Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 4/2013

Slovo odborníka: Voňavé políbení

Víte, co dělá ženu krásnou, krásnější, nejkrásnější? Věřím, že co člověk, ať už ženského, či mužského rodu, každý na tuto otázku dokáže odpovědět zcela originálním způsobem. Pánové, vím, že jste mužského rodu, ale jen pro připomenutí uvádím, že stejně, jako ženy, patříte společně do jedné skupiny současně žijícího druhu člověka, tedy Homo sapiens, v překladu – člověk moudrý, tak se tomu nebraňte a trošku polechtejte svou šedou kůru mozkovou. Ne, ne, nejsou to ani štíhlé nožky jako laňka, ani bujné a neodolatelné ženské poprsí… ach jo… Jééé, nějaký hlásek už to tichoučce a skromně špital. Ježíšku, nenapovídej!!! Ano, světe, div se, mám na mysli, tedy na rtech, úsměv. Jak s oblibou říká aromaterapeut Karel Hadek, úsměv je nejkrásnější make-up ženy. Pozvedne-li člověk ústní koutky směrem vzhůru, může poodhalit nejen zuby, ale i své vnitřní já. Nebojte se toho, úsměv nic nestojí, ale udělá mnoho.

Paleta úsměvů je vesmírně barevná. Co člověk, to originál. Úsměv může mít nádech např. profesionální, milý, od srdíčka, upřímný, dolíčkový. Aktivujte své ochablé mimické svaly na obličeji. Věřte, že potřebují pořádně protáhnout. Z úsměvu se může během několika vteřin vyklubat smích. Jedná se o hlasitý projev, kdy se aktivně zapojuje i bránice. Vrásky z úsměvu jsou dokonce žádoucí, neboť dotvářejí celkovou image osobnosti. V zimních dnech se může rtuť teploměru schovat až hluboko pod bodem mrazu, a to zamrzá i můj úsměv. Nedovolte, aby se z Vašich rtů úsměv, ať už z jakéhokoli důvodu, vytratil. Dopřejte svým jemným a citlivým rtům voňavé políbení, a to v podobě vitaminového balzámu LIPPEA SPF. Vytvoří účinnou vrstvu, která rty v mrazivém, větrném a sněhánkovém počasí skvěle ochrání. Ne nadarmo je jojobový olej, který je v preparátu obsažen, označován také jako tekuté zlato. Ve skutečnosti se nejedná o olej, ale díky chemickému složení jde o tekutý vosk, který skvěle regeneruje vysušenou pokožku, a následně podá pomocnou ruku i při ošetření nepříjemných a nežádoucích šupinek. Skvěle zvyšuje odolnost a elasticitu rtů. Zdravý vzhled a přirozený lesk dodá přírodní, nebělený včelí vosk, snoubený s karnaubským voskem. Absenci nemá ani vitamín krásy, který je rozpustný v tucích. Neměl by chybět v žádném kvalitním preparátu, nachází se i v rybím tuku, mrkvi, melounu, meruňkách, zelí, brokolici, vaječném žloutku. Ano, jmenuje se vitamín A. Světle žlutá hustá olejovitá kapalina podporuje a obnovuje funkce buněk pokožky a její hojení. Rovněž tak i vitamín E, který pomáhá zpomalovat stárnutí. Pochutnejte si např. na luštěninách, obilných klíčcích či oříšcích a dalších lahůdkách, kde je tento vitamín obsažen. Budete-li se oddávat zimním radovánkám – s dětmi postavíte sněhuláka, zařádíte si na sáňkách, rozptýlíte se při relaxační procházce bílou krajinou, či si dopřejete lyžovačku na horách za svitu sluníčka, kamarádka LIPPEA poskytne proti UV záření Vašim rtíkům ochranný faktor 10.

Aplikace je velice jednoduchá. Malým množstvím preparátu jemně ošetříme rty, v případě potřeby i několikrát denně. Balzám je bude příjemně hýčkat a pěstit. Použití záleží jen na Vašich individuálních potřebách a věřte, že i při líbání bude partnerovi „chutnat“. Používáte-li rtěnku, konturovací tužku či lesk na rty, balzám LIPPEA vytvoří kvalitní základ, neboť neobsahuje žádné chemické konzervační látky, či jiné „strašáky“. Na internetových stránkách www.karelhadek.eu se můžete s LIPPEOU seznámit v sympatické bílo-zelené dózičce o objemu 5 ml či 30 ml. Dopřejte kvalitní péči svým rtům a úsměv, prosím. :-)

Milí čtenáři voňavého časopisu Aromaterapie, na sněhové vločce Vám zasílám hřejivý úsměv. Věřím, že neroztaje a dorazí až k Vám. Přeji Vám mnoho příjemných polibků s vánoční Aromkou.

Iveta S.

Úvodní slovo Karla Hadka

V minulé Aromce jsem se chtě nechtě pomalu loučil s létem. Podzim a zimu zrovna nemusím, nejspíše proto, že slunečné dny pro mě představují životabudič a rád se nechávám hladit slunečními paprsky.

Novinky: Ne vždy zrovna voní

Jedním z vynikajících pomocníků, snad v každé domácnosti, je vysavač. Mašinka, která nás zbavuje nejen různých viditelných nečistot, jako jsou vlasy, drobky a podobně. Hadice vysavače samozřejmě nasaje i roztoče, různé mikroby, plísně nevyjímaje.

Novinky: AROMA-BABY

Jedním z častých dotazů, se kterým se klienti obrací na poradnu, je i otázka, jaké éterické oleje či jejich směsi použít jako prevenci problémů, které jsou typické pro dětské kolektivy. Tedy převážně mateřské školky či školy.

Novinky: Dárkové poukazy

Ne nadarmo se říká, že darovat dělá radost. Povětšinou však oné radosti předchází i starost. Jeden si vždy musí lámat hlavu, co darovat, aby obdarovaného potěšil, a radost byla oboustranná. Jednou z možností, jak zcela jistě potěšit, je dárkový poukaz.

Slovo odborníka: Voňavé políbení

Víte, co dělá ženu krásnou, krásnější, nejkrásnější? Věřím, že co člověk, ať už ženského, či mužského rodu, každý na tuto otázku dokáže odpovědět zcela originálním způsobem.

Slovo odborníka: Borovice a její olej

Již jako malé děcko jsem se těšíval na letní prázdniny, kdy jsem s rodiči jezdíval někdy do Doks a jindy na Hamr. A nebylo to jen kvůli tamním krásným jezerům. Často jsme se procházeli v borových lesích. Učarovaly mi asi i proto, že u nás v Podkrkonoší to byl samý smrk.

Slovo odborníka: Dovolená s andělem (Abdulem)

V pracovním zápřahu mi tak nějak uteklo, že po Vánocích přijdou Velikonoce, a hned po nich již doba dovolených. Pomalu jsem se vyděsil, kalendář mi dával najevo, že je již půlka září a za chvíli začínají kurzy Aromaterapie, které lze vnímat sice jako dny sváteční, ale v žádném případě jako dovolenou.

Slovo odborníka: Lecitoly a speciální směsi jako jedinečný vánoční dárek

Nadchází vánoční čas a my chceme něco speciálního pro své nejbližší. Něco originálního, něco, co bude osobité, jedinečné. Tuto možnost nám dává mnoho výrobků AKH ale specialitou jsou především směsi éterických olejů nesoucí název Čakrální směsi a Pentagramové směsi.

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadku,

v časopise Aromaterapie 3/2013 píšete o léčbě kožních bradavic pomocí vlaštovičníku. Dovolte, abych se s Vámi podělila o mou vlastní zkušenost. Skoro 2 roky mě trápila nevzhledná bradavice na plosce nohy, přímo na nášlapném místě pod prsty.

Zkušenosti a rady: Dopis pro Máňu

Milá Máňo, děkuji Ti za dopis, který mi udělal radost. Pokud mě letos čerti odnesou, což nepředpokládám, protože nevím, kdo by se s tou tíhou takovou dálku tahal, rozhodla jsem se, že upeču jen vanilkové rohlíčky a linecké.

Zkušenosti a rady: Koupelové pozdravení

V době, kdy píši tyto vánoční řádky, nejsem zcela fit – unavené a skelné oči, rýma, bez nálady, trošku se mými vyvinutými plicními sklípky prohání kašel.

Zkušenosti a rady: Letní ohlédnutí s Aromaterapií

Letos v červenci jsem měla možnost ve firmě u Hadků ve Kšicích prožít dva úžasné dny spolu s kosmetičkami z Jekatěrinburgu, které se chtěly naučit ošetření celého těla pomocí aromaterapeutických zábalů, jimiž se uvolní a povzbudí lymfa.

Zkušenosti a rady: Dobrý den,

nejprve velké poděkování za nosní olej DONOSOL. Mám dceru 12 let a je tomu dva roky zpět, co byla během podzimního a zimního období 5× na antibiotikách kvůli zánětu vedlejších nosních dutin a s tím spojeným zánětem průdušek.

Zkušenosti a rady: Dobrý den, pane Hadku

Před Vánocemi jsem Vám na doporučení naší masérky telefonovala, poradil jste mi s výběrem přípravků. Nyní tedy píši, jak jsme na tom, a ještě se chci dále na něco zeptat. Prvně však, co nám bylo.

Zkušenosti a rady: Pro Ježíška

V příštím životě bych chtěla být obyvatelkou Havaje. Prosím, zeptejte se, proč. Budete koulet očima, neboť z rukávu vytahuji hned dvě odpovědi. Já jsem ještěrka. Pane Láďo, tolik zase koulet očima nemusíte.

Zkušenosti a rady: Aromaterapie od srdce k srdci

Letos v červnu jsem doprovázela pana Hadka na jeho cestách po pěti ruských městech a překládala semináře ruským posluchačům.

Zkušenosti a rady: Sauna, saunování, éteráky

Vážení čtenáři časopisu Aromaterapie, jelikož chladné období láká mnohé z nás k pravidelné návštěvě sauny, rád bych se s Vámi podělil o zkušenosti a znalosti v této oblasti.

Zkušenosti a rady: Dutiny zlobit nemusí

Chladné roční období s mnoha svými typickými průvodci je zde. Jedním z těchto nezvaných návštěvníků bývají u mnohých každoročně i záněty dutin. O tom zcela jednoznačně svědčí i narůstající počet dotazů zasílaných na poradnu.

Koutek pro maminky: Koupelové oleje o Vánocích pro dospělé, ale i dětičky

Milí čtenáři Aromaterapie, rok 2013 je skoro za námi a už se nám blíží předvánoční čas, příroda se pomalu ukládá ke spánku, vše kolem nás se jakoby zpomaluje a připravuje na zimu, dny se krátí. Tento čas má být pro nás znamením, že bychom měli zpomalit i my.

Poradna

AromaFlora: Pečujeme o pokojové rostliny šetrně a bez chemie

Většina z nás má v domácnosti rostlinné kamarády, které občas napadají hmyzí škůdci. V mnoha případech to znamená použít chemické přípravky na ochranu rostlin, které však naše rostliny učiní jedovatými pro nás a naše okolí.

AromaFlora: Ošetření skladovaných jablek přípravkem FUNGI-STOP

Je podzim, čas sklízení a uskladňování podzimních odrůd jablek vhodných k dlouhodobému skladování. Abychom si v průběhu zimy mohli doplňovat tolik potřebný vitamin C z naší domácí bioprodukce, a nemuseli si kupovat chemicky ošetřovaná jablka, je velmi důležité správné skladování.

AromaFauna: HY-FLEA

Co to zase vymysleli? Co je to zase za název? Mnoho dalších otázek se vám nyní honí hlavou. A zde máte odpovědi.

AromaFauna: Moje cesta k aromce

Ráda bych se podělila o stále se rozrůstající zkušenosti s produkty AromaFauna od paní Michaely Švorcové.

AromaFauna: Mycí olej proti blechám

Úžasné účinky mycích olejů jsou již známé, neodmašťují pokožku ani srst, a ta je díky tomu přirozeně lesklá. V oleji je i jednoduché koupání, následně rychlé fénování a příjemné česání, to my, kdo mycí oleje používáme, již známe.