Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 1/2011

Zkušenosti a rady: Crohn a jak na něj

Dobrý den. Dovolte mi, abych Vám jako spousty dalších i já poděkovala za to, že jste a se svými výrobky nás již řádku let oblažujete. Před spoustou let jsem Vás objevila přes inzerát tuším snad v tehdejších Zemědělských novinách. Objednala jsem si katalog a od té doby se Vaše produkty začaly objevovat v mé domácnosti. Přišla i doba, kdy jsem byla rozčarována, že moje oblíbené produkty ze santálu a ylangu tak nějak jinak a divně voní. Tak se i poprvé v životě stalo, že jsem nevypotřebované lahvičky naházela do koše s tím, že „to se Vám moc nepovedlo“. Tehdy jsem neměla tušení o tom, že si nekupuji výrobky od Vás a jaká podlost se Vám přihodila. Jsem ráda, že jste vše ustál a my zákazníci opět můžeme nakupovat skvělé a „vychytané“ výrobky. Časopisy z původní firmy chodí dál, ale já se vždy těším na ten od Vás, plný novinek, super glosů a článků. Všechny mám stále po ruce, a když se mi nechce do knížky, pročítám si Aromaterapie a vždy tam najdu inspiraci. Slova chvály Vám však píši z jiného důvodu.

Po dlouhých 6 let – a věřte, že pro mě byly opravdu hodně dlouhé, jsem se léčila s chorobou zvanou M. Crohn. Tohle onemocnění mě na téměř dva roky vyřadilo z pracovního i společenského života a je to i omezovač rodinné pohody. Pak se problém trochu stabilizoval, jenže za pomoci 15 různých léků. K tomu se ale dostavily nikdy nekončící kruté bolesti a já byla opět lidově řečeno „v čudu“. Předminulý rok jsem měla jakousi stagnaci. Krom bolestí se nic moc nedělo ani neměnilo. Rozhodla jsem se tehdy, že se pokusím onu zřejmě bakteriální bestii zahnat, nebo alespoň postrašit CANDIÖLEM.

Zprvu jsem se málem pozvracela, když jsem si dávala 3x denně po 15 kapkách. Pak už ani nevím, jak jsem si Kaňdáka (tak ho familiérně nazývám) dávala rovnou do pusy s počtem kapek neurčitým. Když jsem to přehnala, poznala jsem to podle pálení žáhy. Pak jsem také změnila lékaře a ten nový mi na půl roku vysadil všechny léky, což taky nebyla žádná sranda. Po koloskopii před 3 měsíci jsem byla spolu s lékařem v šoku! Moje střeva jsou čistá. Po vředech ani stopa.

Ten pan Crohn se s Kanďákem nesnesl a vzal nohy na ramena! Musí to být Kaňdákem, protože nic jiného jsem neužívala. Stačily na něj jenom dvě lahvičky! Mám sice po těch letech trochu poničené zažívání, dráždivý tračník, ale bolesti a neustálé hledání WC už nejsou mým problémem. Lékař k té záhadě připojil pouze to, že pokud věřím, že mi pomohla tzv. alternativní léčba, ať si to myslím, on že pro to vysvětlení nemá. A tak jsem díky Vám a Vašemu produktu šťastnější, spokojenější a zdravější. Chtěla jsem Vám toto napsat, protože věřím, že k vyléčení došlo asi opravdu ne zázrakem, ale s pomocí Candiolejíku – Kaňdáku.

Nedám dopustit ani na jiné éteráčky, např. KOALA v kombinaci s LEVANDULÍ nemá konkurenci. Je to má nejmilejší kombinace. Jinak nelze nic jiného, než Vám znovu poděkovat. Přeji Vám mnoho úspěchů při tvorbě nových preparátů a především mnoho a mnoho zdravíčka, a ať nás ještě po spoustu dalších let oblažujete nejen produkty, ale i svými krásnými komentáři v časopise.

Málem jsem zapomněla, moc se přimlouvám, zda byste mohl vytvořit, nebo vrátit na trh zpět sprchováček FLIRT. Moc se mi po něm stýská, měla jsem ho opravdu velmi ráda. Zdravím všechny v Hadkově (tak vždy oznamuji manželovi, že budu od Vás, z Hadkova objednávat).

Vaše věrná zákaznice Stáňa K., Holice

 

Milá paní Stáňo,

co jiného v úvodu napsat, než že Vám děkuji za Váš krásný mail, který mě potěšil hned dvakrát. Hlavně pak ale sdělením, že Mr. Crohn je nebožtíkem. Co dodat? Kdyby to nebyla tragédie, řval bych smíchy. Pan doktor neví, ale pro jistotu nevěří! Setsakramentská alternativní léčba! Mimochodem, proč alternativní? Jaká byla jeho alternativa? Vaše problémy a bolesti? Zde mi jaksi nesedí ani jeho čeština. Zato ale třeba věděl, jak se ona nemoc nazývá latinsky.

Ale to nic, není sám... Zhruba 40 % našich zákazníků jsou lidé, kterým ona dobrá medicína, se studovanými lékaři, na což si ze zákona musí platit, nepomohli. Aromaterapie ano A co se Kaňdáku týká? Věřte, že to byl on. Vykazuje extrémně silné protizánětlivé účinky, a Mr. Crohn nemůže nabídnout více, než jen a jen specifické záněty v trávicím traktu. Nelze se pak divit, že se s Vámi po čase „rozvedl“, když jste se k němu nechovala jako vzorný hostitel.

Snad jen ty dávky, po 15 kapkách či více, byly poněkud silné. Lepší by bylo častější dávkování v menším množství. Ale to je dnes již jedno. Nezbývá než popřát, aby se Vám i nadále dobře vedlo.

Karel Hadek

 

 

Úvodní slovo Karla Hadka

V jedné věci se loňské loučení se starým rokem od těch předchozích nelišilo. Vzájemně jsme si přáli pevné zdraví a jen to nejlepší do nového roku. Již ho zde máme, onen rok 2011.

Novinky: Jinak voňavá novinka

Stalo se již tradicí, že první stránky časopisu Aromaterapie prezentují nové preparáty firmy Aromaterapie Karel Hadek. Novinka, kterou na tomto místě prezentuji tentokrát je výjimečná. Nejen tím, že není z „dílny“ firmy AKH, ale dokonce se nejedná ani o nový, voňavý preparát. Mohu však garantovat, že tato novinka svým obsahem voňavá je. Dokonce až léčebně voňavá.

Novinky: Novoroční novinka

Ani novinka, kterou se vám budu snažit přiblížit v následujících řádcích, nepatří k těm, které lze naplnit do nějaké té kosmetické lahvičky či dózičky.

Slovo odborníka: Chemické léky a imunita

Toto zamyšlení nad prevencí chorob bude trošku smutné, leč velmi důležité. Nemohu zavírat oči před zbytečným užíváním chemických léků.

Slovo odborníka: Léčení není o boji, ale o porozumění

Je člověk stroj? Často dnes můžeme vidět filmy, kde dojde k poruše robotů. Aby robot zase fungoval, vymění se součástka a – „stroj běží“ dál. Řeknete si – co je na tom, to je běžné – je to přeci stroj. Ale – co myslíte – může stejný přístup fungovat i u člověka, když je nemocný?

Zkušenosti a rady: Crohn a jak na něj

Dobrý den. Dovolte mi, abych Vám jako spousty dalších i já poděkovala za to, že jste a se svými výrobky nás již řádku let oblažujete.

Zkušenosti a rady: Pedikúra v nejen zimě

I v zimním období je péče o naše nohy důležitá. Pracuji s kosmetickými preparáty Karel Hadek krátkou dobu, ale už teď mám spoustu pozitivních ohlasů od svých klientek a klientů.

Zkušenosti a rady: Krásná pleť s prvním jarním sluníčkem

V zimním období má naše pleť zvýšené nároky na správnou péči. Věřím, že všichni jsme se snažili její potřebu uspokojit používáním kvalitních kosmetických přípravků, které nám nabízí aromaterapeutická olejová kosmetika KH.

Zkušenosti a rady: Kosmetický zázrak se jmenuje Lipio-sérum

Lecitin je našemu tělu vlastní a podílí se na mnoha důležitých procesech v organizmu. V kosmetice se používá převážně sójový lecitin. Odborný název pro lecitin je fosfolipid.

Zkušenosti a rady: Syndrom suchého oka překonán Lecitolem

Milý pane Hadku, asi před dvěma lety mi začaly potíže s očima, příznaky syndromu suchého oka.

Zkušenosti a rady: Co pro sebe můžeme udělat právě nyní

Zima ještě nekončí, ale nastává čas ke změnám. Měsíc únor nám přináší prodlužující se den a naději na končící mrazivé počasí.

Zkušenosti a rady: Praktický tip

...nemám sice pejska, ale jsem nadšenou uživatelkou kosmetiky KH.

Zkušenosti a rady: Hadkovský fanklub

Dobrý den, ráda bych panu Hadkovi a celému týmu poděkovala za práci, kterou odvádí.

Napsali jste nám: Setkání s Amazonkami

Velice mě potěšilo, když jsem byla oslovena paní Ludmilou Váchovou, která organizuje pro členky onko Amazonek (to jsou ženy po onkologické léčbě) pravidelná setkání a různé akce, přednášky, výlety, ozdravné víkendové pobyty v lázních a podobně… Proto jsem velice ráda přijala toto pozvání na přednášku o aromaterapii.

Napsali jste nám: Ježíšek a Vánoce

Letošní Vánoce mě Ježíšek a moje rodina opravdu mile překvapili.

Napsali jste nám: Není nad vlastní zkušenost

Nový rok začal… Mám si přát štěstí? Mnohdy to, co se nám jeví špatné, může být i štěstí…

Napsali jste nám: Pochválen buď Orange Sanitol

Vážený pane Hadku, se začátkem dalšího kalendářního roku Vám přeji pevné zdraví, hodně úspěchů, lásky a trvale spokojené zákazníky.

Napsali jste nám: Těhotenství a šestinedělí

Vážený pane Hadku, chtěla bych tímto poděkovat za výbornou službu, kterou mi Vaše výrobky poskytly během těhotenství a šestinedělí.

Napsali jste nám: Přeji pěkný den, pane Hadku,

Přeji pěkný den, pane Hadku, před měsícem jsem vás žádala o radu na vaše kosmetické preparáty, které mám používat na oční víčka po plastické operaci.

Napsali jste nám: Intimní preparáty pro zdraví

Vážený pane Hadku, chtěla bych Vám poděkovat za skvělou kosmetiku, kterou již léta používám. Začínala jsem s přípravky na atopický ekzém, postupně jsem přešla na kompletní sortiment péče o tělo, a dnes již prakticky nepotřebuji jinou kosmetiku.

Napsali jste nám: Zamyšlení nad kožními problémy

Aromaterapii a preparáty p. Hadka vnímám z dnešního úhlu pohledu jako velké pomocníky při řešení a zlepšení řady kožních i zdravotních problémů. Jako přípravky respektující a podporující fyziologické procesy naší pokožky a sliznic. Produkty, které mi prostě a jednoduše voní, sedí, vyhovují a věřím jim.

Napsali jste nám: Novinka na parkety?

Na úvod musím předeslat, že konkurence bychom si měli vážit, protože nás nutí být stále lepšími, jak říkával pan docent Feřtek.

Napsali jste nám: Aromaterapie také v Kolíně

Aromaterapeutická kosmetika Karla Hadka je od podzimu loňského roku k dostání také v Kolíně.

O kurzech: Vážení a milí,

stále častěji se ptám sama sebe, zda pan Karel Hadek náhodou má někde schovány „rentgenové“ oči či uši.

O kurzech: Co se dovíme na kurzech Aromaterapie? Kdo je vede?

Začnu od druhé otázky. Kurzy vede pan Karel Hadek a to po všechny dny jejich konání.

Poradna

AromaFauna: Volání přírody a aromaterapie

Pomalu přichází jaro a s ním spojené potíže pro naše chlupaté mazlíčky. Znáte je všichni. Zvířátka, nejen je, volá příroda k častějším procházkám, výletům, a to ať se svým pánem nebo bez něho.

AromaFauna: Aromaterapie a naše chlupatá „příšerka“

Máme úžasnou prvorozenou „dceru“. Má 40 kg, neskutečně pelichá a proti všem standardům rasy je nejspíš reinkarnovaný klokan, nikoli Bullmastiff. Ano, máme krásnou fenku – bulmastifku Dainu.

AromaFauna: Ohlasy klientů

AromaFauna: Ke zvířatům zase o krok blíž… díky České televizi

Téma aromaterapie pro zvířata zaujalo scenáristku ČT 1 paní Gabrielovou a po konzultaci s paní dramaturgyní Hájkovou a režisérkou Cingrošovou se rozhodly natočit příspěvky pro chovatelský pořad „Máte mě“.

Škola aromaterapie: Eukalyptus Citriodora aneb dětský eukalypt

Jeho správný český název by měl znít blahovičník citroníkový. Ne vždy se ale správné označení ujme, a tak povětšinou blahovičník zůstává „nepřeloženým“ eukalyptem, a takto označován je pak znám široké veřejnosti.

Škola aromaterapie: Jojobové zlato a jeho cena

Je známou skutečností, že jojobový olej jeho původní živatelé – Indiáni – označovali jako tekuté zlato.

Škola aromaterapie: Aloe Vera

Není tomu tak dlouho, co firma AKH na základě dotazů některých klientů začala dodávat na trh Aloe Vera gel.