Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 1/2010

Aktuální téma: Mimořádná nabídka

V životě často stojíme před problémem volby. S blížící se změnou ročního období se nevyhnutelně blíží i velký jarní úklid. Stačí se porozhlédnout kolem sebe. Bordel a smrad, kam se člověk podívá. Jedinou výjimku samozřejmě tvoří státní kasa. Ta je nejen čistá, jak slovo boží, ale nejmodernější čistící technika ji až chorobně přečistila.

U této příležitosti jsme připravili mimořádnou nabídku patřící nejen daňovým poplatníkům, ale i sociálně slabým či osobám nepřizpůsobivým, schopným však volit.
 

Sociálně oranžový s růží:
Vysoce výkonný vysavač, v minusových hodnotách. Dobře vysává nahoře, ale má děravé dno. Navíc extrémně vysoká vlastní spotřeba. Nenáročný na úschovu, stačí mu dobré koryto. Momentální předností je, že vysává na dluh. Toto je spojeno s rizikem, že vás za jeho pořízení budou proklínat příští generace. Schema řazení: Nebe  RaJ Peklo.cz
 

Modrý ptakosaurus:
Vysává spolehlivě po celé republice. Občas si jej v rámci internacionální pomoci půjčuje i velký Silvio. Mimořádností je dlouhá sací hadice. I z vyšších poschodí dokáže vysávat tam dole. Motor je hlučný, zvuk přitroublý. Spínač je ovládán z Prahy systémem opencard, lze jej používat i na vysávání melounů daňových poplatníků.
 

Zelený joint:
Přírodně zelenou povrchovou barvou dokonale maskuje svůj zelený mozek. Dle technických parametrů lze usuzovat, že je tak ekologický, až to přírodě škodí. Zvolíte-li si tento typ, pak jako bonus vám liška bude dávat dobrou noc nejen v zapadlé vísce, ale i ve velkoměstě.
 

Černocuc:
Zajímavé designové řešení stále proměnlivých tvarů s černým výfukovým otvorem. Velice nepraktické držení v ruce. Při přenášení vzhledem ke slizkosti držáku často vypadne z ruky. S odvoláním na Boží zájem není vhodný na koberce, ale vysávání kapes.
 

uTOPse09:
Staré koště, faceliftované v roce 2009. Zlepšení je vidět jen na vtíravém zvuku. Jedná se o nejčestnější vysavač v nabídce, kterému ale ani pochybné praktiky nejsou vůbec cizí.
 

Rudý Adolf:
Technika made in China. Žádný levný vysavač, a navíc při manipulaci značně nebezpečný. I to je důvod, proč jej nabízíme bez jakékoli záruky a jeho volba je na vlastní nebezpečí. Překvapení vás může očekávat při jeho čištění. V minulosti se stávalo, že místo prachu se v nádobě objevila krev. Výrobce se samozřejmě nechlubí ani tím, že mnozí, kdož se nacházeli v blíz kosti právě tohoto třešničkově rudého vysavače, díky jeho, ze zlotřilého materiálu zosnované přívodní šňůře, za vyjasněných okolností zemřeli na „rudý záškrt“. Dle farizejského zvuku vysavače bych usuzoval, že se marně pokouší někoho přesvědčit, že má Filipa.
 

------------------------------------------------------------------------------------------

Všechny uvedené vysavače odpovídají sicilské normě M.A.F.I.E. Tato norma pak nahrazuje prohlášení o shodě se slušností.

Jedno mají všechny jmenované vysavače společné. Hromadí se v nich špína. Jejich technologické řešení není na takové úrovni, aby u nich fungovalo samočistění. Jejich dlouhodobá aktivita vede k šíření zápachu, který může trápit široké okolí.

Aromaterapie se svými éterickými oleji má v nabídce i několik cenově zajímavých řešení, jak šíření zápachu zabránit. Nutno zmínit, že se osvědčily u vysavačů běžných. Například tymiánový éterický olej. Díky vysokému obsahu fenolických složek tymolu a karvakrolu jsou schopny, přidány do odpadního sáčku se špínou, likvidovat různé patogenní mikroorganizmy. U pojednávaných vysavačů ještě testovány nebyly. Výsledek je tedy ve hvězdách. Pokud se ale rozhodnete pro volbu některého z uvedených týpků a nabudete dojmu, že by vás mohl zruinovat, nekoukejte na ekologii a vyhoďte ho z okna. Defenestrace se jeví, ať již z hlediska historického, či dnešního, jako nejmenší zlo.

Karel Hadek

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Každoročně to propuká před svátky Vánočními. Vzájemně si přejeme jen vše hezké, samá krásná nej. Souhlasím, je to hezký obyčej a navíc je příjemné poslouchat slova, která hladí po duši. A Vánocemi to vše rozhodně nekončí. Naopak.

Novinky: Bazalkový olej (Ocimum basilicum)

V oblasti éterických olejů je stále co objevovat. Ono slůvko „objevovat“ je v tomto smyslu nutno chápat samozřejmě s rezervou. Nejde o objev něčeho nového, spíše by tedy bylo na místě říci „všímat si“. V nabídce se nachází široká paleta éterických olejů od samého začátku. Pak zde lze nalézt i pár těch, které již „nastupovaly do rozjetého vlaku“. Dnes k nim přistoupí i BAZALKOVÝ OLEJ.

Novinky: Čínská směs

Pojednání o tomto preparátu je třeba začít vysvětlením. Na trhu se nachází oleje s názvy jako čínský, nebo japonský. Zde se téměř vždy jedná pouze o éterický olej z MÁTY PEPRNÉ . Asi proto, že jak v Číně, tak i Japonsku se mátě více než daří a mátové oleje tam jsou produkovány ve velkém. Jako zajímavost bych pak zmínil, že právě japonské oleje jsou známy svojí mimořádně vysokou kvalitou, zatímco čínské oleje se tímto hodnocením chlubit nemohou. Tím však v žádném případě nechci říci, že by měly kvalitu podřadnou.

Z vašich dopisů: Hubnutí, diety…?

…nejenom jako novoroční předsevzetí. Často slyšíme o hubnutí, dietách. Televize, rádio, knihy, časopisy. Letáky v ordinacích lékařů. Obezita je často zmíněným tématem a stále častěji slyšíme i o anorexii, bulimii. Někde není něco v pořádku. V moudrých knihách jsem četla, že: ,,Každá nemoc vzniká v naší hlavě, v našem mozku.“

Z vašich dopisů: Karel Hadek z Uherského Brodu nezmizel

V době, kdy se Karel Hadek rozhodl výrobu svých preparátů přestěhovat z Uh. Brodu do Stříbra, jsem kosmetiku KH v laboratoři vyráběla téměř dva roky. Rozhodla jsem se proto využít svých znalostí o jeho kosmetice i aromaterapii a předávat je dál.

Z vašich dopisů: Lucie mi napsala...

Kamarádka Lucie mi napsala o zkušenostech s pleťovou vodou YLANGOVOU, vzorky krémů ROSEANA a SANTALIA a ÉO HARMONIE. Neodolala jsem a úryvky z jejího bezprostředního a nadšeného e-mailu Vám přeposílám (s jejím svolením). Určitě máte podobných odezev spoustu, ale podle mě není chvály nikdy dost. Mějte se moc pěkně!

Z vašich dopisů: Aromaterapie na každém kroku

Obavu a strach, že dostaneme prasečí či jinou v tomto ročním období běžnou chřipku nemusíme mít, když pro sebe „něco“ děláme. Snažíme-li se dávat tělu to, co potřebuje, denně a nejen, když se objeví chřipkové nebezpečí. Jde nám hlavně o prevenci!

Z vašich dopisů: Masáže s Lecitoly

LECITOL WALO používám již od listopadu, kdy jsem si ho objednal s LECITOLEM ROYALE a LECITOLEM MCS-N. V prvním kole jsem ho aplikoval neředěný, ale časem jsem ho začal ředit olejem slunečnicovým v poměru 5:2. Mohu říci, že se mi osvědčil při problémech zažívacího traktu.

Zkušenosti a rady: Rozhovor

Z úspěšné fotomodelky se stala ještě úspěšnější kosmetička. Dobří holubi se vracejí, říká se v jednom českém rčení, a tak jsem se opět objevil v salónu kosmetičky Soni Zikmundové, abych si zase jednou nechal vylepšit obstarožní fasádu.

Zkušenosti a rady: Éterický olej z máty peprné

Olej z máty peprné je jedním z nejdůležitějších éterických olejů používaných v aromaterapii. Vzhledem k jeho širokému použití lze říci, že by neměl chybět v žádné domácí lékárničce, neboť se jedná o prostředek, který velmi rychle pomůže při bolestech hlavy, závratích, zažívacích a žlučníkových problémech, zvracení, migréně, rýmě, chřipce, senné rýmě, pálení žáhy, bolestech kloubů, atd.

Zkušenosti a rady: Neutrální krémy a oleje

Máte pocit, že si z katalogové nabídky krémů nebo olejů nevyberete? Nedivím se vám! Také mívám období, že chci něco jiného, netuctového, přímo pro mne. Něco mimořádného, co mne osloví, co potřebuji a v nabídce to chybí.

Zkušenosti a rady: Tak jak to vlastně je…?

Napadlo vás někdy, proč si obličej ošetřujeme jiným krémem než ruce? Proč je krém pro mámu a pro tátu jiný? Proč je maska maskou a krém krémem? Proč učíme děti, že zubní pasta patří na zoubky, ale ne do bříška? Přitom je tak dobrá, jahodová… Je toho asi hodně, co vás teď napadá. Někoho napadne i otázka: Co tím sleduje? Ona se zbláznila!

Zkušenosti a rady: Aromaterapie v Aroma studiu

Ráda bych se s příznivci „voňavého kouzlení“ a zvláště firmy Aromaterapie Karel Hadek s. r. o. podělila o své zkušenosti a zážitky při práci na zdraví svém, svých blízkých i fanoušků přírodní medicíny.

Poradna

Aktuální téma: Jde to i bez dobírek

Mám pocit, že jedním z fenoménů doby je (ne)přemýšlet, jak lidem vytahat z kapsy peníze.

Aktuální téma: 10 %, 20 %

letošní příchod nového roku byl již tradičním důvodem k oslavám změny letopočtu. Bohužel krom změny letopočtu nám přinesl i změny výše vybíraného DPH. A tak nejen devátý rok třetího tisíciletí se změnil v desátý, stejné postihlo i lidově zvané dépéháčko. A nejen to devítkové! I z 19 máme, chtě nechtě, 20. Míním tím procenta.

Aktuální téma: Pro zlepšení služeb

Tímto bych se chtěla vyjádřit k problémům, které občas nastávají při objednávání zboží, a pak následně i při fakturaci.

Aktuální téma: Mimořádná nabídka

V životě často stojíme před problémem volby. S blížící se změnou ročního období se nevyhnutelně blíží i velký jarní úklid. Stačí se porozhlédnout kolem sebe. Bordel a smrad, kam se člověk podívá. Jedinou výjimku samozřejmě tvoří státní kasa. Ta je nejen čistá, jak slovo boží, ale nejmodernější čistící technika ji až chorobně přečistila.

Předjarní zamyšlení: Těším se na jaro

Nechci říci, že zima je krásná, jen pokud se na ni díváme přes okno příjemně vytopené místnosti. Na bílé Vánoce se těší snad každý. Lednové příděly sněhu pak sice potěší ty, jež holdují zimním sportům, současně ale i aktivují touhy po jaru, po slunečním svitu a jeho hřejivých paprscích. Sníh pomalu mizí a objevuje se první zeleň.

Škola aromaterapie: Letální…? A kolik?

K zamyšlení se nad problematikou používání éterických olejů mě přivedly nejen dotazy čtenářů časopisu Aromaterapie, či jen na internetu informace hledajících, ale i informace pouštěné do světa různými autory. Dotazů na toto téma přichází poslední dobou přebohatě, je již pomalu nad mé síly každému tazateli odpovídat individuálně.

Předjarní kalendář

V době, kdy píši tyto řádky, je kolem plno sněhu, a místo toho, abychom pomýšleli na jaro, by bylo lepší se teple obléknout a jít stavět „huhuláky“. Živen však optimismem jsem se pro jistotu se zimou rozloučil dříve, než začala. Pokukuji do vánoční Aromky a jak jinak, než stejně jako tenkrát, když se psala, sedím v teple vytopené kanceláře.

Na poslední stránce: Naše soutěž

Nejprve bych rád poděkoval všem, kteří se s fotoaparátem v ruce, zúčastnili naší zimní fotosoutěže.