Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 1/2011

O kurzech: Vážení a milí,

stále častěji se ptám sama sebe, zda pan Karel Hadek náhodou má někde schovány „rentgenové“ oči či uši.

Skoro pravidelně se mně v mé praxi fyzioterapeutky stává, že po přečtení nově příchozí Aromaterapie se mě klienti zeptají přesně na na to, co je podrobně popsáno v časopise. A tak radostně i fundovaně odpovídám a jsem za „vzdělanou a chytrou“. Moc mě těší, že mohu pohotovou radou ihned pomoci, či ihned použít stále vznikající novinky, které excelentně pomáhají. Proto mě naplnilo radostí, že když se v listopadových dnech konal pokračovací kurz Aromaterapie pana Karla Hadka, přijal mé pozvání i prezident podologické společnosti pan Jaroslav Fešar, Dis.

Jeho malé, ale spontánní vystoupení bylo velmi zajímavé a poučné. Mnohé posluchačky neznaly význam slova podolog a podologie. Jedná se o obor specializující se na všestrannou pomoc v péči o nohy, a tím i o celkové postavení páteře a perfektní chůzi. Celá podologická společnost se snaží svými poznatky a schopnostmi pomoci ke zlepšení zdravotního stavu klienta. Také specializovaná medicinální pedikúra se provádí moderními přístroji, které jsou na špičkové úrovni. Ta se bez pomoci kvalitní kosmetiky neobejde. Také pan Fešar potvrdil svými dlouholetými zkušenostmi a praxí v oboru, že bez vhodných preparátů, je péče o plosku nohy, nehty, celou dolní končetinu a hlavně různé kožní projevy na dolní končetině neúplná. Chtěli bychom rozšířit řady vzdělaných pedikérek i pedikérů o obor podologie, kteří by při své práci používali preparáty Karla Hadka a znalosti pana Fešara.

Tato spolupráce by jistě přinesla svá pozitiva v celé České republice a byla by vzorem i pro zahraničí. Podologie je obor mladý. Postavení nohy, které podologové dokáží přesně zmapovat na specializovaných přístrojích od něj se odvíjející zdravotní potíže, je pro ně již běžnou rutinou. Tato jejich práce se dotýká nás všech. Pedikérek a pedikérů, masérů, ale i kosmetiček. Pokud nemá člověk zdravé „podloží“, vše se hroutí vzestupnou cestou. Pan Fešar má vzdělání i v masérském oboru a tak spojení jeho odborností je vynikající výhodou.

Protože se stále více lidí zajímá o svůj zdravotní stav a mnozí již ví, že na plosce nohy se zobrazuje celá páteř, je znalost této části těla pro pečující profesionály více než nutností.

Neustále se mluví i o staronových metodách, a tak v „nově objevené“ Kneippově metodě se nyní zobrazuje lidová péče o nohy a celé tělo.

Samotný páter Kneipp měl velkou úctu k přírodě, znal byliny a jejich účinky, zabýval se výživou a vztahem k samotnému životu, propagoval účinky studené a teplé vody a vše skloubil do univerzální rady – pořádek v životě.

Opět musím vzdát poctu panu Karlu Hadkovi, který se řídí stejnými principy a navíc nás ještě vzdělává, bojuje svými znalostmi a schopnostmi proti nešvarům současné doby. Je to sice boj na malém písečku a mnohé gigantické kosmetické firmy se ho snaží převálcovat, on se však vždy zvedne a překvapí úžasnými novinkami. Jednou z báječných akcí je i jeho nové působiště a vlastní „fabrička“.

Chtěla bych mu touto cestou poděkovat za nás všechny, kteří používáme jeho kosmetiku k pěstění sebe sama či svých klientů, a popřát mnoho sil, aby vše zvládl. Jeho úžasná spolupracovnice paní Michaela Švorcová nám každou „Aromku“ osvěží novými nápady a poznatky. I její praktické ukázky si mohou poslechnout a vyzkoušet všichni účastníci jak základních, tak i pokračovacích kurzů či ročních seminářů. Její vztah přírodě se umocnil tím, že s přáteli a panem Hadkem pomohli ke vzniku aromaretapeutických přípravků pro zvířátka.

Také další novinka na voňavém nebi je nová kosmetická řada Emotion. Již se těším, jak postupně vyzkouším nové vůně.

Milé čtenářky a čtenáři, přeji mnoho spokojenosti nejem v novém roce, ale i zdraví a pracovních úspěchů, hlavně s výrobky pana Karla Hadka.

Pokud by z vaší strany byl zájem o vzdělání v oboru podologie, napište mi prosím svůj názor – mail, abychom pro vás mohli takový skloubený kurz připravit.

Na setkání na pražských kurzech pana K. Hadka se na vás těší
Drahomíra Vaculová a Veronika Pěkná.
e-mail: vaculovadrahomira@seznam.cz

 

Úvodní slovo Karla Hadka

V jedné věci se loňské loučení se starým rokem od těch předchozích nelišilo. Vzájemně jsme si přáli pevné zdraví a jen to nejlepší do nového roku. Již ho zde máme, onen rok 2011.

Novinky: Jinak voňavá novinka

Stalo se již tradicí, že první stránky časopisu Aromaterapie prezentují nové preparáty firmy Aromaterapie Karel Hadek. Novinka, kterou na tomto místě prezentuji tentokrát je výjimečná. Nejen tím, že není z „dílny“ firmy AKH, ale dokonce se nejedná ani o nový, voňavý preparát. Mohu však garantovat, že tato novinka svým obsahem voňavá je. Dokonce až léčebně voňavá.

Novinky: Novoroční novinka

Ani novinka, kterou se vám budu snažit přiblížit v následujících řádcích, nepatří k těm, které lze naplnit do nějaké té kosmetické lahvičky či dózičky.

Slovo odborníka: Chemické léky a imunita

Toto zamyšlení nad prevencí chorob bude trošku smutné, leč velmi důležité. Nemohu zavírat oči před zbytečným užíváním chemických léků.

Slovo odborníka: Léčení není o boji, ale o porozumění

Je člověk stroj? Často dnes můžeme vidět filmy, kde dojde k poruše robotů. Aby robot zase fungoval, vymění se součástka a – „stroj běží“ dál. Řeknete si – co je na tom, to je běžné – je to přeci stroj. Ale – co myslíte – může stejný přístup fungovat i u člověka, když je nemocný?

Zkušenosti a rady: Crohn a jak na něj

Dobrý den. Dovolte mi, abych Vám jako spousty dalších i já poděkovala za to, že jste a se svými výrobky nás již řádku let oblažujete.

Zkušenosti a rady: Pedikúra v nejen zimě

I v zimním období je péče o naše nohy důležitá. Pracuji s kosmetickými preparáty Karel Hadek krátkou dobu, ale už teď mám spoustu pozitivních ohlasů od svých klientek a klientů.

Zkušenosti a rady: Krásná pleť s prvním jarním sluníčkem

V zimním období má naše pleť zvýšené nároky na správnou péči. Věřím, že všichni jsme se snažili její potřebu uspokojit používáním kvalitních kosmetických přípravků, které nám nabízí aromaterapeutická olejová kosmetika KH.

Zkušenosti a rady: Kosmetický zázrak se jmenuje Lipio-sérum

Lecitin je našemu tělu vlastní a podílí se na mnoha důležitých procesech v organizmu. V kosmetice se používá převážně sójový lecitin. Odborný název pro lecitin je fosfolipid.

Zkušenosti a rady: Syndrom suchého oka překonán Lecitolem

Milý pane Hadku, asi před dvěma lety mi začaly potíže s očima, příznaky syndromu suchého oka.

Zkušenosti a rady: Co pro sebe můžeme udělat právě nyní

Zima ještě nekončí, ale nastává čas ke změnám. Měsíc únor nám přináší prodlužující se den a naději na končící mrazivé počasí.

Zkušenosti a rady: Praktický tip

...nemám sice pejska, ale jsem nadšenou uživatelkou kosmetiky KH.

Zkušenosti a rady: Hadkovský fanklub

Dobrý den, ráda bych panu Hadkovi a celému týmu poděkovala za práci, kterou odvádí.

Napsali jste nám: Setkání s Amazonkami

Velice mě potěšilo, když jsem byla oslovena paní Ludmilou Váchovou, která organizuje pro členky onko Amazonek (to jsou ženy po onkologické léčbě) pravidelná setkání a různé akce, přednášky, výlety, ozdravné víkendové pobyty v lázních a podobně… Proto jsem velice ráda přijala toto pozvání na přednášku o aromaterapii.

Napsali jste nám: Ježíšek a Vánoce

Letošní Vánoce mě Ježíšek a moje rodina opravdu mile překvapili.

Napsali jste nám: Není nad vlastní zkušenost

Nový rok začal… Mám si přát štěstí? Mnohdy to, co se nám jeví špatné, může být i štěstí…

Napsali jste nám: Pochválen buď Orange Sanitol

Vážený pane Hadku, se začátkem dalšího kalendářního roku Vám přeji pevné zdraví, hodně úspěchů, lásky a trvale spokojené zákazníky.

Napsali jste nám: Těhotenství a šestinedělí

Vážený pane Hadku, chtěla bych tímto poděkovat za výbornou službu, kterou mi Vaše výrobky poskytly během těhotenství a šestinedělí.

Napsali jste nám: Přeji pěkný den, pane Hadku,

Přeji pěkný den, pane Hadku, před měsícem jsem vás žádala o radu na vaše kosmetické preparáty, které mám používat na oční víčka po plastické operaci.

Napsali jste nám: Intimní preparáty pro zdraví

Vážený pane Hadku, chtěla bych Vám poděkovat za skvělou kosmetiku, kterou již léta používám. Začínala jsem s přípravky na atopický ekzém, postupně jsem přešla na kompletní sortiment péče o tělo, a dnes již prakticky nepotřebuji jinou kosmetiku.

Napsali jste nám: Zamyšlení nad kožními problémy

Aromaterapii a preparáty p. Hadka vnímám z dnešního úhlu pohledu jako velké pomocníky při řešení a zlepšení řady kožních i zdravotních problémů. Jako přípravky respektující a podporující fyziologické procesy naší pokožky a sliznic. Produkty, které mi prostě a jednoduše voní, sedí, vyhovují a věřím jim.

Napsali jste nám: Novinka na parkety?

Na úvod musím předeslat, že konkurence bychom si měli vážit, protože nás nutí být stále lepšími, jak říkával pan docent Feřtek.

Napsali jste nám: Aromaterapie také v Kolíně

Aromaterapeutická kosmetika Karla Hadka je od podzimu loňského roku k dostání také v Kolíně.

O kurzech: Vážení a milí,

stále častěji se ptám sama sebe, zda pan Karel Hadek náhodou má někde schovány „rentgenové“ oči či uši.

O kurzech: Co se dovíme na kurzech Aromaterapie? Kdo je vede?

Začnu od druhé otázky. Kurzy vede pan Karel Hadek a to po všechny dny jejich konání.

Poradna

AromaFauna: Volání přírody a aromaterapie

Pomalu přichází jaro a s ním spojené potíže pro naše chlupaté mazlíčky. Znáte je všichni. Zvířátka, nejen je, volá příroda k častějším procházkám, výletům, a to ať se svým pánem nebo bez něho.

AromaFauna: Aromaterapie a naše chlupatá „příšerka“

Máme úžasnou prvorozenou „dceru“. Má 40 kg, neskutečně pelichá a proti všem standardům rasy je nejspíš reinkarnovaný klokan, nikoli Bullmastiff. Ano, máme krásnou fenku – bulmastifku Dainu.

AromaFauna: Ohlasy klientů

AromaFauna: Ke zvířatům zase o krok blíž… díky České televizi

Téma aromaterapie pro zvířata zaujalo scenáristku ČT 1 paní Gabrielovou a po konzultaci s paní dramaturgyní Hájkovou a režisérkou Cingrošovou se rozhodly natočit příspěvky pro chovatelský pořad „Máte mě“.

Škola aromaterapie: Eukalyptus Citriodora aneb dětský eukalypt

Jeho správný český název by měl znít blahovičník citroníkový. Ne vždy se ale správné označení ujme, a tak povětšinou blahovičník zůstává „nepřeloženým“ eukalyptem, a takto označován je pak znám široké veřejnosti.

Škola aromaterapie: Jojobové zlato a jeho cena

Je známou skutečností, že jojobový olej jeho původní živatelé – Indiáni – označovali jako tekuté zlato.

Škola aromaterapie: Aloe Vera

Není tomu tak dlouho, co firma AKH na základě dotazů některých klientů začala dodávat na trh Aloe Vera gel.