Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2013

Úvodní slovo Karla Hadka

V minulé Aromce jsem se chtě nechtě pomalu loučil s létem. Podzim a zimu zrovna nemusím, nejspíše proto, že slunečné dny pro mě představují životabudič a rád se nechávám hladit slunečními paprsky. Asi i proto jsem vyslovil naději, že dříve, než se rozhostí ono typické dušičkové počasí a s ním i vlhko a chlad, budeme mít teplé a slunečné babí léto. Dnes, kdy píši tyto řádky, sluníčko svítí, příjemně hřeje. Babí léto jak na objednávku. Až na malý detail. Snad na každém rohu ještě visí plody práce reklamních agentur. Tak, jako nám obvykle nabízí k zakoupení, někdy rafinovaně, jindy primitivně, různé zbytečnosti, bez kterých se „zaručeně neobejdeme“, tentokrát nás seznamovaly s celou plejádou „politiků-spasitelů“. Z bilbordů na mě čučí i ti, kteří vždy před volbami slibovali, že mohou národ spasit. Pílí politikům vlastní se jim povedlo nahrabat si, co se dalo, podvodnými triky plnit partajní pokladny. A co se státu týká, nebylo to o spasení, ale o sprasení. O tom, jak vygumované jsou ony politmakovice, svědčí i primitivní hlášky: Jakýsi bezmozek se tázal, zda chceme autoritativní režim, či vládu autorit. Chápu, že chce mít i v budoucnosti (auto) rito, mě by však potěšilo, kdyby se svým vladařským potenciálem takovéto a jemu podobné samozvané autority stáhly v autořiť. Jiné osvícené myslitele (už zase)napadlo, že zajistí fungující stát. Ptát se, proč to již neudělali, by zůstalo bez odpovědi. Nezbývá, než jim věřit? To nejspíše každý Čech vyfasuje krabici od vína. Ale ne jako Davídek, prostě jen krabici od vína, prázdnou. A tak asi jediní upřímní byli papaláši, co jasně proklamovali, koho budou volit – sami sebe. Tedy SPOZ, Spolek pro ochranu zapomenutých. V jedné kategorii to však vyhráli na plné čáře! Měli více volebních plakátů než voličů. Když to tak shrnu, čím neschopnější politik, tím větší strach, aby se mu po volbách u análního otvoru, z titulu nepoužívání, nevytvořila pavučina. Myslím, že nejsem daleko od pravdy, když říkám, že kdyby se našel nějaký ten pan režisér, mohl by v bohatém obsazení z politické scény natáčet film „Šmejdi II“. A pana Haška bych osobně rád viděl v hlavní roli, i když svým zjevem mi spíše připomíná Švejka. Volby jsou za námi, dle mého dopadly dobře. Vyhráli „nečitelní“, konec konců, jen naděje sice není ten ideální stav, ale pořád lepší, než ona beznaděj a ubohost, kterou zde zavedli ti až příliš dobře čitelní. Voliči jim dali na vědomí, že nejsou negramotní… Život jde dál i po volbách.

Mnoho času nám již nezbývá, pomalu, ale jistě se nám blíží konec roku. Ještě dříve, než přijde silvestrovská půlnoc a my si stejně jako loni připijeme na to, aby ten příští rok byl lepší než ten právě uplynulý, což samozřejmě přeji všem čtenářům Aromky, přijde Barborka a dá hodným něco do punčochy za oknem. A Mikuláš? Ten přijde i s čertem a místo, aby proplesknul politiky, zase bude strašit naprosto nevinné malé děti. I Vánoce jsou již přede dveřmi. Svátky spojené s klidem, mírem a pohodou. Budu jen a jen rád, pokud i letošní vánoční vydání časopisu Aromaterapie k vánoční pohodě přispěje. Ať již svými články, či nabídkou dárků pro krásu i zdraví. Možná i přítomností samotného Ježíška, jak jinak než v expedici. I letos bude vybírat objednávající, kteří ke své objednávce obdrží voňavý dáreček.

Všem čtenářům časopisu Aromaterapie, jakož i našim klientům přeji za sebe i zaměstnance firmy krásné dny po zbytek roku a v novém roce 2014 úsměv na tváři, pohodu, spokojenost, a hlavně to nejdůležitější, pevné zdraví.

Váš Karel Hadek

Úvodní slovo Karla Hadka

V minulé Aromce jsem se chtě nechtě pomalu loučil s létem. Podzim a zimu zrovna nemusím, nejspíše proto, že slunečné dny pro mě představují životabudič a rád se nechávám hladit slunečními paprsky.

Novinky: Ne vždy zrovna voní

Jedním z vynikajících pomocníků, snad v každé domácnosti, je vysavač. Mašinka, která nás zbavuje nejen různých viditelných nečistot, jako jsou vlasy, drobky a podobně. Hadice vysavače samozřejmě nasaje i roztoče, různé mikroby, plísně nevyjímaje.

Novinky: AROMA-BABY

Jedním z častých dotazů, se kterým se klienti obrací na poradnu, je i otázka, jaké éterické oleje či jejich směsi použít jako prevenci problémů, které jsou typické pro dětské kolektivy. Tedy převážně mateřské školky či školy.

Novinky: Dárkové poukazy

Ne nadarmo se říká, že darovat dělá radost. Povětšinou však oné radosti předchází i starost. Jeden si vždy musí lámat hlavu, co darovat, aby obdarovaného potěšil, a radost byla oboustranná. Jednou z možností, jak zcela jistě potěšit, je dárkový poukaz.

Slovo odborníka: Voňavé políbení

Víte, co dělá ženu krásnou, krásnější, nejkrásnější? Věřím, že co člověk, ať už ženského, či mužského rodu, každý na tuto otázku dokáže odpovědět zcela originálním způsobem.

Slovo odborníka: Borovice a její olej

Již jako malé děcko jsem se těšíval na letní prázdniny, kdy jsem s rodiči jezdíval někdy do Doks a jindy na Hamr. A nebylo to jen kvůli tamním krásným jezerům. Často jsme se procházeli v borových lesích. Učarovaly mi asi i proto, že u nás v Podkrkonoší to byl samý smrk.

Slovo odborníka: Dovolená s andělem (Abdulem)

V pracovním zápřahu mi tak nějak uteklo, že po Vánocích přijdou Velikonoce, a hned po nich již doba dovolených. Pomalu jsem se vyděsil, kalendář mi dával najevo, že je již půlka září a za chvíli začínají kurzy Aromaterapie, které lze vnímat sice jako dny sváteční, ale v žádném případě jako dovolenou.

Slovo odborníka: Lecitoly a speciální směsi jako jedinečný vánoční dárek

Nadchází vánoční čas a my chceme něco speciálního pro své nejbližší. Něco originálního, něco, co bude osobité, jedinečné. Tuto možnost nám dává mnoho výrobků AKH ale specialitou jsou především směsi éterických olejů nesoucí název Čakrální směsi a Pentagramové směsi.

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadku,

v časopise Aromaterapie 3/2013 píšete o léčbě kožních bradavic pomocí vlaštovičníku. Dovolte, abych se s Vámi podělila o mou vlastní zkušenost. Skoro 2 roky mě trápila nevzhledná bradavice na plosce nohy, přímo na nášlapném místě pod prsty.

Zkušenosti a rady: Dopis pro Máňu

Milá Máňo, děkuji Ti za dopis, který mi udělal radost. Pokud mě letos čerti odnesou, což nepředpokládám, protože nevím, kdo by se s tou tíhou takovou dálku tahal, rozhodla jsem se, že upeču jen vanilkové rohlíčky a linecké.

Zkušenosti a rady: Koupelové pozdravení

V době, kdy píši tyto vánoční řádky, nejsem zcela fit – unavené a skelné oči, rýma, bez nálady, trošku se mými vyvinutými plicními sklípky prohání kašel.

Zkušenosti a rady: Letní ohlédnutí s Aromaterapií

Letos v červenci jsem měla možnost ve firmě u Hadků ve Kšicích prožít dva úžasné dny spolu s kosmetičkami z Jekatěrinburgu, které se chtěly naučit ošetření celého těla pomocí aromaterapeutických zábalů, jimiž se uvolní a povzbudí lymfa.

Zkušenosti a rady: Dobrý den,

nejprve velké poděkování za nosní olej DONOSOL. Mám dceru 12 let a je tomu dva roky zpět, co byla během podzimního a zimního období 5× na antibiotikách kvůli zánětu vedlejších nosních dutin a s tím spojeným zánětem průdušek.

Zkušenosti a rady: Dobrý den, pane Hadku

Před Vánocemi jsem Vám na doporučení naší masérky telefonovala, poradil jste mi s výběrem přípravků. Nyní tedy píši, jak jsme na tom, a ještě se chci dále na něco zeptat. Prvně však, co nám bylo.

Zkušenosti a rady: Pro Ježíška

V příštím životě bych chtěla být obyvatelkou Havaje. Prosím, zeptejte se, proč. Budete koulet očima, neboť z rukávu vytahuji hned dvě odpovědi. Já jsem ještěrka. Pane Láďo, tolik zase koulet očima nemusíte.

Zkušenosti a rady: Aromaterapie od srdce k srdci

Letos v červnu jsem doprovázela pana Hadka na jeho cestách po pěti ruských městech a překládala semináře ruským posluchačům.

Zkušenosti a rady: Sauna, saunování, éteráky

Vážení čtenáři časopisu Aromaterapie, jelikož chladné období láká mnohé z nás k pravidelné návštěvě sauny, rád bych se s Vámi podělil o zkušenosti a znalosti v této oblasti.

Zkušenosti a rady: Dutiny zlobit nemusí

Chladné roční období s mnoha svými typickými průvodci je zde. Jedním z těchto nezvaných návštěvníků bývají u mnohých každoročně i záněty dutin. O tom zcela jednoznačně svědčí i narůstající počet dotazů zasílaných na poradnu.

Koutek pro maminky: Koupelové oleje o Vánocích pro dospělé, ale i dětičky

Milí čtenáři Aromaterapie, rok 2013 je skoro za námi a už se nám blíží předvánoční čas, příroda se pomalu ukládá ke spánku, vše kolem nás se jakoby zpomaluje a připravuje na zimu, dny se krátí. Tento čas má být pro nás znamením, že bychom měli zpomalit i my.

Poradna

AromaFlora: Pečujeme o pokojové rostliny šetrně a bez chemie

Většina z nás má v domácnosti rostlinné kamarády, které občas napadají hmyzí škůdci. V mnoha případech to znamená použít chemické přípravky na ochranu rostlin, které však naše rostliny učiní jedovatými pro nás a naše okolí.

AromaFlora: Ošetření skladovaných jablek přípravkem FUNGI-STOP

Je podzim, čas sklízení a uskladňování podzimních odrůd jablek vhodných k dlouhodobému skladování. Abychom si v průběhu zimy mohli doplňovat tolik potřebný vitamin C z naší domácí bioprodukce, a nemuseli si kupovat chemicky ošetřovaná jablka, je velmi důležité správné skladování.

AromaFauna: HY-FLEA

Co to zase vymysleli? Co je to zase za název? Mnoho dalších otázek se vám nyní honí hlavou. A zde máte odpovědi.

AromaFauna: Moje cesta k aromce

Ráda bych se podělila o stále se rozrůstající zkušenosti s produkty AromaFauna od paní Michaely Švorcové.

AromaFauna: Mycí olej proti blechám

Úžasné účinky mycích olejů jsou již známé, neodmašťují pokožku ani srst, a ta je díky tomu přirozeně lesklá. V oleji je i jednoduché koupání, následně rychlé fénování a příjemné česání, to my, kdo mycí oleje používáme, již známe.