Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 1/2011

Zkušenosti a rady: Kosmetický zázrak se jmenuje Lipio-sérum

Lecitin je našemu tělu vlastní a podílí se na mnoha důležitých procesech v organizmu. V kosmetice se používá převážně sójový lecitin. Odborný název pro lecitin je fosfolipid.

„Lecitin je jediná látka, která dokáže uvést pleť do původního stavu.“ To o lecitinu říkával pan Doc. MUDr. Otakar Feřtek, Csc.

Nedávno se mi v mém kosmetickém salonu stala krásná příhoda. Jedna mladá slečna si přišla nabarvit řasy a obočí. „Vklepla“ jsem jí do pleti na zkoušku NEUTRÁLNÍ Lipio sérum a ona hned druhý den přiběhla i se svojí vedoucí ze zaměstnání, s tím, že co jsem to na ni dala za zázrak? Maminka se prý ráno divila, že nemá váčky pod očima. A paní vedoucí prohlásila: „Já ten zázrak chci také!“ Obě si sérum navíc objednaly hned i pro své maminky. Já sama mám s používáním Lipio sér ty nejlepší zkušenosti. Séra lze aplikovat i na hloubkově vyčištěnou pleť, kterou krásně zklidní. Před nedávnem se mi na krku objevil furunkl. Protože jsem v zaměstnání neměla žádnou protizánětlivou specialitku, zkusila jsem ho několikrát denně potřít Lipio sérem HEŘMÁNEK. Za dva dny byl o polovinu menší a do týdne se ztratil. Velmi mne to překvapilo a byla jsem samozřejmě ráda.

I když byla séra původně určena k ošetřování očního okolí, je příjemná i jejich aplikace na celý obličej. Použití je jednoduché. Lipio sérum aplikujeme na pleť, dle potřeby i několikrát denně. Pár kapek jemně vmasírujeme do pokožky. V nabídce firmy AKH jsou Lipio séra se specifickými účinky, obohacená o éterické oleje a Lipio sérum NEUTRÁLNÍ, tedy bez éterických olejů. Lipio sérum CEDR ATLAS optimalizuje produkci tukových žláz. Jako jediné v této sérii je vhodné na mastnou pleť. Lipio sérum LEVANDULE stimuluje růst zdravých buněk. Lipio sérum RŮŽOVÉ DŘEVO, má příjemnou vůni, zjemňuje a tonizuje pokožku. Lipio sérum SANTÁLOVÉ DŘEVO se vyznačuje okouzlující vůní, vhodnou i pro muže. Je určeno k regeneraci suché a zralé pokožky. Účinně napomáhá její hydrataci, zlepšuje pohyb lymfatických tekutin. Lipio sérum HEŘMÁNEK, zlepšuje elasticitu pokožky, má příjemnou vůni a vynikající protizánětlivé účinky. Lipio sérum RŮŽE, posiluje krevní vlásečnice, má fascinující vůni bulharské růže. Pomáhá hojit drobné záněty. Všechna tato séra mají antibakteriální, protizánětlivé a zklidňující účinky. Lipio sérum NEUTRÁLNÍ nabízí možnost vytvoření si individuálního preparátu dle vlastního přání. Ráda bych ještě upozornila na možnost lehkého pocitu poštipkávání a zčervenání při aplikaci na velmi citlivou pokožku. Hlavně pak v okolí očí. Toto je dáno vysokou rychlostí pronikání preparátu do pokožky. Onen pocit po krátké chvilce odezní. Poštipkávání lze zamezit tím, že ošetřované partie nejprve potřeme např. MANDLOVÝM či JOJOBOVÝM olejem. Taktéž můžeme do Lipio séra přimíchat pár kapek rostlinného oleje (a řádně protřepat), který zpomalí penetraci preparátu do pokožky. Lipio séra patří ke špičkovým přípravkům v kosmetické péči a každý si může z nabídky firmy AKH vybrat ten svůj malý kosmetický zázrak podle vlastního přání. Nádherně prozářenou pleť vám přeje:

Bc. Eva Wastlová, profesionální kosmetička
Kontakty na provozovny kosmetiky: Zdravotnické středisko Dobronín a také Hřbitovní 440 Brtnice
E-mail: wastlova.eva@seznam.cz

 

 

Úvodní slovo Karla Hadka

V jedné věci se loňské loučení se starým rokem od těch předchozích nelišilo. Vzájemně jsme si přáli pevné zdraví a jen to nejlepší do nového roku. Již ho zde máme, onen rok 2011.

Novinky: Jinak voňavá novinka

Stalo se již tradicí, že první stránky časopisu Aromaterapie prezentují nové preparáty firmy Aromaterapie Karel Hadek. Novinka, kterou na tomto místě prezentuji tentokrát je výjimečná. Nejen tím, že není z „dílny“ firmy AKH, ale dokonce se nejedná ani o nový, voňavý preparát. Mohu však garantovat, že tato novinka svým obsahem voňavá je. Dokonce až léčebně voňavá.

Novinky: Novoroční novinka

Ani novinka, kterou se vám budu snažit přiblížit v následujících řádcích, nepatří k těm, které lze naplnit do nějaké té kosmetické lahvičky či dózičky.

Slovo odborníka: Chemické léky a imunita

Toto zamyšlení nad prevencí chorob bude trošku smutné, leč velmi důležité. Nemohu zavírat oči před zbytečným užíváním chemických léků.

Slovo odborníka: Léčení není o boji, ale o porozumění

Je člověk stroj? Často dnes můžeme vidět filmy, kde dojde k poruše robotů. Aby robot zase fungoval, vymění se součástka a – „stroj běží“ dál. Řeknete si – co je na tom, to je běžné – je to přeci stroj. Ale – co myslíte – může stejný přístup fungovat i u člověka, když je nemocný?

Zkušenosti a rady: Crohn a jak na něj

Dobrý den. Dovolte mi, abych Vám jako spousty dalších i já poděkovala za to, že jste a se svými výrobky nás již řádku let oblažujete.

Zkušenosti a rady: Pedikúra v nejen zimě

I v zimním období je péče o naše nohy důležitá. Pracuji s kosmetickými preparáty Karel Hadek krátkou dobu, ale už teď mám spoustu pozitivních ohlasů od svých klientek a klientů.

Zkušenosti a rady: Krásná pleť s prvním jarním sluníčkem

V zimním období má naše pleť zvýšené nároky na správnou péči. Věřím, že všichni jsme se snažili její potřebu uspokojit používáním kvalitních kosmetických přípravků, které nám nabízí aromaterapeutická olejová kosmetika KH.

Zkušenosti a rady: Kosmetický zázrak se jmenuje Lipio-sérum

Lecitin je našemu tělu vlastní a podílí se na mnoha důležitých procesech v organizmu. V kosmetice se používá převážně sójový lecitin. Odborný název pro lecitin je fosfolipid.

Zkušenosti a rady: Syndrom suchého oka překonán Lecitolem

Milý pane Hadku, asi před dvěma lety mi začaly potíže s očima, příznaky syndromu suchého oka.

Zkušenosti a rady: Co pro sebe můžeme udělat právě nyní

Zima ještě nekončí, ale nastává čas ke změnám. Měsíc únor nám přináší prodlužující se den a naději na končící mrazivé počasí.

Zkušenosti a rady: Praktický tip

...nemám sice pejska, ale jsem nadšenou uživatelkou kosmetiky KH.

Zkušenosti a rady: Hadkovský fanklub

Dobrý den, ráda bych panu Hadkovi a celému týmu poděkovala za práci, kterou odvádí.

Napsali jste nám: Setkání s Amazonkami

Velice mě potěšilo, když jsem byla oslovena paní Ludmilou Váchovou, která organizuje pro členky onko Amazonek (to jsou ženy po onkologické léčbě) pravidelná setkání a různé akce, přednášky, výlety, ozdravné víkendové pobyty v lázních a podobně… Proto jsem velice ráda přijala toto pozvání na přednášku o aromaterapii.

Napsali jste nám: Ježíšek a Vánoce

Letošní Vánoce mě Ježíšek a moje rodina opravdu mile překvapili.

Napsali jste nám: Není nad vlastní zkušenost

Nový rok začal… Mám si přát štěstí? Mnohdy to, co se nám jeví špatné, může být i štěstí…

Napsali jste nám: Pochválen buď Orange Sanitol

Vážený pane Hadku, se začátkem dalšího kalendářního roku Vám přeji pevné zdraví, hodně úspěchů, lásky a trvale spokojené zákazníky.

Napsali jste nám: Těhotenství a šestinedělí

Vážený pane Hadku, chtěla bych tímto poděkovat za výbornou službu, kterou mi Vaše výrobky poskytly během těhotenství a šestinedělí.

Napsali jste nám: Přeji pěkný den, pane Hadku,

Přeji pěkný den, pane Hadku, před měsícem jsem vás žádala o radu na vaše kosmetické preparáty, které mám používat na oční víčka po plastické operaci.

Napsali jste nám: Intimní preparáty pro zdraví

Vážený pane Hadku, chtěla bych Vám poděkovat za skvělou kosmetiku, kterou již léta používám. Začínala jsem s přípravky na atopický ekzém, postupně jsem přešla na kompletní sortiment péče o tělo, a dnes již prakticky nepotřebuji jinou kosmetiku.

Napsali jste nám: Zamyšlení nad kožními problémy

Aromaterapii a preparáty p. Hadka vnímám z dnešního úhlu pohledu jako velké pomocníky při řešení a zlepšení řady kožních i zdravotních problémů. Jako přípravky respektující a podporující fyziologické procesy naší pokožky a sliznic. Produkty, které mi prostě a jednoduše voní, sedí, vyhovují a věřím jim.

Napsali jste nám: Novinka na parkety?

Na úvod musím předeslat, že konkurence bychom si měli vážit, protože nás nutí být stále lepšími, jak říkával pan docent Feřtek.

Napsali jste nám: Aromaterapie také v Kolíně

Aromaterapeutická kosmetika Karla Hadka je od podzimu loňského roku k dostání také v Kolíně.

O kurzech: Vážení a milí,

stále častěji se ptám sama sebe, zda pan Karel Hadek náhodou má někde schovány „rentgenové“ oči či uši.

O kurzech: Co se dovíme na kurzech Aromaterapie? Kdo je vede?

Začnu od druhé otázky. Kurzy vede pan Karel Hadek a to po všechny dny jejich konání.

Poradna

AromaFauna: Volání přírody a aromaterapie

Pomalu přichází jaro a s ním spojené potíže pro naše chlupaté mazlíčky. Znáte je všichni. Zvířátka, nejen je, volá příroda k častějším procházkám, výletům, a to ať se svým pánem nebo bez něho.

AromaFauna: Aromaterapie a naše chlupatá „příšerka“

Máme úžasnou prvorozenou „dceru“. Má 40 kg, neskutečně pelichá a proti všem standardům rasy je nejspíš reinkarnovaný klokan, nikoli Bullmastiff. Ano, máme krásnou fenku – bulmastifku Dainu.

AromaFauna: Ohlasy klientů

AromaFauna: Ke zvířatům zase o krok blíž… díky České televizi

Téma aromaterapie pro zvířata zaujalo scenáristku ČT 1 paní Gabrielovou a po konzultaci s paní dramaturgyní Hájkovou a režisérkou Cingrošovou se rozhodly natočit příspěvky pro chovatelský pořad „Máte mě“.

Škola aromaterapie: Eukalyptus Citriodora aneb dětský eukalypt

Jeho správný český název by měl znít blahovičník citroníkový. Ne vždy se ale správné označení ujme, a tak povětšinou blahovičník zůstává „nepřeloženým“ eukalyptem, a takto označován je pak znám široké veřejnosti.

Škola aromaterapie: Jojobové zlato a jeho cena

Je známou skutečností, že jojobový olej jeho původní živatelé – Indiáni – označovali jako tekuté zlato.

Škola aromaterapie: Aloe Vera

Není tomu tak dlouho, co firma AKH na základě dotazů některých klientů začala dodávat na trh Aloe Vera gel.