Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 1/2011

Napsali jste nám: Není nad vlastní zkušenost

Nový rok začal… Mám si přát štěstí? Mnohdy to, co se nám jeví špatné, může být i štěstí… Závěr roku a následný začátek roku nového, pro mne nebyl zrovna „šťastný“. Říkám si, zda to mohlo dopadnout ještě hůř, a hned dodávám, že určitě. Karel Hadek, kterému jsem sdělila své prožitky, se mě zeptal, zda jsem chtěla páchat sebevraždu… Nechtěla! Ale možná by to v jisté chvíli bylo jednodušší.

Mnohdy mám dojem, že každý průšvih v dosahu minimálně „stotisíc“ kilometrů hledá právě mě. Ale co, stále se snažím vidět to lepší, i když je to někdy opravdu velice těžké. Znáte to: „Co nás nezabije, to nás posílí.“

Docházím na preventivní prohlídky, větší ošetření jsem měla před osmi lety. Aromaterapie mne provází posledních 20 let mého života, stala se mou součástí, bez preparátů KH to už neumím. Jsou však onemocnění, která se musí řešit chirurgicky. Předcházet se jim nedá... Prostě jsem mezi svátky skončila na ambulanci chirurgie. Dlouhé čekání a bolest. Od vstupu do ordinace jsem se nestačila divit. „Svlečte se a položte se“, tak zněl příkaz lékařky. Začala jsem se zouvat. „To nedělejte, položte se!“ Nestačila jsem se vzpamatovat, natož něco říct. Jen poslouchala příkazy. Paní doktorka se rozhodla pro malý chirurgický zákrok. „Sestři, nástroje“. Při zákroku následovalo: „Sestři, přikrejte paní boty, mohly by se zničit dezinfekcí“. A tak se k mým problémům přidružil ještě šok. Vzpomněla jsem si na vyprávění Karla Hadka, pocházející z počátku devadesátých let.

Bylo o zdravotnictví na Ukrajině, o kosmetických ošetřeních na gynekologických lehátkách. Mám pocit, že jsem právě na nový rok byla na Ukrajině devadesátých let. Pozitivní bylo, že se rána nachází na místě, které se nedá uzavřít obvazem. Ránu jsem začala ošetřovat intimním balzámem INTIMISS, preparátem FEMISHEA a LEVANDULÝM éterickým olejem.  Následné operaci jsem se nevyhnula, ale na operačním sále jsem již neměla boty a před operací mi vzali i „andílka“. Ošetřující lékař mi doporučil ošetřovat ránu dezinfekcí. „Ale vy na to máte ty vaše olejíčky...“ pronesl s úsměvem. S radostí jsem opouštěla nemocnici, i když každý pohyb byl utrpení. Nyní budou ještě následovat další vyšetření, další poplatky našemu zdravotnictví, ale snad pan doktor není jedním z těch, co podali výpověď, a já nebudu muset vysvětlovat jinému lékaři (pokud nějaký zůstane), že dezinfekci mám tu nejlepší ze všech. LEVANDULOVÝ éterický olej pěkně vysouší mokvavou ránu a zmíněné intimní balzámy pomohou promastit jizvu a pomáhají hojení. Kůže je vláčná, nevzniká keloidní – zbytnělá jizva.

V současné době se hodně setkávám s ošetřováním zvířat na klinikách i v malých domácích ordinacích veterinářů. Na kliniku musíte se zvířetem buď dojet, nebo se setkáte se i s veterinářem, který za zvířetem přijede. Vždy jsem se setkala s přístupem plným úsměvu, klidu, pohody, bez shonu a také se zájmem získat důvěru pacienta. Čím to asi bude? Veterináři mají respekt ke svým pacientům, oni totiž nevědí zda se jejich postup bude klientovi líbit, byť ho znají od narození. Zvíře sice podvědomě chápe, že mu chtějí pomoct, ale pud sebezáchovy, vlastní obrana…

Peníze? Za ošetření zvířete platí majitel, ne „čtyřnohý“ klient. Za nás rádoby platí pojišťovny z peněz, které my jim musíme, ze zákona, posílat každý měsíc. Že by ten problém byl v zubech? Ale to jistě také ne! Vždyť had má dva a pes jich má plnou tlamu. Nebo je to tím, že si neváží člověk člověka? Jakoby se vytratil respekt a slušnost mezi lidmi. Mám pocit, že jsem se stala obětí společnosti, ve které jsou pacient a jeho zdraví primárně chápáni jen jako vhodný finanční zdroj.

Michaela Švorcová

 

 

Úvodní slovo Karla Hadka

V jedné věci se loňské loučení se starým rokem od těch předchozích nelišilo. Vzájemně jsme si přáli pevné zdraví a jen to nejlepší do nového roku. Již ho zde máme, onen rok 2011.

Novinky: Jinak voňavá novinka

Stalo se již tradicí, že první stránky časopisu Aromaterapie prezentují nové preparáty firmy Aromaterapie Karel Hadek. Novinka, kterou na tomto místě prezentuji tentokrát je výjimečná. Nejen tím, že není z „dílny“ firmy AKH, ale dokonce se nejedná ani o nový, voňavý preparát. Mohu však garantovat, že tato novinka svým obsahem voňavá je. Dokonce až léčebně voňavá.

Novinky: Novoroční novinka

Ani novinka, kterou se vám budu snažit přiblížit v následujících řádcích, nepatří k těm, které lze naplnit do nějaké té kosmetické lahvičky či dózičky.

Slovo odborníka: Chemické léky a imunita

Toto zamyšlení nad prevencí chorob bude trošku smutné, leč velmi důležité. Nemohu zavírat oči před zbytečným užíváním chemických léků.

Slovo odborníka: Léčení není o boji, ale o porozumění

Je člověk stroj? Často dnes můžeme vidět filmy, kde dojde k poruše robotů. Aby robot zase fungoval, vymění se součástka a – „stroj běží“ dál. Řeknete si – co je na tom, to je běžné – je to přeci stroj. Ale – co myslíte – může stejný přístup fungovat i u člověka, když je nemocný?

Zkušenosti a rady: Crohn a jak na něj

Dobrý den. Dovolte mi, abych Vám jako spousty dalších i já poděkovala za to, že jste a se svými výrobky nás již řádku let oblažujete.

Zkušenosti a rady: Pedikúra v nejen zimě

I v zimním období je péče o naše nohy důležitá. Pracuji s kosmetickými preparáty Karel Hadek krátkou dobu, ale už teď mám spoustu pozitivních ohlasů od svých klientek a klientů.

Zkušenosti a rady: Krásná pleť s prvním jarním sluníčkem

V zimním období má naše pleť zvýšené nároky na správnou péči. Věřím, že všichni jsme se snažili její potřebu uspokojit používáním kvalitních kosmetických přípravků, které nám nabízí aromaterapeutická olejová kosmetika KH.

Zkušenosti a rady: Kosmetický zázrak se jmenuje Lipio-sérum

Lecitin je našemu tělu vlastní a podílí se na mnoha důležitých procesech v organizmu. V kosmetice se používá převážně sójový lecitin. Odborný název pro lecitin je fosfolipid.

Zkušenosti a rady: Syndrom suchého oka překonán Lecitolem

Milý pane Hadku, asi před dvěma lety mi začaly potíže s očima, příznaky syndromu suchého oka.

Zkušenosti a rady: Co pro sebe můžeme udělat právě nyní

Zima ještě nekončí, ale nastává čas ke změnám. Měsíc únor nám přináší prodlužující se den a naději na končící mrazivé počasí.

Zkušenosti a rady: Praktický tip

...nemám sice pejska, ale jsem nadšenou uživatelkou kosmetiky KH.

Zkušenosti a rady: Hadkovský fanklub

Dobrý den, ráda bych panu Hadkovi a celému týmu poděkovala za práci, kterou odvádí.

Napsali jste nám: Setkání s Amazonkami

Velice mě potěšilo, když jsem byla oslovena paní Ludmilou Váchovou, která organizuje pro členky onko Amazonek (to jsou ženy po onkologické léčbě) pravidelná setkání a různé akce, přednášky, výlety, ozdravné víkendové pobyty v lázních a podobně… Proto jsem velice ráda přijala toto pozvání na přednášku o aromaterapii.

Napsali jste nám: Ježíšek a Vánoce

Letošní Vánoce mě Ježíšek a moje rodina opravdu mile překvapili.

Napsali jste nám: Není nad vlastní zkušenost

Nový rok začal… Mám si přát štěstí? Mnohdy to, co se nám jeví špatné, může být i štěstí…

Napsali jste nám: Pochválen buď Orange Sanitol

Vážený pane Hadku, se začátkem dalšího kalendářního roku Vám přeji pevné zdraví, hodně úspěchů, lásky a trvale spokojené zákazníky.

Napsali jste nám: Těhotenství a šestinedělí

Vážený pane Hadku, chtěla bych tímto poděkovat za výbornou službu, kterou mi Vaše výrobky poskytly během těhotenství a šestinedělí.

Napsali jste nám: Přeji pěkný den, pane Hadku,

Přeji pěkný den, pane Hadku, před měsícem jsem vás žádala o radu na vaše kosmetické preparáty, které mám používat na oční víčka po plastické operaci.

Napsali jste nám: Intimní preparáty pro zdraví

Vážený pane Hadku, chtěla bych Vám poděkovat za skvělou kosmetiku, kterou již léta používám. Začínala jsem s přípravky na atopický ekzém, postupně jsem přešla na kompletní sortiment péče o tělo, a dnes již prakticky nepotřebuji jinou kosmetiku.

Napsali jste nám: Zamyšlení nad kožními problémy

Aromaterapii a preparáty p. Hadka vnímám z dnešního úhlu pohledu jako velké pomocníky při řešení a zlepšení řady kožních i zdravotních problémů. Jako přípravky respektující a podporující fyziologické procesy naší pokožky a sliznic. Produkty, které mi prostě a jednoduše voní, sedí, vyhovují a věřím jim.

Napsali jste nám: Novinka na parkety?

Na úvod musím předeslat, že konkurence bychom si měli vážit, protože nás nutí být stále lepšími, jak říkával pan docent Feřtek.

Napsali jste nám: Aromaterapie také v Kolíně

Aromaterapeutická kosmetika Karla Hadka je od podzimu loňského roku k dostání také v Kolíně.

O kurzech: Vážení a milí,

stále častěji se ptám sama sebe, zda pan Karel Hadek náhodou má někde schovány „rentgenové“ oči či uši.

O kurzech: Co se dovíme na kurzech Aromaterapie? Kdo je vede?

Začnu od druhé otázky. Kurzy vede pan Karel Hadek a to po všechny dny jejich konání.

Poradna

AromaFauna: Volání přírody a aromaterapie

Pomalu přichází jaro a s ním spojené potíže pro naše chlupaté mazlíčky. Znáte je všichni. Zvířátka, nejen je, volá příroda k častějším procházkám, výletům, a to ať se svým pánem nebo bez něho.

AromaFauna: Aromaterapie a naše chlupatá „příšerka“

Máme úžasnou prvorozenou „dceru“. Má 40 kg, neskutečně pelichá a proti všem standardům rasy je nejspíš reinkarnovaný klokan, nikoli Bullmastiff. Ano, máme krásnou fenku – bulmastifku Dainu.

AromaFauna: Ohlasy klientů

AromaFauna: Ke zvířatům zase o krok blíž… díky České televizi

Téma aromaterapie pro zvířata zaujalo scenáristku ČT 1 paní Gabrielovou a po konzultaci s paní dramaturgyní Hájkovou a režisérkou Cingrošovou se rozhodly natočit příspěvky pro chovatelský pořad „Máte mě“.

Škola aromaterapie: Eukalyptus Citriodora aneb dětský eukalypt

Jeho správný český název by měl znít blahovičník citroníkový. Ne vždy se ale správné označení ujme, a tak povětšinou blahovičník zůstává „nepřeloženým“ eukalyptem, a takto označován je pak znám široké veřejnosti.

Škola aromaterapie: Jojobové zlato a jeho cena

Je známou skutečností, že jojobový olej jeho původní živatelé – Indiáni – označovali jako tekuté zlato.

Škola aromaterapie: Aloe Vera

Není tomu tak dlouho, co firma AKH na základě dotazů některých klientů začala dodávat na trh Aloe Vera gel.