Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 1/2010

Z vašich dopisů: Masáže s Lecitoly

LECITOL WALO používám již od listopadu, kdy jsem si ho objednal s LECITOLEM ROYALE a LECITOLEM MCS-N. V prvním kole jsem ho aplikoval neředěný, ale časem jsem ho začal ředit olejem slunečnicovým v poměru 5:2. Mohu říci, že se mi osvědčil při problémech zažívacího traktu.

Dnes totiž není klienta v pokročilém věku, který by neměl vysoký cholesterol, žlučníkové potíže, nebo zvýšený cukr. To s sebou bohužel nese doba, a na nás masérech je, tyto potíže trochu zmírnit. Při problémech se žlučníkem nanesu nejprve květovou růžovou vodu, pak Lecitol a nakonec směs éterických olejů na žlučník. V této směsi nesmí chybět oleje FENYKLU a ANGELIKY. Po aplikaci přikryji alespoň na 30 minut potravinářskou fólií. Stejným způsobem promasíruji nohy, a rovněž zabalím do fólie. Potom masíruji dále na obou bocích. Vynechávám polohu na břichu, abych nezpůsobil tlaky v břiše. Fólii má klient celou dobu na břiše. Konečnou pozicí je opět poloha na zádech, abych mohl fólii odstranit. Velkou pozornost i nadále věnuji nohám, po odstranění fólie nohy ještě promasíruji a navleču ponožky. Jednak proto, aby se nezamastila zem, ale hlavně proto, aby byly nohy v teple. Nejhorší je ten okamžik, kdy klient stoupne bosou nohou na studenou podlahu. To je pro ledviny šok. Někdy, dle potíží, nechávám fólii na nohou a ponožky navléknu na ni. Klient si ji tak ponechá minimálně 2 hodiny, až celou noc. To je LECITOL WALO na zažívací potíže.

Několik slov věnuji i dalším Lecitolům.  LECITOL ROYALE jsem používal u žen na masáž těla. Mohu říci, že se mi velmi osvědčil. Ale před Vánocemi, jako obchodník, bych udělal vánoční balíček, kde bych vedle  LECITOLU ROYALE přidal i malé balení růžové květové vody. Myslím, že by to bylo na trhu velmi žádané. Mohu rovněž potvrdit, že po aplikaci LECITOLU ROYALE na záda klientek, se dokážou natolik uvolnit, že skoro usnou. A to je pro mne znamení, že směs je dobrá. A co bych uvítal? Kdyby LECITOL ROYALE byl multifunkční olej na celulitidu a na lymfatické problémy. To by byla bomba.

Dalším je  multifunkční lecitinový olej LECITOL NEUTRAL Z. Jsem s ním spokojen, ale ředím ho v poměru 5:2. Abych dosáhl větší skluznosti, používám vedle  LECITOLU NEUTRAL Z namíchané BAMBUCKÉ MÁSLO. Při použití této směsi na záda mám menší spotřebu směsi éterických olejů. Osvědčilo se mi trio éterických olejů RŮŽE, HEŘMÁNEK a ANGELIKA. Ředění RŮŽE Otto 1:100, ANGELIKA 1:1000, HEŘMÁNEK 1:100 000.

Následně se zmíním i o masážních olejích CAYATHERM DR. VOŠTĚP tak jsem poznal, je CAYATHERM horký masážní olej, zatímco DR. VOŠTĚP je chladným preparátem. Používám ředění 1:5. Přišel jsem na to, když jsem klientce ošetřoval koleno, po dětské obrně. Díky masážím se koleno probudilo k činnosti a je mobilní. Protože klientka snáší lépe chlad než teplo, stalo se, že při použití CAYATHERMU vznikly potíže. Vynechal jsem prohřívací směsi, jak o tom píšete v Aromaterapii, a nahradil ji směsi s ANGELIKOU. Problémy byly menší. Když jsem si koupil před Vánocemi DR. VOŠTĚP, kyvadlo mi ukazovalo, že mám na koleno použít chladnou směs a na to DR. VOŠTĚP.

Stejný postup jsem zkoušel na „housera“ u své matky. Neředěný DR. VOŠTĚP vyvolal problémy a ředěný s chladnou masážní směsí splnil to, co jsem očekával.

Tak to by bylo malé zhodnocení Lecitolů. Děkuji Vám, že jste mi poslal LECITOL WALO, a doufám, že pár mých zkušeností Vám napomůže při tvorbě nových preparátů.

Jaromír Mikulášek – masér
e-mail: jaromir.mikulasek@seznam.cz
mobil: 777 584 240

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Každoročně to propuká před svátky Vánočními. Vzájemně si přejeme jen vše hezké, samá krásná nej. Souhlasím, je to hezký obyčej a navíc je příjemné poslouchat slova, která hladí po duši. A Vánocemi to vše rozhodně nekončí. Naopak.

Novinky: Bazalkový olej (Ocimum basilicum)

V oblasti éterických olejů je stále co objevovat. Ono slůvko „objevovat“ je v tomto smyslu nutno chápat samozřejmě s rezervou. Nejde o objev něčeho nového, spíše by tedy bylo na místě říci „všímat si“. V nabídce se nachází široká paleta éterických olejů od samého začátku. Pak zde lze nalézt i pár těch, které již „nastupovaly do rozjetého vlaku“. Dnes k nim přistoupí i BAZALKOVÝ OLEJ.

Novinky: Čínská směs

Pojednání o tomto preparátu je třeba začít vysvětlením. Na trhu se nachází oleje s názvy jako čínský, nebo japonský. Zde se téměř vždy jedná pouze o éterický olej z MÁTY PEPRNÉ . Asi proto, že jak v Číně, tak i Japonsku se mátě více než daří a mátové oleje tam jsou produkovány ve velkém. Jako zajímavost bych pak zmínil, že právě japonské oleje jsou známy svojí mimořádně vysokou kvalitou, zatímco čínské oleje se tímto hodnocením chlubit nemohou. Tím však v žádném případě nechci říci, že by měly kvalitu podřadnou.

Z vašich dopisů: Hubnutí, diety…?

…nejenom jako novoroční předsevzetí. Často slyšíme o hubnutí, dietách. Televize, rádio, knihy, časopisy. Letáky v ordinacích lékařů. Obezita je často zmíněným tématem a stále častěji slyšíme i o anorexii, bulimii. Někde není něco v pořádku. V moudrých knihách jsem četla, že: ,,Každá nemoc vzniká v naší hlavě, v našem mozku.“

Z vašich dopisů: Karel Hadek z Uherského Brodu nezmizel

V době, kdy se Karel Hadek rozhodl výrobu svých preparátů přestěhovat z Uh. Brodu do Stříbra, jsem kosmetiku KH v laboratoři vyráběla téměř dva roky. Rozhodla jsem se proto využít svých znalostí o jeho kosmetice i aromaterapii a předávat je dál.

Z vašich dopisů: Lucie mi napsala...

Kamarádka Lucie mi napsala o zkušenostech s pleťovou vodou YLANGOVOU, vzorky krémů ROSEANA a SANTALIA a ÉO HARMONIE. Neodolala jsem a úryvky z jejího bezprostředního a nadšeného e-mailu Vám přeposílám (s jejím svolením). Určitě máte podobných odezev spoustu, ale podle mě není chvály nikdy dost. Mějte se moc pěkně!

Z vašich dopisů: Aromaterapie na každém kroku

Obavu a strach, že dostaneme prasečí či jinou v tomto ročním období běžnou chřipku nemusíme mít, když pro sebe „něco“ děláme. Snažíme-li se dávat tělu to, co potřebuje, denně a nejen, když se objeví chřipkové nebezpečí. Jde nám hlavně o prevenci!

Z vašich dopisů: Masáže s Lecitoly

LECITOL WALO používám již od listopadu, kdy jsem si ho objednal s LECITOLEM ROYALE a LECITOLEM MCS-N. V prvním kole jsem ho aplikoval neředěný, ale časem jsem ho začal ředit olejem slunečnicovým v poměru 5:2. Mohu říci, že se mi osvědčil při problémech zažívacího traktu.

Zkušenosti a rady: Rozhovor

Z úspěšné fotomodelky se stala ještě úspěšnější kosmetička. Dobří holubi se vracejí, říká se v jednom českém rčení, a tak jsem se opět objevil v salónu kosmetičky Soni Zikmundové, abych si zase jednou nechal vylepšit obstarožní fasádu.

Zkušenosti a rady: Éterický olej z máty peprné

Olej z máty peprné je jedním z nejdůležitějších éterických olejů používaných v aromaterapii. Vzhledem k jeho širokému použití lze říci, že by neměl chybět v žádné domácí lékárničce, neboť se jedná o prostředek, který velmi rychle pomůže při bolestech hlavy, závratích, zažívacích a žlučníkových problémech, zvracení, migréně, rýmě, chřipce, senné rýmě, pálení žáhy, bolestech kloubů, atd.

Zkušenosti a rady: Neutrální krémy a oleje

Máte pocit, že si z katalogové nabídky krémů nebo olejů nevyberete? Nedivím se vám! Také mívám období, že chci něco jiného, netuctového, přímo pro mne. Něco mimořádného, co mne osloví, co potřebuji a v nabídce to chybí.

Zkušenosti a rady: Tak jak to vlastně je…?

Napadlo vás někdy, proč si obličej ošetřujeme jiným krémem než ruce? Proč je krém pro mámu a pro tátu jiný? Proč je maska maskou a krém krémem? Proč učíme děti, že zubní pasta patří na zoubky, ale ne do bříška? Přitom je tak dobrá, jahodová… Je toho asi hodně, co vás teď napadá. Někoho napadne i otázka: Co tím sleduje? Ona se zbláznila!

Zkušenosti a rady: Aromaterapie v Aroma studiu

Ráda bych se s příznivci „voňavého kouzlení“ a zvláště firmy Aromaterapie Karel Hadek s. r. o. podělila o své zkušenosti a zážitky při práci na zdraví svém, svých blízkých i fanoušků přírodní medicíny.

Poradna

Aktuální téma: Jde to i bez dobírek

Mám pocit, že jedním z fenoménů doby je (ne)přemýšlet, jak lidem vytahat z kapsy peníze.

Aktuální téma: 10 %, 20 %

letošní příchod nového roku byl již tradičním důvodem k oslavám změny letopočtu. Bohužel krom změny letopočtu nám přinesl i změny výše vybíraného DPH. A tak nejen devátý rok třetího tisíciletí se změnil v desátý, stejné postihlo i lidově zvané dépéháčko. A nejen to devítkové! I z 19 máme, chtě nechtě, 20. Míním tím procenta.

Aktuální téma: Pro zlepšení služeb

Tímto bych se chtěla vyjádřit k problémům, které občas nastávají při objednávání zboží, a pak následně i při fakturaci.

Aktuální téma: Mimořádná nabídka

V životě často stojíme před problémem volby. S blížící se změnou ročního období se nevyhnutelně blíží i velký jarní úklid. Stačí se porozhlédnout kolem sebe. Bordel a smrad, kam se člověk podívá. Jedinou výjimku samozřejmě tvoří státní kasa. Ta je nejen čistá, jak slovo boží, ale nejmodernější čistící technika ji až chorobně přečistila.

Předjarní zamyšlení: Těším se na jaro

Nechci říci, že zima je krásná, jen pokud se na ni díváme přes okno příjemně vytopené místnosti. Na bílé Vánoce se těší snad každý. Lednové příděly sněhu pak sice potěší ty, jež holdují zimním sportům, současně ale i aktivují touhy po jaru, po slunečním svitu a jeho hřejivých paprscích. Sníh pomalu mizí a objevuje se první zeleň.

Škola aromaterapie: Letální…? A kolik?

K zamyšlení se nad problematikou používání éterických olejů mě přivedly nejen dotazy čtenářů časopisu Aromaterapie, či jen na internetu informace hledajících, ale i informace pouštěné do světa různými autory. Dotazů na toto téma přichází poslední dobou přebohatě, je již pomalu nad mé síly každému tazateli odpovídat individuálně.

Předjarní kalendář

V době, kdy píši tyto řádky, je kolem plno sněhu, a místo toho, abychom pomýšleli na jaro, by bylo lepší se teple obléknout a jít stavět „huhuláky“. Živen však optimismem jsem se pro jistotu se zimou rozloučil dříve, než začala. Pokukuji do vánoční Aromky a jak jinak, než stejně jako tenkrát, když se psala, sedím v teple vytopené kanceláře.

Na poslední stránce: Naše soutěž

Nejprve bych rád poděkoval všem, kteří se s fotoaparátem v ruce, zúčastnili naší zimní fotosoutěže.