Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 1/2011

Zkušenosti a rady: Krásná pleť s prvním jarním sluníčkem

V zimním období má naše pleť zvýšené nároky na správnou péči. Věřím, že všichni jsme se snažili její potřebu uspokojit používáním kvalitních kosmetických přípravků, které nám nabízí aromaterapeutická olejová kosmetika KH. Ale i přesto se může stát, že mnozí z nás mají s příchodem jara pocit lehce unavené pleti.

Je to způsobeno mnoha faktory, které nás ovlivňují. Patří mezi ně náhlé přechody z vyhřátého prostředí do zimy a naopak. Dlouhý pobyt v mraze nebo v přetopených místnostech s nízkou vlhkostí vzduchu. Těžká jídla ve svátečním období. Nedostatek přírodních vitamínů, nedostatek pohybu, špatný pitný režim a v neposlední řadě také stres.

A protože vše souvisí se vším, tak jako provádíme jarní úklid našich domovů, je třeba uklidit i v našem organizmu. Známý český onkolog a lymfolog, pan docent Bechyně kdysi řekl: „Na kůži můžeme namazat cokoli, ale pokud ji nevyčistíme zevnitř, nic jí nepomůže.“

Takže s příchodem prvního jarního sluníčka, nám prospěje detoxikace celého organismu. Favoritem z nabídky firmy Aromaterapie Karel Hadek je v této oblasti JALOVCOVÝ éterický olej a preparáty z něho vyrobené. Jalovec aktivuje látkovou výměnu, má schopnost rozproudit lymfu, napomáhá i odplavování a vylučování produktů látkové výměny z organizmu. Po konzultaci s lékařem, kterou doporučuji, je možné i jeho vnitřní užití 3x denně 3 kapky po dobu tří týdnů.

Velice příjemné a účinné jsou i koupele v JALOVCOVÉM koupelovém oleji. Z časových důvodů je možné používat JALOVCOVÝ sprchovací olej. Také doporučuji v tomto období pravidelné používání pleťové JALOVCOVÉ vody, či pleťového JALOVCOVÉHO tonika k dočištění pleti obličeje a dekoltu po odlíčení. Pleťovou vodu JALOVCOVOU i JALOVCOVÉ tonikum lze s úspěchem používat jako podkladový základ pro regenerační obličejové oleje. Zlepšují tok lymfatických tekutin v místě aplikace, a tím napomáhají k vnitřní očistě pleti. Komprese s JALOVCOVOU pleťovou vodou v oční krajině působí proti otokům a celkově tuto partii zklidňují. Jsou vhodné i k ošetření problematické pleti (akné, ekzémy, lupénka apod.).

Velice vhodné je i použití neutrálních regeneračních pleťových masek, které lze přidáním JALOVCOVÉHO éterického oleje obohatit, a vyrobit tak preparát se specifickým účinkem. Zlepšuje tok lymfy, a tedy i vnitřní očistu pokožky obličeje. Regenerační pleťové masky firmy AKH, vzhledem k tomu, že neobsahují minerální oleje, není nutné po 20 až 30 minutách působení odstraňovat. Stačí přebytky masky odstranit papírovým ubrouskem. Vstřebaná maska zůstává nadále aktivní. Výjimečné složení regeneračních pleťových masek nám umožňuje použít je i jako mastné regenerační krémy. Hlavně u jedinců se suchou, alipickou pletí, dále i u sportovců, jejichž pleť je vystavena extrémům počasí. Masky lze použít i jako specialitu pro kosmetickou masáž obličeje a dekoltu.

Éterické oleje jsou ideální formou využívání rostlin v péči o pleť. Lze je snadno přidávat ke všem základním krémům, regeneračním neutrálním maskám a regeneračním neutrálním olejům. Většina z nich má samozřejmě velmi příjemnou vůni, která příznivě ovlivňuje i naši psychiku. To je velmi důležité z hlediska stresu a vyčerpání organizmu, které se samozřejmě odráží i na naší pokožce. Při péči o obličej je vůně důležitá sama o sobě a používáme-li éterické oleje, můžeme dosáhnout velmi příjemného uvolnění. Nejpříjemnějšími vůněmi v péči o pleť jsou samozřejmě ony individuálně nejoblíbenější. Například RŮŽE, JASMÍN, LEVANDULE, NEROLI, YLANG-YLANGHEŘMÁNEK … Jejich květy jsou půvabné a oleje z nich mají zkrášlující účinek. Používáme-li tyto éterické oleje k péči o pleť, regulují činnost kapilár a obnovují vitalitu tkání. Dalo by se téměř říci, že ve vhodném preparátu mají vliv na omlazení pleti.

Pomineme-li vliv na celkový proces zlepšení zdravotního stavu, mají éterické oleje výraznou schopnost podporovat procesy látkové výměny, a tím i detoxikaci organizmu. To platí bez ohledu na to, zda se užívají vnitřně, nebo aplikují na pokožku, a právě proto si vysloužily pověst omlazovacích látek. Jsou velmi dobře známy pro své antiseptické vlastnosti a používají-li se pravidelně, brání zánětlivosti pleti. Četným starověkým civilizacím úspěšně sloužily k balzamování, uchování tělesných pozůstatků. Dodnes se užívají jako antiseptické látky. Dále také jako prevence proti růstu hub a plísní a jako přírodní konzervační látky, jak v potravinářství, tak v kosmetice. Je tedy zřejmé, proč se užívají i jako účinné látky sloužící uchování mládí. Pravidelné používání aromaterapeutické olejové kosmetiky je nejjistějším a nejvhodnějším způsobem, jak si zachovat zdravou pokožku a dosáhnout mladistvého vzhledu své pleti.

A nyní ještě pár rad, jaké kosmetické preparáty je vhodné používat k ošetření naší pokožky v jarním období. Musíme se samozřejmě řídit aktuálním stavem naší pleti, který může být každý den jiný. Velmi vhodné jsou pro toto období regenerační obličejové oleje, které představují bezvodé preparáty a lze je aplikovat jak na navlhčenou, tak i suchou pokožku. Například v chladnějším počasí, nebo když je větrno, doporučuji tyto oleje aplikovat bez navlhčení pokožky. Vždy musí být náš pocit po ošetření pleti příjemný. Na takto ošetřenou pleť můžeme samozřejmě aplikovat make-up, který mimo jiné plní také ochrannou funkci na naší pokožce. Chrání ji jak před nepříznivými vlivy počasí, tak i před škodlivou složkou slunečního záření. Také nesmíme zapomínat na dětskou pleť, kterou je velmi nutné správně ošetřovat i v jarním období preparáty z dětské série. U velmi malých dětí je vhodné ke koupeli používat pouze dětský koupelový olej HEŘMÁNKOVÝ a dětský mycí olej MANDLOVÝ, popřípadě jejich MEDUŇKOVÉ, či levandulové „příbuzné“ (KOSO). Jmenované preparáty jsou nejvhodnější k ošetřování velmi citlivé dětské pokožky. Po koupeli může následovat ošetření heřmánkovým krémem - BABY K, který je vhodný i pro děti, které již dosáhly školního věku. Pro každodenní ošetření citlivé dětské pleti je vhodný i levandulový krém BABY L, který se vyznačuje protizánětlivými a zklidňujícími účinky. Nepřekonatelný však je DĚTSKÝ (dříve Baby) masážní olejíček, který je špičkové kvality a neměl by při běžném ošetřování dětské pokožky chybět, hlavně pak u těch nejmenších. Je vhodný jak po koupeli, tak i k běžnému ošetřování pokožky obličeje i těla. Preparát obsahuje to nejlepší z rostlinných olejů, lecitin, optimální množství vitamínů důležitých pro správnou funkci pokožky. Napomáhá jejímu zdravému vývoji. Vzhledem k tomu, že se jedná o bezvodý preparát, stává se nepostradatelným v chladnějším počasí a nabízí i účinnou prevenci proti opruzeninám.

A na závěr vám doporučuji zajít si do kosmetického salonu na manuální lymfatickou drenáž obličeje a dbát na pitný režim, který můžeme doplnit očistnými nápoji z čerstvých jarních bylinek. Například kopřivy, smetánky lékařské, řebříčku, jitrocele atd.

Přeji krásné jarní dny s preparáty KH
Bc. Eva Wastlová, profesionální kosmetička

 

 

Úvodní slovo Karla Hadka

V jedné věci se loňské loučení se starým rokem od těch předchozích nelišilo. Vzájemně jsme si přáli pevné zdraví a jen to nejlepší do nového roku. Již ho zde máme, onen rok 2011.

Novinky: Jinak voňavá novinka

Stalo se již tradicí, že první stránky časopisu Aromaterapie prezentují nové preparáty firmy Aromaterapie Karel Hadek. Novinka, kterou na tomto místě prezentuji tentokrát je výjimečná. Nejen tím, že není z „dílny“ firmy AKH, ale dokonce se nejedná ani o nový, voňavý preparát. Mohu však garantovat, že tato novinka svým obsahem voňavá je. Dokonce až léčebně voňavá.

Novinky: Novoroční novinka

Ani novinka, kterou se vám budu snažit přiblížit v následujících řádcích, nepatří k těm, které lze naplnit do nějaké té kosmetické lahvičky či dózičky.

Slovo odborníka: Chemické léky a imunita

Toto zamyšlení nad prevencí chorob bude trošku smutné, leč velmi důležité. Nemohu zavírat oči před zbytečným užíváním chemických léků.

Slovo odborníka: Léčení není o boji, ale o porozumění

Je člověk stroj? Často dnes můžeme vidět filmy, kde dojde k poruše robotů. Aby robot zase fungoval, vymění se součástka a – „stroj běží“ dál. Řeknete si – co je na tom, to je běžné – je to přeci stroj. Ale – co myslíte – může stejný přístup fungovat i u člověka, když je nemocný?

Zkušenosti a rady: Crohn a jak na něj

Dobrý den. Dovolte mi, abych Vám jako spousty dalších i já poděkovala za to, že jste a se svými výrobky nás již řádku let oblažujete.

Zkušenosti a rady: Pedikúra v nejen zimě

I v zimním období je péče o naše nohy důležitá. Pracuji s kosmetickými preparáty Karel Hadek krátkou dobu, ale už teď mám spoustu pozitivních ohlasů od svých klientek a klientů.

Zkušenosti a rady: Krásná pleť s prvním jarním sluníčkem

V zimním období má naše pleť zvýšené nároky na správnou péči. Věřím, že všichni jsme se snažili její potřebu uspokojit používáním kvalitních kosmetických přípravků, které nám nabízí aromaterapeutická olejová kosmetika KH.

Zkušenosti a rady: Kosmetický zázrak se jmenuje Lipio-sérum

Lecitin je našemu tělu vlastní a podílí se na mnoha důležitých procesech v organizmu. V kosmetice se používá převážně sójový lecitin. Odborný název pro lecitin je fosfolipid.

Zkušenosti a rady: Syndrom suchého oka překonán Lecitolem

Milý pane Hadku, asi před dvěma lety mi začaly potíže s očima, příznaky syndromu suchého oka.

Zkušenosti a rady: Co pro sebe můžeme udělat právě nyní

Zima ještě nekončí, ale nastává čas ke změnám. Měsíc únor nám přináší prodlužující se den a naději na končící mrazivé počasí.

Zkušenosti a rady: Praktický tip

...nemám sice pejska, ale jsem nadšenou uživatelkou kosmetiky KH.

Zkušenosti a rady: Hadkovský fanklub

Dobrý den, ráda bych panu Hadkovi a celému týmu poděkovala za práci, kterou odvádí.

Napsali jste nám: Setkání s Amazonkami

Velice mě potěšilo, když jsem byla oslovena paní Ludmilou Váchovou, která organizuje pro členky onko Amazonek (to jsou ženy po onkologické léčbě) pravidelná setkání a různé akce, přednášky, výlety, ozdravné víkendové pobyty v lázních a podobně… Proto jsem velice ráda přijala toto pozvání na přednášku o aromaterapii.

Napsali jste nám: Ježíšek a Vánoce

Letošní Vánoce mě Ježíšek a moje rodina opravdu mile překvapili.

Napsali jste nám: Není nad vlastní zkušenost

Nový rok začal… Mám si přát štěstí? Mnohdy to, co se nám jeví špatné, může být i štěstí…

Napsali jste nám: Pochválen buď Orange Sanitol

Vážený pane Hadku, se začátkem dalšího kalendářního roku Vám přeji pevné zdraví, hodně úspěchů, lásky a trvale spokojené zákazníky.

Napsali jste nám: Těhotenství a šestinedělí

Vážený pane Hadku, chtěla bych tímto poděkovat za výbornou službu, kterou mi Vaše výrobky poskytly během těhotenství a šestinedělí.

Napsali jste nám: Přeji pěkný den, pane Hadku,

Přeji pěkný den, pane Hadku, před měsícem jsem vás žádala o radu na vaše kosmetické preparáty, které mám používat na oční víčka po plastické operaci.

Napsali jste nám: Intimní preparáty pro zdraví

Vážený pane Hadku, chtěla bych Vám poděkovat za skvělou kosmetiku, kterou již léta používám. Začínala jsem s přípravky na atopický ekzém, postupně jsem přešla na kompletní sortiment péče o tělo, a dnes již prakticky nepotřebuji jinou kosmetiku.

Napsali jste nám: Zamyšlení nad kožními problémy

Aromaterapii a preparáty p. Hadka vnímám z dnešního úhlu pohledu jako velké pomocníky při řešení a zlepšení řady kožních i zdravotních problémů. Jako přípravky respektující a podporující fyziologické procesy naší pokožky a sliznic. Produkty, které mi prostě a jednoduše voní, sedí, vyhovují a věřím jim.

Napsali jste nám: Novinka na parkety?

Na úvod musím předeslat, že konkurence bychom si měli vážit, protože nás nutí být stále lepšími, jak říkával pan docent Feřtek.

Napsali jste nám: Aromaterapie také v Kolíně

Aromaterapeutická kosmetika Karla Hadka je od podzimu loňského roku k dostání také v Kolíně.

O kurzech: Vážení a milí,

stále častěji se ptám sama sebe, zda pan Karel Hadek náhodou má někde schovány „rentgenové“ oči či uši.

O kurzech: Co se dovíme na kurzech Aromaterapie? Kdo je vede?

Začnu od druhé otázky. Kurzy vede pan Karel Hadek a to po všechny dny jejich konání.

Poradna

AromaFauna: Volání přírody a aromaterapie

Pomalu přichází jaro a s ním spojené potíže pro naše chlupaté mazlíčky. Znáte je všichni. Zvířátka, nejen je, volá příroda k častějším procházkám, výletům, a to ať se svým pánem nebo bez něho.

AromaFauna: Aromaterapie a naše chlupatá „příšerka“

Máme úžasnou prvorozenou „dceru“. Má 40 kg, neskutečně pelichá a proti všem standardům rasy je nejspíš reinkarnovaný klokan, nikoli Bullmastiff. Ano, máme krásnou fenku – bulmastifku Dainu.

AromaFauna: Ohlasy klientů

AromaFauna: Ke zvířatům zase o krok blíž… díky České televizi

Téma aromaterapie pro zvířata zaujalo scenáristku ČT 1 paní Gabrielovou a po konzultaci s paní dramaturgyní Hájkovou a režisérkou Cingrošovou se rozhodly natočit příspěvky pro chovatelský pořad „Máte mě“.

Škola aromaterapie: Eukalyptus Citriodora aneb dětský eukalypt

Jeho správný český název by měl znít blahovičník citroníkový. Ne vždy se ale správné označení ujme, a tak povětšinou blahovičník zůstává „nepřeloženým“ eukalyptem, a takto označován je pak znám široké veřejnosti.

Škola aromaterapie: Jojobové zlato a jeho cena

Je známou skutečností, že jojobový olej jeho původní živatelé – Indiáni – označovali jako tekuté zlato.

Škola aromaterapie: Aloe Vera

Není tomu tak dlouho, co firma AKH na základě dotazů některých klientů začala dodávat na trh Aloe Vera gel.