Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 1/2011

Novinky: Jinak voňavá novinka

Stalo se již tradicí, že první stránky časopisu Aromaterapie prezentují nové preparáty firmy Aromaterapie Karel Hadek. Novinka, kterou na tomto místě prezentuji tentokrát je výjimečná. Nejen tím, že není z „dílny“ firmy AKH, ale dokonce se nejedná ani o nový, voňavý preparát. Mohu však garantovat, že tato novinka svým obsahem voňavá je. Dokonce až léčebně voňavá.

Někdy ke konci listopadu loňského roku jsem obdržel zajímavou nabídku. Byla jí pozvánka stát se jedním z kmotrů právě vycházející knihy Mudr. Tomáše Lebenharta. Obřad křtu proběhl dne 10. 12. 2010 v Městské knihovně v Plzni. Jak už to u křtu bývá zvykem, byl jsem požádán, abych pronesl i pár slov. Úkol to byl značně obtížný, knihu jsem do té doby nečetl, byl jsem seznámen pouze s pár jejími statěmi. Myslím, že i to málo stačilo… Také název knihy –„Svlékl jsem bílý plášť – o obsahu něco napovídá.

Stav doktorský, ve svých bílých pláštích je širokou veřejností vnímán jako nějaké polobožstvo. Asi i proto, že stejně jako nad Bohem již žádná vyšší autorita nestojí, u lékařů je tomu podobně. Co řekne pan doktor, prostě platí. Podívám-li se na medicínu, vezmu v úvahu své poznatky z této oblasti, nemohu se zbavit dojmu, že je to právě medicína, jejíž zdravotní stav je natolik neutěšený až chronicky chorobný, že by sama akutně potřebovala léčit. Lidské zdraví opravdu není dáno předepisováním a následnou konzumací toxických látek dle doporučení a připravených schémat od farmaceutických firem, které do - stá vají poněkud komický název léky. Jak by toto, řekl bych nevyléčitelně choré, zdravotnictví mělo uzdravovat, je pro mě záhadou.

Není tomu dlouho, díval jsem se na nějaký televizní pořad o zdraví s moderátorkou paní Jílkovou. Byl jsem šokován vyjádřením zástupce farmaceutického průmyslu, že placení nemocenského pojištění je výraz solidarity zdravých s nemocnými. Pokud mám na mysli stejné zdravotní pojištění jako onen dotyčný diskutující, pak se pramálo jedná o solidaritu zdravých s nemocnými, ale více či méně pochybný až nemorální způsob, jak se na peníze pojištěnců dostat. Podíváme-li se totiž na ceny, za které přicházejí léky na trh, vzniká otázka, kde je solidarita farmaceutického průmyslu s nemocnými? Nemohu se zbavit dojmu, že je již dávno po smrti...

Škola nás jak známo připravuje do života. Naučí nás psát a počítat. To však zdaleka nestačí. Kvalita života je primárně dána zdravím. Netuším, co se na školách učí dnes. Obávám se, že od dob, kdy já jsem byl dítko školou povinné, se moc nezměnilo. Předmět „Občanská sebeobrana zdraví“ tam nenajdeme ani omylem. Jeden ze základních nedostatků a převeliká škoda! Jako by platilo, že nikdo si přece nemůže dovolit, aby nám stačila polovina lékařů, aby farmaceutický průmysl ztratil odbyt látek a tím i zisky, které na straně jedné pomáhají potlačit symptomy, tedy nikoli léčit, a na straně druhé svými vedlejšími účinky jsou mnohdy schopny vyvolávat nové problémy. Ve škole nás učili, že neexistuje perpetuum mobile. Mám vážné obavy, že tato informace byla poplatná jen a jen na úrovni fyziky. Ve farmacii a medicíně zdá se, perpetuum mobile funguje bezproblémově.

Jako kmotr knihy MUDr. Tomáše Lebenharta jsem od autora obdržel jeden výtisk s věnováním. I přes nedostatek času, jsem se hned pustil do čtení. Obrovskou předností této knihy je skutečnost, že jejím autorem je lékař. Z tohoto pohledu pak nikoli lékař ledajaký, ale lékař, který s přehledem diagnostikuje jak stav medicíny, tak i lékař který se nebojí přemýšlet nad možnostmi skutečného léčení nemocí. Nutno zdůraznit i lékař, který svou knihou nutí čtenáře přemýšlet. Kniha je psána srozumitelně i pro čtenáře bez lékařského vzdělání. Kniha Svlékl jsem bílý plášť nenabízí zázračné uzdravení. Nabízí poznání, jak si zdraví uchovat a v případě nemocí pak cestu, jak ztracené zdraví najít.

Ač se kniha jmenuje Svlékl jsem bílý plášť, mám pocit, že práce MUDr. Tomáše Lebenharta a obsah jeho knihy jej naopak řadí k těm lékařům, kteří mají morální právo bílý plášť, coby symbol zdraví, nosit. Mnohým ostatním by totiž měly stačit obyčejné montérky…

Karel Hadek


Jak jsem se již v úvodu zmínil, pan MUDr. Tomáš Lebenhart je praktikujícím lékařem. V případě zájmu o jeho práci, případně kontaktní údaje, doporučuji navštívit jeho webové stránky: http://homeopat.mypage.cz

 

 

Úvodní slovo Karla Hadka

V jedné věci se loňské loučení se starým rokem od těch předchozích nelišilo. Vzájemně jsme si přáli pevné zdraví a jen to nejlepší do nového roku. Již ho zde máme, onen rok 2011.

Novinky: Jinak voňavá novinka

Stalo se již tradicí, že první stránky časopisu Aromaterapie prezentují nové preparáty firmy Aromaterapie Karel Hadek. Novinka, kterou na tomto místě prezentuji tentokrát je výjimečná. Nejen tím, že není z „dílny“ firmy AKH, ale dokonce se nejedná ani o nový, voňavý preparát. Mohu však garantovat, že tato novinka svým obsahem voňavá je. Dokonce až léčebně voňavá.

Novinky: Novoroční novinka

Ani novinka, kterou se vám budu snažit přiblížit v následujících řádcích, nepatří k těm, které lze naplnit do nějaké té kosmetické lahvičky či dózičky.

Slovo odborníka: Chemické léky a imunita

Toto zamyšlení nad prevencí chorob bude trošku smutné, leč velmi důležité. Nemohu zavírat oči před zbytečným užíváním chemických léků.

Slovo odborníka: Léčení není o boji, ale o porozumění

Je člověk stroj? Často dnes můžeme vidět filmy, kde dojde k poruše robotů. Aby robot zase fungoval, vymění se součástka a – „stroj běží“ dál. Řeknete si – co je na tom, to je běžné – je to přeci stroj. Ale – co myslíte – může stejný přístup fungovat i u člověka, když je nemocný?

Zkušenosti a rady: Crohn a jak na něj

Dobrý den. Dovolte mi, abych Vám jako spousty dalších i já poděkovala za to, že jste a se svými výrobky nás již řádku let oblažujete.

Zkušenosti a rady: Pedikúra v nejen zimě

I v zimním období je péče o naše nohy důležitá. Pracuji s kosmetickými preparáty Karel Hadek krátkou dobu, ale už teď mám spoustu pozitivních ohlasů od svých klientek a klientů.

Zkušenosti a rady: Krásná pleť s prvním jarním sluníčkem

V zimním období má naše pleť zvýšené nároky na správnou péči. Věřím, že všichni jsme se snažili její potřebu uspokojit používáním kvalitních kosmetických přípravků, které nám nabízí aromaterapeutická olejová kosmetika KH.

Zkušenosti a rady: Kosmetický zázrak se jmenuje Lipio-sérum

Lecitin je našemu tělu vlastní a podílí se na mnoha důležitých procesech v organizmu. V kosmetice se používá převážně sójový lecitin. Odborný název pro lecitin je fosfolipid.

Zkušenosti a rady: Syndrom suchého oka překonán Lecitolem

Milý pane Hadku, asi před dvěma lety mi začaly potíže s očima, příznaky syndromu suchého oka.

Zkušenosti a rady: Co pro sebe můžeme udělat právě nyní

Zima ještě nekončí, ale nastává čas ke změnám. Měsíc únor nám přináší prodlužující se den a naději na končící mrazivé počasí.

Zkušenosti a rady: Praktický tip

...nemám sice pejska, ale jsem nadšenou uživatelkou kosmetiky KH.

Zkušenosti a rady: Hadkovský fanklub

Dobrý den, ráda bych panu Hadkovi a celému týmu poděkovala za práci, kterou odvádí.

Napsali jste nám: Setkání s Amazonkami

Velice mě potěšilo, když jsem byla oslovena paní Ludmilou Váchovou, která organizuje pro členky onko Amazonek (to jsou ženy po onkologické léčbě) pravidelná setkání a různé akce, přednášky, výlety, ozdravné víkendové pobyty v lázních a podobně… Proto jsem velice ráda přijala toto pozvání na přednášku o aromaterapii.

Napsali jste nám: Ježíšek a Vánoce

Letošní Vánoce mě Ježíšek a moje rodina opravdu mile překvapili.

Napsali jste nám: Není nad vlastní zkušenost

Nový rok začal… Mám si přát štěstí? Mnohdy to, co se nám jeví špatné, může být i štěstí…

Napsali jste nám: Pochválen buď Orange Sanitol

Vážený pane Hadku, se začátkem dalšího kalendářního roku Vám přeji pevné zdraví, hodně úspěchů, lásky a trvale spokojené zákazníky.

Napsali jste nám: Těhotenství a šestinedělí

Vážený pane Hadku, chtěla bych tímto poděkovat za výbornou službu, kterou mi Vaše výrobky poskytly během těhotenství a šestinedělí.

Napsali jste nám: Přeji pěkný den, pane Hadku,

Přeji pěkný den, pane Hadku, před měsícem jsem vás žádala o radu na vaše kosmetické preparáty, které mám používat na oční víčka po plastické operaci.

Napsali jste nám: Intimní preparáty pro zdraví

Vážený pane Hadku, chtěla bych Vám poděkovat za skvělou kosmetiku, kterou již léta používám. Začínala jsem s přípravky na atopický ekzém, postupně jsem přešla na kompletní sortiment péče o tělo, a dnes již prakticky nepotřebuji jinou kosmetiku.

Napsali jste nám: Zamyšlení nad kožními problémy

Aromaterapii a preparáty p. Hadka vnímám z dnešního úhlu pohledu jako velké pomocníky při řešení a zlepšení řady kožních i zdravotních problémů. Jako přípravky respektující a podporující fyziologické procesy naší pokožky a sliznic. Produkty, které mi prostě a jednoduše voní, sedí, vyhovují a věřím jim.

Napsali jste nám: Novinka na parkety?

Na úvod musím předeslat, že konkurence bychom si měli vážit, protože nás nutí být stále lepšími, jak říkával pan docent Feřtek.

Napsali jste nám: Aromaterapie také v Kolíně

Aromaterapeutická kosmetika Karla Hadka je od podzimu loňského roku k dostání také v Kolíně.

O kurzech: Vážení a milí,

stále častěji se ptám sama sebe, zda pan Karel Hadek náhodou má někde schovány „rentgenové“ oči či uši.

O kurzech: Co se dovíme na kurzech Aromaterapie? Kdo je vede?

Začnu od druhé otázky. Kurzy vede pan Karel Hadek a to po všechny dny jejich konání.

Poradna

AromaFauna: Volání přírody a aromaterapie

Pomalu přichází jaro a s ním spojené potíže pro naše chlupaté mazlíčky. Znáte je všichni. Zvířátka, nejen je, volá příroda k častějším procházkám, výletům, a to ať se svým pánem nebo bez něho.

AromaFauna: Aromaterapie a naše chlupatá „příšerka“

Máme úžasnou prvorozenou „dceru“. Má 40 kg, neskutečně pelichá a proti všem standardům rasy je nejspíš reinkarnovaný klokan, nikoli Bullmastiff. Ano, máme krásnou fenku – bulmastifku Dainu.

AromaFauna: Ohlasy klientů

AromaFauna: Ke zvířatům zase o krok blíž… díky České televizi

Téma aromaterapie pro zvířata zaujalo scenáristku ČT 1 paní Gabrielovou a po konzultaci s paní dramaturgyní Hájkovou a režisérkou Cingrošovou se rozhodly natočit příspěvky pro chovatelský pořad „Máte mě“.

Škola aromaterapie: Eukalyptus Citriodora aneb dětský eukalypt

Jeho správný český název by měl znít blahovičník citroníkový. Ne vždy se ale správné označení ujme, a tak povětšinou blahovičník zůstává „nepřeloženým“ eukalyptem, a takto označován je pak znám široké veřejnosti.

Škola aromaterapie: Jojobové zlato a jeho cena

Je známou skutečností, že jojobový olej jeho původní živatelé – Indiáni – označovali jako tekuté zlato.

Škola aromaterapie: Aloe Vera

Není tomu tak dlouho, co firma AKH na základě dotazů některých klientů začala dodávat na trh Aloe Vera gel.