Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2010

Čtyřnozí přátelé: Chodníky i pro zvířata

Pomalu přichází sychravé počasí, první sníh se objevil na horách již v září a v nížinách jej čekáme každý den. Zima je obdobím spánku přírody i divokých zvířat. Mráz je prospěšný i nám. Zastaví se množení škůdců, parazitů a i mikroorganizmů. Děti se těší na sníh a s ním spojené zimní radovánky. My dospělí to vidíme i ze stránky starostí. Třeba údržba silnic a chodníků. Hledáme ten nejsnadnější způsob, jak si tuto činnost zjednodušit.

Čerstvě napadaný sníh odmeteme, odhrneme z chodníku, a namrzlý povrch posypeme solí nebo v lepším případě pískem. Je to snadnější, ale má svá „ale“. Po chodníku chodí i naši čtyřnozí přátelé, a ti nemají boty. Sůl i písek poškozují polštářky na jejich pacičkách. Účinek soli známe jistě všichni. Jak se chová k naší kůži na rukách i v případě, že solíme třeba řízky k nedělnímu obědu. Pomyslím-li, co zažívá zvíře, jakmile se mu dostane sůl do odřeniny či praskliny na polštářku packy, kterou mohl způsobit právě kamínek z písku... Můžete namítnout, že zvíře je zvyklé chodit po zemi. Ano, ale i nám se stává, že si zvrtneme nohu na malém kameni. I kůže zvířete reaguje na vlivy počasí, v zimě je náchylnější a ta na polštářcích paciček obzvlášť.

Majitelé zvířátek hledají možnost tento problém řešit. Mohou koupit botičky nebo ochranný balzám či krém, který vytvoří ochranný film, a tím brání působení soli rozpuštěné ve sněhu – vodě na polštářky pacek.

Preparát nesmí propouštět vodu a neměl by ji ani obsahovat, měl by vytvořit uzamykací film a měl by mít i antiseptické účinky. Mnoho lidí na odpuzování vody a promaštění, používá vazelínu a libují si jak jsou krásně mastní a chránění před větrem. Ale je tu „ale“.

Vazelína, i ta kosmetická, je ropný produkt, který má schopnost vyvazovat tuky z pokožky.

V kosmetické řadě pro zvířata AromaFauna najdete preparát Fauna Pads, který splňuje požadavky na zimní ochranu. Obsahuje lanolin, bambucké máslo, jojobu a antiseptické éterické oleje, třeba čajovníkový, tymiánový. Stačí, když svému zvířeti potřete packy před odchodem z domu. Doporučuji menší množství balzámu více vetřít do bříšek paciček a pomalejší chůzi po hladkém povrchu jako jsou třeba dlaždičky na podlaze v domech. Na ostatním povrchu se vaše zvíře bude opět cítit bezpečně. Balzám Fauna Pads je vhodný i k preventivnímu ošetřování tvrdé – zrohovatělé kůže, která je pak elastičtější, a tím i odolnější vůči poškození.

A aby vám nebylo líto, že má váš zvířecí přítel něco, co vy ne, mohu vás uklidnit. Opět jde o více funkční preparát účinný nejen u zvířat, ale i u lidí. Můžete jím ošetřit jizvy, praskliny, oceníte jej i u hodně citlivé pokožky jako ochranu před větrem a nepříznivým počasím. Nevěříte? Nezbývá než vyzkoušet. Své zkušenosti nám můžete i napsat.

Michaela Švorcová, 
m.s@aromafauna.eu, tel. 603 513 774

 

Úvodní slovo Karla Hadka

V době, kdy píši tyto řádky, mám velice divný pocit. V mém vnímání, po probuzení při pohledu z okna, stále ještě očekávám příjemně teplé letní ráno jako by zde ještě včera bylo.

Novinky: S Ježíškem ve vaně

Když občas položím známým otázku, zda věří na Ježíška, pozoruji prazvláštní reakce. Jedni na něho nejen věří, ale část věřících se na něho dokonce těší již od července.

Novinky: Meduňka v krému

O tom, že každý vnímáme vůně dle svého, netřeba diskutovat. Když jsem kdysi, na samém začátku, vyvíjel koupelové oleje, učarovaly mi svou vůní např. rozmarýn či levandule. Známí, kteří mi tehdy pomáhali ve výběru jim příjemných vůní, velice často jako velice příjemnou hodnotili právě meduňku.

Novinky: Eterica a Flirt se vrací

Těžko se mi vzpomíná, kdy poprvé spatřil světlo světa krém Eterica. Objevil jsem nějaké ty prapůvodní etikety ještě z dob, kdy u adresy výrobce byl údaj W-8028 Taufkirchen.

Novinky: Konečně!

S kosmetickými preparáty Karla Hadka se na trhu setkáváme již více než 25 let a mnozí z nás je považují za součást svého života. Pamatuji dny, kdy jsme čekali na každý nový preparát, těšili se na každou novinku.

Škola aromaterapie: Naše bohatství – „antibiotika“ chudých

Když jsem byl ještě malé děcko, na světě se objevil zázrak, na kterém si „Zubatá s kosou“ zcela jednoduše vylamovala své zuby. A nejen to! Různým patogenním mikro organizmům (a nejen jim) tento lék zcela spolehlivě lámal vaz.

Praktická informace: Stěhování firmy

Jeden se stále musí učit. Běžně se tak děje ve školách. Přizná vám, já je zrovna nemusím, a tak se rád nechávám inspirovat a poučovat přírodou. Jak už to na podzim bývá, jistá skupina opeřených migrantů poletuje jen tak kolem, ve skupinách posedává na drátech elektrického vedení.

Emotion: Série Emotion

Kdysi na jedné z výstav se mi přihodila zajímavá událost. Jedna z návštěvnic s malým děckem přišla ke stánku a obhlížela se po „úrodě“ vystavených krémů. Samozřejmě, že využila možnosti a jeden z krémečků si vyzkoušela, stejně jako i ostatní přítomné návštěvnice.

Zkušenosti a rady: Nežádoucí pigmentace

Často se ptáte, co s pigmentací v obličeji a na rukách. Zřejmě nebude roční období, ve kterém bychom se o pigmentaci nezmínili.

Zkušenosti a rady: Poděkování

Pane Hadku, před téměř rokem jste nám vyráběl specialitu na popáleniny. Pozdě, ale přece, posíláme díky a přikládáme prezentaci s fotografiemi, jak léčba probíhala.

Čtyřnozí přátelé: Chodníky i pro zvířata

Pomalu přichází sychravé počasí, první sníh se objevil na horách již v září a v nížinách jej čekáme každý den. Zima je obdobím spánku přírody i divokých zvířat. Mráz je prospěšný i nám.

Čtyřnozí přátelé: Antiparazitní mycí olej HY Insektin

Každý, kdo má doma pejska, je postaven před otázku, jak na blechy a jiné vnější parazity.

Čtyřnozí přátelé: K přírodě je třeba se vrátit

Příroda, bylinky, alternativní medicína... To vše je součástí mého života a života mé rodiny, proto jsem ráda, že jsem měla možnost seznámit se s paní Michaelou Švorcovou a aromaterapeutickou kosmetikou AromaFauna pro zvířátka.

Čtyřnozí přátelé: Zkušenosti uživatelů

Napsali jste nám

Poradna Karla Hadka: Poradna o poradně

Poradna

Aktuální téma: Medový olej

Med je sladký a jeho vůni nelze označit jinak než za milou, krásnou, příjemnou. Jako kosmetická surovina má med dlouhou tradici.

Aktuální téma: Jaké obaly?

Každý, kdo se začal zabývat výrobou kosmetiky téměř současně musel řešit i problém, do čeho vyrobenou kosmetiku naplnit.

Aktuální téma: Zima a ošetřování pokožky

Zima je tady, a tak je potřeba zohlednit i specifické potřeby naší pokožky. Teploty se na teploměru posunují k nule a půjdou ještě níže. Mnozí začínají pociťovat mírné pálení pokožky, studená líčka po ránu. Od okamžiku, kdy se holčičky začínají starat o svou pokožku, slýchají o „správné hydrataci“.

Vánoční soutěž

Naše podzimní soutěž je již vyhodnocena. Jejím velkým překvapením bylo, že všechny odpovědi byly správné. To se snad ještě nikdy nestalo. Že by soutěžní otázka byla tak lehká? Výherci byli nejen vylosováni, ale již i vyrozuměni.

Hadkovské zamyšlení: Skok na špek

Vždy, když čtu nějakou tu „černou kroniku“, jak se nějaký ten „plynař“ dostal do bytu postarších lidí a kontroloval stav plynoměru a následně odstraňoval jeho poruchu tak dlouho, než je prachsprostě vykradl, ptám se, co to může být za lidi.

Pro maminky (i tatínky): Pro či proti očkování

Při nedávném rozhovoru s p. Hadkem jsme narazili i na téma očkování, jeho smysluplnost a hlavně na to, jaké orientační body pro laika vlastně existují.

Voňavý Ježíškův kalendář