Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2013

Zkušenosti a rady: Koupelové pozdravení

V době, kdy píši tyto vánoční řádky, nejsem zcela fit - unavené a skelné oči, rýma, bez nálady, trošku se mými vyvinutými plicními sklípky prohání kašel. V tělním oběhu mi již koluje dvojitá dávka eleutherococcového extraktu. Jen pro připomenutí těm, kterým odumírají mozkové buňky rychlejším tempem, tedy spadají společně se mnou do sklerotické skupiny, uvádím, že doporučené dávkování u dospělého člověka, což já svým občanským průkazem v dokladech již několik let splňuji, je 15 kapek, a to 3 krát denně. V době nachlazení svému organismu dopřeji zhruba 25 - 30 kapek.

Na tváři mám ochrannou roušku, kterou rovněž nabízí firma Aromaterapie KH ve svém e-shopu. Aby byl bacilům vystaven úmrtní list, na roušku nakapu několik kapek velice jemné směsi éterického oleje VIROSAN. Je-li Vám příjemná vůně máty, borovice lesní, šalvěje, tymiánu, budou Vaše čichové receptory spokojené a viry usmrcené. Vyzkoušet můžete i „ostřejší“ příchuť antimikrobiálního éteráčku, který má ve svém „rodném listu“ skvosty – eukalyptus, kafr, mateřídoušku, jalovec, badyán. Na noc použiji příjemně vonící mátu peprnou, badyán a mateřídoušku, a to v podobě ATEMOLU, který účinně pomůže při kašli.

Inu co, místo chlapa na mě „skočil“ bacil. I ten je přeci mužského rodu. Můžu si za to sama. Abych pravdu řekla, jak za toho chlapa, tak i za toho bacila. Nedávno mi přišel jeden milý mailík, ve kterém stála jednoduchá otázka, na kterou jsem znala jen špatnou odpověď. Víte, co se stane, když s nataženou rukou držíte sklenici, která je naplněna vodou jen z poloviny? Ano, negativně uvažující sdělí, že je sklenice z poloviny prázdná, a ti pozitivně smýšlející uvedou, že je z poloviny plná, a i když mají všichni pravdu, je zde ještě jeden úhel pohledu, který už neuvedu přesně, neboť jsem již elektronický dopis vymazala. Když v natažené ruce držíte sklenici, ať už z poloviny plnou, či z poloviny prázdnou, po určitém čase, a to podle individuálních psychických a fyzických možností, začne jedince postupně bolet zápěstí, předloktí, paže, až celá ruka. Pro život je velice důležité ze sklenice, ať už je v ní nalitá voda, stres, nebo práce, pravidelně ulívat. Já jsem toto nedělala, protože jsem to neuměla. Sklenice mi z ruky vypadla a rozbila se na maličké kousíčky. Novou si kupovat nebudu, to je velice jednoduché a dokáže to každý. Navíc jsem si uvědomila, že se mi tato líbí. Bude to chtít hodně času, trpělivosti a sil, ale věřím, že se mi ji podaří slepit, a to nejen z ekonomických, recyklačních, ale i jiných důvodů a již jen jako bonus připomenutí, že střepy přinášejí štěstí.

Usměvaví čtenáři vánočního časopisu Aromaterapie, nechcete si ze své sklenice odlít trošičku „závaží“, a to např. v podobě voňavé, příjemné, relaxační, odpočinkové a regenerující koupele? Skvělou inspirací Vám mohou být internetové stránky www.karelhadek.eu, kde v kolonce s názvem přípravky na ošetření těla najdete v roletce širokou nabídku koupelových olejíčků, radost přivonět. Mně už se v koupelně do vany napouští „horká“ voda, tedy od oka nad 35 °C.

Ne, neutíkejte, stále jsem ještě oblečená. Vzhledem ke zdravotnímu stavu ruka vytáhla EUKALYPTO-TYMIÁNOVÝ. Nekojím, těhotná, a tím připravující se na laktaci také nejsem, a tak lovím ještě šalvějový koupeláček, který podpoří obranyschopnost organizmu. Z každé lahvičky použiju 1 polévkovou lžíci preparátu, kterou naliji do proudu napouštěné vody, a tím se oleje s vodou skvěle promíchají. 60minutová koupel ve vaně není pro mě žádný problém.

Jééééé a já se budu rozmazlovat a zapálím si na okraji vany a po koupelně několik čajových svíček. Aby byla lázeň stále příjemná, dopustím si do vany z kohoutku občas teplou vodu. Na podporu účinnosti obsažených složek v preparátu masíruji pokožku těla froté hubkou. Žádné pěnivé tenzidy rozhodně nepřidávám. Při nachlazení podá pomocnou ruku i olej z borovicového jehličí, úlevu poskytne i tymiánový koupeláček a nechcete-li být ve vaně sami, Vaši pokožku sametově pohladí a prohřeje koupeláček Ježíšek.

Všem čtenářům časopisu Aromaterapie posílám z vany koupelové pozdravení s vůní preparátů Karla Hadka. :-) Prosím, i v zimních dnech se nezapomínejte usmívat. :-)

Iveta S.

Úvodní slovo Karla Hadka

V minulé Aromce jsem se chtě nechtě pomalu loučil s létem. Podzim a zimu zrovna nemusím, nejspíše proto, že slunečné dny pro mě představují životabudič a rád se nechávám hladit slunečními paprsky.

Novinky: Ne vždy zrovna voní

Jedním z vynikajících pomocníků, snad v každé domácnosti, je vysavač. Mašinka, která nás zbavuje nejen různých viditelných nečistot, jako jsou vlasy, drobky a podobně. Hadice vysavače samozřejmě nasaje i roztoče, různé mikroby, plísně nevyjímaje.

Novinky: AROMA-BABY

Jedním z častých dotazů, se kterým se klienti obrací na poradnu, je i otázka, jaké éterické oleje či jejich směsi použít jako prevenci problémů, které jsou typické pro dětské kolektivy. Tedy převážně mateřské školky či školy.

Novinky: Dárkové poukazy

Ne nadarmo se říká, že darovat dělá radost. Povětšinou však oné radosti předchází i starost. Jeden si vždy musí lámat hlavu, co darovat, aby obdarovaného potěšil, a radost byla oboustranná. Jednou z možností, jak zcela jistě potěšit, je dárkový poukaz.

Slovo odborníka: Voňavé políbení

Víte, co dělá ženu krásnou, krásnější, nejkrásnější? Věřím, že co člověk, ať už ženského, či mužského rodu, každý na tuto otázku dokáže odpovědět zcela originálním způsobem.

Slovo odborníka: Borovice a její olej

Již jako malé děcko jsem se těšíval na letní prázdniny, kdy jsem s rodiči jezdíval někdy do Doks a jindy na Hamr. A nebylo to jen kvůli tamním krásným jezerům. Často jsme se procházeli v borových lesích. Učarovaly mi asi i proto, že u nás v Podkrkonoší to byl samý smrk.

Slovo odborníka: Dovolená s andělem (Abdulem)

V pracovním zápřahu mi tak nějak uteklo, že po Vánocích přijdou Velikonoce, a hned po nich již doba dovolených. Pomalu jsem se vyděsil, kalendář mi dával najevo, že je již půlka září a za chvíli začínají kurzy Aromaterapie, které lze vnímat sice jako dny sváteční, ale v žádném případě jako dovolenou.

Slovo odborníka: Lecitoly a speciální směsi jako jedinečný vánoční dárek

Nadchází vánoční čas a my chceme něco speciálního pro své nejbližší. Něco originálního, něco, co bude osobité, jedinečné. Tuto možnost nám dává mnoho výrobků AKH ale specialitou jsou především směsi éterických olejů nesoucí název Čakrální směsi a Pentagramové směsi.

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadku,

v časopise Aromaterapie 3/2013 píšete o léčbě kožních bradavic pomocí vlaštovičníku. Dovolte, abych se s Vámi podělila o mou vlastní zkušenost. Skoro 2 roky mě trápila nevzhledná bradavice na plosce nohy, přímo na nášlapném místě pod prsty.

Zkušenosti a rady: Dopis pro Máňu

Milá Máňo, děkuji Ti za dopis, který mi udělal radost. Pokud mě letos čerti odnesou, což nepředpokládám, protože nevím, kdo by se s tou tíhou takovou dálku tahal, rozhodla jsem se, že upeču jen vanilkové rohlíčky a linecké.

Zkušenosti a rady: Koupelové pozdravení

V době, kdy píši tyto vánoční řádky, nejsem zcela fit – unavené a skelné oči, rýma, bez nálady, trošku se mými vyvinutými plicními sklípky prohání kašel.

Zkušenosti a rady: Letní ohlédnutí s Aromaterapií

Letos v červenci jsem měla možnost ve firmě u Hadků ve Kšicích prožít dva úžasné dny spolu s kosmetičkami z Jekatěrinburgu, které se chtěly naučit ošetření celého těla pomocí aromaterapeutických zábalů, jimiž se uvolní a povzbudí lymfa.

Zkušenosti a rady: Dobrý den,

nejprve velké poděkování za nosní olej DONOSOL. Mám dceru 12 let a je tomu dva roky zpět, co byla během podzimního a zimního období 5× na antibiotikách kvůli zánětu vedlejších nosních dutin a s tím spojeným zánětem průdušek.

Zkušenosti a rady: Dobrý den, pane Hadku

Před Vánocemi jsem Vám na doporučení naší masérky telefonovala, poradil jste mi s výběrem přípravků. Nyní tedy píši, jak jsme na tom, a ještě se chci dále na něco zeptat. Prvně však, co nám bylo.

Zkušenosti a rady: Pro Ježíška

V příštím životě bych chtěla být obyvatelkou Havaje. Prosím, zeptejte se, proč. Budete koulet očima, neboť z rukávu vytahuji hned dvě odpovědi. Já jsem ještěrka. Pane Láďo, tolik zase koulet očima nemusíte.

Zkušenosti a rady: Aromaterapie od srdce k srdci

Letos v červnu jsem doprovázela pana Hadka na jeho cestách po pěti ruských městech a překládala semináře ruským posluchačům.

Zkušenosti a rady: Sauna, saunování, éteráky

Vážení čtenáři časopisu Aromaterapie, jelikož chladné období láká mnohé z nás k pravidelné návštěvě sauny, rád bych se s Vámi podělil o zkušenosti a znalosti v této oblasti.

Zkušenosti a rady: Dutiny zlobit nemusí

Chladné roční období s mnoha svými typickými průvodci je zde. Jedním z těchto nezvaných návštěvníků bývají u mnohých každoročně i záněty dutin. O tom zcela jednoznačně svědčí i narůstající počet dotazů zasílaných na poradnu.

Koutek pro maminky: Koupelové oleje o Vánocích pro dospělé, ale i dětičky

Milí čtenáři Aromaterapie, rok 2013 je skoro za námi a už se nám blíží předvánoční čas, příroda se pomalu ukládá ke spánku, vše kolem nás se jakoby zpomaluje a připravuje na zimu, dny se krátí. Tento čas má být pro nás znamením, že bychom měli zpomalit i my.

Poradna

AromaFlora: Pečujeme o pokojové rostliny šetrně a bez chemie

Většina z nás má v domácnosti rostlinné kamarády, které občas napadají hmyzí škůdci. V mnoha případech to znamená použít chemické přípravky na ochranu rostlin, které však naše rostliny učiní jedovatými pro nás a naše okolí.

AromaFlora: Ošetření skladovaných jablek přípravkem FUNGI-STOP

Je podzim, čas sklízení a uskladňování podzimních odrůd jablek vhodných k dlouhodobému skladování. Abychom si v průběhu zimy mohli doplňovat tolik potřebný vitamin C z naší domácí bioprodukce, a nemuseli si kupovat chemicky ošetřovaná jablka, je velmi důležité správné skladování.

AromaFauna: HY-FLEA

Co to zase vymysleli? Co je to zase za název? Mnoho dalších otázek se vám nyní honí hlavou. A zde máte odpovědi.

AromaFauna: Moje cesta k aromce

Ráda bych se podělila o stále se rozrůstající zkušenosti s produkty AromaFauna od paní Michaely Švorcové.

AromaFauna: Mycí olej proti blechám

Úžasné účinky mycích olejů jsou již známé, neodmašťují pokožku ani srst, a ta je díky tomu přirozeně lesklá. V oleji je i jednoduché koupání, následně rychlé fénování a příjemné česání, to my, kdo mycí oleje používáme, již známe.