Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 1/2011

Napsali jste nám: Zamyšlení nad kožními problémy

Aromaterapii a preparáty p. Hadka vnímám z dnešního úhlu pohledu jako velké pomocníky při řešení a zlepšení řady kožních i zdravotních problémů. Jako přípravky respektující a podporující fyziologické procesy naší pokožky a sliznic. Produkty, které mi prostě a jednoduše voní, sedí, vyhovují  a věřím jim. Sama s nimi mám patnáctiletou zkušenost jak osobní, tak profesní a staly se součástí mého života.

Bohužel, nebo bohudík, v mnoha případech vidím kožní či zdravotní problém jako záležitost hlubšího charakteru a myslím si, že pro jeho řešení je důležité hledat skutečnou příčinu svých potíží. Aromaterapie tady může sloužit jako pomocník, nikoliv jako všelék, který jako mávnutím kouzelného proutku vše vyřeší. To bychom po ní asi opravdu chtěli moc. 

Chtěla bych se na to podívat a rozepsat se zase trochu jinak. Kůže je vlastně jakási hranice mezi vnějším a vnitřním prostředím. Hranice mezi okolním světem a tím, co se děje uvnitř našeho těla. A pokud se chceme cítit dobře a bezpečně, myslím si, že je pro nás dobré udržovat si svoje hranice v pořádku. Dostatečně odolné, aby se k nám nedostalo to, co nám nevyhovuje, a dostatečně průchodné, abychom se mohli nechat ovlivnit vhodnými pro nás prospěšnými věcmi. Také vás napadá otázka, jak se to dělá? Pokud čekáte návod asi vás zklamu. Žádný univerzální návod podle mne neexistuje, přesto že se ho mnoho z nás neustále snaží najít. Taky někdy běháte od jednoho „odborníka“ k druhému a snažíte se u nich najít recept na své problémy? To by samo o sobě ještě nemuselo být na závadu, chtít rozšířit svůj úhel pohledu o nové poznatky. Potíž vidím v tom, že nové poznatky nepropojíme se sebou, ale vezmeme je jako balík návodů, které je třeba dodržovat, byť nám třeba vůbec nesedí, a tím svůj úhel pohledu naopak zužujeme.

Po tom, co jsem před pár lety začala studovat praktickou sebezkušenostní filozofii „Principy života“, mi svitla naděje, jakým směrem by to mohlo jít. Myslím si, že spousta kožních problémů souvisí s našimi představami o fungování světa  a o tom, co je pro nás správné, což mnohdy neodpovídá našemu vnitřnímu nastavení, našim skutečným potřebám, ale ani tomu, jak svět okolo nás doopravdy funguje. Necháme se zahlcovat řadou protichůdných rad, hledáme venku návod na to, jak co máme správně dělat pro zdraví, krásnou pleť, šťastné manželství, štíhlou postavu, úspěšnou kariéru, atd. Mnohdy se vůbec nezamýšlíme nad tím, co si pod těmito pojmy představujeme my, co je konkrétně pro nás prospěšné, co sami opravdu chceme a potřebujeme. Pod tlakem reklam, módních trendů, návodů na dokonalé hrdiny moderní doby  a nevím čeho všeho ještě, čím dál více potlačujeme sami sebe, svoji individualitu. Pokud bychom byli všichni stejní, pak by nějaký univerzální návod na šťastný, spokojený a zdravím naplněný život snad mohl existovat. Ale jen se pořádně rozhlédněte kolem sebe, jak se od sebe lidé na první pohled liší,  a co teprve, jak se liší jejich přání, potřeby, názory, pohledy, sny, atd. Ještě věříte, že vám je někdo chopen říci, co máte dělat, abyste byli v životě spokojení? Pokud ano, asi vás čeká další kolečko po „odbornících“, kteří si na zaručeně fungujících radách, věcech a přístupech založili živnost. 

Nebo vás už tohle unavuje? Dobrá, tak co se jen tak ponořit do sebe, vzít se vážně, začít věřit svým pocitům a svému selskému rozumu a krůček po krůčku začít objevovat, co vlastně ve svém životě chci mít, co bych rád změnil, dělal jinak, co mi voní, po čem toužím, co mě baví, čeho se naopak potřebuji zbavit, jakým směrem chci jít a pak se za tím vydat a mapovat, jak mi to sedí, jak se cítím, jak to ovlivnilo moje vztahy a v tomto duchu pokračovat a svůj život si tvořit tak, abych  s ním byl co nejvíce spokojený. Možná, že vám tahle cesta zachutná a budete překvapeni, co se na ní všechno o sobě dozvíte a jak to ovlivní váš život. Má to ale předpoklad. Mít odvahu poznávat sám sebe, vzít zodpovědnost za svůj život do svých rukou a být připraven a ochoten se měnit. A o tom, zda tudy chcete vykročit, nerozhoduje nikdo jiný, než vy sami! Těm, které to láká, přeji cestu plnou zajímavých objevů! 

Lenka Brožová, kosmetička, Osečná  tel.: 608 440 588  
mail: prokopova_lenka@centrum.cz 

 

 

Úvodní slovo Karla Hadka

V jedné věci se loňské loučení se starým rokem od těch předchozích nelišilo. Vzájemně jsme si přáli pevné zdraví a jen to nejlepší do nového roku. Již ho zde máme, onen rok 2011.

Novinky: Jinak voňavá novinka

Stalo se již tradicí, že první stránky časopisu Aromaterapie prezentují nové preparáty firmy Aromaterapie Karel Hadek. Novinka, kterou na tomto místě prezentuji tentokrát je výjimečná. Nejen tím, že není z „dílny“ firmy AKH, ale dokonce se nejedná ani o nový, voňavý preparát. Mohu však garantovat, že tato novinka svým obsahem voňavá je. Dokonce až léčebně voňavá.

Novinky: Novoroční novinka

Ani novinka, kterou se vám budu snažit přiblížit v následujících řádcích, nepatří k těm, které lze naplnit do nějaké té kosmetické lahvičky či dózičky.

Slovo odborníka: Chemické léky a imunita

Toto zamyšlení nad prevencí chorob bude trošku smutné, leč velmi důležité. Nemohu zavírat oči před zbytečným užíváním chemických léků.

Slovo odborníka: Léčení není o boji, ale o porozumění

Je člověk stroj? Často dnes můžeme vidět filmy, kde dojde k poruše robotů. Aby robot zase fungoval, vymění se součástka a – „stroj běží“ dál. Řeknete si – co je na tom, to je běžné – je to přeci stroj. Ale – co myslíte – může stejný přístup fungovat i u člověka, když je nemocný?

Zkušenosti a rady: Crohn a jak na něj

Dobrý den. Dovolte mi, abych Vám jako spousty dalších i já poděkovala za to, že jste a se svými výrobky nás již řádku let oblažujete.

Zkušenosti a rady: Pedikúra v nejen zimě

I v zimním období je péče o naše nohy důležitá. Pracuji s kosmetickými preparáty Karel Hadek krátkou dobu, ale už teď mám spoustu pozitivních ohlasů od svých klientek a klientů.

Zkušenosti a rady: Krásná pleť s prvním jarním sluníčkem

V zimním období má naše pleť zvýšené nároky na správnou péči. Věřím, že všichni jsme se snažili její potřebu uspokojit používáním kvalitních kosmetických přípravků, které nám nabízí aromaterapeutická olejová kosmetika KH.

Zkušenosti a rady: Kosmetický zázrak se jmenuje Lipio-sérum

Lecitin je našemu tělu vlastní a podílí se na mnoha důležitých procesech v organizmu. V kosmetice se používá převážně sójový lecitin. Odborný název pro lecitin je fosfolipid.

Zkušenosti a rady: Syndrom suchého oka překonán Lecitolem

Milý pane Hadku, asi před dvěma lety mi začaly potíže s očima, příznaky syndromu suchého oka.

Zkušenosti a rady: Co pro sebe můžeme udělat právě nyní

Zima ještě nekončí, ale nastává čas ke změnám. Měsíc únor nám přináší prodlužující se den a naději na končící mrazivé počasí.

Zkušenosti a rady: Praktický tip

...nemám sice pejska, ale jsem nadšenou uživatelkou kosmetiky KH.

Zkušenosti a rady: Hadkovský fanklub

Dobrý den, ráda bych panu Hadkovi a celému týmu poděkovala za práci, kterou odvádí.

Napsali jste nám: Setkání s Amazonkami

Velice mě potěšilo, když jsem byla oslovena paní Ludmilou Váchovou, která organizuje pro členky onko Amazonek (to jsou ženy po onkologické léčbě) pravidelná setkání a různé akce, přednášky, výlety, ozdravné víkendové pobyty v lázních a podobně… Proto jsem velice ráda přijala toto pozvání na přednášku o aromaterapii.

Napsali jste nám: Ježíšek a Vánoce

Letošní Vánoce mě Ježíšek a moje rodina opravdu mile překvapili.

Napsali jste nám: Není nad vlastní zkušenost

Nový rok začal… Mám si přát štěstí? Mnohdy to, co se nám jeví špatné, může být i štěstí…

Napsali jste nám: Pochválen buď Orange Sanitol

Vážený pane Hadku, se začátkem dalšího kalendářního roku Vám přeji pevné zdraví, hodně úspěchů, lásky a trvale spokojené zákazníky.

Napsali jste nám: Těhotenství a šestinedělí

Vážený pane Hadku, chtěla bych tímto poděkovat za výbornou službu, kterou mi Vaše výrobky poskytly během těhotenství a šestinedělí.

Napsali jste nám: Přeji pěkný den, pane Hadku,

Přeji pěkný den, pane Hadku, před měsícem jsem vás žádala o radu na vaše kosmetické preparáty, které mám používat na oční víčka po plastické operaci.

Napsali jste nám: Intimní preparáty pro zdraví

Vážený pane Hadku, chtěla bych Vám poděkovat za skvělou kosmetiku, kterou již léta používám. Začínala jsem s přípravky na atopický ekzém, postupně jsem přešla na kompletní sortiment péče o tělo, a dnes již prakticky nepotřebuji jinou kosmetiku.

Napsali jste nám: Zamyšlení nad kožními problémy

Aromaterapii a preparáty p. Hadka vnímám z dnešního úhlu pohledu jako velké pomocníky při řešení a zlepšení řady kožních i zdravotních problémů. Jako přípravky respektující a podporující fyziologické procesy naší pokožky a sliznic. Produkty, které mi prostě a jednoduše voní, sedí, vyhovují a věřím jim.

Napsali jste nám: Novinka na parkety?

Na úvod musím předeslat, že konkurence bychom si měli vážit, protože nás nutí být stále lepšími, jak říkával pan docent Feřtek.

Napsali jste nám: Aromaterapie také v Kolíně

Aromaterapeutická kosmetika Karla Hadka je od podzimu loňského roku k dostání také v Kolíně.

O kurzech: Vážení a milí,

stále častěji se ptám sama sebe, zda pan Karel Hadek náhodou má někde schovány „rentgenové“ oči či uši.

O kurzech: Co se dovíme na kurzech Aromaterapie? Kdo je vede?

Začnu od druhé otázky. Kurzy vede pan Karel Hadek a to po všechny dny jejich konání.

Poradna

AromaFauna: Volání přírody a aromaterapie

Pomalu přichází jaro a s ním spojené potíže pro naše chlupaté mazlíčky. Znáte je všichni. Zvířátka, nejen je, volá příroda k častějším procházkám, výletům, a to ať se svým pánem nebo bez něho.

AromaFauna: Aromaterapie a naše chlupatá „příšerka“

Máme úžasnou prvorozenou „dceru“. Má 40 kg, neskutečně pelichá a proti všem standardům rasy je nejspíš reinkarnovaný klokan, nikoli Bullmastiff. Ano, máme krásnou fenku – bulmastifku Dainu.

AromaFauna: Ohlasy klientů

AromaFauna: Ke zvířatům zase o krok blíž… díky České televizi

Téma aromaterapie pro zvířata zaujalo scenáristku ČT 1 paní Gabrielovou a po konzultaci s paní dramaturgyní Hájkovou a režisérkou Cingrošovou se rozhodly natočit příspěvky pro chovatelský pořad „Máte mě“.

Škola aromaterapie: Eukalyptus Citriodora aneb dětský eukalypt

Jeho správný český název by měl znít blahovičník citroníkový. Ne vždy se ale správné označení ujme, a tak povětšinou blahovičník zůstává „nepřeloženým“ eukalyptem, a takto označován je pak znám široké veřejnosti.

Škola aromaterapie: Jojobové zlato a jeho cena

Je známou skutečností, že jojobový olej jeho původní živatelé – Indiáni – označovali jako tekuté zlato.

Škola aromaterapie: Aloe Vera

Není tomu tak dlouho, co firma AKH na základě dotazů některých klientů začala dodávat na trh Aloe Vera gel.