Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 1/2011

Zkušenosti a rady: Co pro sebe můžeme udělat právě nyní

Zima ještě nekončí, ale nastává čas ke změnám. Měsíc únor nám přináší prodlužující se den a naději na končící mrazivé počasí. Nálada je veselejší, optimističtější a v kloubech občas pociťujeme teplo, které na jaře přináší sluneční paprsky. Vidina tepla a sluníčka. Už aby byl květen! Než však odložíme kabáty a svetry, trochu času uběhne, ale teplo potřebujeme. V únoru je potřeba pomoci správné funkci ledvin, které odstraňují z těla jedovaté látky. Minulý měsíc to byl močový měchýř. Mnoho z nás má potíže se zadržováním tekutin v těle: otoky končetin, otoky obličeje, otoky víček, bolest v podbřišku, v bederní krajině. Mnohdy vše bývá doprovázeno zvýšenou teplotou. K optimalizaci funkce močového měchýře i ledvin je potřeba tepla. Pomohou koupele, teplé nápoje, prohřívací potraviny. Vhodné je užívání brusinek, čaj z kopřiv, heřmánku, medvědice lékařské. Snížit přísun jídel s vysokým obsahem bílkovin, soli, kávy, cukru.

Aromaterapie nám může být nápomocna několika způsoby. Koupele v koupelovém oleji JALOVCOVÉM, podpoří metabolismus – látkovou výměnu, pomohou vyloučit přebytečnou vodu. LECITOL WALOCELLU-THERAP masážní olej nebo krémkoupelový olejsprchovací olej budou užitečnými pomocníky.

Pomocí éterického oleje JALOVCOVÉHO, můžete z těla odstranit i mnoho bakterií způsobujících záněty močového měchýře, ledvin, močové trubice, dělohy, pochvy. Jak na to? Ráno a večer užívat éterický olej JALOVCOVÝ. Kúra trvá 28 dní, je nutno dodávat tělu hodně tekutin. První týden kúry, doporučuji 1 - 2 kapky JALOVCOVÉHO éterického oleje 2x denně na kostičku chleba nebo do rostlinného oleje, po spolknutí zapít vodou. Následně můžete dávku éteráčku zvýšit až na 5 kapek 2x denně. Je třeba sledovat zdravotní stav, soustředit se na močový měchýř. Mnohdy se při užívání EO uvolní písek nebo kamínky, které mohou dráždit močový měchýř a při močení se dostaví pocit pálení, občas i v klidové situaci. Právě proto je nutno hodně pít, aby se vše vyplavilo. Pokud se tyto potíže objeví, nezvyšujte dávku užívaného JALOVCOVÉHO oleje. Po pár dnech přijdete na to, že chuť jalovce je i příjemná a chleba nebo olej již nepotřebujete. Popíjejte heřmánkový čaj, citrónovou šťávu s vlažnou vodou. Jde o preventivní ošetřování, proto doporučuji s užíváním nezačínat v případě akutního stádia onemocnění. S novým rokem se nám navrací trochu klidu, hektické dny jsme odložili ve starém roce. Mnohdy jsme se snažili, ale i přes to snažení jsme si „workoholizmus“, přivedli do nového roku. Nebo k nám prostě již patří. V tomto případě je vhodná koupel v koupelovém oleji PELARGÓNIOVÉM. Do neutrálního oleje, nejlépe lecitinového, LECITOL NEUTRAL Z nebo LECITOL NEUTRAL SUPER, je vhodné přidávat éterické oleje CEDROVÝ, GRAPEFRUITOVÝ, ZÁZVOROVÝ, TYMIÁNOVÝ, KMÍNOVÝ, VETIVEROVÝ, CYPŘIŠ, JASMÍNOVÝ. Lecitol s éterickými oleji použijete ke koupeli, sprchování i k masáži. O potížích s pigmentací jsme se zmínili snad v každé jarní Aromaterapii. V časopise 2010/4 byl uveřejněn článek, který problematiku přiblížil ve spojitosti se žlázami s vnitřní sekrecí, a proto se více rozepisovat nebudu, pouze připomenu, že nastává období, kdy podpoříme činnost žlučníku a jater (březen a duben). Do jídelníčku zařadíme vše, co obsahuje hořčiny, pampelišku, ostropestřec mariánský, hořcový kořen, grepová semínka, maralí kořen, pelyněk, zeměžluč, čekanku, pórek, ředkvičky, mrkev, celer. Organizmus posílíme zinkem, vitamínem C, A a B12. Citrusové plody (v malé míře, ve větším množství snižují tělesnou teplotu a tu my právě potřebujeme v normálu), dýňová semena, tepelně upravenou mrkev s trochou olivového oleje, červenou řepu, listovou zeleninu, ryby. Pampelišku si už třeba najdeme i na zahrádce. VITAMÍN C z nabídky potravinových doplňků AKH si můžete přidat do láhve s vodou, určenou k dennímu přísunu tekutin a ponechat na viditelném místě, bude nám připomínat, že nadešel čas k pár douškům tekutin.

Sluníčko nás láká ven, a tak na obličej použijeme regenerační olej GERADERM. Pokud nechcete olej, vhodné je Lipio sérum HEŘMÁNKOVÉ, nezapomeňte však, že jde o preparát obsahující vodu, a proto je potřeba před odchodem do chladného počasí počkat, až se voda z pokožky odpaří.

Na pokožku těla použijeme jiné oleje, než tomu bylo v předešlém měsíci. S jarem nastává období dřeva, výhonků, růstu a my potřebujeme jiné vůně a i po jiných toužíme. Základní olej můžeme ponechat stejný, LECITOL NEUTRAL Z a LECITOL NEUTRAL SUPER, se nám již osvědčil, víme, že v případě masáží je vhodnější aplikovat na vlhkou pokožku, pokud jej použijeme ke koupeli nebo při sprchování, necháme kapky vody sklouznout z těla a jenom lehce osušíme. A co že si přidáme? GRAPEFRUIT, HEŘMÁNEK, POMERANČ, MEDUŇKU, LEVANDULI, BERGAMOT, MÁTU, NEROLI, petitgrain – POMERANČOVÉ LISTÍ. Opatrnost je na místě při použití BERGAMOTU, nedoporučuji používat, pokud se chystáte na sluníčko, a mátovou koupel si raději odpusťte. MÁTA ochlazuje, snižuje tělesnou teplotu, při aplikaci na sliznice by se mohlo dostavit mražení, ale zakomponovaná máta do ostatních olejů je požitkem pro klientky s potížemi při klimakteriu.

Sníh nám pomalu roztál, sluníčko sílí a přichází květen… ale o květnu a srdíčku více příště. Těšte se na další vydání časopisu Aromaterapie.

Michaela Švorcová, salonaura@seznam.cz

 

 

Úvodní slovo Karla Hadka

V jedné věci se loňské loučení se starým rokem od těch předchozích nelišilo. Vzájemně jsme si přáli pevné zdraví a jen to nejlepší do nového roku. Již ho zde máme, onen rok 2011.

Novinky: Jinak voňavá novinka

Stalo se již tradicí, že první stránky časopisu Aromaterapie prezentují nové preparáty firmy Aromaterapie Karel Hadek. Novinka, kterou na tomto místě prezentuji tentokrát je výjimečná. Nejen tím, že není z „dílny“ firmy AKH, ale dokonce se nejedná ani o nový, voňavý preparát. Mohu však garantovat, že tato novinka svým obsahem voňavá je. Dokonce až léčebně voňavá.

Novinky: Novoroční novinka

Ani novinka, kterou se vám budu snažit přiblížit v následujících řádcích, nepatří k těm, které lze naplnit do nějaké té kosmetické lahvičky či dózičky.

Slovo odborníka: Chemické léky a imunita

Toto zamyšlení nad prevencí chorob bude trošku smutné, leč velmi důležité. Nemohu zavírat oči před zbytečným užíváním chemických léků.

Slovo odborníka: Léčení není o boji, ale o porozumění

Je člověk stroj? Často dnes můžeme vidět filmy, kde dojde k poruše robotů. Aby robot zase fungoval, vymění se součástka a – „stroj běží“ dál. Řeknete si – co je na tom, to je běžné – je to přeci stroj. Ale – co myslíte – může stejný přístup fungovat i u člověka, když je nemocný?

Zkušenosti a rady: Crohn a jak na něj

Dobrý den. Dovolte mi, abych Vám jako spousty dalších i já poděkovala za to, že jste a se svými výrobky nás již řádku let oblažujete.

Zkušenosti a rady: Pedikúra v nejen zimě

I v zimním období je péče o naše nohy důležitá. Pracuji s kosmetickými preparáty Karel Hadek krátkou dobu, ale už teď mám spoustu pozitivních ohlasů od svých klientek a klientů.

Zkušenosti a rady: Krásná pleť s prvním jarním sluníčkem

V zimním období má naše pleť zvýšené nároky na správnou péči. Věřím, že všichni jsme se snažili její potřebu uspokojit používáním kvalitních kosmetických přípravků, které nám nabízí aromaterapeutická olejová kosmetika KH.

Zkušenosti a rady: Kosmetický zázrak se jmenuje Lipio-sérum

Lecitin je našemu tělu vlastní a podílí se na mnoha důležitých procesech v organizmu. V kosmetice se používá převážně sójový lecitin. Odborný název pro lecitin je fosfolipid.

Zkušenosti a rady: Syndrom suchého oka překonán Lecitolem

Milý pane Hadku, asi před dvěma lety mi začaly potíže s očima, příznaky syndromu suchého oka.

Zkušenosti a rady: Co pro sebe můžeme udělat právě nyní

Zima ještě nekončí, ale nastává čas ke změnám. Měsíc únor nám přináší prodlužující se den a naději na končící mrazivé počasí.

Zkušenosti a rady: Praktický tip

...nemám sice pejska, ale jsem nadšenou uživatelkou kosmetiky KH.

Zkušenosti a rady: Hadkovský fanklub

Dobrý den, ráda bych panu Hadkovi a celému týmu poděkovala za práci, kterou odvádí.

Napsali jste nám: Setkání s Amazonkami

Velice mě potěšilo, když jsem byla oslovena paní Ludmilou Váchovou, která organizuje pro členky onko Amazonek (to jsou ženy po onkologické léčbě) pravidelná setkání a různé akce, přednášky, výlety, ozdravné víkendové pobyty v lázních a podobně… Proto jsem velice ráda přijala toto pozvání na přednášku o aromaterapii.

Napsali jste nám: Ježíšek a Vánoce

Letošní Vánoce mě Ježíšek a moje rodina opravdu mile překvapili.

Napsali jste nám: Není nad vlastní zkušenost

Nový rok začal… Mám si přát štěstí? Mnohdy to, co se nám jeví špatné, může být i štěstí…

Napsali jste nám: Pochválen buď Orange Sanitol

Vážený pane Hadku, se začátkem dalšího kalendářního roku Vám přeji pevné zdraví, hodně úspěchů, lásky a trvale spokojené zákazníky.

Napsali jste nám: Těhotenství a šestinedělí

Vážený pane Hadku, chtěla bych tímto poděkovat za výbornou službu, kterou mi Vaše výrobky poskytly během těhotenství a šestinedělí.

Napsali jste nám: Přeji pěkný den, pane Hadku,

Přeji pěkný den, pane Hadku, před měsícem jsem vás žádala o radu na vaše kosmetické preparáty, které mám používat na oční víčka po plastické operaci.

Napsali jste nám: Intimní preparáty pro zdraví

Vážený pane Hadku, chtěla bych Vám poděkovat za skvělou kosmetiku, kterou již léta používám. Začínala jsem s přípravky na atopický ekzém, postupně jsem přešla na kompletní sortiment péče o tělo, a dnes již prakticky nepotřebuji jinou kosmetiku.

Napsali jste nám: Zamyšlení nad kožními problémy

Aromaterapii a preparáty p. Hadka vnímám z dnešního úhlu pohledu jako velké pomocníky při řešení a zlepšení řady kožních i zdravotních problémů. Jako přípravky respektující a podporující fyziologické procesy naší pokožky a sliznic. Produkty, které mi prostě a jednoduše voní, sedí, vyhovují a věřím jim.

Napsali jste nám: Novinka na parkety?

Na úvod musím předeslat, že konkurence bychom si měli vážit, protože nás nutí být stále lepšími, jak říkával pan docent Feřtek.

Napsali jste nám: Aromaterapie také v Kolíně

Aromaterapeutická kosmetika Karla Hadka je od podzimu loňského roku k dostání také v Kolíně.

O kurzech: Vážení a milí,

stále častěji se ptám sama sebe, zda pan Karel Hadek náhodou má někde schovány „rentgenové“ oči či uši.

O kurzech: Co se dovíme na kurzech Aromaterapie? Kdo je vede?

Začnu od druhé otázky. Kurzy vede pan Karel Hadek a to po všechny dny jejich konání.

Poradna

AromaFauna: Volání přírody a aromaterapie

Pomalu přichází jaro a s ním spojené potíže pro naše chlupaté mazlíčky. Znáte je všichni. Zvířátka, nejen je, volá příroda k častějším procházkám, výletům, a to ať se svým pánem nebo bez něho.

AromaFauna: Aromaterapie a naše chlupatá „příšerka“

Máme úžasnou prvorozenou „dceru“. Má 40 kg, neskutečně pelichá a proti všem standardům rasy je nejspíš reinkarnovaný klokan, nikoli Bullmastiff. Ano, máme krásnou fenku – bulmastifku Dainu.

AromaFauna: Ohlasy klientů

AromaFauna: Ke zvířatům zase o krok blíž… díky České televizi

Téma aromaterapie pro zvířata zaujalo scenáristku ČT 1 paní Gabrielovou a po konzultaci s paní dramaturgyní Hájkovou a režisérkou Cingrošovou se rozhodly natočit příspěvky pro chovatelský pořad „Máte mě“.

Škola aromaterapie: Eukalyptus Citriodora aneb dětský eukalypt

Jeho správný český název by měl znít blahovičník citroníkový. Ne vždy se ale správné označení ujme, a tak povětšinou blahovičník zůstává „nepřeloženým“ eukalyptem, a takto označován je pak znám široké veřejnosti.

Škola aromaterapie: Jojobové zlato a jeho cena

Je známou skutečností, že jojobový olej jeho původní živatelé – Indiáni – označovali jako tekuté zlato.

Škola aromaterapie: Aloe Vera

Není tomu tak dlouho, co firma AKH na základě dotazů některých klientů začala dodávat na trh Aloe Vera gel.