Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 1/2011

Napsali jste nám: Setkání s Amazonkami

Velice mě potěšilo, když jsem byla oslovena paní Ludmilou Váchovou, která organizuje pro členky onko Amazonek (to jsou ženy po onkologické léčbě) pravidelná setkání a různé akce, přednášky, výlety, ozdravné víkendové pobyty v lázních a podobně… Proto jsem velice ráda přijala toto pozvání na přednášku o aromaterapii.

Problém nastal, když jsem chtěla vzít vše, co je v aromaterapii zajímavé a důležité. A to je vlastně všechno. Musela jsem se omezit na výrobky, které jsou dle mých zkušeností nejdůležitější pro tzv. první pomoc, protože fungují tak skvěle, že účinky lze pozorovat téměř okamžitě.

Po krátkém úvodu mohly ženy vyzkoušet např. éterický olej z MÁTY PEPRNÉ, která má vynikající účinky na dýchání, osvěží dech, upravuje zažívání a má i mnoho dalších velice zajímavých vlastností. Nevycházely z údivu, jak rychle se jim zlepšilo dýchání.

Jedna paní se ptala, jestli není něco, co by jí pomohlo, že má soustavně ucpanou jednu dírku v nose. Po aplikaci DONOSOLU netrvalo dlouho a nadšeně oznamovala, že už dýchá oběma nosními dírkami a hned si chtěla DONOSOL koupit. Rovněž NOSNÍ OLEJ měl úspěch a všechny, co jej vyzkoušely, potvrdily, že je velice příjemný i na nosní sliznici, která byla poškozena v důsledku onkologické léčby. Hlavně je udivilo, že vůbec nepocítily nepříjemné pocity jako pálení a štípání, ačkoli u preparátů, které dříve používaly, tyto nepříjemné pocity měly. Také je velice zaujal LEVANDULOVÝ éterický olej. Hlavně když se dozvěděly, že je na mnoho problémů a neduhů, které nás v běžném životě mohou potkat. Jmenovala jsem např. spáleniny, hnisavé rány, odřeniny, bolesti hlavy či nespavost.

Rozdala jsem jim, na papírovém kapesníčku nakapané éterické oleje: POMERANČLEVANDULIMEDUŇKU, když si chtěly vyzkoušet, jestli jim to může pomoci při nespavosti, kterou mnohé z nich trpí. EUKALYPTOVÝ olej, který je vhodný při nachlazení, nadcházejícím chřipkovém období a také pro mikrobiální vyčištění obývaného prostoru, je navíc „oslovil“ svou příjemnou vůní.

Příjemný pocit a úsměv na tváři jim vykouzlil éterický olej LITSEA CUBEBA, kterým jsem jim potřela zápěstí. Všem krásně voněl a bylo radost dívat se, jak si čichají k zápěstí a sdělují si své pocity. Mám mnohokráte odzkoušeno, že když si já potřu zápěstí a dělám kosmetickou masáž, zákaznice se ptají, co to tak krásně voní, a vyloudí jim to také úsměv na tváři.

Pak přišla na řadu směs éterických olejů JEŽÍŠEK. I ten všechny okouzlil a možná i trochu navodil příjemnou náladu, která se pojí s Vánocemi.

Když jsem se zeptala, jestli někoho nebolí záda, ozvala se jedna paní, že už neví, co by jí pomohlo, protože dostává jen léky na tlumení bolesti nebo obstřiky. S tím, že obojí pomůže jen na chvíli. Zmínila také, že jí na tu bolest dělá dobře teplé. Namazala jsem jí bolestivá místa CAYATHERMEM, překryla fólií a po chvíli odešla domů. Jaké bylo mé překvapení, když se tato paní nečekaně objevila u mě v salonu s tím, že si přišla pro to mazání, které jí tak ulevilo od bolesti, že tomu nemohla ani uvěřit. Říkala mi: „Víte, na zázraky nevěřím, ale CAYATHERM je zázrak, protože tak mi ještě nic nepomohlo, a že jsem toho vyzkoušela už opravdu hodně“. A pak ještě dodala: „A všem to v Amazonkách řeknu!“

Vždy mám velkou radost, když slyším, že to, či ono z preparátů KH pomohlo. Já sama už to mám nesčetněkrát odzkoušené, tak vím, že to funguje. Lidé, kteří se setkávají s preparáty KH poprvé, se pak opravdu diví. Když ale výrobky vyzkoušejí a pomůže jim to, už také vědí své. Navíc jsou nadšeni i z toho, že u těchto výrobků, byť tak skvěle a rychle fungují, nejsou žádné nepříjemné vedlejší účinky.

Ještě dlouho bychom si tam s děvčaty povídaly, ale čas vymezený na tuto přednášku vypršel. I tak jsme ho protáhly o půl hodiny. Věřím, že čas společně strávený byl pro Amazonky stejně příjemný, jako pro mě. Další setkání s Amazonkami a aromaterapií je jen otázkou času, kdy budou mít volný nějaký ten „termínek“.

Děkuji za tento krásný zážitek jak Amazonkám, tak i preparátům firmy Aromaterapie Karel Hadek!

Kolarčíková Vlastimila, kosmetička – aromaterapeutka
vlastimilakolarcikova@seznam.cz, mobil: 603 286 335

 

 

Úvodní slovo Karla Hadka

V jedné věci se loňské loučení se starým rokem od těch předchozích nelišilo. Vzájemně jsme si přáli pevné zdraví a jen to nejlepší do nového roku. Již ho zde máme, onen rok 2011.

Novinky: Jinak voňavá novinka

Stalo se již tradicí, že první stránky časopisu Aromaterapie prezentují nové preparáty firmy Aromaterapie Karel Hadek. Novinka, kterou na tomto místě prezentuji tentokrát je výjimečná. Nejen tím, že není z „dílny“ firmy AKH, ale dokonce se nejedná ani o nový, voňavý preparát. Mohu však garantovat, že tato novinka svým obsahem voňavá je. Dokonce až léčebně voňavá.

Novinky: Novoroční novinka

Ani novinka, kterou se vám budu snažit přiblížit v následujících řádcích, nepatří k těm, které lze naplnit do nějaké té kosmetické lahvičky či dózičky.

Slovo odborníka: Chemické léky a imunita

Toto zamyšlení nad prevencí chorob bude trošku smutné, leč velmi důležité. Nemohu zavírat oči před zbytečným užíváním chemických léků.

Slovo odborníka: Léčení není o boji, ale o porozumění

Je člověk stroj? Často dnes můžeme vidět filmy, kde dojde k poruše robotů. Aby robot zase fungoval, vymění se součástka a – „stroj běží“ dál. Řeknete si – co je na tom, to je běžné – je to přeci stroj. Ale – co myslíte – může stejný přístup fungovat i u člověka, když je nemocný?

Zkušenosti a rady: Crohn a jak na něj

Dobrý den. Dovolte mi, abych Vám jako spousty dalších i já poděkovala za to, že jste a se svými výrobky nás již řádku let oblažujete.

Zkušenosti a rady: Pedikúra v nejen zimě

I v zimním období je péče o naše nohy důležitá. Pracuji s kosmetickými preparáty Karel Hadek krátkou dobu, ale už teď mám spoustu pozitivních ohlasů od svých klientek a klientů.

Zkušenosti a rady: Krásná pleť s prvním jarním sluníčkem

V zimním období má naše pleť zvýšené nároky na správnou péči. Věřím, že všichni jsme se snažili její potřebu uspokojit používáním kvalitních kosmetických přípravků, které nám nabízí aromaterapeutická olejová kosmetika KH.

Zkušenosti a rady: Kosmetický zázrak se jmenuje Lipio-sérum

Lecitin je našemu tělu vlastní a podílí se na mnoha důležitých procesech v organizmu. V kosmetice se používá převážně sójový lecitin. Odborný název pro lecitin je fosfolipid.

Zkušenosti a rady: Syndrom suchého oka překonán Lecitolem

Milý pane Hadku, asi před dvěma lety mi začaly potíže s očima, příznaky syndromu suchého oka.

Zkušenosti a rady: Co pro sebe můžeme udělat právě nyní

Zima ještě nekončí, ale nastává čas ke změnám. Měsíc únor nám přináší prodlužující se den a naději na končící mrazivé počasí.

Zkušenosti a rady: Praktický tip

...nemám sice pejska, ale jsem nadšenou uživatelkou kosmetiky KH.

Zkušenosti a rady: Hadkovský fanklub

Dobrý den, ráda bych panu Hadkovi a celému týmu poděkovala za práci, kterou odvádí.

Napsali jste nám: Setkání s Amazonkami

Velice mě potěšilo, když jsem byla oslovena paní Ludmilou Váchovou, která organizuje pro členky onko Amazonek (to jsou ženy po onkologické léčbě) pravidelná setkání a různé akce, přednášky, výlety, ozdravné víkendové pobyty v lázních a podobně… Proto jsem velice ráda přijala toto pozvání na přednášku o aromaterapii.

Napsali jste nám: Ježíšek a Vánoce

Letošní Vánoce mě Ježíšek a moje rodina opravdu mile překvapili.

Napsali jste nám: Není nad vlastní zkušenost

Nový rok začal… Mám si přát štěstí? Mnohdy to, co se nám jeví špatné, může být i štěstí…

Napsali jste nám: Pochválen buď Orange Sanitol

Vážený pane Hadku, se začátkem dalšího kalendářního roku Vám přeji pevné zdraví, hodně úspěchů, lásky a trvale spokojené zákazníky.

Napsali jste nám: Těhotenství a šestinedělí

Vážený pane Hadku, chtěla bych tímto poděkovat za výbornou službu, kterou mi Vaše výrobky poskytly během těhotenství a šestinedělí.

Napsali jste nám: Přeji pěkný den, pane Hadku,

Přeji pěkný den, pane Hadku, před měsícem jsem vás žádala o radu na vaše kosmetické preparáty, které mám používat na oční víčka po plastické operaci.

Napsali jste nám: Intimní preparáty pro zdraví

Vážený pane Hadku, chtěla bych Vám poděkovat za skvělou kosmetiku, kterou již léta používám. Začínala jsem s přípravky na atopický ekzém, postupně jsem přešla na kompletní sortiment péče o tělo, a dnes již prakticky nepotřebuji jinou kosmetiku.

Napsali jste nám: Zamyšlení nad kožními problémy

Aromaterapii a preparáty p. Hadka vnímám z dnešního úhlu pohledu jako velké pomocníky při řešení a zlepšení řady kožních i zdravotních problémů. Jako přípravky respektující a podporující fyziologické procesy naší pokožky a sliznic. Produkty, které mi prostě a jednoduše voní, sedí, vyhovují a věřím jim.

Napsali jste nám: Novinka na parkety?

Na úvod musím předeslat, že konkurence bychom si měli vážit, protože nás nutí být stále lepšími, jak říkával pan docent Feřtek.

Napsali jste nám: Aromaterapie také v Kolíně

Aromaterapeutická kosmetika Karla Hadka je od podzimu loňského roku k dostání také v Kolíně.

O kurzech: Vážení a milí,

stále častěji se ptám sama sebe, zda pan Karel Hadek náhodou má někde schovány „rentgenové“ oči či uši.

O kurzech: Co se dovíme na kurzech Aromaterapie? Kdo je vede?

Začnu od druhé otázky. Kurzy vede pan Karel Hadek a to po všechny dny jejich konání.

Poradna

AromaFauna: Volání přírody a aromaterapie

Pomalu přichází jaro a s ním spojené potíže pro naše chlupaté mazlíčky. Znáte je všichni. Zvířátka, nejen je, volá příroda k častějším procházkám, výletům, a to ať se svým pánem nebo bez něho.

AromaFauna: Aromaterapie a naše chlupatá „příšerka“

Máme úžasnou prvorozenou „dceru“. Má 40 kg, neskutečně pelichá a proti všem standardům rasy je nejspíš reinkarnovaný klokan, nikoli Bullmastiff. Ano, máme krásnou fenku – bulmastifku Dainu.

AromaFauna: Ohlasy klientů

AromaFauna: Ke zvířatům zase o krok blíž… díky České televizi

Téma aromaterapie pro zvířata zaujalo scenáristku ČT 1 paní Gabrielovou a po konzultaci s paní dramaturgyní Hájkovou a režisérkou Cingrošovou se rozhodly natočit příspěvky pro chovatelský pořad „Máte mě“.

Škola aromaterapie: Eukalyptus Citriodora aneb dětský eukalypt

Jeho správný český název by měl znít blahovičník citroníkový. Ne vždy se ale správné označení ujme, a tak povětšinou blahovičník zůstává „nepřeloženým“ eukalyptem, a takto označován je pak znám široké veřejnosti.

Škola aromaterapie: Jojobové zlato a jeho cena

Je známou skutečností, že jojobový olej jeho původní živatelé – Indiáni – označovali jako tekuté zlato.

Škola aromaterapie: Aloe Vera

Není tomu tak dlouho, co firma AKH na základě dotazů některých klientů začala dodávat na trh Aloe Vera gel.