Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2013

AromaFauna: Moje cesta k aromce

Ráda bych se podělila o stále se rozrůstající zkušenosti s produkty AromaFauna od paní Michaely Švorcové. Členem naší domácnosti je Sellynka - rok a půl stará holčička rasy shih-tzu. Nikdy před tím jsem dlouhosrstého pejska neměla, takže mě těšila představa, jak budu česat různé culíčky a běhat s dlouhosrstou princeznou. Jak štěňátko rostlo a prodlužovala se její srst, začal nerovný boj. Sellynka ráda běhá po zahradě, žádný tmavý kout jí nezůstane skrytý, ale domů se pak vracela se srstí zacuchanou a plnou větviček, listí a dalších nečistot. Abych jí opět uvedla do upraveného stavu, stalo se každodenní večerní česání a její trápení nechtěnou rutinou nás obou. Začala jsem tedy shánět všemožné přípravky – šampony, rozčesávače, kondicionéry… Prostě, pokud mi nějaký chovatel doporučil přípravek, který se jemu osvědčil, zkoušela jsem své štěstí i já.

Po roce trápení už měla Sellynka srst pěkně poničenou a suchou. Pak jsem od známé dostala kontakt na paní Danielu Čermákovou, která prý pracuje s přípravky proti podobným problémům. Hned jsem se domluvila na schůzce a za paní Danielou se vydala. Sellynka byla v tak zbědovaném stavu, že nebyla jiná cesta, než srst úplně ostříhat a začít pěkně od začátku. Jako první jsem si pořídila mycí olej HY-Insektin a koupala každý týden. Hned mne zaujala vůně, kterou spokojeně pobíhající Sellynka šířila po celém bytě, ale jak srst začínala dorůstat, ocenila jsem ještě další věc. Na srsti ani zdaleka neulpívají nečistoty tak, jako dříve, a po půlročním používání se nestačím divit, jak rychle začala srst růst. Vzhledem k vysokým teplotám letošního léta jsem se rozhodla, že Sellynku nebudu trápit v dlouhé srsti na celém těle, takže kvůli rychlému růstu musím tělíčko každé 3 týdny stříhat, ale nožičky už má opět dorostlé, krásně světlé a lehce rozčesatelné. Jak srst rostla a houstla, začala jsem používat ještě balzám Fell Balzam, po kterém se tlapky necuchají, a do srsti se tak snadno nezapletou větvičky a listy, když se Selly vydá na svou poznávací výpravu do keřů. Největší úlevou pro mne je fakt, že nemusím bojovat s dredy na Sellynčině vnitřní straně nožek a na bříšku. Pokud jste se někdy snažili rozčesat zadredovaného pejska na citlivých místech, jistě víte, jak nesnadný úkol to je, a jak těžce se hledají síly a chuť ubližovat rodinnému mazlíčkovi. Teď už mi jen stačí holčičku vykoupat a co se neuvolní ještě ve vaně, lehce vyčešu během fénování. Protože mám pejska turistu, který se mnou rád vyráží na vycházky do lesů a parků, začala jsem používat ještě preparát proti parazitům Fauna Spot. Určitě se budu opakovat, když začnu vychvalovat jeho neodolatelnou vůni, ale co nám voní, klíšťatům a komárům patrně ne, protože od jara jsem žádné přisáté klíště na Sellynce neobjevila. Je až úsměvné, s jakým klidem a radostí probíhá pravidelné sobotní koupání, kdy Sellynka sama čeká u vaničky, protože ví, že jí nebudu trápit, ale dopřeji jí jen takové soukromé lázně.

Aromka si však nenašla jen Sellynčino srdíčko. Když jsem viděla, jak rychle začala Sellynce dorůstat ostříhaná srst, rozhodla jsem se používat mycí olej i já na vlasy. A výsledek? Vlasy se mi přestaly mastit, krásně voní a rostou tak rychle, že si toho začalo všímat i nejbližší okolí. To ale není jediná má vlastní zkušenost s aromkou. Kdykoli jdu do školy nebo na důležitou pracovní schůzku, natřu si zápěstí a spánky uklidňujícím olejem Fauna Happy. Cítím se pak krásně vyrovnaná a žádná zkoušková komise si na mne nepřijde. Na závěr bych ze srdce ráda poděkovala paní Daniele Čermákové za všechny rady a pomoc v době, kdy jsme už s Sellynkou začínaly být doslova zoufalé.

Díky za aromku!!!

S pozdravem

Eva Řepová

Úvodní slovo Karla Hadka

V minulé Aromce jsem se chtě nechtě pomalu loučil s létem. Podzim a zimu zrovna nemusím, nejspíše proto, že slunečné dny pro mě představují životabudič a rád se nechávám hladit slunečními paprsky.

Novinky: Ne vždy zrovna voní

Jedním z vynikajících pomocníků, snad v každé domácnosti, je vysavač. Mašinka, která nás zbavuje nejen různých viditelných nečistot, jako jsou vlasy, drobky a podobně. Hadice vysavače samozřejmě nasaje i roztoče, různé mikroby, plísně nevyjímaje.

Novinky: AROMA-BABY

Jedním z častých dotazů, se kterým se klienti obrací na poradnu, je i otázka, jaké éterické oleje či jejich směsi použít jako prevenci problémů, které jsou typické pro dětské kolektivy. Tedy převážně mateřské školky či školy.

Novinky: Dárkové poukazy

Ne nadarmo se říká, že darovat dělá radost. Povětšinou však oné radosti předchází i starost. Jeden si vždy musí lámat hlavu, co darovat, aby obdarovaného potěšil, a radost byla oboustranná. Jednou z možností, jak zcela jistě potěšit, je dárkový poukaz.

Slovo odborníka: Voňavé políbení

Víte, co dělá ženu krásnou, krásnější, nejkrásnější? Věřím, že co člověk, ať už ženského, či mužského rodu, každý na tuto otázku dokáže odpovědět zcela originálním způsobem.

Slovo odborníka: Borovice a její olej

Již jako malé děcko jsem se těšíval na letní prázdniny, kdy jsem s rodiči jezdíval někdy do Doks a jindy na Hamr. A nebylo to jen kvůli tamním krásným jezerům. Často jsme se procházeli v borových lesích. Učarovaly mi asi i proto, že u nás v Podkrkonoší to byl samý smrk.

Slovo odborníka: Dovolená s andělem (Abdulem)

V pracovním zápřahu mi tak nějak uteklo, že po Vánocích přijdou Velikonoce, a hned po nich již doba dovolených. Pomalu jsem se vyděsil, kalendář mi dával najevo, že je již půlka září a za chvíli začínají kurzy Aromaterapie, které lze vnímat sice jako dny sváteční, ale v žádném případě jako dovolenou.

Slovo odborníka: Lecitoly a speciální směsi jako jedinečný vánoční dárek

Nadchází vánoční čas a my chceme něco speciálního pro své nejbližší. Něco originálního, něco, co bude osobité, jedinečné. Tuto možnost nám dává mnoho výrobků AKH ale specialitou jsou především směsi éterických olejů nesoucí název Čakrální směsi a Pentagramové směsi.

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadku,

v časopise Aromaterapie 3/2013 píšete o léčbě kožních bradavic pomocí vlaštovičníku. Dovolte, abych se s Vámi podělila o mou vlastní zkušenost. Skoro 2 roky mě trápila nevzhledná bradavice na plosce nohy, přímo na nášlapném místě pod prsty.

Zkušenosti a rady: Dopis pro Máňu

Milá Máňo, děkuji Ti za dopis, který mi udělal radost. Pokud mě letos čerti odnesou, což nepředpokládám, protože nevím, kdo by se s tou tíhou takovou dálku tahal, rozhodla jsem se, že upeču jen vanilkové rohlíčky a linecké.

Zkušenosti a rady: Koupelové pozdravení

V době, kdy píši tyto vánoční řádky, nejsem zcela fit – unavené a skelné oči, rýma, bez nálady, trošku se mými vyvinutými plicními sklípky prohání kašel.

Zkušenosti a rady: Letní ohlédnutí s Aromaterapií

Letos v červenci jsem měla možnost ve firmě u Hadků ve Kšicích prožít dva úžasné dny spolu s kosmetičkami z Jekatěrinburgu, které se chtěly naučit ošetření celého těla pomocí aromaterapeutických zábalů, jimiž se uvolní a povzbudí lymfa.

Zkušenosti a rady: Dobrý den,

nejprve velké poděkování za nosní olej DONOSOL. Mám dceru 12 let a je tomu dva roky zpět, co byla během podzimního a zimního období 5× na antibiotikách kvůli zánětu vedlejších nosních dutin a s tím spojeným zánětem průdušek.

Zkušenosti a rady: Dobrý den, pane Hadku

Před Vánocemi jsem Vám na doporučení naší masérky telefonovala, poradil jste mi s výběrem přípravků. Nyní tedy píši, jak jsme na tom, a ještě se chci dále na něco zeptat. Prvně však, co nám bylo.

Zkušenosti a rady: Pro Ježíška

V příštím životě bych chtěla být obyvatelkou Havaje. Prosím, zeptejte se, proč. Budete koulet očima, neboť z rukávu vytahuji hned dvě odpovědi. Já jsem ještěrka. Pane Láďo, tolik zase koulet očima nemusíte.

Zkušenosti a rady: Aromaterapie od srdce k srdci

Letos v červnu jsem doprovázela pana Hadka na jeho cestách po pěti ruských městech a překládala semináře ruským posluchačům.

Zkušenosti a rady: Sauna, saunování, éteráky

Vážení čtenáři časopisu Aromaterapie, jelikož chladné období láká mnohé z nás k pravidelné návštěvě sauny, rád bych se s Vámi podělil o zkušenosti a znalosti v této oblasti.

Zkušenosti a rady: Dutiny zlobit nemusí

Chladné roční období s mnoha svými typickými průvodci je zde. Jedním z těchto nezvaných návštěvníků bývají u mnohých každoročně i záněty dutin. O tom zcela jednoznačně svědčí i narůstající počet dotazů zasílaných na poradnu.

Koutek pro maminky: Koupelové oleje o Vánocích pro dospělé, ale i dětičky

Milí čtenáři Aromaterapie, rok 2013 je skoro za námi a už se nám blíží předvánoční čas, příroda se pomalu ukládá ke spánku, vše kolem nás se jakoby zpomaluje a připravuje na zimu, dny se krátí. Tento čas má být pro nás znamením, že bychom měli zpomalit i my.

Poradna

AromaFlora: Pečujeme o pokojové rostliny šetrně a bez chemie

Většina z nás má v domácnosti rostlinné kamarády, které občas napadají hmyzí škůdci. V mnoha případech to znamená použít chemické přípravky na ochranu rostlin, které však naše rostliny učiní jedovatými pro nás a naše okolí.

AromaFlora: Ošetření skladovaných jablek přípravkem FUNGI-STOP

Je podzim, čas sklízení a uskladňování podzimních odrůd jablek vhodných k dlouhodobému skladování. Abychom si v průběhu zimy mohli doplňovat tolik potřebný vitamin C z naší domácí bioprodukce, a nemuseli si kupovat chemicky ošetřovaná jablka, je velmi důležité správné skladování.

AromaFauna: HY-FLEA

Co to zase vymysleli? Co je to zase za název? Mnoho dalších otázek se vám nyní honí hlavou. A zde máte odpovědi.

AromaFauna: Moje cesta k aromce

Ráda bych se podělila o stále se rozrůstající zkušenosti s produkty AromaFauna od paní Michaely Švorcové.

AromaFauna: Mycí olej proti blechám

Úžasné účinky mycích olejů jsou již známé, neodmašťují pokožku ani srst, a ta je díky tomu přirozeně lesklá. V oleji je i jednoduché koupání, následně rychlé fénování a příjemné česání, to my, kdo mycí oleje používáme, již známe.