli, že až příští rok na jaře zase přiletí, že to vezmou kolem a zaštěbetají, co je nového. Pokud tomu někdo snad nevěří… Až přijde jaro, pak po jarním úklidu se bude muset i „větrat“. Ono „větrání“ bude probíhat o některém z víkendů. Berte ho jako předběžnou pozvánku firmy Aromaterapie Karel Hadek ke dni otevřených dveří. Přesné organizační informace budou zveřejněny v časopise Aromaterapie 1 nebo 2 příštího roku.

Karel Hadek

 

Nové sídlo a laboratoře firmy:

Kšice 11, 349 01 Stříbro – Kšice

  • Nová adresa firmy bude aktuální od 20. prosince 2010
  • Veškeré současné kontaktní údaje, včetně čísel telefonů zůstávají v platnosti.
  • Expedice zásilek končí ve čtvrtek dne 16. prosince 2010.
  • Od 17. prosince až do 5. ledna 2011 bude firma z důvodů stěhování uzavřena.
  • Od 6. ledna 2011 se na Vás budeme těšit na nové adrese.

Úvodní slovo Karla Hadka

V době, kdy píši tyto řádky, mám velice divný pocit. V mém vnímání, po probuzení při pohledu z okna, stále ještě očekávám příjemně teplé letní ráno jako by zde ještě včera bylo.

Novinky: S Ježíškem ve vaně

Když občas položím známým otázku, zda věří na Ježíška, pozoruji prazvláštní reakce. Jedni na něho nejen věří, ale část věřících se na něho dokonce těší již od července.

Novinky: Meduňka v krému

O tom, že každý vnímáme vůně dle svého, netřeba diskutovat. Když jsem kdysi, na samém začátku, vyvíjel koupelové oleje, učarovaly mi svou vůní např. rozmarýn či levandule. Známí, kteří mi tehdy pomáhali ve výběru jim příjemných vůní, velice často jako velice příjemnou hodnotili právě meduňku.

Novinky: Eterica a Flirt se vrací

Těžko se mi vzpomíná, kdy poprvé spatřil světlo světa krém Eterica. Objevil jsem nějaké ty prapůvodní etikety ještě z dob, kdy u adresy výrobce byl údaj W-8028 Taufkirchen.

Novinky: Konečně!

S kosmetickými preparáty Karla Hadka se na trhu setkáváme již více než 25 let a mnozí z nás je považují za součást svého života. Pamatuji dny, kdy jsme čekali na každý nový preparát, těšili se na každou novinku.

Škola aromaterapie: Naše bohatství – „antibiotika“ chudých

Když jsem byl ještě malé děcko, na světě se objevil zázrak, na kterém si „Zubatá s kosou“ zcela jednoduše vylamovala své zuby. A nejen to! Různým patogenním mikro organizmům (a nejen jim) tento lék zcela spolehlivě lámal vaz.

Praktická informace: Stěhování firmy

Jeden se stále musí učit. Běžně se tak děje ve školách. Přizná vám, já je zrovna nemusím, a tak se rád nechávám inspirovat a poučovat přírodou. Jak už to na podzim bývá, jistá skupina opeřených migrantů poletuje jen tak kolem, ve skupinách posedává na drátech elektrického vedení.

Emotion: Série Emotion

Kdysi na jedné z výstav se mi přihodila zajímavá událost. Jedna z návštěvnic s malým děckem přišla ke stánku a obhlížela se po „úrodě“ vystavených krémů. Samozřejmě, že využila možnosti a jeden z krémečků si vyzkoušela, stejně jako i ostatní přítomné návštěvnice.

Zkušenosti a rady: Nežádoucí pigmentace

Často se ptáte, co s pigmentací v obličeji a na rukách. Zřejmě nebude roční období, ve kterém bychom se o pigmentaci nezmínili.

Zkušenosti a rady: Poděkování

Pane Hadku, před téměř rokem jste nám vyráběl specialitu na popáleniny. Pozdě, ale přece, posíláme díky a přikládáme prezentaci s fotografiemi, jak léčba probíhala.

Čtyřnozí přátelé: Chodníky i pro zvířata

Pomalu přichází sychravé počasí, první sníh se objevil na horách již v září a v nížinách jej čekáme každý den. Zima je obdobím spánku přírody i divokých zvířat. Mráz je prospěšný i nám.

Čtyřnozí přátelé: Antiparazitní mycí olej HY Insektin

Každý, kdo má doma pejska, je postaven před otázku, jak na blechy a jiné vnější parazity.

Čtyřnozí přátelé: K přírodě je třeba se vrátit

Příroda, bylinky, alternativní medicína... To vše je součástí mého života a života mé rodiny, proto jsem ráda, že jsem měla možnost seznámit se s paní Michaelou Švorcovou a aromaterapeutickou kosmetikou AromaFauna pro zvířátka.

Čtyřnozí přátelé: Zkušenosti uživatelů

Napsali jste nám

Poradna Karla Hadka: Poradna o poradně

Poradna

Aktuální téma: Medový olej

Med je sladký a jeho vůni nelze označit jinak než za milou, krásnou, příjemnou. Jako kosmetická surovina má med dlouhou tradici.

Aktuální téma: Jaké obaly?

Každý, kdo se začal zabývat výrobou kosmetiky téměř současně musel řešit i problém, do čeho vyrobenou kosmetiku naplnit.

Aktuální téma: Zima a ošetřování pokožky

Zima je tady, a tak je potřeba zohlednit i specifické potřeby naší pokožky. Teploty se na teploměru posunují k nule a půjdou ještě níže. Mnozí začínají pociťovat mírné pálení pokožky, studená líčka po ránu. Od okamžiku, kdy se holčičky začínají starat o svou pokožku, slýchají o „správné hydrataci“.

Vánoční soutěž

Naše podzimní soutěž je již vyhodnocena. Jejím velkým překvapením bylo, že všechny odpovědi byly správné. To se snad ještě nikdy nestalo. Že by soutěžní otázka byla tak lehká? Výherci byli nejen vylosováni, ale již i vyrozuměni.

Hadkovské zamyšlení: Skok na špek

Vždy, když čtu nějakou tu „černou kroniku“, jak se nějaký ten „plynař“ dostal do bytu postarších lidí a kontroloval stav plynoměru a následně odstraňoval jeho poruchu tak dlouho, než je prachsprostě vykradl, ptám se, co to může být za lidi.

Pro maminky (i tatínky): Pro či proti očkování

Při nedávném rozhovoru s p. Hadkem jsme narazili i na téma očkování, jeho smysluplnost a hlavně na to, jaké orientační body pro laika vlastně existují.

Voňavý Ježíškův kalendář