Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 1/2010

Z vašich dopisů: Aromaterapie na každém kroku

Obavu a strach, že dostaneme prasečí či jinou v tomto ročním období běžnou chřipku nemusíme mít, když pro sebe „něco“ děláme. Snažíme-li se dávat tělu to, co potřebuje, denně a nejen, když se objeví chřipkové nebezpečí. Jde nám hlavně o prevenci!

Kdo byl na kurzech pana Karla Hadka, nebo je seznámen s jeho výrobky, ví, že pomocí aromaterapie lze předcházet mnoha nemocem. Mnoho nemocí a neduhů lze za pomoci aromaterapie zmírnit nebo při dlouhodobém používání preparátů zcela odstranit. Z preparátů KH si každý vybere onen specifický dle, svých problémů. Jsou tam ale i takové výrobky, které mohou používat všichni, kterým není lhostejné jejich zdraví.

Neumím si představit, jak by mohl onemocnět člověk, užívající ELEUTHEROCOCC, a má tedy v pořádku imunitní systém. Když se dbá na správnou hygienu, hlavně pravidelné mytí rukou (je zde vynikající  dezinfekční mycí olej na ruce DESINFI), a pokud se ošetřuje nosní sliznice a to 2× denně NOSNÍM OLEJEM. Nejen, že se lépe dýchá, ale zdravá nosní sliznice je pro případnou chřipku téměř nepřekonatelnou překážkou. Pokud se ještě pojistíme a dáme si čas od času takovou lahůdku, jakou je DONOSOL, naše tělíčko se nám odmění bezproblémovým „chodem“.

Aby se i naše pokožka lépe cítila (v zimním období je mnohem více vysoušená), také ji trochu „pohýčkáme“ a dopřejeme přirozenou ochranu. Z široké nabídky osvědčených koupelových nebo sprchovacích olejů si může každý vybrat nejen dle příjemnosti vůně, ale i podle svých nároků a potřeb na zlepšení stavu pokožky.

Také pokožka rukou si zaslouží být řádně ošetřena. Její stav nám napoví, který z preparátů použít. Z široké nabídky lze pro běžné pěstění použít  vitaminový krém REA. Při vyšších nárocích poslouží krém MYRHEA. Při kožních problémech (jako jsou např. ekzémy) se na ošetřování velice osvědčil  multivitaminový krém SHEADERM TH a BALNARU TH. Tyto preparáty účinně podporují regeneraci pokožky. Nelze se divit, že mnozí použivatelé je při různých kožních problémech nezřídka označují za nepostradatelné.

Ošetření rukou preparátem SHEADERM TH či BALNARU TH znají všichni účastníci kurzu pana Karla Hadka. Ošetření pokožky rukou je ještě umocněno použitím termorukavic. Velice příjemný pohled se naskytne, když se takto ošetřené ruce po proceduře z termorukavic vyndají. Jejich majitelé zkoumají jejich vzhled, nevěřícně si je prohlížejí a jsou nadšení výsledkem. Troufnu si říci, že takovýto účinek nečekali.

Za dobu přítomnosti na trhu se stal velice oblíbeným preparát BODY SALVIA. Je prospěšný tím, že nabízí řešení problému s pocením. Neblokuje pot (hlavně v podpaží), tak jak to dělají běžně prodávané „hliníkové“ antiperspiranty, ale odvádí ho močovými cestami ven z těla, čemuž napomáhá i éterický olej ŠALVĚJ, který je v tomto krému obsažen, jak již napovídá sám název výrobku.

Toto bych označila jako ošetření a hýčkání našeho těla zvenku. Ale my si můžeme pomoci i použitím éterických olejů vnitřně. Ať si vybereme cokoliv dle našeho aktuálního zdravotního stavu, můžeme být jisti, že nemusíme počítat s žádnými vedlejšími účinky. Zde bych zmínila své oblíbené a hojně využívané éterické oleje jako je např. MÁTA PEPRNÁ. Ta má až neuvěřitelně mnoho účinků, jejichž sepsání by stačilo na samostatnou minipublikaci.

Vnitřní používání MÁTY PEPRNÉ se hodí vždy, když přijde zákaznice na kosmetické ošetření, nebo na aromazábaly, a lehne si na lehátko. Dost často jsem si všimla, že se jim začne špatně dýchat. Dám jim malou kapku MÁTY PEPRNÉ na jazyk, a je po problému. Opatrně s mátou peprnou u jedinců, kteří užívají homeopatika. Tam je mátu možné aplikovat až 4 hodiny po jejich užití.

Velkým pomocníkem je i preparát CANDIÖL. Ten se spolehlivě postará o vnitřní „mikrobiální očistu“ střev i celého zažívacího traktu. Kromě tohoto nemalého účinku může napomáhat bezbolestně odstranit zubní kámen. Je pro to logické vysvětlení: Preparát CANDIÖL nás zbaví mnoha bakterií, které se v našem těle přemnožily. S vymizením bakterií, které tvorbu zubního kamene způsobují, po čase zmizí i zubní kámen.

Je ještě mnoho dalších různých výrobků, které nás napomáhají ochránit, aby nejen prasečí chřipka a jí podobné nemoci neměly šanci nám uškodit. Stačí se obeznámit se skvělými preparáty, které aromaterapie nabízí.

Zkuste výše popsané výrobky používat a uvidíte, jak výborných výsledků můžete dosáhnout. Jakékoliv zlepšení zdravotního stavu Vám určitě vylepší i náladu, protože jen když je člověk bez bolestí a problémů, „cítí se ve své kůži dobře“, vnímá svět kolem sebe úplně jinak, než když je zmítaný nemocemi a strachem z dalšího onemocnění. Na radosti ze života pak už nezbývají síly.

Kolarčíková Vlastimila, kosmetička-aromaterapeutka, Ostrava
Mob.: 603 286 335
vlastimilakolarcikova@seznam.cz

Úvodní slovo Karla Hadka

Každoročně to propuká před svátky Vánočními. Vzájemně si přejeme jen vše hezké, samá krásná nej. Souhlasím, je to hezký obyčej a navíc je příjemné poslouchat slova, která hladí po duši. A Vánocemi to vše rozhodně nekončí. Naopak.

Novinky: Bazalkový olej (Ocimum basilicum)

V oblasti éterických olejů je stále co objevovat. Ono slůvko „objevovat“ je v tomto smyslu nutno chápat samozřejmě s rezervou. Nejde o objev něčeho nového, spíše by tedy bylo na místě říci „všímat si“. V nabídce se nachází široká paleta éterických olejů od samého začátku. Pak zde lze nalézt i pár těch, které již „nastupovaly do rozjetého vlaku“. Dnes k nim přistoupí i BAZALKOVÝ OLEJ.

Novinky: Čínská směs

Pojednání o tomto preparátu je třeba začít vysvětlením. Na trhu se nachází oleje s názvy jako čínský, nebo japonský. Zde se téměř vždy jedná pouze o éterický olej z MÁTY PEPRNÉ . Asi proto, že jak v Číně, tak i Japonsku se mátě více než daří a mátové oleje tam jsou produkovány ve velkém. Jako zajímavost bych pak zmínil, že právě japonské oleje jsou známy svojí mimořádně vysokou kvalitou, zatímco čínské oleje se tímto hodnocením chlubit nemohou. Tím však v žádném případě nechci říci, že by měly kvalitu podřadnou.

Z vašich dopisů: Hubnutí, diety…?

…nejenom jako novoroční předsevzetí. Často slyšíme o hubnutí, dietách. Televize, rádio, knihy, časopisy. Letáky v ordinacích lékařů. Obezita je často zmíněným tématem a stále častěji slyšíme i o anorexii, bulimii. Někde není něco v pořádku. V moudrých knihách jsem četla, že: ,,Každá nemoc vzniká v naší hlavě, v našem mozku.“

Z vašich dopisů: Karel Hadek z Uherského Brodu nezmizel

V době, kdy se Karel Hadek rozhodl výrobu svých preparátů přestěhovat z Uh. Brodu do Stříbra, jsem kosmetiku KH v laboratoři vyráběla téměř dva roky. Rozhodla jsem se proto využít svých znalostí o jeho kosmetice i aromaterapii a předávat je dál.

Z vašich dopisů: Lucie mi napsala...

Kamarádka Lucie mi napsala o zkušenostech s pleťovou vodou YLANGOVOU, vzorky krémů ROSEANA a SANTALIA a ÉO HARMONIE. Neodolala jsem a úryvky z jejího bezprostředního a nadšeného e-mailu Vám přeposílám (s jejím svolením). Určitě máte podobných odezev spoustu, ale podle mě není chvály nikdy dost. Mějte se moc pěkně!

Z vašich dopisů: Aromaterapie na každém kroku

Obavu a strach, že dostaneme prasečí či jinou v tomto ročním období běžnou chřipku nemusíme mít, když pro sebe „něco“ děláme. Snažíme-li se dávat tělu to, co potřebuje, denně a nejen, když se objeví chřipkové nebezpečí. Jde nám hlavně o prevenci!

Z vašich dopisů: Masáže s Lecitoly

LECITOL WALO používám již od listopadu, kdy jsem si ho objednal s LECITOLEM ROYALE a LECITOLEM MCS-N. V prvním kole jsem ho aplikoval neředěný, ale časem jsem ho začal ředit olejem slunečnicovým v poměru 5:2. Mohu říci, že se mi osvědčil při problémech zažívacího traktu.

Zkušenosti a rady: Rozhovor

Z úspěšné fotomodelky se stala ještě úspěšnější kosmetička. Dobří holubi se vracejí, říká se v jednom českém rčení, a tak jsem se opět objevil v salónu kosmetičky Soni Zikmundové, abych si zase jednou nechal vylepšit obstarožní fasádu.

Zkušenosti a rady: Éterický olej z máty peprné

Olej z máty peprné je jedním z nejdůležitějších éterických olejů používaných v aromaterapii. Vzhledem k jeho širokému použití lze říci, že by neměl chybět v žádné domácí lékárničce, neboť se jedná o prostředek, který velmi rychle pomůže při bolestech hlavy, závratích, zažívacích a žlučníkových problémech, zvracení, migréně, rýmě, chřipce, senné rýmě, pálení žáhy, bolestech kloubů, atd.

Zkušenosti a rady: Neutrální krémy a oleje

Máte pocit, že si z katalogové nabídky krémů nebo olejů nevyberete? Nedivím se vám! Také mívám období, že chci něco jiného, netuctového, přímo pro mne. Něco mimořádného, co mne osloví, co potřebuji a v nabídce to chybí.

Zkušenosti a rady: Tak jak to vlastně je…?

Napadlo vás někdy, proč si obličej ošetřujeme jiným krémem než ruce? Proč je krém pro mámu a pro tátu jiný? Proč je maska maskou a krém krémem? Proč učíme děti, že zubní pasta patří na zoubky, ale ne do bříška? Přitom je tak dobrá, jahodová… Je toho asi hodně, co vás teď napadá. Někoho napadne i otázka: Co tím sleduje? Ona se zbláznila!

Zkušenosti a rady: Aromaterapie v Aroma studiu

Ráda bych se s příznivci „voňavého kouzlení“ a zvláště firmy Aromaterapie Karel Hadek s. r. o. podělila o své zkušenosti a zážitky při práci na zdraví svém, svých blízkých i fanoušků přírodní medicíny.

Poradna

Aktuální téma: Jde to i bez dobírek

Mám pocit, že jedním z fenoménů doby je (ne)přemýšlet, jak lidem vytahat z kapsy peníze.

Aktuální téma: 10 %, 20 %

letošní příchod nového roku byl již tradičním důvodem k oslavám změny letopočtu. Bohužel krom změny letopočtu nám přinesl i změny výše vybíraného DPH. A tak nejen devátý rok třetího tisíciletí se změnil v desátý, stejné postihlo i lidově zvané dépéháčko. A nejen to devítkové! I z 19 máme, chtě nechtě, 20. Míním tím procenta.

Aktuální téma: Pro zlepšení služeb

Tímto bych se chtěla vyjádřit k problémům, které občas nastávají při objednávání zboží, a pak následně i při fakturaci.

Aktuální téma: Mimořádná nabídka

V životě často stojíme před problémem volby. S blížící se změnou ročního období se nevyhnutelně blíží i velký jarní úklid. Stačí se porozhlédnout kolem sebe. Bordel a smrad, kam se člověk podívá. Jedinou výjimku samozřejmě tvoří státní kasa. Ta je nejen čistá, jak slovo boží, ale nejmodernější čistící technika ji až chorobně přečistila.

Předjarní zamyšlení: Těším se na jaro

Nechci říci, že zima je krásná, jen pokud se na ni díváme přes okno příjemně vytopené místnosti. Na bílé Vánoce se těší snad každý. Lednové příděly sněhu pak sice potěší ty, jež holdují zimním sportům, současně ale i aktivují touhy po jaru, po slunečním svitu a jeho hřejivých paprscích. Sníh pomalu mizí a objevuje se první zeleň.

Škola aromaterapie: Letální…? A kolik?

K zamyšlení se nad problematikou používání éterických olejů mě přivedly nejen dotazy čtenářů časopisu Aromaterapie, či jen na internetu informace hledajících, ale i informace pouštěné do světa různými autory. Dotazů na toto téma přichází poslední dobou přebohatě, je již pomalu nad mé síly každému tazateli odpovídat individuálně.

Předjarní kalendář

V době, kdy píši tyto řádky, je kolem plno sněhu, a místo toho, abychom pomýšleli na jaro, by bylo lepší se teple obléknout a jít stavět „huhuláky“. Živen však optimismem jsem se pro jistotu se zimou rozloučil dříve, než začala. Pokukuji do vánoční Aromky a jak jinak, než stejně jako tenkrát, když se psala, sedím v teple vytopené kanceláře.

Na poslední stránce: Naše soutěž

Nejprve bych rád poděkoval všem, kteří se s fotoaparátem v ruce, zúčastnili naší zimní fotosoutěže.