Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2013

Zkušenosti a rady: Dopis pro Máňu

Milá Máňo, děkuji Ti za dopis, který mi udělal radost. Pokud mě letos čerti odnesou, což nepředpokládám, protože nevím, kdo by se s tou tíhou takovou dálku tahal, rozhodla jsem se, že upeču jen vanilkové rohlíčky a linecké. Obojí jen z jedné dávky. Každý rok peču jako smyslů zbavená, a pak to všechno rozdám. Letos to bude jinak. Zvolím zdravější variantu. Nasušila jsem křížaly z jablek a hrušek. Od sousedky jsem dostala vlašské ořechy a nějakou ořechovou mlsku ještě dokoupím. Na vánoční úklid je s univerzálním aroma čističem ORANGE-SANITOL od Hádků ještě čas. Letos s ním vyzkouším umýt okna. Čekám, až vyjde nová Aromka a objednáme si ho. Souhlasíš? Budu toho mít asi více. Někteří zeleno-bílí „miláčci“ mi už došli. Dárky pro děti už mám. Odmítám se honit po přeplněných obchodech jako nadmutá koza. Pod stromeček si nadělím voňavý balíček z webovek Karla Hadka. Kouzlo Vánoc je zabaleno v něčem úplně jiném, než v dárku pod stromečkem.

Představ si, že moje skvělá a jedinečná psycholožka vystihla při mém hodinovém monologu situaci, kdy jsem se zrovna o trošičku déle nadechovala, a důrazně řekla: „Paní Iveto, s Vámi žít, to je očistec na Zemi.“ Nevíš, co tím myslela? Máňo, hlavu vzhůru a maličko se usměj. Záleží jen a jen na Tobě, uštveš-li se u trouby, s kýblem, mopem a vysavačem a pak v bezvědomí odpadneš do vánočních svátků a chytne Tě zase migréna. Pamatuješ si na dětskou hru na schovávanou? Někteří dospěláci se zapomněli zapikat a hrají na schovku dodnes. A jak? No, sami před sebou. Lidé dali této hře tolik rozmanitých podob, že se to nedá ani spočítat. A jak se hraje? Pravidla jsou úplně jednoduchá. Fantazie nezná hranic a i úkryty jsou někdy zcela originální. Lidé se mylně schovávají za popíjením alkoholu, kouřením cigaret, mlsáním sladkých „dobrot“, pitím kávy, telefonováním, koukáním na televizní přijímače, za lží, výmluvami, leností, pohodlností, prací, nedostatkem času (velmi oblíbené a moderní ne-stííí-hááám), uklízením… Někteří vyvolení i za svým životem. Ale Ty nejsi pštros. Nemusíš se schovávat a dávat hlavu do písku. I když je v těchto dnech u moci paní Zima a jaro je v nedohlednu, neboj se a vylez ze své nory, brlohu, pelíšku, schovávačky a úkrytu.

Proč? Bude se Ti svobodněji a lépe dýchat. Ach jo, Ty máš strach, že se začneš dusit a kašlat…? Neboj se, já mám od firmy Aromaterapie Karel Hadek skvělou směs éterických olejů ATEMOL, který je výborným pomocníkem na kašel a průdušky. Zlepšuje dýchání a obsahuje i oleje z mateřídoušky, máty peprné, badyánu… a dalších éteráčků, které tiší křeče hladkého svalstva. Navíc jsou jeho aromaterapeutické účinky antivirální i antimikrobiální.

Co takhle se schovat k Láďovi do náruče nebo pod ramínko? Bude-li koulet očima, nedej se odradit a použij ženské zbraně. Ne, ne, prsa (zatím) ne, máš přece chytrou hlavu a skvělou vyřídilku. Co takhle Láďu pochválit? Chápu, že přišel dneska pozdě z práce. Ale přišel! Že zapomněl vyzvednout děti z hudební školy? Ale napravil to a děti jsou doma. Ztratil lístek od nákupu a přinesl úplně jiné potraviny? Večeři jsi stejně uvařila a zítra bude obchod taky otevřený. To, že neutřel nádobí, je maličkost. Hrnečky, talířky, příbory… a jiné nádobí odkapou a uschnou na odkapávači samy. Zvednuté prkénko na toaletě nechávám bez komentáře. Nenosí Ti každý den kytku voňavých růží k nohám? Ber to pozitivně. Šetří Ti na excelentní vánoční dárek. Já jsem loni pod stromečkem měla velké kladívko, abych si už konečně ty nesmysly vytloukla z hlavy, a brečím? Nebrečím. Víš, jak se mi letos bude hodit, až budu rozlouskávat vlašské ořechy? Skvěle!!! Naloupu i Tobě. Prostě Láďu pochval za to, že je!!! Až bude večer a Láďa se bude koukat zase na televizi a zapomene, že má doma chytrou, krásnou, pracovitou, spolehlivou, usměvavou a sexy Máňu, tak mu to jednoduše připomeň. Nejsi přeci vzduch!!! Nachystej do koupelny svíčky, rozmarýnový koupeláček s logem KH. Rozmarýn je silný životabudič, aktivuje tělesné i duševní funkce, a tak Láďa nebude bublat, že je unavený z práce. Do ložnice nenápadně nachystej tělový balzám vyrobený z bambuckého a mangového másla, jojobového a brutnákového oleje a z andské růže… s názvem BORO-BORO. Ložnice bude božsky provoněná santálem, grepem, manukou, borovicí, meduňkou… a jiné, v preparátu obsaženými éterickými oleji. Na ošetření pokožky celého těla po koupeli je balzám BORO-BORO preparát, za který by měl dostat Karel Hadek velkou jedničku s plným kbelíkem hvězdiček. Budete si s Láďou „chrochtat“ blahem. Máňo, kde je na pojistkách hlavní vypínač, víš. Tak utíkej…

Krásné Vánoce a šťastný nový rok.

Tvoje, promiň, svoje Iveta S.


PS: Bude-li se už Láďa na televizi dívat z druhé strany víček, neztrácej naději, neboť ta umírá jako poslední. Hlavní vypínač vrať do původního stavu a můžeš se jít stulit na www.karelhadek.eu a nechat se pohladit některou vůní z parfémů, čakrových, či pentagramových směsí. Nebudeš-li si moci vybrat z nabídky směsí éterických olejů, ze kterých jsou parfémy vyrobeny, a budeš stále „na vážkách“, nabízí firma i testovací balení, a to o objemu 2,5 ml. Těším se, jakou vůni si vybereš.

Úvodní slovo Karla Hadka

V minulé Aromce jsem se chtě nechtě pomalu loučil s létem. Podzim a zimu zrovna nemusím, nejspíše proto, že slunečné dny pro mě představují životabudič a rád se nechávám hladit slunečními paprsky.

Novinky: Ne vždy zrovna voní

Jedním z vynikajících pomocníků, snad v každé domácnosti, je vysavač. Mašinka, která nás zbavuje nejen různých viditelných nečistot, jako jsou vlasy, drobky a podobně. Hadice vysavače samozřejmě nasaje i roztoče, různé mikroby, plísně nevyjímaje.

Novinky: AROMA-BABY

Jedním z častých dotazů, se kterým se klienti obrací na poradnu, je i otázka, jaké éterické oleje či jejich směsi použít jako prevenci problémů, které jsou typické pro dětské kolektivy. Tedy převážně mateřské školky či školy.

Novinky: Dárkové poukazy

Ne nadarmo se říká, že darovat dělá radost. Povětšinou však oné radosti předchází i starost. Jeden si vždy musí lámat hlavu, co darovat, aby obdarovaného potěšil, a radost byla oboustranná. Jednou z možností, jak zcela jistě potěšit, je dárkový poukaz.

Slovo odborníka: Voňavé políbení

Víte, co dělá ženu krásnou, krásnější, nejkrásnější? Věřím, že co člověk, ať už ženského, či mužského rodu, každý na tuto otázku dokáže odpovědět zcela originálním způsobem.

Slovo odborníka: Borovice a její olej

Již jako malé děcko jsem se těšíval na letní prázdniny, kdy jsem s rodiči jezdíval někdy do Doks a jindy na Hamr. A nebylo to jen kvůli tamním krásným jezerům. Často jsme se procházeli v borových lesích. Učarovaly mi asi i proto, že u nás v Podkrkonoší to byl samý smrk.

Slovo odborníka: Dovolená s andělem (Abdulem)

V pracovním zápřahu mi tak nějak uteklo, že po Vánocích přijdou Velikonoce, a hned po nich již doba dovolených. Pomalu jsem se vyděsil, kalendář mi dával najevo, že je již půlka září a za chvíli začínají kurzy Aromaterapie, které lze vnímat sice jako dny sváteční, ale v žádném případě jako dovolenou.

Slovo odborníka: Lecitoly a speciální směsi jako jedinečný vánoční dárek

Nadchází vánoční čas a my chceme něco speciálního pro své nejbližší. Něco originálního, něco, co bude osobité, jedinečné. Tuto možnost nám dává mnoho výrobků AKH ale specialitou jsou především směsi éterických olejů nesoucí název Čakrální směsi a Pentagramové směsi.

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadku,

v časopise Aromaterapie 3/2013 píšete o léčbě kožních bradavic pomocí vlaštovičníku. Dovolte, abych se s Vámi podělila o mou vlastní zkušenost. Skoro 2 roky mě trápila nevzhledná bradavice na plosce nohy, přímo na nášlapném místě pod prsty.

Zkušenosti a rady: Dopis pro Máňu

Milá Máňo, děkuji Ti za dopis, který mi udělal radost. Pokud mě letos čerti odnesou, což nepředpokládám, protože nevím, kdo by se s tou tíhou takovou dálku tahal, rozhodla jsem se, že upeču jen vanilkové rohlíčky a linecké.

Zkušenosti a rady: Koupelové pozdravení

V době, kdy píši tyto vánoční řádky, nejsem zcela fit – unavené a skelné oči, rýma, bez nálady, trošku se mými vyvinutými plicními sklípky prohání kašel.

Zkušenosti a rady: Letní ohlédnutí s Aromaterapií

Letos v červenci jsem měla možnost ve firmě u Hadků ve Kšicích prožít dva úžasné dny spolu s kosmetičkami z Jekatěrinburgu, které se chtěly naučit ošetření celého těla pomocí aromaterapeutických zábalů, jimiž se uvolní a povzbudí lymfa.

Zkušenosti a rady: Dobrý den,

nejprve velké poděkování za nosní olej DONOSOL. Mám dceru 12 let a je tomu dva roky zpět, co byla během podzimního a zimního období 5× na antibiotikách kvůli zánětu vedlejších nosních dutin a s tím spojeným zánětem průdušek.

Zkušenosti a rady: Dobrý den, pane Hadku

Před Vánocemi jsem Vám na doporučení naší masérky telefonovala, poradil jste mi s výběrem přípravků. Nyní tedy píši, jak jsme na tom, a ještě se chci dále na něco zeptat. Prvně však, co nám bylo.

Zkušenosti a rady: Pro Ježíška

V příštím životě bych chtěla být obyvatelkou Havaje. Prosím, zeptejte se, proč. Budete koulet očima, neboť z rukávu vytahuji hned dvě odpovědi. Já jsem ještěrka. Pane Láďo, tolik zase koulet očima nemusíte.

Zkušenosti a rady: Aromaterapie od srdce k srdci

Letos v červnu jsem doprovázela pana Hadka na jeho cestách po pěti ruských městech a překládala semináře ruským posluchačům.

Zkušenosti a rady: Sauna, saunování, éteráky

Vážení čtenáři časopisu Aromaterapie, jelikož chladné období láká mnohé z nás k pravidelné návštěvě sauny, rád bych se s Vámi podělil o zkušenosti a znalosti v této oblasti.

Zkušenosti a rady: Dutiny zlobit nemusí

Chladné roční období s mnoha svými typickými průvodci je zde. Jedním z těchto nezvaných návštěvníků bývají u mnohých každoročně i záněty dutin. O tom zcela jednoznačně svědčí i narůstající počet dotazů zasílaných na poradnu.

Koutek pro maminky: Koupelové oleje o Vánocích pro dospělé, ale i dětičky

Milí čtenáři Aromaterapie, rok 2013 je skoro za námi a už se nám blíží předvánoční čas, příroda se pomalu ukládá ke spánku, vše kolem nás se jakoby zpomaluje a připravuje na zimu, dny se krátí. Tento čas má být pro nás znamením, že bychom měli zpomalit i my.

Poradna

AromaFlora: Pečujeme o pokojové rostliny šetrně a bez chemie

Většina z nás má v domácnosti rostlinné kamarády, které občas napadají hmyzí škůdci. V mnoha případech to znamená použít chemické přípravky na ochranu rostlin, které však naše rostliny učiní jedovatými pro nás a naše okolí.

AromaFlora: Ošetření skladovaných jablek přípravkem FUNGI-STOP

Je podzim, čas sklízení a uskladňování podzimních odrůd jablek vhodných k dlouhodobému skladování. Abychom si v průběhu zimy mohli doplňovat tolik potřebný vitamin C z naší domácí bioprodukce, a nemuseli si kupovat chemicky ošetřovaná jablka, je velmi důležité správné skladování.

AromaFauna: HY-FLEA

Co to zase vymysleli? Co je to zase za název? Mnoho dalších otázek se vám nyní honí hlavou. A zde máte odpovědi.

AromaFauna: Moje cesta k aromce

Ráda bych se podělila o stále se rozrůstající zkušenosti s produkty AromaFauna od paní Michaely Švorcové.

AromaFauna: Mycí olej proti blechám

Úžasné účinky mycích olejů jsou již známé, neodmašťují pokožku ani srst, a ta je díky tomu přirozeně lesklá. V oleji je i jednoduché koupání, následně rychlé fénování a příjemné česání, to my, kdo mycí oleje používáme, již známe.