Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 1/2010

Zkušenosti a rady: Tak jak to vlastně je…?

,,Opravdu mohu tento preparát použít i na…?“

,,Ano…opravdu můžete…“

Napadlo vás někdy, proč si obličej ošetřujeme jiným krémem než ruce? Proč je krém pro mámu a pro tátu jiný? Proč je maska maskou a krém krémem? Proč učíme děti, že zubní pasta patří na zoubky, ale ne do bříška? Přitom je tak dobrá, jahodová… Je toho asi hodně, co vás teď napadá. Někoho napadne i otázka: Co tím sleduje? Ona se zbláznila!

Hodně věcí, činností, děláme automaticky, bez přemýšlení. Věříme v to, co nás učili ve škole, co nám řekli rodiče. Vždyť pro nás chtějí jen to nejlepší. A vědí mnohé. Reklamu sledují naše děti možná víc než „Večerníček“, a ta jenom chválí a doporučuje tak, že okouzlí. Je to jako v „Krysařovi“ od Viktora Dyka.

Troufnu si tvrdit, že už od narození nás učí, který krém je na nohy, který na ruce, který na obličej. Čím si mýt vlasy a že na tělo použijeme něco jiného. Najednou se dozvíte, že krémy BABY L a BABY K můžete použít na opruzeniny zadečku, obličej miminka, a dokonce i ten váš…

I kosmetické preparáty firmy Aromaterapie Karel Hadek, jsou děleny do řad neboli sekcí, které nám doporučují jejich použití. Koupelové olejesprchovací olejeHY-oleje na omývání obličeje, intimní hygienaMasážní oleje a balzámy, nechci je jmenovat všechny, najdete je v katalogu nebo v ceníku časopisu Aromaterapie.

Naopak, chtěla bych vám říct, že toto členění, více méně doporučení, nemusíte dodržovat.

Preparáty HY-INTIM H HY-INTIMA můžete používat na mytí celého těla, jsou vhodné na omývání obličeje, pokud trpíte na akné, pracujete v prašném prostředí nebo v prostředí se zvýšeným množstvím bakterií, s rizikem infekcí. Můžete jimi ošetřit vnější sliznice pohlavních orgánů před vstupem do bazénu nebo na koupaliště. Umývat s nimi můžete i své děti.

Balzám INTIMISS je přímo zázrak, domácí lékárnička v malé dóze. Použít jej lze, nač vás napadne. Odřená kolena dětí, jizvy po operaci, opary, akné, vápnem poškozená kůže rukou, suchá pokožka očního okolí, suchost okolo nosu, popraskané rty, odřený nos při rýmě, atopický ekzém, výtoky z pochvy, místo lubrikačního gelu, na opruzené zadečky, na ošetřování konečníku.

Balzám FEMISHEA je určen pro ženy, které trpí na kvasinkové výtoky. Ocení ho však i muži, kteří trpí plísní na pokožce nohou. Mnohdy nejenom muži a nikoli jenom na pokožce nohou, ale kdekoli na těle. Potíže s plísní se objevují i u dětí a na výtoky trpí často i malinké holčičky. Mnohdy jde o reakci těla na prací prostředky, dezinfikovanou vodu v plaveckých bazénech, časté podávání antibiotik.

Preparáty HY-INTIM H a  HY-INTIMAINTIMISSFEMISHEA mohou být samozřejmě použity i k preventivnímu ošetřování pokožky i sliznic.

Masážní olej CAYATHERM je určen na bolesti zad. Ale proč ho nepoužít i na jiné bolesti? Byl sice vyvíjen na bolesti zad, ale to ve svém „genetickém kódu“ nemá. Velice se mi osvědčil při menstruačních bolestech a při premenstruačních stavech, kdy je potřeba bříško a bederní oblast uvolnit. Vhodný je na bolavé klouby, pohmožděné svaly, byť raději bych napsala „natlučené“ po sportu. Dokonce pomohl při bolestivém pásovém oparu a to jak dospělé ženy, tak i u čtyřletého chlapce. Tento olej je „velmi teplý“. Silně ohřívá tkáň, zlepšuje a urychluje látkovou výměnu a tlumí bolest. Proto je používán i k masážím zkracujících se šlach, k regeneraci svalů třeba po sundání sádry při rehabilitaci. Dokonce jím můžete „dochutit pizzu“ pokud ji máte rádi pikantnější. Po použití si pořádně omyjte ruce. V očích se CAYATHERM absolutně neosvědčil...

ZUBNÍ OLEJ KH obsahuje šalvěj, která blahodárně působí na akné a podobné zánětlivé projevy na pokožce. Potřením obličeje, nebo jiné postižené oblasti těla zubním olejem také nic nepokazíte. Ve stavu zoufalství při výtocích z pochvy tento preparát použila moje klientka i na tyto potíže. Chladivá máta sice dvakrát příjemná nebyla, ale výtok zmizel, a dovolená byla zachráněna.

NOSNÍ OLEJ je nejenom na sliznice nosu. Osvědčil se i u různých ušních problémů. Pokud se tvoří mnoho mazu, máte potíže na schodech v metru, popřípadě v letadle. NOSNÍ OLEJÍČEK napomáhá jeho přebytky rozpustit. Vhodný je i pro ouška malých děti před plaváním i potápěním. Jako malý poklad lze nosní oleje označit při zánětech středního ucha – ať již jako prevenci, či na doléčování.

HERPILAN a opary také nejsou jen to jediné možné použití. Lze jej použít na suchost či zánětlivost pokožky okolo nosu v dobách rýmy, ošetření očního okolí. Čerstvé jizvy po operaci, či úrazech chrání před záněty. V mnoha případech si velice dobře poradí i s akné. A aby toho nebylo málo… S kožními plísněmi se HERPILAN taktéž odmítá mazlit.

DEOPROFUSS je určen na potící se nohy. Osvěží však nejenom nohy, ale i jiné tělesné partie (např. podpaží).

Krém BODY SALVIA je primárně určen na potící se pokožku, Úspěch ale slaví i u akné na obličeji, či v dekoltu, případně na zádech. Jeho protizánětlivé účinky jistě ocení i muži...

THYMICON – jedinečný dezinfekční preparát jak s antimikrobiálními, tak i protiplísňovými účinky. Tak často zmiňovaný a doporučovaný, že by bylo jednodušší vyjmenovat, kde by se použít nedal. Veliká výhoda THYMICONU je, že jde použít všude, kde nás napadne. Při běžném použití nemá vedlejší účinky jako jsou podrážděné sliznice, a pokud by se dostal do dětskýchpusinek, také to nebude mít takové následky jako jiné dezinfekce. Podle mne by neměl chybět v žádné domácnosti.

Lecitol nebo raději Lecitoly, je jich již několik, využití je hodně, hodně široké. Jde o multifunkční preparát a proto, pokud si pořídíte neutrální, tak nepotřebujete extra preparát na odlíčení, omytí, koupání, masírování nebo mazání. To vše lze zvládnout s jednou jedinou lahvičkou. Vůni si přitom můžete zvolit pokaždé jinou a sami.

Věřím, že se najde mnoho dalších možností, jak použít preparáty AKH a pomoci jimi našim blízkým a hlavně dětem. Každý chemicky vyrobený preparát, každá tabletka, každý lék, každá injekce, každá vakcína potřebuje následně detoxikaci. Zamysleme se, zda nám pro naše tělo nestačí chemické složky obsažené v jídle, jehož výběr mnohdy můžeme ovlivnit jen ztěžka, někdy o nich totiž ani nevíme. Příroda je příroda a chemie je chemie. Pokud chemie respektuje přírodu, je vše v pořádku a prevence z přírody je pak to nejlepší.

Michaela Švorcová, laborantka, kosmetička, masérka a mnoho dalšího
salonaura@seznam.cz
akce@karelhadek.eu
tel.: 603 513 774

Úvodní slovo Karla Hadka

Každoročně to propuká před svátky Vánočními. Vzájemně si přejeme jen vše hezké, samá krásná nej. Souhlasím, je to hezký obyčej a navíc je příjemné poslouchat slova, která hladí po duši. A Vánocemi to vše rozhodně nekončí. Naopak.

Novinky: Bazalkový olej (Ocimum basilicum)

V oblasti éterických olejů je stále co objevovat. Ono slůvko „objevovat“ je v tomto smyslu nutno chápat samozřejmě s rezervou. Nejde o objev něčeho nového, spíše by tedy bylo na místě říci „všímat si“. V nabídce se nachází široká paleta éterických olejů od samého začátku. Pak zde lze nalézt i pár těch, které již „nastupovaly do rozjetého vlaku“. Dnes k nim přistoupí i BAZALKOVÝ OLEJ.

Novinky: Čínská směs

Pojednání o tomto preparátu je třeba začít vysvětlením. Na trhu se nachází oleje s názvy jako čínský, nebo japonský. Zde se téměř vždy jedná pouze o éterický olej z MÁTY PEPRNÉ . Asi proto, že jak v Číně, tak i Japonsku se mátě více než daří a mátové oleje tam jsou produkovány ve velkém. Jako zajímavost bych pak zmínil, že právě japonské oleje jsou známy svojí mimořádně vysokou kvalitou, zatímco čínské oleje se tímto hodnocením chlubit nemohou. Tím však v žádném případě nechci říci, že by měly kvalitu podřadnou.

Z vašich dopisů: Hubnutí, diety…?

…nejenom jako novoroční předsevzetí. Často slyšíme o hubnutí, dietách. Televize, rádio, knihy, časopisy. Letáky v ordinacích lékařů. Obezita je často zmíněným tématem a stále častěji slyšíme i o anorexii, bulimii. Někde není něco v pořádku. V moudrých knihách jsem četla, že: ,,Každá nemoc vzniká v naší hlavě, v našem mozku.“

Z vašich dopisů: Karel Hadek z Uherského Brodu nezmizel

V době, kdy se Karel Hadek rozhodl výrobu svých preparátů přestěhovat z Uh. Brodu do Stříbra, jsem kosmetiku KH v laboratoři vyráběla téměř dva roky. Rozhodla jsem se proto využít svých znalostí o jeho kosmetice i aromaterapii a předávat je dál.

Z vašich dopisů: Lucie mi napsala...

Kamarádka Lucie mi napsala o zkušenostech s pleťovou vodou YLANGOVOU, vzorky krémů ROSEANA a SANTALIA a ÉO HARMONIE. Neodolala jsem a úryvky z jejího bezprostředního a nadšeného e-mailu Vám přeposílám (s jejím svolením). Určitě máte podobných odezev spoustu, ale podle mě není chvály nikdy dost. Mějte se moc pěkně!

Z vašich dopisů: Aromaterapie na každém kroku

Obavu a strach, že dostaneme prasečí či jinou v tomto ročním období běžnou chřipku nemusíme mít, když pro sebe „něco“ děláme. Snažíme-li se dávat tělu to, co potřebuje, denně a nejen, když se objeví chřipkové nebezpečí. Jde nám hlavně o prevenci!

Z vašich dopisů: Masáže s Lecitoly

LECITOL WALO používám již od listopadu, kdy jsem si ho objednal s LECITOLEM ROYALE a LECITOLEM MCS-N. V prvním kole jsem ho aplikoval neředěný, ale časem jsem ho začal ředit olejem slunečnicovým v poměru 5:2. Mohu říci, že se mi osvědčil při problémech zažívacího traktu.

Zkušenosti a rady: Rozhovor

Z úspěšné fotomodelky se stala ještě úspěšnější kosmetička. Dobří holubi se vracejí, říká se v jednom českém rčení, a tak jsem se opět objevil v salónu kosmetičky Soni Zikmundové, abych si zase jednou nechal vylepšit obstarožní fasádu.

Zkušenosti a rady: Éterický olej z máty peprné

Olej z máty peprné je jedním z nejdůležitějších éterických olejů používaných v aromaterapii. Vzhledem k jeho širokému použití lze říci, že by neměl chybět v žádné domácí lékárničce, neboť se jedná o prostředek, který velmi rychle pomůže při bolestech hlavy, závratích, zažívacích a žlučníkových problémech, zvracení, migréně, rýmě, chřipce, senné rýmě, pálení žáhy, bolestech kloubů, atd.

Zkušenosti a rady: Neutrální krémy a oleje

Máte pocit, že si z katalogové nabídky krémů nebo olejů nevyberete? Nedivím se vám! Také mívám období, že chci něco jiného, netuctového, přímo pro mne. Něco mimořádného, co mne osloví, co potřebuji a v nabídce to chybí.

Zkušenosti a rady: Tak jak to vlastně je…?

Napadlo vás někdy, proč si obličej ošetřujeme jiným krémem než ruce? Proč je krém pro mámu a pro tátu jiný? Proč je maska maskou a krém krémem? Proč učíme děti, že zubní pasta patří na zoubky, ale ne do bříška? Přitom je tak dobrá, jahodová… Je toho asi hodně, co vás teď napadá. Někoho napadne i otázka: Co tím sleduje? Ona se zbláznila!

Zkušenosti a rady: Aromaterapie v Aroma studiu

Ráda bych se s příznivci „voňavého kouzlení“ a zvláště firmy Aromaterapie Karel Hadek s. r. o. podělila o své zkušenosti a zážitky při práci na zdraví svém, svých blízkých i fanoušků přírodní medicíny.

Poradna

Aktuální téma: Jde to i bez dobírek

Mám pocit, že jedním z fenoménů doby je (ne)přemýšlet, jak lidem vytahat z kapsy peníze.

Aktuální téma: 10 %, 20 %

letošní příchod nového roku byl již tradičním důvodem k oslavám změny letopočtu. Bohužel krom změny letopočtu nám přinesl i změny výše vybíraného DPH. A tak nejen devátý rok třetího tisíciletí se změnil v desátý, stejné postihlo i lidově zvané dépéháčko. A nejen to devítkové! I z 19 máme, chtě nechtě, 20. Míním tím procenta.

Aktuální téma: Pro zlepšení služeb

Tímto bych se chtěla vyjádřit k problémům, které občas nastávají při objednávání zboží, a pak následně i při fakturaci.

Aktuální téma: Mimořádná nabídka

V životě často stojíme před problémem volby. S blížící se změnou ročního období se nevyhnutelně blíží i velký jarní úklid. Stačí se porozhlédnout kolem sebe. Bordel a smrad, kam se člověk podívá. Jedinou výjimku samozřejmě tvoří státní kasa. Ta je nejen čistá, jak slovo boží, ale nejmodernější čistící technika ji až chorobně přečistila.

Předjarní zamyšlení: Těším se na jaro

Nechci říci, že zima je krásná, jen pokud se na ni díváme přes okno příjemně vytopené místnosti. Na bílé Vánoce se těší snad každý. Lednové příděly sněhu pak sice potěší ty, jež holdují zimním sportům, současně ale i aktivují touhy po jaru, po slunečním svitu a jeho hřejivých paprscích. Sníh pomalu mizí a objevuje se první zeleň.

Škola aromaterapie: Letální…? A kolik?

K zamyšlení se nad problematikou používání éterických olejů mě přivedly nejen dotazy čtenářů časopisu Aromaterapie, či jen na internetu informace hledajících, ale i informace pouštěné do světa různými autory. Dotazů na toto téma přichází poslední dobou přebohatě, je již pomalu nad mé síly každému tazateli odpovídat individuálně.

Předjarní kalendář

V době, kdy píši tyto řádky, je kolem plno sněhu, a místo toho, abychom pomýšleli na jaro, by bylo lepší se teple obléknout a jít stavět „huhuláky“. Živen však optimismem jsem se pro jistotu se zimou rozloučil dříve, než začala. Pokukuji do vánoční Aromky a jak jinak, než stejně jako tenkrát, když se psala, sedím v teple vytopené kanceláře.

Na poslední stránce: Naše soutěž

Nejprve bych rád poděkoval všem, kteří se s fotoaparátem v ruce, zúčastnili naší zimní fotosoutěže.