Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 1/2011

Úvodní slovo Karla Hadka

V jedné věci se loňské loučení se starým rokem od těch předchozích nelišilo. Vzájemně jsme si přáli pevné zdraví a jen to nejlepší do nového roku. Již ho zde máme, onen rok 2011.

Já osobně jsem se na něj těšil díky stěhování firmy na nové působiště. Nebýt stejně tak nevyléčitelným, jakož i nejspíše „nesmrtelným“ optimistou, asi by mě to stěhování zabilo. Ne tedy stěhování samo. To jsme sices vypětím sil, ale dobře zvládli. Pak následovalo to, co je nám vtloukáno do hlav prostřednictvím sdělovacích prostředků. Tedy „pomoc“ státu podnikatelům. Všem, kteří by chtěli podnikat, bych jen s troškou nadsázky doporučil mít u firmy v dostatečném množství naklonované jednatele. Pokud se nejedná zrovna o s. r. o., pak osoby právně způsobilé jménem firmy jednat. Ještěže úřady milostivě pochopily, že i přes pokročilý věk se kvůli nim nenechám rozčtvrtit. Už i proto, že u jednání je třeba celého jednatele a se čtvrtinami by si stejně nevěděli rady.

Zřizování výroby, navíc vysoce kvalitních preparátů, poskytnutí pracovních příležitostí lidem je v tomto státě a v dnešní době nejspíše svrchovaně podezřelá věc. Co kdyby ve sklepech bujela marjánka, šikmoocí obyvatelé druhé strany planety poráželi a bourali ve firemním kanále nevinná prasátka a zasílali je do parlamentu či na vládu. Chápu a ctím, že pracovní podmínky by měly být hodné stejně tak Evropy, jako i 21. století. Jednadvacátému století by pak měly odpovídat i kontrolní mechanizmy. Bohužel, někdy mi připadaly jak středověká inkvizice, zfetovaná rulíkem zlomocným a omylem dovybavená počítači.

A tak se muselo podávat zákonem nařízené vyjádření o kvalitě vody z obecního vodovodu, způsobu vytápění objektu a mnohé další údaje. Snad jen na toaletní papír, jak nový, tak použitý státní moc jako by se vy... kašlala. Také jsme se museli vyjádřit o boji s hlodavci. Měl jsem sto chutí nahlásit zřízení kulometného hnízda na střeše firmy. Nemaje ale zbrojní pas jsem to vzdal jako předem zamítnuté. Konec konců, střílet všechny hlodavce? Takový hlodavec je druh živočicha, snad i třídní nepřítel, kterého bych označil jako jistý druh parazita. Tím však vůbec nechci říci, že všichni hlodavci jsou paraziti.

Když se podívám, na co všechno musí, nikoli firma, to je přece pouze právní subjekt, ale její zaměstnanci vydělávat peníze, a jak je s takto vytvořenými hodnotami zacházeno, koho z nich živí a kdo z nich ukrádá... Kurňa, dal jsem si 20 kapek extraktu ELEUTHEROCOCCU na posílení imunity. Žádné bílé myšky nevidím, zato vnímám parazity! Nedochází jim, že jejich impotentní mocnaření zdražuje produkci a snižuje konkurenceschopnost na světovém trhu? Nedochází jim, že tím likvidují pracovní příležitosti těm, kteří vytváří skutečné hodnoty? Nemohu se zbavit dojmu, že nám vládne rakovinový nádor, který jen občas, po volbách, mění své barvy. Rakovinový nádor také likviduje postiženého tak dlouho, než s postiženým zlikviduje i sebe. Rozdíl tu ale přece je. Rakovinový nádor se nevydává za státotvorný, osvícený a zodpovědný. Neslibuje pomoc či podporu a nevede rádoby moudré řeči.

Nebude dlouho trvat a opět dojde ke střídání ročních období. Jako velice pozitivní vidím, že ještě žádného zodpovědného politika, který to s námi myslí samozřejmě dobře, nenapadlo, že by se i střídání ročních období mělo také zdanit. Jako ještě pozitivnější však vnímám prodlužující se, světlem prosycené dny, sílící teplo slunečních paprsků. Zelená je nejen barva naděje, ale i probouzející se přírody. A tak k přání pevného zdraví a všeho nejlepšího do nového roku, vysloveného v minulé Aromaterapii, připojuji i přání krásných, slunných jarních dnů všem čtenářům Aromaterapie. Dvě poslední věty pak opíši z loňské první Aromky: Sluneční paprsky jak známo mají velký vliv na tvorbu „hormonu štěstí“, serotoninu. Myslím, že ho letos budeme potřebovat daleko více než kdy jindy.

Váš Karel Hadek

 

Úvodní slovo Karla Hadka

V jedné věci se loňské loučení se starým rokem od těch předchozích nelišilo. Vzájemně jsme si přáli pevné zdraví a jen to nejlepší do nového roku. Již ho zde máme, onen rok 2011.

Novinky: Jinak voňavá novinka

Stalo se již tradicí, že první stránky časopisu Aromaterapie prezentují nové preparáty firmy Aromaterapie Karel Hadek. Novinka, kterou na tomto místě prezentuji tentokrát je výjimečná. Nejen tím, že není z „dílny“ firmy AKH, ale dokonce se nejedná ani o nový, voňavý preparát. Mohu však garantovat, že tato novinka svým obsahem voňavá je. Dokonce až léčebně voňavá.

Novinky: Novoroční novinka

Ani novinka, kterou se vám budu snažit přiblížit v následujících řádcích, nepatří k těm, které lze naplnit do nějaké té kosmetické lahvičky či dózičky.

Slovo odborníka: Chemické léky a imunita

Toto zamyšlení nad prevencí chorob bude trošku smutné, leč velmi důležité. Nemohu zavírat oči před zbytečným užíváním chemických léků.

Slovo odborníka: Léčení není o boji, ale o porozumění

Je člověk stroj? Často dnes můžeme vidět filmy, kde dojde k poruše robotů. Aby robot zase fungoval, vymění se součástka a – „stroj běží“ dál. Řeknete si – co je na tom, to je běžné – je to přeci stroj. Ale – co myslíte – může stejný přístup fungovat i u člověka, když je nemocný?

Zkušenosti a rady: Crohn a jak na něj

Dobrý den. Dovolte mi, abych Vám jako spousty dalších i já poděkovala za to, že jste a se svými výrobky nás již řádku let oblažujete.

Zkušenosti a rady: Pedikúra v nejen zimě

I v zimním období je péče o naše nohy důležitá. Pracuji s kosmetickými preparáty Karel Hadek krátkou dobu, ale už teď mám spoustu pozitivních ohlasů od svých klientek a klientů.

Zkušenosti a rady: Krásná pleť s prvním jarním sluníčkem

V zimním období má naše pleť zvýšené nároky na správnou péči. Věřím, že všichni jsme se snažili její potřebu uspokojit používáním kvalitních kosmetických přípravků, které nám nabízí aromaterapeutická olejová kosmetika KH.

Zkušenosti a rady: Kosmetický zázrak se jmenuje Lipio-sérum

Lecitin je našemu tělu vlastní a podílí se na mnoha důležitých procesech v organizmu. V kosmetice se používá převážně sójový lecitin. Odborný název pro lecitin je fosfolipid.

Zkušenosti a rady: Syndrom suchého oka překonán Lecitolem

Milý pane Hadku, asi před dvěma lety mi začaly potíže s očima, příznaky syndromu suchého oka.

Zkušenosti a rady: Co pro sebe můžeme udělat právě nyní

Zima ještě nekončí, ale nastává čas ke změnám. Měsíc únor nám přináší prodlužující se den a naději na končící mrazivé počasí.

Zkušenosti a rady: Praktický tip

...nemám sice pejska, ale jsem nadšenou uživatelkou kosmetiky KH.

Zkušenosti a rady: Hadkovský fanklub

Dobrý den, ráda bych panu Hadkovi a celému týmu poděkovala za práci, kterou odvádí.

Napsali jste nám: Setkání s Amazonkami

Velice mě potěšilo, když jsem byla oslovena paní Ludmilou Váchovou, která organizuje pro členky onko Amazonek (to jsou ženy po onkologické léčbě) pravidelná setkání a různé akce, přednášky, výlety, ozdravné víkendové pobyty v lázních a podobně… Proto jsem velice ráda přijala toto pozvání na přednášku o aromaterapii.

Napsali jste nám: Ježíšek a Vánoce

Letošní Vánoce mě Ježíšek a moje rodina opravdu mile překvapili.

Napsali jste nám: Není nad vlastní zkušenost

Nový rok začal… Mám si přát štěstí? Mnohdy to, co se nám jeví špatné, může být i štěstí…

Napsali jste nám: Pochválen buď Orange Sanitol

Vážený pane Hadku, se začátkem dalšího kalendářního roku Vám přeji pevné zdraví, hodně úspěchů, lásky a trvale spokojené zákazníky.

Napsali jste nám: Těhotenství a šestinedělí

Vážený pane Hadku, chtěla bych tímto poděkovat za výbornou službu, kterou mi Vaše výrobky poskytly během těhotenství a šestinedělí.

Napsali jste nám: Přeji pěkný den, pane Hadku,

Přeji pěkný den, pane Hadku, před měsícem jsem vás žádala o radu na vaše kosmetické preparáty, které mám používat na oční víčka po plastické operaci.

Napsali jste nám: Intimní preparáty pro zdraví

Vážený pane Hadku, chtěla bych Vám poděkovat za skvělou kosmetiku, kterou již léta používám. Začínala jsem s přípravky na atopický ekzém, postupně jsem přešla na kompletní sortiment péče o tělo, a dnes již prakticky nepotřebuji jinou kosmetiku.

Napsali jste nám: Zamyšlení nad kožními problémy

Aromaterapii a preparáty p. Hadka vnímám z dnešního úhlu pohledu jako velké pomocníky při řešení a zlepšení řady kožních i zdravotních problémů. Jako přípravky respektující a podporující fyziologické procesy naší pokožky a sliznic. Produkty, které mi prostě a jednoduše voní, sedí, vyhovují a věřím jim.

Napsali jste nám: Novinka na parkety?

Na úvod musím předeslat, že konkurence bychom si měli vážit, protože nás nutí být stále lepšími, jak říkával pan docent Feřtek.

Napsali jste nám: Aromaterapie také v Kolíně

Aromaterapeutická kosmetika Karla Hadka je od podzimu loňského roku k dostání také v Kolíně.

O kurzech: Vážení a milí,

stále častěji se ptám sama sebe, zda pan Karel Hadek náhodou má někde schovány „rentgenové“ oči či uši.

O kurzech: Co se dovíme na kurzech Aromaterapie? Kdo je vede?

Začnu od druhé otázky. Kurzy vede pan Karel Hadek a to po všechny dny jejich konání.

Poradna

AromaFauna: Volání přírody a aromaterapie

Pomalu přichází jaro a s ním spojené potíže pro naše chlupaté mazlíčky. Znáte je všichni. Zvířátka, nejen je, volá příroda k častějším procházkám, výletům, a to ať se svým pánem nebo bez něho.

AromaFauna: Aromaterapie a naše chlupatá „příšerka“

Máme úžasnou prvorozenou „dceru“. Má 40 kg, neskutečně pelichá a proti všem standardům rasy je nejspíš reinkarnovaný klokan, nikoli Bullmastiff. Ano, máme krásnou fenku – bulmastifku Dainu.

AromaFauna: Ohlasy klientů

AromaFauna: Ke zvířatům zase o krok blíž… díky České televizi

Téma aromaterapie pro zvířata zaujalo scenáristku ČT 1 paní Gabrielovou a po konzultaci s paní dramaturgyní Hájkovou a režisérkou Cingrošovou se rozhodly natočit příspěvky pro chovatelský pořad „Máte mě“.

Škola aromaterapie: Eukalyptus Citriodora aneb dětský eukalypt

Jeho správný český název by měl znít blahovičník citroníkový. Ne vždy se ale správné označení ujme, a tak povětšinou blahovičník zůstává „nepřeloženým“ eukalyptem, a takto označován je pak znám široké veřejnosti.

Škola aromaterapie: Jojobové zlato a jeho cena

Je známou skutečností, že jojobový olej jeho původní živatelé – Indiáni – označovali jako tekuté zlato.

Škola aromaterapie: Aloe Vera

Není tomu tak dlouho, co firma AKH na základě dotazů některých klientů začala dodávat na trh Aloe Vera gel.