Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 1/2023

NOVINKY PRO ŽENY

Denně se setkáváme s mnoha módními trendy. Přípravky anti‑aging péče mají specifické složení. Obsahují látky, které cíleně pronikají do různých vrstev kůže, a tak účinně odvracejí přirozený proces stárnutí. Mezi nejznámější omlazující látky patří zejména retinol, kyselina hyaluronová, peptidy, alfa‑hydroxykyseliny (AHA), vitamíny E a C, koloidní stříbro, zlato nebo jejich mikroprášek, jako součást pěstících přípravků.

Většina „chemických omlazujících” složek se neslučuje s AROMATERAPIÍ, přesto však v rostlinných a éterických olejích je mnoho takových, jež podpoří pokožku a mají anti‑age účinek. Najdete je ve většině našich kosmetických přípravků, poněvadž mimo omlazujících účinků mají i mnoho jiných stejně důležitých účinků, pro které je při tvorbě receptur zařazujeme do našich přípravků.

V období hormonální nerovnováhy potřebuje tělo ženy speciální péči. Věkem se mění složky obsažené v kožním filmu. Pokožka, škára i podkožní vazivo potřebují jinou podporu pro svou regeneraci. Kvalitu kůže, vlasů i nehtů ovlivníme především stravou a doplňky stravy. Kosmetika je nedílnou součástí života, každá žena chce vypadat mladistvě. Svěží pokožka, silné vlasy, přirozené nehty k tomu patří. V přípravcích pro ženy při hormonální nerovnováze najdete různé oleje s vysokým či nižším obsahem nenasycených omega-3, 6, 9 mastných kyselin. Všechny mají svou funkci a především opodstatnění. Jejich účinek je v synergii s éterickými oleji. Chybět nemohou vitamíny, ty mají anti‑age účinek na pokožku, ale i v krému, kde zabraňují oxidaci.

GOTHEA THEA
KÓD 1973
Anti‑age fluid je určen pro péči o pleť žen v období hormonální nerovnováhy. Je vhodný pro každodenní dlouhodobé používání pro péči o pokožku obličeje, krku a dekoltu. Základ tvoří olej z vlašských ořechů, mandlový olej, třezalkový macerát s olejem z pšeničných klíčků a sezamový olej. Pro optimalizaci hormonální hladiny nesmí chybět olej avokádový. Hlubokou buněčnou regeneraci zajišťuje arnikový olej. Otoky, lymfatický systém a cévní systém má pod kontrolou kaštanový olej. Jalovcový éterický olej podporující látkovou výměnu podpoří a doplní působení kaštanového macerátu. Jedinečné účinky olejů bazalkového, estragonového, fenyklového, z muškátové šalvěje a pelargonie doplní účinek oleje avokádového. Ylang ylang své účinky díky vhodnému základu přenese do podkoží a podpoří regeneraci podkožního vaziva. Podpora kožního mikrobiomu a antioxidační účinek zajišťuje olej kopaivový. Ten je vhodným nosičem vůní ostatních olejů a díky němu je vůně GOTHEA THEA bylinně pryskyřičná.

THEA – MYCÍ OLEJ NA VLASY
KÓD 1408
Mycí olej na vlasy vhodný při nerovnováze nejen hormonální. Ocení jej ženy s narušenou strukturou vlasu po barvení nebo trvalé. Základ tvoří kanolový, mandlový a kokosový olej, olej z rýžových klíčků a z vlašských ořechů. Pro podporu narušené struktury byly voleny éterické oleje z bazalky, pelargonie, muškátové šalvěje, estragonu, fenyklu. Kopaivový a pomerančový uvolní a podpoří fyziologickou funkci. O vlasový váček se postarají olej pimentovníkový a ylangový. Vůně oleje na mytí vlasů je jemná, pomerančově pryskyřičná.

V tomto mycím oleji jsou použity tři emulgátory, které vytvářejí vyváženou kompozici, zajišťují pohodlné mytí vlasu bez zanechání mastného efektu. Mycí olej navrací vlasu přirozený lesk, zajišťuje jeho regeneraci. Olej použijte na mokré vlasy, vmasírujete do pokožky a vlasů. Po krátké masáži opláchněte teplou vodou. Pokud jsou vlasy hodně poničené, doporučuji pročesat až po uschnutí.

Novinky THEA rozšiřují řadu přípravků pro ženy při hormonální nerovnováze. V tomto období se projevují na pokožce neduhy, které jsou způsobeny mnoha vlivy. Pokožka je náchylná k výskytu plísní, kvasinek, bradaviček, prokvétajících žilek, pigmentových skvrn a především ke zvýšené suchosti. Objevují se otoky jako důsledek městnání tělních tekutin vlivem zpomalení tělesných funkcí. I z toho důvodu je potřeba používat složky, které látkovou výměnu podporují a zrychlují.

Michaela Švorcová

Úvodní slovo

Rozloučili jsme se s rokem 2022 a přivítali rok 2023. Přesto mi přijde, jakoby se vše odehrálo včera. Před jedenácti lety společnost Aromaterapie Karel Hadek, s. r. o. přestala existovat.

Eukalyptové éterické oleje

Co se vám vybaví, když se řekne „eukalyptus“? Krmící se koaly? Zelené větrové bonbony Klokanky? Ústní voda? Nebo lahvička éterického oleje, po které sáhnete při kašli a nachlazení?

SVĚTLICOVÝ rostlinný olej

Světlice barvířská (latinsky Carthamus tinctorius) je krásně žlutá jednoletá bylina řazená do čeledi hvězdnicovitých. Její semena jsou zdrojem nutričně významného rostlinného oleje.

ORANGE SANITOL

Jedno staré přísloví praví: „Cesty Páně jsou nevyzpytatelné“. Myslím, že má plnou poplatnost i u výrobku, jehož označení je uvedeno jako titulek tohoto článku. Éterický pomerančový olej vzniká vlastně z „odpadu“.

HEŘMÁNEK - bylinka dětství

HEŘMÁNEK je pro svou všestrannost jedna z nejoblíbenějších bylinek, která má dlouholetou tradici v dětské kosmetice. Jeho využití je tak široké, že asi neexistuje oblast, kde by se heřmánek nedal použít. Je to bylinka našeho dětství a snad každý z nás měl s jeho ozdravujícími účinky tu čest.

JAK ZAČÍT s aromaterapií u dětí

S aromaterapií se u malých dětí doporučuje začínat s největší opatrností a dodržováním té hlavní zásady, že „méně je více“. U malých dětí musíme dbát na správné koncentrace a použití.

AKNÉ

Akné je evergreenem mezi dotazy v naší poradně. Nemá na něj vliv roční období, politická situaci ani délka slunečního svitu. Otázky na ošetřování aknózní pokožky jsou věčné.

Nymfa jménem LYMFA

Jak se teď ke konci zimy cítíte? Máte dostatek energie, pružné svaly a klouby bez bolesti? Nebo se cítíte oteklí, unavení a trochu leniví? Bez života? Zdá se vám, jako by vám ztuhla krev v žilách? Příčinou může být i nedostatečně fungující lymfatický systém.

Firma není jeden člověk, ale velký, dobře fungující tým

Jeden člověk nezvládne všechno, a proto bychom vám rádi představili kolegy, se kterými se setkáváte na naší telefonní a e‑mailové lince nebo na smartu – chatu.

NOVINKY PRO ŽENY

Denně se setkáváme s mnoha módními trendy. Přípravky anti‑aging péče mají specifické složení. Obsahují látky, které cíleně pronikají do různých vrstev kůže, a tak účinně odvracejí přirozený proces stárnutí.

Anti-aging - Víme, co děláme

Výroba kosmetických přípravků podléhá velké řadě legislativních nařízení. Přesto je však receptura a především její vývoj je zcela v našich rukách. Všechny složky, které jsou obsaženy ve výsledných kosmetických přípravcích, jsou voleny zodpovědně.

BARBAR – NOVINKY PRO MUŽE

Aromaterapeutické kosmetické olejové přípravky pro muže… Proč ne?

PORADNA:

DOTAZ: Dobrý den, právě dělám objednávku na některé vaše přípravky a potřebovala bych poradit ohledně bílých skvrnek na kůži.

TRPÍ VÁŠ KŮŇ PODLOMY?

Podlom je postižení kůže a rozvoj zánětu zejména v oblasti spěnky z různých příčin. Jedná se většinou a bakteriální infekci, která se projeví v případě poškození ochranné bariéry kůže. To se stává zejména v blátivém období, kdy jsou nohy neustále zanesené blátem a kůže je vystavena vysoké vlhkosti.

Odežeňte otravný hmyz a parazity pomocí éterických olejů!

Rostlinné éterické oleje nepůsobí proti otravnému hmyzu a parazitům jen tak náhodou. Rostliny by přeci neplýtvaly svou sílu výrobou takových složitých a drahocenných látek jen tak.

Repelent pro koně

Neznám žádného majitele koně, který by od jara do podzimu neřešil problém ve formě obtížného hmyzu. U koní jsem už vyzkoušela kdejaký repelent, od těch levných přípravků, až po ty opravdu drahé. Některé fungovaly víc, některé míň.

PĚSTOVÁNÍ ZÁZVORU V DOMÁCÍCH PODMÍNKÁCH NENÍ SCI- FI

Chřipka a nachlazení jsou už řadu let silnějším symbolem zimy než sníh a mráz. Sychravé počasí s teplotami okolo nuly pořádně zkouší náš imunitní systém, a když se k tomu sem tam přidá nějaký ten vir, tak je průšvih na spadnutí.