Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 1/2011

Napsali jste nám: Novinka na parkety?

Na úvod musím předeslat, že konkurence bychom si měli vážit, protože nás nutí být stále lepšími, jak říkával pan docent Feřtek.

Ale v tomto případě opravdu nevím. Naše „drahá konkurence“, která dlouhá léta využívala jména pana Hadka, přišla na trh s novou řadou peelingů. Ve složení se uvádí, že obsahují kromě jiného brusné částice z meruňkových pecek.

A máme na problém zaděláno. Nyní si dovolím, ještě jednou, citovat pana docenta Feřteka: „Už i po pouhém umytí rukou mýdlem, trvá zhruba 4 hodiny, než se obnoví pH myté pokožky, které se pohybuje v oblasti kolem hodnoty 5,5. Čili slabě kyselé. Toto má svůj význam! Slabě kyselé prostředí je neodmyslitelnou součástí imunitního systému, který takto chrání pleť před vstupem bakterií. Co dodat k tomu, že někdo doporučuje na pokožku kosmetický šmirgl?“

Dále se uvádí, že peeling je vhodný pro všechny typy pleti mimo ekzematické a velmi citlivé. Alespoň něco, že ano? Ale já si dovolím nesouhlasit i dále. Čisticí význam, omlazující význam a zvýšenou zánětlivost přičítanou „odumřelým“ kožním buňkám nevyjímaje.

Čisticí účinek je pouze vizuální efekt. Mazové žlázky se maximálně tzv. odšpuntují (černé tečky) a jsou otevřené vstupu bakterií. Takže naopak, díky peelingu mohou záněty snadněji vznikat. Pokud někoho snad, nedej bože, napadne použít pro zvýšení efektu kartáček nebo strojek, může dojít až k odřeninám pokožky, pomalu srovnatelným s pádem z kola.

A to nechci ani pomyslit, že by na pleti mohly být bradavice. Pak lze poskytnout stoprocentní záruku výsevu po celém obličeji. Mohou zde být i mateřská znaménka. Jejich mechanickým drážděním může dojít až k nežádoucímu bujení a tím i ohrožení života klientů.

A cituji dále z peelingové reklamy: „Odkrývají se buňky mladé a svěží. Peeling rovněž účinně stimuluje krevní oběh a dodává pokožce zdravě růžový nádech.“

Tím se dostáváme k problému předčasného stárnutí pleti, kterým jsou postiženy hlavně ženy, používající pravidelně peelingy. Je prokázáno, že pleť nucená se rychleji obnovovat rychleji stárne. Možná, že je po určitou dobu hezčí (efekt), ale v konečném důsledku zde dochází, z hlediska nefyziologické činnosti, k jejímu poškozování a předčasnému stárnutí. Následně nezbývá, než po letech aktivních aplikací peelingu, šetřit peníze na plastické operace.

Zvláště chci varovat před použitím peelingu na pleť s rozšířenými žilkami. Zde je peeling přímo kontraindikován. Nehledě na to, že může dojít k zaseknutí brusné částečky do pokožky. Při razantnějším způsobu použití, nejen u pleti s rozšířenými žilkami, pak tato částečka působí jako cizí tělísko a okolo se vytvoří zánět.

To samé se týká tělového peelingu, kde jsou navíc ohrožena lymfatická řečiště.

Pan docent Feřtek toleroval peeling pouze na sjednocení keratinu před opalovací sezónou, aby se pleť stejnoměrně opálila. Pro tyto účely doporučoval pouze a jedině hydrofilní oleje od p. Hadka smíchaným se sušeným mlékem.

Tak a nyní již vůbec nevím, zda nám zbyla ještě nějaká indikace pro peeling? Snad opravdu jen ty parkety.


Bc. Eva Wastlová, profesionální kosmetička

Kontakty na provozovny kosmetiky: Zdravotnické středisko
Dobronín a také Hřbitovní 440 Brtnice
E-mail: wastlova.eva@seznam.cz

 

 

Úvodní slovo Karla Hadka

V jedné věci se loňské loučení se starým rokem od těch předchozích nelišilo. Vzájemně jsme si přáli pevné zdraví a jen to nejlepší do nového roku. Již ho zde máme, onen rok 2011.

Novinky: Jinak voňavá novinka

Stalo se již tradicí, že první stránky časopisu Aromaterapie prezentují nové preparáty firmy Aromaterapie Karel Hadek. Novinka, kterou na tomto místě prezentuji tentokrát je výjimečná. Nejen tím, že není z „dílny“ firmy AKH, ale dokonce se nejedná ani o nový, voňavý preparát. Mohu však garantovat, že tato novinka svým obsahem voňavá je. Dokonce až léčebně voňavá.

Novinky: Novoroční novinka

Ani novinka, kterou se vám budu snažit přiblížit v následujících řádcích, nepatří k těm, které lze naplnit do nějaké té kosmetické lahvičky či dózičky.

Slovo odborníka: Chemické léky a imunita

Toto zamyšlení nad prevencí chorob bude trošku smutné, leč velmi důležité. Nemohu zavírat oči před zbytečným užíváním chemických léků.

Slovo odborníka: Léčení není o boji, ale o porozumění

Je člověk stroj? Často dnes můžeme vidět filmy, kde dojde k poruše robotů. Aby robot zase fungoval, vymění se součástka a – „stroj běží“ dál. Řeknete si – co je na tom, to je běžné – je to přeci stroj. Ale – co myslíte – může stejný přístup fungovat i u člověka, když je nemocný?

Zkušenosti a rady: Crohn a jak na něj

Dobrý den. Dovolte mi, abych Vám jako spousty dalších i já poděkovala za to, že jste a se svými výrobky nás již řádku let oblažujete.

Zkušenosti a rady: Pedikúra v nejen zimě

I v zimním období je péče o naše nohy důležitá. Pracuji s kosmetickými preparáty Karel Hadek krátkou dobu, ale už teď mám spoustu pozitivních ohlasů od svých klientek a klientů.

Zkušenosti a rady: Krásná pleť s prvním jarním sluníčkem

V zimním období má naše pleť zvýšené nároky na správnou péči. Věřím, že všichni jsme se snažili její potřebu uspokojit používáním kvalitních kosmetických přípravků, které nám nabízí aromaterapeutická olejová kosmetika KH.

Zkušenosti a rady: Kosmetický zázrak se jmenuje Lipio-sérum

Lecitin je našemu tělu vlastní a podílí se na mnoha důležitých procesech v organizmu. V kosmetice se používá převážně sójový lecitin. Odborný název pro lecitin je fosfolipid.

Zkušenosti a rady: Syndrom suchého oka překonán Lecitolem

Milý pane Hadku, asi před dvěma lety mi začaly potíže s očima, příznaky syndromu suchého oka.

Zkušenosti a rady: Co pro sebe můžeme udělat právě nyní

Zima ještě nekončí, ale nastává čas ke změnám. Měsíc únor nám přináší prodlužující se den a naději na končící mrazivé počasí.

Zkušenosti a rady: Praktický tip

...nemám sice pejska, ale jsem nadšenou uživatelkou kosmetiky KH.

Zkušenosti a rady: Hadkovský fanklub

Dobrý den, ráda bych panu Hadkovi a celému týmu poděkovala za práci, kterou odvádí.

Napsali jste nám: Setkání s Amazonkami

Velice mě potěšilo, když jsem byla oslovena paní Ludmilou Váchovou, která organizuje pro členky onko Amazonek (to jsou ženy po onkologické léčbě) pravidelná setkání a různé akce, přednášky, výlety, ozdravné víkendové pobyty v lázních a podobně… Proto jsem velice ráda přijala toto pozvání na přednášku o aromaterapii.

Napsali jste nám: Ježíšek a Vánoce

Letošní Vánoce mě Ježíšek a moje rodina opravdu mile překvapili.

Napsali jste nám: Není nad vlastní zkušenost

Nový rok začal… Mám si přát štěstí? Mnohdy to, co se nám jeví špatné, může být i štěstí…

Napsali jste nám: Pochválen buď Orange Sanitol

Vážený pane Hadku, se začátkem dalšího kalendářního roku Vám přeji pevné zdraví, hodně úspěchů, lásky a trvale spokojené zákazníky.

Napsali jste nám: Těhotenství a šestinedělí

Vážený pane Hadku, chtěla bych tímto poděkovat za výbornou službu, kterou mi Vaše výrobky poskytly během těhotenství a šestinedělí.

Napsali jste nám: Přeji pěkný den, pane Hadku,

Přeji pěkný den, pane Hadku, před měsícem jsem vás žádala o radu na vaše kosmetické preparáty, které mám používat na oční víčka po plastické operaci.

Napsali jste nám: Intimní preparáty pro zdraví

Vážený pane Hadku, chtěla bych Vám poděkovat za skvělou kosmetiku, kterou již léta používám. Začínala jsem s přípravky na atopický ekzém, postupně jsem přešla na kompletní sortiment péče o tělo, a dnes již prakticky nepotřebuji jinou kosmetiku.

Napsali jste nám: Zamyšlení nad kožními problémy

Aromaterapii a preparáty p. Hadka vnímám z dnešního úhlu pohledu jako velké pomocníky při řešení a zlepšení řady kožních i zdravotních problémů. Jako přípravky respektující a podporující fyziologické procesy naší pokožky a sliznic. Produkty, které mi prostě a jednoduše voní, sedí, vyhovují a věřím jim.

Napsali jste nám: Novinka na parkety?

Na úvod musím předeslat, že konkurence bychom si měli vážit, protože nás nutí být stále lepšími, jak říkával pan docent Feřtek.

Napsali jste nám: Aromaterapie také v Kolíně

Aromaterapeutická kosmetika Karla Hadka je od podzimu loňského roku k dostání také v Kolíně.

O kurzech: Vážení a milí,

stále častěji se ptám sama sebe, zda pan Karel Hadek náhodou má někde schovány „rentgenové“ oči či uši.

O kurzech: Co se dovíme na kurzech Aromaterapie? Kdo je vede?

Začnu od druhé otázky. Kurzy vede pan Karel Hadek a to po všechny dny jejich konání.

Poradna

AromaFauna: Volání přírody a aromaterapie

Pomalu přichází jaro a s ním spojené potíže pro naše chlupaté mazlíčky. Znáte je všichni. Zvířátka, nejen je, volá příroda k častějším procházkám, výletům, a to ať se svým pánem nebo bez něho.

AromaFauna: Aromaterapie a naše chlupatá „příšerka“

Máme úžasnou prvorozenou „dceru“. Má 40 kg, neskutečně pelichá a proti všem standardům rasy je nejspíš reinkarnovaný klokan, nikoli Bullmastiff. Ano, máme krásnou fenku – bulmastifku Dainu.

AromaFauna: Ohlasy klientů

AromaFauna: Ke zvířatům zase o krok blíž… díky České televizi

Téma aromaterapie pro zvířata zaujalo scenáristku ČT 1 paní Gabrielovou a po konzultaci s paní dramaturgyní Hájkovou a režisérkou Cingrošovou se rozhodly natočit příspěvky pro chovatelský pořad „Máte mě“.

Škola aromaterapie: Eukalyptus Citriodora aneb dětský eukalypt

Jeho správný český název by měl znít blahovičník citroníkový. Ne vždy se ale správné označení ujme, a tak povětšinou blahovičník zůstává „nepřeloženým“ eukalyptem, a takto označován je pak znám široké veřejnosti.

Škola aromaterapie: Jojobové zlato a jeho cena

Je známou skutečností, že jojobový olej jeho původní živatelé – Indiáni – označovali jako tekuté zlato.

Škola aromaterapie: Aloe Vera

Není tomu tak dlouho, co firma AKH na základě dotazů některých klientů začala dodávat na trh Aloe Vera gel.