Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2013

Zkušenosti a rady: Pro Ježíška

V příštím životě bych chtěla být obyvatelkou Havaje. Prosím, zeptejte se, proč. Budete koulet očima, neboť z rukávu vytahuji hned dvě odpovědi. Já jsem ještěrka. Pane Láďo, tolik zase koulet očima nemusíte. Na uklidnění Vašich tepových frekvencí to upřesním. Na provozní teplotu se začínám zahřívat, když se v letních dnech upocená rtuť na teploměru zvládne ve stínu vyšplhat nad 35 °C. Venkovní teplota v zimě je pro mě skoro „smrtelná“, ale i když při odhazování sněhu se zahřeji dostatečně. Druhá odpověď je rovněž velice jednoduchá. Na Havaji si na Vánoce domů pořídím jen akvárium s rybou, která se kouzelně jmenuje humu-humu-nuku-nuku-a-pua-a. Neovládáte havajštinu?

Nevadí, v akváriu plave v českém překladu ostenec běloskvrnný. Vánoční stromek, jesličky, dárky, cukroví, koledy se zde nenosí. Milé hospodyňky, určitě se zeptáte, kam se poděl vánoční úklid… Nevím, ale není to báječná představa?

Ale zpět do reality předvánočních dnů. Koledy vydatně trénuji s dětmi už od října. Ne, ne, ne, není to podle obchodních řetězců, které vánoční veselí v podobě reklamních lákadel a výzdoby již od října nabízejí, i když nejraději by je měly po celý rok. Chci být jen hlasivkově v kondici. V případě, že mi hlasivky vypoví službu, je zde cypřišový éterický olej. Aplikace tohoto přípravku je velice jednoduchá. Několikrát denně kápnete do úst 1 - 2 kapky oleje, smícháte se slinami, a co nejpomaleji polykáte. Na své si přijde i kulič očí pan Láďa, neboť chuť éteráčku je ždibíček silná. Účinek je téměř okamžitý. Éteráček se rovněž používá i při prvních příznacích angíny. Indisponované hlasivky ocení kloktání např. ZUBNÍHO OLEJE ZE 7 BYLIN, a to několikrát denně.

Nejsem konzumní typ, ehmmm, maličko jsem. Dopis pro Ježíška píšu s dětmi. Jako přílohu mu za oknem nechávám i nelinkovaný sešit velikosti A4. Vše je vyjmenováno a dětmi dopodrobna dokresleno. Není to úžasné? Přesně vědí, co chtějí. Děti jsou v našem životě velkou inspirací. Já píši Ježíškovi voňavý dopis na internetových stránkách www.karelhadek.eu, a to formou objednávky v e-shopu. Tradice říká, že po štědrovečerní večeři zazvoní zvoneček, a pokud jste byli celý rok hodní, pod stromečkem najdete dárky. No a já jsem letos zlobila, a tak si říkám, že jistota je jistota. A co tedy bude, nikoli za oknem, ale v košíku a pod stromečkem? Pan Láďa ať si oční bulvy raději přidrží, bude to fičák.

Jeden vlas v polévce je až moc, za to tři vlasy na hlavě jsou málo, a proto první volbou bude vlasový balzám HAARETTE Q. Nechce se mi pasivně přihlížet tomu, jak moc rychle moje vlasatá část hlavy pelichá. Popis u výrobku mi prozradil, že se jedná o speciální rostlinný přípravek pro regeneraci vlasů. Na vlasovou kúru z doplňkového sortimentu přidám i jeden balíček s 10 kusy kosmetických čepic. Věřím, že mi čepice budou slušet a vypadávání vlasů, tvorbě lupů a svědivosti bude již definitivně konec. Tenzidy se na hlavě nenosí, a tak se do košíčku přitulí i VLASOVÝ MYCÍ OLEJ pro mastné a normální vlasy ve větším balení. Již jsme se seznámili a padli jsme si do oka, pardon, něžně a voňavě do vlasů. Říkáte-li si: „Olej na vlasy?“ Ano, ano a do třetice všeho dobrého, ano. Vlasový mycí olej od Karla Hadka je výborný, skvělý, jedinečný, je to s ním prostě zážitek. Jediné, v čem by mohl být malinko problém, je správná aplikace. Já si vlasy nejdříve opláchnu dostatečným množstvím vody, nechám je 5 minut nabobtnat. Do skleničky s teplou vodou přidám trochu vlasového mycího oleje a vlasy umyji vzniklou emulzí. Opláchnu dostatečným množstvím vody a pak již jen stačí je běžným způsobem upravit.

Velice vhodné je také pojídání semen a ořechů – např. slunečnice, dýně, mandle, vlašský ořech, rozemleté lněné semínko. Z nabídky éteráčků se na mě bude třpytit VÁNOČNÍ HVĚZDA, která bude v aromalampě zářit díky okouzlující a jemné vůni směsi éterických olejů Litsea Cubeba, mimóza, skořice, pomeranč. MEDUŇKOVÝM koupelovým olejem jsem zatím nepolíbená, a tak se těším, až se ke mně ve vodní lázni přitulí. Třešničkou nikoli na dortu, ale na mé kůži bude jednoduchá a krásná vůně parfému MAGIC. Milí čtenáři časopisu Aromaterapie, přeji Vám, aby se Vám splnilo vše, po čem toužíte, třeba i v těch nejtajnějších snech a přáních. Prosím, nestyďte se za své sny. Já věřím, že když budete chtít, ale opravdu chtít a něco proto uděláte, že se Vám to splní. Pravdou zůstává, že to nemusí být vůbec zrovinka o Vánocích. Dopis pro Ježíška je jen nepatrné nic, to Vánoce netvoří. Záleží jen a jen na Vás, jaké ty letošní Vánoce budete chtít mít a jak si je vytvoříte. Já věřím, že budou nejen veselé, ale i šťastné.

Z celého svého srdíčka Vám přeji to nejdůležitější - zdraví.

Iveta S.

Úvodní slovo Karla Hadka

V minulé Aromce jsem se chtě nechtě pomalu loučil s létem. Podzim a zimu zrovna nemusím, nejspíše proto, že slunečné dny pro mě představují životabudič a rád se nechávám hladit slunečními paprsky.

Novinky: Ne vždy zrovna voní

Jedním z vynikajících pomocníků, snad v každé domácnosti, je vysavač. Mašinka, která nás zbavuje nejen různých viditelných nečistot, jako jsou vlasy, drobky a podobně. Hadice vysavače samozřejmě nasaje i roztoče, různé mikroby, plísně nevyjímaje.

Novinky: AROMA-BABY

Jedním z častých dotazů, se kterým se klienti obrací na poradnu, je i otázka, jaké éterické oleje či jejich směsi použít jako prevenci problémů, které jsou typické pro dětské kolektivy. Tedy převážně mateřské školky či školy.

Novinky: Dárkové poukazy

Ne nadarmo se říká, že darovat dělá radost. Povětšinou však oné radosti předchází i starost. Jeden si vždy musí lámat hlavu, co darovat, aby obdarovaného potěšil, a radost byla oboustranná. Jednou z možností, jak zcela jistě potěšit, je dárkový poukaz.

Slovo odborníka: Voňavé políbení

Víte, co dělá ženu krásnou, krásnější, nejkrásnější? Věřím, že co člověk, ať už ženského, či mužského rodu, každý na tuto otázku dokáže odpovědět zcela originálním způsobem.

Slovo odborníka: Borovice a její olej

Již jako malé děcko jsem se těšíval na letní prázdniny, kdy jsem s rodiči jezdíval někdy do Doks a jindy na Hamr. A nebylo to jen kvůli tamním krásným jezerům. Často jsme se procházeli v borových lesích. Učarovaly mi asi i proto, že u nás v Podkrkonoší to byl samý smrk.

Slovo odborníka: Dovolená s andělem (Abdulem)

V pracovním zápřahu mi tak nějak uteklo, že po Vánocích přijdou Velikonoce, a hned po nich již doba dovolených. Pomalu jsem se vyděsil, kalendář mi dával najevo, že je již půlka září a za chvíli začínají kurzy Aromaterapie, které lze vnímat sice jako dny sváteční, ale v žádném případě jako dovolenou.

Slovo odborníka: Lecitoly a speciální směsi jako jedinečný vánoční dárek

Nadchází vánoční čas a my chceme něco speciálního pro své nejbližší. Něco originálního, něco, co bude osobité, jedinečné. Tuto možnost nám dává mnoho výrobků AKH ale specialitou jsou především směsi éterických olejů nesoucí název Čakrální směsi a Pentagramové směsi.

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadku,

v časopise Aromaterapie 3/2013 píšete o léčbě kožních bradavic pomocí vlaštovičníku. Dovolte, abych se s Vámi podělila o mou vlastní zkušenost. Skoro 2 roky mě trápila nevzhledná bradavice na plosce nohy, přímo na nášlapném místě pod prsty.

Zkušenosti a rady: Dopis pro Máňu

Milá Máňo, děkuji Ti za dopis, který mi udělal radost. Pokud mě letos čerti odnesou, což nepředpokládám, protože nevím, kdo by se s tou tíhou takovou dálku tahal, rozhodla jsem se, že upeču jen vanilkové rohlíčky a linecké.

Zkušenosti a rady: Koupelové pozdravení

V době, kdy píši tyto vánoční řádky, nejsem zcela fit – unavené a skelné oči, rýma, bez nálady, trošku se mými vyvinutými plicními sklípky prohání kašel.

Zkušenosti a rady: Letní ohlédnutí s Aromaterapií

Letos v červenci jsem měla možnost ve firmě u Hadků ve Kšicích prožít dva úžasné dny spolu s kosmetičkami z Jekatěrinburgu, které se chtěly naučit ošetření celého těla pomocí aromaterapeutických zábalů, jimiž se uvolní a povzbudí lymfa.

Zkušenosti a rady: Dobrý den,

nejprve velké poděkování za nosní olej DONOSOL. Mám dceru 12 let a je tomu dva roky zpět, co byla během podzimního a zimního období 5× na antibiotikách kvůli zánětu vedlejších nosních dutin a s tím spojeným zánětem průdušek.

Zkušenosti a rady: Dobrý den, pane Hadku

Před Vánocemi jsem Vám na doporučení naší masérky telefonovala, poradil jste mi s výběrem přípravků. Nyní tedy píši, jak jsme na tom, a ještě se chci dále na něco zeptat. Prvně však, co nám bylo.

Zkušenosti a rady: Pro Ježíška

V příštím životě bych chtěla být obyvatelkou Havaje. Prosím, zeptejte se, proč. Budete koulet očima, neboť z rukávu vytahuji hned dvě odpovědi. Já jsem ještěrka. Pane Láďo, tolik zase koulet očima nemusíte.

Zkušenosti a rady: Aromaterapie od srdce k srdci

Letos v červnu jsem doprovázela pana Hadka na jeho cestách po pěti ruských městech a překládala semináře ruským posluchačům.

Zkušenosti a rady: Sauna, saunování, éteráky

Vážení čtenáři časopisu Aromaterapie, jelikož chladné období láká mnohé z nás k pravidelné návštěvě sauny, rád bych se s Vámi podělil o zkušenosti a znalosti v této oblasti.

Zkušenosti a rady: Dutiny zlobit nemusí

Chladné roční období s mnoha svými typickými průvodci je zde. Jedním z těchto nezvaných návštěvníků bývají u mnohých každoročně i záněty dutin. O tom zcela jednoznačně svědčí i narůstající počet dotazů zasílaných na poradnu.

Koutek pro maminky: Koupelové oleje o Vánocích pro dospělé, ale i dětičky

Milí čtenáři Aromaterapie, rok 2013 je skoro za námi a už se nám blíží předvánoční čas, příroda se pomalu ukládá ke spánku, vše kolem nás se jakoby zpomaluje a připravuje na zimu, dny se krátí. Tento čas má být pro nás znamením, že bychom měli zpomalit i my.

Poradna

AromaFlora: Pečujeme o pokojové rostliny šetrně a bez chemie

Většina z nás má v domácnosti rostlinné kamarády, které občas napadají hmyzí škůdci. V mnoha případech to znamená použít chemické přípravky na ochranu rostlin, které však naše rostliny učiní jedovatými pro nás a naše okolí.

AromaFlora: Ošetření skladovaných jablek přípravkem FUNGI-STOP

Je podzim, čas sklízení a uskladňování podzimních odrůd jablek vhodných k dlouhodobému skladování. Abychom si v průběhu zimy mohli doplňovat tolik potřebný vitamin C z naší domácí bioprodukce, a nemuseli si kupovat chemicky ošetřovaná jablka, je velmi důležité správné skladování.

AromaFauna: HY-FLEA

Co to zase vymysleli? Co je to zase za název? Mnoho dalších otázek se vám nyní honí hlavou. A zde máte odpovědi.

AromaFauna: Moje cesta k aromce

Ráda bych se podělila o stále se rozrůstající zkušenosti s produkty AromaFauna od paní Michaely Švorcové.

AromaFauna: Mycí olej proti blechám

Úžasné účinky mycích olejů jsou již známé, neodmašťují pokožku ani srst, a ta je díky tomu přirozeně lesklá. V oleji je i jednoduché koupání, následně rychlé fénování a příjemné česání, to my, kdo mycí oleje používáme, již známe.