Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 1/2011

Poradna

Vážený pane Hadku,

ráda bych Vás požádala o radu ohledně vhodnosti Vašeho preparátu Femishea v mém případě. V minulosti jsem velmi často prodělávala kvasinkové infekce. Do dnešních dnů mám problémy s oslabenou poševní sliznicí. Kvasinkové poševní infekce mě po vysazení hormonálních antikoncepčních přípravků sice přestaly trápit, ale problémy se sliznicí přetrvávají až do dnešních dnů. Návštěvy u gynekologa a následná léčba antibiotiky bohužel nic nepřinesly. Nemohu se zbavit dojmu, že si se mnou neví rady. Mám problémy s permanentně zarudlou sliznicí, pociťuji velice často silné a nepříjemné pálení. Na výtoky si stěžovat v dané chvíli nemohu. Můžete mi preparát na stávající problémy doporučit? Předem Vám děkuji za Vaše vyjádření.

S pozdravem Jana K.

 

Milá paní Jano,

děkuji Vám za Váš mail i důvěru, se kterou jste mi svůj dotaz zaslala.

Asi Vám bude jen malou útěchou, že dotazy s podobnou tématikou dostávám pravidelně. Ve Vašem případě vidím jako pozitivní, že kvasinkovou infekci lze s velkou pravděpodobností vyloučit. Bohužel nejen kvasinky jsou schopny způsobovat Vámi popisované problémy. Možností je celá řada. V době, kdy jsou mnohé mikroorganizmy rezistentní na antibiotika, nelze se divit, že ani ta, jak se zmiňujete, nezabrala. A tak nezbývá než konstatovat, že Vám FEMISHEU mohu vřele doporučit. FEMISHEA je speciální preparát, který pomáhá nejen při plísňových (kvasinkových) problémech. Vykazuje i vynikající antimikrobiální účinky, a lze tedy předpokládat, že pokud jsou Vaše problémy mikrobiálního původu, pomůže Vám i v tomto případě. Preparát FEMISHEA je koncepčně řešen nejen jako proti - plísňový, antimikrobiální, ale i regenerační. Hlavně kvasinková onemocnění, díky tvorbě agresivního výtoku, jsou schopna poševní sliznici značně poškodit. Nejen v těchto případech pak FEMISHEA napomáhá při dlouhodobém a pravidelném používání regeneraci poševní sliznice, vytváření kvalitního poševního epitelu. Kvalitní epitel, tedy zdravá poševní sliznice, pak nejen podstatně snižuje riziko možných různých reinfekcí, ale velice pozitivně se projevuje zvýšeným komfortem jak v běžném, tak i v sexuálním životě.

Ale ani vyléčení nelze považovat za důvod k následné bezstarostnosti. Každá žena, která se se zmiňovanými problémy potýkala, má zvýšené riziko, že se problémy v budoucnosti vrátí. Samotné vyléčení by mělo být impulzem pravidelné prevence. I v tomto případě lze preparát Femishea jen a jen doporučit. V závěru bych ještě rád zmínil ELEUTHEROCOCC extrakt. Velice aktivně zvyšuje imunitu organizmu. Tu pak nutno vždy vyzdvihnout, neboť jen organizmus s efektivní vlastní obranou je schopen se různých zdravotních problémů sám zbavit. Další informace o preparátu FEMISHEAELEUTHEROCOCC extraktu a jejich použití najdete v e-shopu, tak i v dříve vydaných časopisech Aromaterapie, které jsou též na našem webu ke stažení ve formátu pdf. Mnohé jak praktické, tak i užitečné rady a informace poskytuje i webová poradna. 

Potěší mě, pokud Vám moje odpověď bude alespoň trošku užitečná.
Karel Hadek

 

 

Vážený pane Hadku,

Již několik let mám problémy s pískáním v uších – tinnitus. Vyzkoušel jsem již řadu léčebných metod i preparátů, ale výsledky nejsou nijak valné. Chtěl bych Vás požádat o radu, zda by nešlo nějakým olejem, nebo něčím uším od tinnitu ulevit.

Děkuji za odpověď a přeji hezký den!
Tomáš M.

 

Milý pane Tomáši,

děkuji Vám za Váš mail i důvěru, se kterou se na mě se svým dotazem obracíte. Doporučení ve Vašem případě není nijak jednoduché. Hlavně pak proto, že není znám přesný mechanizmus vzniku tohoto problému. Přesto však, první co bych Vám doporučil, je extrakt z ELEUTHEROCOCCU. Zvyšuje imunitu organizmu, což není nikdy na závadu. Současně má velmi dobré protizánětlivé účinky. Toto doporučení Vám nabízím proto, že právě zánět v uchu jako původ Vašeho problému nelze vyloučit. Zde by pak mohly velice účinně pomoci i olejové tampony. Malý smotek vaty preparovaný nejlépe TŘEZALKOVÝM OLEJEM C/10 s obsahem 2 až 3 % preparátu CANDIÖL vždy na noc zasunout do ucha. Již samotný třezalkový olej vykazuje dobré protizánětlivé účinky. Dále působí velice dobře, tedy uklidňujícím způsobem, na nervy. Kombinace TŘEZALKOVÉHO OLEJE C/10CANDIÖLU a tamponu by mohla být velice úspěšná. Tampon působí samozřejmě jen jako fixátor oleje, který, nakapaný přímo do ucha, by vytékal. No a k zahození není ani myšlenka každodenní zvýšené konzumace česneku. V něm obsažené sirné silice mají taktéž velice silné antimikrobiální účinky a strava bohatá na česnek by zcela jistě byla v této oblasti podpůrnou záležitostí. 

Potěší mě, pokud Vám moje odpověď bude alespoň trošku užitečná.

V případě Vašeho zájmu, Vám navrhovaný preparát nechám v laboratoři k odzkoušení vyrobit. V tomto případě bych si Vás dovolil požádat o Vaši doručovací adresu. V případě jakýchkoli dalších dotazů jsem Vám samozřejmě i nadále k dispozici. Přeji Vám hezké novoroční dny.

Váš Karel Hadek

 

 

Dobrý den pane Hadku.

v poslední době jsem se začala více zajímat o přírodní možnosti prevence a léčby různých nachlazení a nemocí, zejména u malých dětí. Tato skutečnost je dána hlavně tím, že mám dvouletého syna a jako ostatní maminky pro něj chci jen to nejlepší. Chemie, v podobě různých léků, se mi jako nejlepší nejeví. Na základě doporučení kamarádky jsem si rovněž otevřela Vaše webové stránky.

Jejich obsah je pro mne velmi obohacující a tímto děkuji za možnost přečíst si tolik zajímavých informací. Jelikož ale s aromaterapií teprve začínám, hledám informace také jinde a v hlavě mi z toho občas vzniká chaos. Vašim znalostem a zkušenostem důvěřuji, a proto se obracím se svými dotazy právě na Vás. Ve svém časopise uvádíte, že je možno mít aromalampu zapálenou v podstatě celý den. Ale jinde na webu je napsáno, že aromalampa může být zapálena pouze 15, max. 30 minut, jinak mohou účinky být dokonce až škodlivé. Kde je tedy pravda?

Dále bych se chtěla zeptat na využití EO Eukalyptus globulus u malých dětí. V některých zdrojích je uvedeno, že je nevhodný pro kojence, jinde, že je nevhodný pro malé děti, a dokonce jeden zdroj uvádí, že se nemá užívat u dětí do 6 let, že může
vyvolat křeče dýchací soustavy a v extrémních případech i zástavu srdce. Při přečtení této informace se srdce skoro zastavilo mně. Jak již jsem psala, mám dvouletého syna a Eukalyptus globulus do aromalampy dávám, dokonce i v pokojíčku. Utěšuji se informacemi na Vašich stránkách, že v zimních obdobích je pro malé děti vhodný éo eukalyptus Koala (který také vlastním a používám), jehož základem je právě Eukalyptus globulus. 

Mimo éo Koala používám rovněž éo citron a směs éo Aromeclima. Aromeclima se mi zdá však výraznější a dávám méně kapek než éo Koala. Říkám si, že je důležitý i můj pocit, tak je to tak snad správně?! Na závěr bych se ráda zeptala, zda jste se již setkal s používáním keramické kostky jako náhrady aromalampy a jaký máte na tuto kostku názor?

Předem moc děkuji za odpověď.
Se srdečným pozdravem, Kamila K., Frýdek-Místek

 

Milá paní Kamilo,

děkuji Vám za Váš obšírný mail i důvěru, se kterou se na mě se svými dotazy obracíte.

Co se aromalampy týká, čistě teoreticky ji můžete provozovat po celý den. Na druhou stranu může škodit i po 5 min. Pokud se bavíme o aromalampě, pak by měla přijít řeč na kvalitu používané svíčky. Ne každá odpovídá náročným požadavkům. Pokud kouří, produkuje, saze, a pak je lepší nic, než nejhezčí aromalampa.

Další otázkou je, kolik éterického oleje odpařujete. Pokud narazíte na někoho, „kdo si to může dovolit, protože na to má“, a nalije do aromalampy čistý éterický olej, nebo jen nepřirozené množství, pak může opravdu za krátkou dobu spíše škodit než pomáhat. Často se stává, že aromalampy mají nevhodnou konstrukci (malý zásobník na vodu), a tím dochází k odpaření vody, ještě když svíčka hoří, a k přepálení zbytků éterického oleje či jejich směsi. Pokud aromalampou imitujete přírodu, tedy adekvátně dávkujete, pak nevidím důvod, proč by nemohla hořet dlouhodobě. Ale…

Aromalampa je jen esteticky půvabné řešení, jak dostat éteráčky do vzduchu. V principu vůbec není zapotřebí. Stačí nakapat pár kapek éterických olejů např. na buničinu, či bavlněný hadřík a ono to funguje úplně stejně jako aromalampa. Jen to prostě nesvítí. Výhodou je ale to, že to malé děcko nepřevrátí a neopaří se, či dokonce nezapálí byt. Éterické oleje je taktéž možné dávat do keramických zvlhčovačů, které se dávají na ústřední topení.

Také můžete použít i porézní materiál jako je např. kus cihly, či něco hezčího z keramiky. Dále se nabízí možnost pokapání kousku dřeva, či výrobku z něj. Takže i ona kostka je jen způsob, jak provonět byt a při tom se i zbytečně zbavit peněz. No a dostáváme se k samotnému eukalyptu. Ano, malé děti by ho neměly používat. Ale jak používat?

Tedy nepatlat na ně mazání určené pro dospělé, nekoupat je v olejích pro dospělé s tím, že si sami „utrhneme od huby“ a milovaným dětem dáme 5x více než bychom dali sobě, nepodávat ho vnitřně, a podobné praktiky (toto pak platí o velké většině všech éterických olejů).  Pokud jím aromatizujete obytné prostory v přirozeném množství, pak se není čeho obávat. Kdyby éterické oleje byly skutečně nebezpečné tak, jak mnozí autoři buď osobně vybádali, či spíše jen někde opsali, pak by již člověk na této planetě nemohl být. Konec konců byli to naši předkové, kteří žili v lesích. Naši prapraprapředkové, pokud byli ještě kojenci, museli vdechovat, zdůrazňuji, fyziologická množství těchto olejů. Zde bych už snad jen dodal, že spíše než z éterických olejů, mám strach jak ze strašáků, kteří někdy jen nevědí proč, jindy pak ze zištných důvodů, tak těch, kteří je pančují či nabízí syntetiku, a v neposlední řadě i těch, kteří se mylně domnívají, že s éterickými oleji mohou zacházet jak je jim libo. Doufám, že tyto řádky přispějí k Vašemu klidnému spánku.

Konec konců Váš synek žije, srdce se mu nezastavilo, psotník ani slintavku po eukalyptu nedostal, je vidět, že jste s ním (eukalyptem) zacházela obezřetně a rozumně. Tím chci jen a jen potvrdit, že Váš pocit byl naprosto v pořádku. Za zmínku snad stojí, že pro děti jsou velice vhodné eukalyptus citriodora a eukalyptus radiata. Zdůvodnění pak lze nalézt na str. 35.

Karel Hadek

 

 

Vážený pane Hadku,

Můžete mi doporučit něco z Vašich výrobků na laringitidu?

Předem Vám děkuji za odpověď.
Jana H. Brno


Laryngitidou označujeme bakteriální zánět hrtanu, případně hlasivek, který se objevuje nejčastěji v chladném ročním období. Vzhledem k zánětlivým projevům nemoci bych doporučil časté a pravidelné kloktání se ZUBNÍ OLEJ KH. Obsahuje kompozici éterických olejů se silnými antimikrobiálními, protizánětlivými účinky.

Karel Hadek

 

Úvodní slovo Karla Hadka

V jedné věci se loňské loučení se starým rokem od těch předchozích nelišilo. Vzájemně jsme si přáli pevné zdraví a jen to nejlepší do nového roku. Již ho zde máme, onen rok 2011.

Novinky: Jinak voňavá novinka

Stalo se již tradicí, že první stránky časopisu Aromaterapie prezentují nové preparáty firmy Aromaterapie Karel Hadek. Novinka, kterou na tomto místě prezentuji tentokrát je výjimečná. Nejen tím, že není z „dílny“ firmy AKH, ale dokonce se nejedná ani o nový, voňavý preparát. Mohu však garantovat, že tato novinka svým obsahem voňavá je. Dokonce až léčebně voňavá.

Novinky: Novoroční novinka

Ani novinka, kterou se vám budu snažit přiblížit v následujících řádcích, nepatří k těm, které lze naplnit do nějaké té kosmetické lahvičky či dózičky.

Slovo odborníka: Chemické léky a imunita

Toto zamyšlení nad prevencí chorob bude trošku smutné, leč velmi důležité. Nemohu zavírat oči před zbytečným užíváním chemických léků.

Slovo odborníka: Léčení není o boji, ale o porozumění

Je člověk stroj? Často dnes můžeme vidět filmy, kde dojde k poruše robotů. Aby robot zase fungoval, vymění se součástka a – „stroj běží“ dál. Řeknete si – co je na tom, to je běžné – je to přeci stroj. Ale – co myslíte – může stejný přístup fungovat i u člověka, když je nemocný?

Zkušenosti a rady: Crohn a jak na něj

Dobrý den. Dovolte mi, abych Vám jako spousty dalších i já poděkovala za to, že jste a se svými výrobky nás již řádku let oblažujete.

Zkušenosti a rady: Pedikúra v nejen zimě

I v zimním období je péče o naše nohy důležitá. Pracuji s kosmetickými preparáty Karel Hadek krátkou dobu, ale už teď mám spoustu pozitivních ohlasů od svých klientek a klientů.

Zkušenosti a rady: Krásná pleť s prvním jarním sluníčkem

V zimním období má naše pleť zvýšené nároky na správnou péči. Věřím, že všichni jsme se snažili její potřebu uspokojit používáním kvalitních kosmetických přípravků, které nám nabízí aromaterapeutická olejová kosmetika KH.

Zkušenosti a rady: Kosmetický zázrak se jmenuje Lipio-sérum

Lecitin je našemu tělu vlastní a podílí se na mnoha důležitých procesech v organizmu. V kosmetice se používá převážně sójový lecitin. Odborný název pro lecitin je fosfolipid.

Zkušenosti a rady: Syndrom suchého oka překonán Lecitolem

Milý pane Hadku, asi před dvěma lety mi začaly potíže s očima, příznaky syndromu suchého oka.

Zkušenosti a rady: Co pro sebe můžeme udělat právě nyní

Zima ještě nekončí, ale nastává čas ke změnám. Měsíc únor nám přináší prodlužující se den a naději na končící mrazivé počasí.

Zkušenosti a rady: Praktický tip

...nemám sice pejska, ale jsem nadšenou uživatelkou kosmetiky KH.

Zkušenosti a rady: Hadkovský fanklub

Dobrý den, ráda bych panu Hadkovi a celému týmu poděkovala za práci, kterou odvádí.

Napsali jste nám: Setkání s Amazonkami

Velice mě potěšilo, když jsem byla oslovena paní Ludmilou Váchovou, která organizuje pro členky onko Amazonek (to jsou ženy po onkologické léčbě) pravidelná setkání a různé akce, přednášky, výlety, ozdravné víkendové pobyty v lázních a podobně… Proto jsem velice ráda přijala toto pozvání na přednášku o aromaterapii.

Napsali jste nám: Ježíšek a Vánoce

Letošní Vánoce mě Ježíšek a moje rodina opravdu mile překvapili.

Napsali jste nám: Není nad vlastní zkušenost

Nový rok začal… Mám si přát štěstí? Mnohdy to, co se nám jeví špatné, může být i štěstí…

Napsali jste nám: Pochválen buď Orange Sanitol

Vážený pane Hadku, se začátkem dalšího kalendářního roku Vám přeji pevné zdraví, hodně úspěchů, lásky a trvale spokojené zákazníky.

Napsali jste nám: Těhotenství a šestinedělí

Vážený pane Hadku, chtěla bych tímto poděkovat za výbornou službu, kterou mi Vaše výrobky poskytly během těhotenství a šestinedělí.

Napsali jste nám: Přeji pěkný den, pane Hadku,

Přeji pěkný den, pane Hadku, před měsícem jsem vás žádala o radu na vaše kosmetické preparáty, které mám používat na oční víčka po plastické operaci.

Napsali jste nám: Intimní preparáty pro zdraví

Vážený pane Hadku, chtěla bych Vám poděkovat za skvělou kosmetiku, kterou již léta používám. Začínala jsem s přípravky na atopický ekzém, postupně jsem přešla na kompletní sortiment péče o tělo, a dnes již prakticky nepotřebuji jinou kosmetiku.

Napsali jste nám: Zamyšlení nad kožními problémy

Aromaterapii a preparáty p. Hadka vnímám z dnešního úhlu pohledu jako velké pomocníky při řešení a zlepšení řady kožních i zdravotních problémů. Jako přípravky respektující a podporující fyziologické procesy naší pokožky a sliznic. Produkty, které mi prostě a jednoduše voní, sedí, vyhovují a věřím jim.

Napsali jste nám: Novinka na parkety?

Na úvod musím předeslat, že konkurence bychom si měli vážit, protože nás nutí být stále lepšími, jak říkával pan docent Feřtek.

Napsali jste nám: Aromaterapie také v Kolíně

Aromaterapeutická kosmetika Karla Hadka je od podzimu loňského roku k dostání také v Kolíně.

O kurzech: Vážení a milí,

stále častěji se ptám sama sebe, zda pan Karel Hadek náhodou má někde schovány „rentgenové“ oči či uši.

O kurzech: Co se dovíme na kurzech Aromaterapie? Kdo je vede?

Začnu od druhé otázky. Kurzy vede pan Karel Hadek a to po všechny dny jejich konání.

Poradna

AromaFauna: Volání přírody a aromaterapie

Pomalu přichází jaro a s ním spojené potíže pro naše chlupaté mazlíčky. Znáte je všichni. Zvířátka, nejen je, volá příroda k častějším procházkám, výletům, a to ať se svým pánem nebo bez něho.

AromaFauna: Aromaterapie a naše chlupatá „příšerka“

Máme úžasnou prvorozenou „dceru“. Má 40 kg, neskutečně pelichá a proti všem standardům rasy je nejspíš reinkarnovaný klokan, nikoli Bullmastiff. Ano, máme krásnou fenku – bulmastifku Dainu.

AromaFauna: Ohlasy klientů

AromaFauna: Ke zvířatům zase o krok blíž… díky České televizi

Téma aromaterapie pro zvířata zaujalo scenáristku ČT 1 paní Gabrielovou a po konzultaci s paní dramaturgyní Hájkovou a režisérkou Cingrošovou se rozhodly natočit příspěvky pro chovatelský pořad „Máte mě“.

Škola aromaterapie: Eukalyptus Citriodora aneb dětský eukalypt

Jeho správný český název by měl znít blahovičník citroníkový. Ne vždy se ale správné označení ujme, a tak povětšinou blahovičník zůstává „nepřeloženým“ eukalyptem, a takto označován je pak znám široké veřejnosti.

Škola aromaterapie: Jojobové zlato a jeho cena

Je známou skutečností, že jojobový olej jeho původní živatelé – Indiáni – označovali jako tekuté zlato.

Škola aromaterapie: Aloe Vera

Není tomu tak dlouho, co firma AKH na základě dotazů některých klientů začala dodávat na trh Aloe Vera gel.