Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2010

Úvodní slovo Karla Hadka

Vdobě, kdy píši tyto řádky, mám velice divný pocit. V mém vnímání, po probuzení při pohledu z okna, stále ještě očekávám příjemně teplé letní ráno jako by zde ještě včera bylo. Teploty kolem nuly, „prašivec“ na trávě i námraza na skle auta, a hlavně pak těžce zamračená obloha mi jasně dávají najevo, že letošní léto je nenávratně pryč. Listí již opadává, nelze se divit onomu „dušičkovskému“ počasí. Listopad by neměl zavěšovat, je teprve v pořadí. Kalendář nekalendář, ať již si jdu koupit svačinu, či se v obchodě objevím na rodinném nákupu, z regálů mě pozorují nejen Mikulášové, ale i spousta věcí patřících do repertoáru Vánoc. A tak, stejně jako léto je nenávratně „za dveřmi“, letošní Vánoce naopak neodvratně klepou na dveře. Běžný vánoční scénář asi ani letos nepřinese nic nového. Svátky „klidu a míru“ zase budou „válečným tažením“ za dárky pro blízké a nejbližší. K těm „úplně nejbližším“ pak samozřejmě patří i žaludky. Ani na jejich bohaté obdarování, tedy plnost, samozřejmě nebude zapomenuto. Jako malé děcko jsem měl Vánoce rád. V době „nevědomosti“ jsem je vnímal opravdu jako svátky klidu a míru, navíc bych dodal, i jako krásné svátky darů. O mumraji kolem jsem neměl ani potuchy. Ten se mě vůbec netýkal. S postupem času (a přibýváním křížků na hřbetě) vnímám Vánoce podstatně jinak. Právě označení „svátky klidu a míru“ jaksi nejsem schopen pochopit v kontextu s oním téměř šíleným předvánočním hemžením, coby přípravou na ně.

Letošní rok však bude v tomto smyslu jistou výjimkou. Musím přiznat, že se tentokráte na Vánoce těším přímo dětinsky. Za sebe, za zaměstnance firmy AKH, dokonce i za čtenáře časopisu Aromaterapie i klienty firmy. Každý z nás dostane dárek, jehož příprava v současné době běží na plné obrátky. V tomto smyslu se vůbec nejedná o nějaký ten olejíček či krémík, ale o nejen nový, jakož i vlastní objekt firmy AKH. Zde se bude nacházet vše, co firma ke své činnosti potřebuje. Počínaje sklady, přes laboratoře až k expedici. I konkurence už se nechala slyšet. Že prý nemáme na nájem. Něco na tom asi bude, když už konkurence „myslí“! Tedy pokud slůvko „nemáme“, nahradíme slůvky „nechceme mít“. Ale mezi námi, ono nejde v principu vůbec o nájem. Před časem v areálu firmy jakási „poťapaná“ firma hledala ekologické zátěže minulosti, ale vytvářela při tom zátěž novou. Oblaka prachu. To vše v rozporu se vším co by se mělo při takovýchto pracích dodržovat. Nám pak nezbylo, než vyhazovat vyrobené preparáty, prachem, který byl všude, kontaminované. A uklízet a uklízet. V současné době je ve stejné budově nastěhována i tiskárna. Z mého pohledu, žádná ideální kombinace pro zajištění kvality výroby. Postarší budovy dosavadního sídla mají i obrovské energetické ztráty v zimním období. Každý rozumný člověk, i bez kalkulačky v ruce pochopí, že takováto forma sponzorování plynáren a elektráren nemá nic společného s kvalitou, ale bohužel naopak s cenou kosmetiky. A tak nezbývá, než Ježíškovi za tak krásný a chtěný dárek poděkovat. Díky stěhování firma ukončí expedici preparátů v letošním roce již dne 16. prosince a od 17. 12. pak už nastane stěhovací hemžení. Všem čtenářům časopisu Aromaterapie, klientům firmy AKH i zaměstnancům firmy přeji Vánoce plné klidu a pohody. Na Silvestra se rozloučíme se starým rokem, abychom o půlnoci přivítali rok nový. K tomu neodmyslitelně patří i ona půlnoční sklenička. Přípitky budou na zdraví, spokojenost a mnohé další. Pro mnohé v tom zcela jistě bude zahrnuto i přání, aby se firmě na novém místě a nejen v nově začínajícím roce dařilo.

Karel Hadek

Úvodní slovo Karla Hadka

V době, kdy píši tyto řádky, mám velice divný pocit. V mém vnímání, po probuzení při pohledu z okna, stále ještě očekávám příjemně teplé letní ráno jako by zde ještě včera bylo.

Novinky: S Ježíškem ve vaně

Když občas položím známým otázku, zda věří na Ježíška, pozoruji prazvláštní reakce. Jedni na něho nejen věří, ale část věřících se na něho dokonce těší již od července.

Novinky: Meduňka v krému

O tom, že každý vnímáme vůně dle svého, netřeba diskutovat. Když jsem kdysi, na samém začátku, vyvíjel koupelové oleje, učarovaly mi svou vůní např. rozmarýn či levandule. Známí, kteří mi tehdy pomáhali ve výběru jim příjemných vůní, velice často jako velice příjemnou hodnotili právě meduňku.

Novinky: Eterica a Flirt se vrací

Těžko se mi vzpomíná, kdy poprvé spatřil světlo světa krém Eterica. Objevil jsem nějaké ty prapůvodní etikety ještě z dob, kdy u adresy výrobce byl údaj W-8028 Taufkirchen.

Novinky: Konečně!

S kosmetickými preparáty Karla Hadka se na trhu setkáváme již více než 25 let a mnozí z nás je považují za součást svého života. Pamatuji dny, kdy jsme čekali na každý nový preparát, těšili se na každou novinku.

Škola aromaterapie: Naše bohatství – „antibiotika“ chudých

Když jsem byl ještě malé děcko, na světě se objevil zázrak, na kterém si „Zubatá s kosou“ zcela jednoduše vylamovala své zuby. A nejen to! Různým patogenním mikro organizmům (a nejen jim) tento lék zcela spolehlivě lámal vaz.

Praktická informace: Stěhování firmy

Jeden se stále musí učit. Běžně se tak děje ve školách. Přizná vám, já je zrovna nemusím, a tak se rád nechávám inspirovat a poučovat přírodou. Jak už to na podzim bývá, jistá skupina opeřených migrantů poletuje jen tak kolem, ve skupinách posedává na drátech elektrického vedení.

Emotion: Série Emotion

Kdysi na jedné z výstav se mi přihodila zajímavá událost. Jedna z návštěvnic s malým děckem přišla ke stánku a obhlížela se po „úrodě“ vystavených krémů. Samozřejmě, že využila možnosti a jeden z krémečků si vyzkoušela, stejně jako i ostatní přítomné návštěvnice.

Zkušenosti a rady: Nežádoucí pigmentace

Často se ptáte, co s pigmentací v obličeji a na rukách. Zřejmě nebude roční období, ve kterém bychom se o pigmentaci nezmínili.

Zkušenosti a rady: Poděkování

Pane Hadku, před téměř rokem jste nám vyráběl specialitu na popáleniny. Pozdě, ale přece, posíláme díky a přikládáme prezentaci s fotografiemi, jak léčba probíhala.

Čtyřnozí přátelé: Chodníky i pro zvířata

Pomalu přichází sychravé počasí, první sníh se objevil na horách již v září a v nížinách jej čekáme každý den. Zima je obdobím spánku přírody i divokých zvířat. Mráz je prospěšný i nám.

Čtyřnozí přátelé: Antiparazitní mycí olej HY Insektin

Každý, kdo má doma pejska, je postaven před otázku, jak na blechy a jiné vnější parazity.

Čtyřnozí přátelé: K přírodě je třeba se vrátit

Příroda, bylinky, alternativní medicína... To vše je součástí mého života a života mé rodiny, proto jsem ráda, že jsem měla možnost seznámit se s paní Michaelou Švorcovou a aromaterapeutickou kosmetikou AromaFauna pro zvířátka.

Čtyřnozí přátelé: Zkušenosti uživatelů

Napsali jste nám

Poradna Karla Hadka: Poradna o poradně

Poradna

Aktuální téma: Medový olej

Med je sladký a jeho vůni nelze označit jinak než za milou, krásnou, příjemnou. Jako kosmetická surovina má med dlouhou tradici.

Aktuální téma: Jaké obaly?

Každý, kdo se začal zabývat výrobou kosmetiky téměř současně musel řešit i problém, do čeho vyrobenou kosmetiku naplnit.

Aktuální téma: Zima a ošetřování pokožky

Zima je tady, a tak je potřeba zohlednit i specifické potřeby naší pokožky. Teploty se na teploměru posunují k nule a půjdou ještě níže. Mnozí začínají pociťovat mírné pálení pokožky, studená líčka po ránu. Od okamžiku, kdy se holčičky začínají starat o svou pokožku, slýchají o „správné hydrataci“.

Vánoční soutěž

Naše podzimní soutěž je již vyhodnocena. Jejím velkým překvapením bylo, že všechny odpovědi byly správné. To se snad ještě nikdy nestalo. Že by soutěžní otázka byla tak lehká? Výherci byli nejen vylosováni, ale již i vyrozuměni.

Hadkovské zamyšlení: Skok na špek

Vždy, když čtu nějakou tu „černou kroniku“, jak se nějaký ten „plynař“ dostal do bytu postarších lidí a kontroloval stav plynoměru a následně odstraňoval jeho poruchu tak dlouho, než je prachsprostě vykradl, ptám se, co to může být za lidi.

Pro maminky (i tatínky): Pro či proti očkování

Při nedávném rozhovoru s p. Hadkem jsme narazili i na téma očkování, jeho smysluplnost a hlavně na to, jaké orientační body pro laika vlastně existují.

Voňavý Ježíškův kalendář