Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

ČASOPIS AROMATERAPIE 1/2023

Úvodní slovo

Rozloučili jsme se s rokem 2022 a přivítali rok 2023. Přesto mi přijde, jakoby se vše odehrálo včera. Před jedenácti lety společnost Aromaterapie Karel Hadek, s. r. o. přestala existovat. Nová společnost 1. Aromaterapeutická KH a. s. koupila vše, co po ní zůstalo, a zahájila výrobu aromaterapeutických přípravků KAREL HADEK a AROMAFAUNA. V té době však ještě existovaly dva e‑shopy. Před téměř dvěma roky došlo k zásadním změnám ve struktuře společnosti kvůli možnosti prodeje všech aromaterapeutických přípravků, které 1. Aromaterapeutická KH, a. s. vyrábí, na jednom prodejním místě www.aromakh.cz

Nový e‑shop provozuje společnost Service AKH s.r.o, zasílá vám objednané zboží, stará se o vaši spokojenost, informuje vás o novinkách. Nadále však platí: “Zboží z výroby přímo k zákazníkovi.” Zboží, které objednáte, vyrobíme, zabalíme a zasíláme přímo k vám. Vše probíhá plynule v jedné budově.

Společnost 1. Aromaterapeutická KH a. s. je výrobce, věnuje se vývoji nových přípravků, které vám dělají radost a podporují zdraví vaše, vašich dětí, zvířat i rostlin. Vyrábí přípravky pro další společnosti, se kterými spolupracuje. Jde například o spolupráci s firmou POSEDLA, kterou jsme vám představili v časopise Aromaterapie. Provádíme výzkum ve spolupráci s Jihočeskou univerzitou a vyvíjíme vlastní receptury přípravků pro lidi, zvířata a rostliny.

Výrobní prostory zakoupené v roce 2012 přestaly stačit. Stále více se projevovaly nedostatky staré budovy. Bylo potřeba změn pro dodržení výrobních certifikací a to vše rozhodlo, že je potřeba vystavět budovu novou, která bude prostornější a splní veškeré požadavky pro certifikaci ISO. Covidová doba stavbu prodloužila, přesto však nová budova stojí. Při tvorbě projektu bylo myšleno na přírodu, nová budova je nízkoenergetická, vytápění zajišťují čerpadla země/ voda. Energii potřebnou pro provoz pomohou vyrobit solární panely umístěné na střeše budovy. Nyní čekáme na nové vybavení výrobních prostorů a těšíme se na zahájení výroby v nové moderní budově.

Se vznikem firmy 1. Aromaterapeutická KH a. s. přišlo mnoho nového, ale stále platí: Aromaterapie je naším posláním stejně jako výroba aromaterapeutických přípravků.

Michaela Švorcová

Úvodní slovo

Rozloučili jsme se s rokem 2022 a přivítali rok 2023. Přesto mi přijde, jakoby se vše odehrálo včera. Před jedenácti lety společnost Aromaterapie Karel Hadek, s. r. o. přestala existovat.

Eukalyptové éterické oleje

Co se vám vybaví, když se řekne „eukalyptus“? Krmící se koaly? Zelené větrové bonbony Klokanky? Ústní voda? Nebo lahvička éterického oleje, po které sáhnete při kašli a nachlazení?

SVĚTLICOVÝ rostlinný olej

Světlice barvířská (latinsky Carthamus tinctorius) je krásně žlutá jednoletá bylina řazená do čeledi hvězdnicovitých. Její semena jsou zdrojem nutričně významného rostlinného oleje.

ORANGE SANITOL

Jedno staré přísloví praví: „Cesty Páně jsou nevyzpytatelné“. Myslím, že má plnou poplatnost i u výrobku, jehož označení je uvedeno jako titulek tohoto článku. Éterický pomerančový olej vzniká vlastně z „odpadu“.

HEŘMÁNEK - bylinka dětství

HEŘMÁNEK je pro svou všestrannost jedna z nejoblíbenějších bylinek, která má dlouholetou tradici v dětské kosmetice. Jeho využití je tak široké, že asi neexistuje oblast, kde by se heřmánek nedal použít. Je to bylinka našeho dětství a snad každý z nás měl s jeho ozdravujícími účinky tu čest.

JAK ZAČÍT s aromaterapií u dětí

S aromaterapií se u malých dětí doporučuje začínat s největší opatrností a dodržováním té hlavní zásady, že „méně je více“. U malých dětí musíme dbát na správné koncentrace a použití.

AKNÉ

Akné je evergreenem mezi dotazy v naší poradně. Nemá na něj vliv roční období, politická situaci ani délka slunečního svitu. Otázky na ošetřování aknózní pokožky jsou věčné.

Nymfa jménem LYMFA

Jak se teď ke konci zimy cítíte? Máte dostatek energie, pružné svaly a klouby bez bolesti? Nebo se cítíte oteklí, unavení a trochu leniví? Bez života? Zdá se vám, jako by vám ztuhla krev v žilách? Příčinou může být i nedostatečně fungující lymfatický systém.

Firma není jeden člověk, ale velký, dobře fungující tým

Jeden člověk nezvládne všechno, a proto bychom vám rádi představili kolegy, se kterými se setkáváte na naší telefonní a e‑mailové lince nebo na smartu – chatu.

NOVINKY PRO ŽENY

Denně se setkáváme s mnoha módními trendy. Přípravky anti‑aging péče mají specifické složení. Obsahují látky, které cíleně pronikají do různých vrstev kůže, a tak účinně odvracejí přirozený proces stárnutí.

Anti-aging - Víme, co děláme

Výroba kosmetických přípravků podléhá velké řadě legislativních nařízení. Přesto je však receptura a především její vývoj je zcela v našich rukách. Všechny složky, které jsou obsaženy ve výsledných kosmetických přípravcích, jsou voleny zodpovědně.

BARBAR – NOVINKY PRO MUŽE

Aromaterapeutické kosmetické olejové přípravky pro muže… Proč ne?

PORADNA:

DOTAZ: Dobrý den, právě dělám objednávku na některé vaše přípravky a potřebovala bych poradit ohledně bílých skvrnek na kůži.

TRPÍ VÁŠ KŮŇ PODLOMY?

Podlom je postižení kůže a rozvoj zánětu zejména v oblasti spěnky z různých příčin. Jedná se většinou a bakteriální infekci, která se projeví v případě poškození ochranné bariéry kůže. To se stává zejména v blátivém období, kdy jsou nohy neustále zanesené blátem a kůže je vystavena vysoké vlhkosti.

Odežeňte otravný hmyz a parazity pomocí éterických olejů!

Rostlinné éterické oleje nepůsobí proti otravnému hmyzu a parazitům jen tak náhodou. Rostliny by přeci neplýtvaly svou sílu výrobou takových složitých a drahocenných látek jen tak.

Repelent pro koně

Neznám žádného majitele koně, který by od jara do podzimu neřešil problém ve formě obtížného hmyzu. U koní jsem už vyzkoušela kdejaký repelent, od těch levných přípravků, až po ty opravdu drahé. Některé fungovaly víc, některé míň.

PĚSTOVÁNÍ ZÁZVORU V DOMÁCÍCH PODMÍNKÁCH NENÍ SCI- FI

Chřipka a nachlazení jsou už řadu let silnějším symbolem zimy než sníh a mráz. Sychravé počasí s teplotami okolo nuly pořádně zkouší náš imunitní systém, a když se k tomu sem tam přidá nějaký ten vir, tak je průšvih na spadnutí.