Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2013

Zkušenosti a rady: Aromaterapie od srdce k srdci

Letos v červnu jsem doprovázela pana Hadka na jeho cestách po pěti ruských městech a překládala semináře ruským posluchačům. Považuji to za výjimečnou možnost, jelikož jsem mohla být v dlouhodobém kontaktu s neobyčejným člověkem, měla jsem to štěstí poznat jeho práci zevnitř, pochopit, jak a proč vykonává svoje poslání.

Tuto dvacetidenní cestu bych spíše nazvala maratonem. Ani ne proto, že jsme urazili více jak 10 000 km, ale spíš proto, že 14 ze 20 dní jsme mluvili 10 hodin denně téměř bez přestávky. Není to tak jednoduché, obzvlášť pokud na to nejste zvyklí. Nebýt pana Hadka plného energie a entuziazmu, nevydržela bych to. Pro něj je takový rytmus práce, zdá se, obvyklý. Jednou řekl, že nejlepším odpočinkem po pracovním týdnu je pro něj uspořádání semináře. A to některé dny pracuje až 14 hodin. Když už jsem se na konci dne sotva držela na nohou, měl pan Hadek ještě spoustu sil odpovídat na e-maily, které neustále proudí na jeho adresu. Vím, kolik energie je ve skutečnosti

potřeba na takovouto práci a nakolik to je fyzicky i psychicky vyčerpávající. Navzdory tomu přicházel pan Hadek každé ráno k posluchačům plný sil. Nedával nazpaměť naučené přednášky, ale snažil se sdílet své znalosti s ostatními a odpovědět na otázky posluchačů, a zároveň neustále vytvářel dobrou

náladu pomocí humoru. Pochopila jsem, že v oblasti reklamy vědomě nenásleduje postupy běžné u „obyčejných“ kosmetických prostředků, ale že volí místo útoku moderní reklamy náročnější metodu – vzdělávání zákazníka. Semináře v Rusku probíhaly v Moskvě, Petrohradu, Jekatěrinburgu, Rostově na Donu a Tjumeni. Účastnilo se jich více než 100 lidí i z jiných měst a také Ukrajiny a Kazachstánu.

Tentokrát se průběh seminářů snažila zkomplikovat konkurence, která ucítila hrozbu Hadkových preparátů. Nejvíce se vyznamenala jedna ruská firma, jejíž ředitel osobně volal svým klientům a upozorňoval je na ,,nebezpečí“, jež lze očekávat po návštěvě semináře Karla Hadka. Hloupé a směšné. Částečně svého cíle dosáhli: někteří klienti této firmy, kteří se přihlásili na seminář, se opravdu zalekli a účast odřekli. Ti, kdo nehledě na varování přišli, ocenili hloubku a přínosnost předávaných znalostí, nový pohled na aromaterapii a přátelskou atmosféru. Jak jinak, vždyť pan Hadek následuje princip, že v životě a v aromaterapii se člověk musí usmívat. Usmívá se a spolu s ním i my. Hlavním cílem pana Hadka je, bezesporu, rozdělit se o své znalosti v oblasti aromaterapie s ostatními. Znalosti, kterých má daleko více než konkurence. Stejně tak více je i preparátů, které jsou aromaterapeutické nejen podle názvu, ale i podle účinku.

Pro ruské kosmetology, kteří si přáli prohloubit své znalosti v oblasti aromaterapie, byl organizován praktický seminář v ČR. Probíhal od 15. do 18. července ve firmě pana Hadka ve Kšicích. Tam se s nimi o své znalosti dělily odbornice Michaela Švorcová a Vlastimila Kolačíková. Účastníci si mohli osvojit a na sobě vyzkoušet jejich metody v kombinaci s preparáty Karla Hadka a položit jakékoli otázky. 4 dny utekly jako voda, byly však velmi efektivní. Závěrem semináře Karel Hadek provedl exkurzi výrobnou, ukázal celou cestu, kterou procházejí výrobky, počínaje laboratoří a expedičním oddělením konče. Tato návštěva mi zůstala navždy v srdci díky pohostinnosti českých spolupracovníků a také překrásné české přírodě a kultuře, s nimiž jsme měli též možnost se seznámit.

Jsem ráda, že díky těmto seminářům se začínají rodit programy týkající se výuky aromaterapie za účelem předávání znalostí. Takto tedy se letošní léto stalo významným mezníkem na cestě Aromaterapie Karla Hadka v Rusku. A tohle je teprve začátek…!

Oxana Mich

Úvodní slovo Karla Hadka

V minulé Aromce jsem se chtě nechtě pomalu loučil s létem. Podzim a zimu zrovna nemusím, nejspíše proto, že slunečné dny pro mě představují životabudič a rád se nechávám hladit slunečními paprsky.

Novinky: Ne vždy zrovna voní

Jedním z vynikajících pomocníků, snad v každé domácnosti, je vysavač. Mašinka, která nás zbavuje nejen různých viditelných nečistot, jako jsou vlasy, drobky a podobně. Hadice vysavače samozřejmě nasaje i roztoče, různé mikroby, plísně nevyjímaje.

Novinky: AROMA-BABY

Jedním z častých dotazů, se kterým se klienti obrací na poradnu, je i otázka, jaké éterické oleje či jejich směsi použít jako prevenci problémů, které jsou typické pro dětské kolektivy. Tedy převážně mateřské školky či školy.

Novinky: Dárkové poukazy

Ne nadarmo se říká, že darovat dělá radost. Povětšinou však oné radosti předchází i starost. Jeden si vždy musí lámat hlavu, co darovat, aby obdarovaného potěšil, a radost byla oboustranná. Jednou z možností, jak zcela jistě potěšit, je dárkový poukaz.

Slovo odborníka: Voňavé políbení

Víte, co dělá ženu krásnou, krásnější, nejkrásnější? Věřím, že co člověk, ať už ženského, či mužského rodu, každý na tuto otázku dokáže odpovědět zcela originálním způsobem.

Slovo odborníka: Borovice a její olej

Již jako malé děcko jsem se těšíval na letní prázdniny, kdy jsem s rodiči jezdíval někdy do Doks a jindy na Hamr. A nebylo to jen kvůli tamním krásným jezerům. Často jsme se procházeli v borových lesích. Učarovaly mi asi i proto, že u nás v Podkrkonoší to byl samý smrk.

Slovo odborníka: Dovolená s andělem (Abdulem)

V pracovním zápřahu mi tak nějak uteklo, že po Vánocích přijdou Velikonoce, a hned po nich již doba dovolených. Pomalu jsem se vyděsil, kalendář mi dával najevo, že je již půlka září a za chvíli začínají kurzy Aromaterapie, které lze vnímat sice jako dny sváteční, ale v žádném případě jako dovolenou.

Slovo odborníka: Lecitoly a speciální směsi jako jedinečný vánoční dárek

Nadchází vánoční čas a my chceme něco speciálního pro své nejbližší. Něco originálního, něco, co bude osobité, jedinečné. Tuto možnost nám dává mnoho výrobků AKH ale specialitou jsou především směsi éterických olejů nesoucí název Čakrální směsi a Pentagramové směsi.

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadku,

v časopise Aromaterapie 3/2013 píšete o léčbě kožních bradavic pomocí vlaštovičníku. Dovolte, abych se s Vámi podělila o mou vlastní zkušenost. Skoro 2 roky mě trápila nevzhledná bradavice na plosce nohy, přímo na nášlapném místě pod prsty.

Zkušenosti a rady: Dopis pro Máňu

Milá Máňo, děkuji Ti za dopis, který mi udělal radost. Pokud mě letos čerti odnesou, což nepředpokládám, protože nevím, kdo by se s tou tíhou takovou dálku tahal, rozhodla jsem se, že upeču jen vanilkové rohlíčky a linecké.

Zkušenosti a rady: Koupelové pozdravení

V době, kdy píši tyto vánoční řádky, nejsem zcela fit – unavené a skelné oči, rýma, bez nálady, trošku se mými vyvinutými plicními sklípky prohání kašel.

Zkušenosti a rady: Letní ohlédnutí s Aromaterapií

Letos v červenci jsem měla možnost ve firmě u Hadků ve Kšicích prožít dva úžasné dny spolu s kosmetičkami z Jekatěrinburgu, které se chtěly naučit ošetření celého těla pomocí aromaterapeutických zábalů, jimiž se uvolní a povzbudí lymfa.

Zkušenosti a rady: Dobrý den,

nejprve velké poděkování za nosní olej DONOSOL. Mám dceru 12 let a je tomu dva roky zpět, co byla během podzimního a zimního období 5× na antibiotikách kvůli zánětu vedlejších nosních dutin a s tím spojeným zánětem průdušek.

Zkušenosti a rady: Dobrý den, pane Hadku

Před Vánocemi jsem Vám na doporučení naší masérky telefonovala, poradil jste mi s výběrem přípravků. Nyní tedy píši, jak jsme na tom, a ještě se chci dále na něco zeptat. Prvně však, co nám bylo.

Zkušenosti a rady: Pro Ježíška

V příštím životě bych chtěla být obyvatelkou Havaje. Prosím, zeptejte se, proč. Budete koulet očima, neboť z rukávu vytahuji hned dvě odpovědi. Já jsem ještěrka. Pane Láďo, tolik zase koulet očima nemusíte.

Zkušenosti a rady: Aromaterapie od srdce k srdci

Letos v červnu jsem doprovázela pana Hadka na jeho cestách po pěti ruských městech a překládala semináře ruským posluchačům.

Zkušenosti a rady: Sauna, saunování, éteráky

Vážení čtenáři časopisu Aromaterapie, jelikož chladné období láká mnohé z nás k pravidelné návštěvě sauny, rád bych se s Vámi podělil o zkušenosti a znalosti v této oblasti.

Zkušenosti a rady: Dutiny zlobit nemusí

Chladné roční období s mnoha svými typickými průvodci je zde. Jedním z těchto nezvaných návštěvníků bývají u mnohých každoročně i záněty dutin. O tom zcela jednoznačně svědčí i narůstající počet dotazů zasílaných na poradnu.

Koutek pro maminky: Koupelové oleje o Vánocích pro dospělé, ale i dětičky

Milí čtenáři Aromaterapie, rok 2013 je skoro za námi a už se nám blíží předvánoční čas, příroda se pomalu ukládá ke spánku, vše kolem nás se jakoby zpomaluje a připravuje na zimu, dny se krátí. Tento čas má být pro nás znamením, že bychom měli zpomalit i my.

Poradna

AromaFlora: Pečujeme o pokojové rostliny šetrně a bez chemie

Většina z nás má v domácnosti rostlinné kamarády, které občas napadají hmyzí škůdci. V mnoha případech to znamená použít chemické přípravky na ochranu rostlin, které však naše rostliny učiní jedovatými pro nás a naše okolí.

AromaFlora: Ošetření skladovaných jablek přípravkem FUNGI-STOP

Je podzim, čas sklízení a uskladňování podzimních odrůd jablek vhodných k dlouhodobému skladování. Abychom si v průběhu zimy mohli doplňovat tolik potřebný vitamin C z naší domácí bioprodukce, a nemuseli si kupovat chemicky ošetřovaná jablka, je velmi důležité správné skladování.

AromaFauna: HY-FLEA

Co to zase vymysleli? Co je to zase za název? Mnoho dalších otázek se vám nyní honí hlavou. A zde máte odpovědi.

AromaFauna: Moje cesta k aromce

Ráda bych se podělila o stále se rozrůstající zkušenosti s produkty AromaFauna od paní Michaely Švorcové.

AromaFauna: Mycí olej proti blechám

Úžasné účinky mycích olejů jsou již známé, neodmašťují pokožku ani srst, a ta je díky tomu přirozeně lesklá. V oleji je i jednoduché koupání, následně rychlé fénování a příjemné česání, to my, kdo mycí oleje používáme, již známe.