Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2010

Poradna Karla Hadka: Poradna o poradně

Pokud je vysloveno jméno firmy Aromaterapie Karel Hadek, zasvěcení vědí, že se nejedná jen o výrobu a nabídku kosmetiky. Nedílnou součástí existence firmy se stala i poradna klientům. S postupem času, místo aby dotazů ubývalo, jich neustále přibývá. Dle mého to svědčí o skutečnosti, že se zdravotnictvím, které by mělo léčit, jaksi něco není v pořádku. Až příliš často se mi stává, že v rámci poradny doporučuji návštěvu lékaře. Nejen proto, že si lidé musí platit nemocenské pojištění, a za jejich peníze by jim lékaři měli vždy poskytovat i náležitou protihodnotu, ale i proto, že se neustále domnívám, že lékař je odborník na svém místě. Bohužel, až příliš často slýchávám či čítávám v odpovědi na dobře míněnou radu, že už byli u několika lékařů, ale pomoci se nedočkali.

Občas také slýchávám, že klienti na firmu dostali doporučení od samotných lékařů.

Jak známo, tonoucí se stébla chytá. V tomto případě se sice nikdo netopí, ale běhat bez efektivní pomoci lékařů po světě s různými zdravotními problémy asi nepotěší ani vysloveného masochistu.

Nezbývá než hledat pomoc jinde. Jednou z možností je i aromaterapie, byť i zde musí být řečeno, že ani ona není všemocná. Počet dotazů na poradnu již dosáhl takového stupně, že bych mohl sedět u počítače 72 hodin denně a to jen za předpokladu, že týden by se honosil alespoň patnácti dny.

Bohužel velice často se stává, že přichází i dotazy na problémy, které jsou široce a do detailu popsány v poradně na našem webu. Nezbývá než na tomto místě požádat potenciální žadatele, aby nejprve hodili oko na webovou poradnu, a teprve, pokud by nenašli na daný problém odpověď, posílat své dotazy na poradnu. A nejen to, občas přichází dotazy, na které nelze ani při nejlepší vůli písemně odpovědět. Nejen proto, že by odpověď byla natolik obšírná, že bych jí psal půl dne, ale velice často jsou dotazy formulovány i tak, že bych mohl odepisovat i na něco jiného, než jsem ve skutečnosti tázán. V době telefonů se přímo nabízí možnost dialogu, která během krátké chvilky vyřeší daleko více než sebedelší písemná odpověď. Jistě nikomu nebude činit problém u dotazu uvést pro případ potřeby i telefonní číslo. A pokud budete volat k nám do firmy? Snad jen pro pořádek bych rád uvedl, že naše poradna je bezplatná a žádné z firemních telefonních čísel nezačíná na oněch pověstných 906… Stále více klientů požívá komunikační program Skype. To je další možnost, jak případné dotazy verbálně probrat. V závěru bych rád zmínil ještě jednu maličkost. Velice zřídka se stává, že pisatelé mají krom popisovaných problémů i problém osobní – podepsat se. Zde pak mohu garantovat dvě věci. Tou první je absolutní diskrétnost porady. Tou druhou pak, že na nepodepsané maily budu odpovídat prokliknutím příkazu „smaž“.

Karel Hadek

 

Úvodní slovo Karla Hadka

V době, kdy píši tyto řádky, mám velice divný pocit. V mém vnímání, po probuzení při pohledu z okna, stále ještě očekávám příjemně teplé letní ráno jako by zde ještě včera bylo.

Novinky: S Ježíškem ve vaně

Když občas položím známým otázku, zda věří na Ježíška, pozoruji prazvláštní reakce. Jedni na něho nejen věří, ale část věřících se na něho dokonce těší již od července.

Novinky: Meduňka v krému

O tom, že každý vnímáme vůně dle svého, netřeba diskutovat. Když jsem kdysi, na samém začátku, vyvíjel koupelové oleje, učarovaly mi svou vůní např. rozmarýn či levandule. Známí, kteří mi tehdy pomáhali ve výběru jim příjemných vůní, velice často jako velice příjemnou hodnotili právě meduňku.

Novinky: Eterica a Flirt se vrací

Těžko se mi vzpomíná, kdy poprvé spatřil světlo světa krém Eterica. Objevil jsem nějaké ty prapůvodní etikety ještě z dob, kdy u adresy výrobce byl údaj W-8028 Taufkirchen.

Novinky: Konečně!

S kosmetickými preparáty Karla Hadka se na trhu setkáváme již více než 25 let a mnozí z nás je považují za součást svého života. Pamatuji dny, kdy jsme čekali na každý nový preparát, těšili se na každou novinku.

Škola aromaterapie: Naše bohatství – „antibiotika“ chudých

Když jsem byl ještě malé děcko, na světě se objevil zázrak, na kterém si „Zubatá s kosou“ zcela jednoduše vylamovala své zuby. A nejen to! Různým patogenním mikro organizmům (a nejen jim) tento lék zcela spolehlivě lámal vaz.

Praktická informace: Stěhování firmy

Jeden se stále musí učit. Běžně se tak děje ve školách. Přizná vám, já je zrovna nemusím, a tak se rád nechávám inspirovat a poučovat přírodou. Jak už to na podzim bývá, jistá skupina opeřených migrantů poletuje jen tak kolem, ve skupinách posedává na drátech elektrického vedení.

Emotion: Série Emotion

Kdysi na jedné z výstav se mi přihodila zajímavá událost. Jedna z návštěvnic s malým děckem přišla ke stánku a obhlížela se po „úrodě“ vystavených krémů. Samozřejmě, že využila možnosti a jeden z krémečků si vyzkoušela, stejně jako i ostatní přítomné návštěvnice.

Zkušenosti a rady: Nežádoucí pigmentace

Často se ptáte, co s pigmentací v obličeji a na rukách. Zřejmě nebude roční období, ve kterém bychom se o pigmentaci nezmínili.

Zkušenosti a rady: Poděkování

Pane Hadku, před téměř rokem jste nám vyráběl specialitu na popáleniny. Pozdě, ale přece, posíláme díky a přikládáme prezentaci s fotografiemi, jak léčba probíhala.

Čtyřnozí přátelé: Chodníky i pro zvířata

Pomalu přichází sychravé počasí, první sníh se objevil na horách již v září a v nížinách jej čekáme každý den. Zima je obdobím spánku přírody i divokých zvířat. Mráz je prospěšný i nám.

Čtyřnozí přátelé: Antiparazitní mycí olej HY Insektin

Každý, kdo má doma pejska, je postaven před otázku, jak na blechy a jiné vnější parazity.

Čtyřnozí přátelé: K přírodě je třeba se vrátit

Příroda, bylinky, alternativní medicína... To vše je součástí mého života a života mé rodiny, proto jsem ráda, že jsem měla možnost seznámit se s paní Michaelou Švorcovou a aromaterapeutickou kosmetikou AromaFauna pro zvířátka.

Čtyřnozí přátelé: Zkušenosti uživatelů

Napsali jste nám

Poradna Karla Hadka: Poradna o poradně

Poradna

Aktuální téma: Medový olej

Med je sladký a jeho vůni nelze označit jinak než za milou, krásnou, příjemnou. Jako kosmetická surovina má med dlouhou tradici.

Aktuální téma: Jaké obaly?

Každý, kdo se začal zabývat výrobou kosmetiky téměř současně musel řešit i problém, do čeho vyrobenou kosmetiku naplnit.

Aktuální téma: Zima a ošetřování pokožky

Zima je tady, a tak je potřeba zohlednit i specifické potřeby naší pokožky. Teploty se na teploměru posunují k nule a půjdou ještě níže. Mnozí začínají pociťovat mírné pálení pokožky, studená líčka po ránu. Od okamžiku, kdy se holčičky začínají starat o svou pokožku, slýchají o „správné hydrataci“.

Vánoční soutěž

Naše podzimní soutěž je již vyhodnocena. Jejím velkým překvapením bylo, že všechny odpovědi byly správné. To se snad ještě nikdy nestalo. Že by soutěžní otázka byla tak lehká? Výherci byli nejen vylosováni, ale již i vyrozuměni.

Hadkovské zamyšlení: Skok na špek

Vždy, když čtu nějakou tu „černou kroniku“, jak se nějaký ten „plynař“ dostal do bytu postarších lidí a kontroloval stav plynoměru a následně odstraňoval jeho poruchu tak dlouho, než je prachsprostě vykradl, ptám se, co to může být za lidi.

Pro maminky (i tatínky): Pro či proti očkování

Při nedávném rozhovoru s p. Hadkem jsme narazili i na téma očkování, jeho smysluplnost a hlavně na to, jaké orientační body pro laika vlastně existují.

Voňavý Ježíškův kalendář