Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 1/2010

Zkušenosti a rady: Rozhovor

Z úspěšné fotomodelky se stala ještě úspěšnější kosmetička. Dobří holubi se vracejí, říká se v jednom českém rčení, a tak jsem se opět objevil v salónu kosmetičky Soni Zikmundové, abych si zase jednou nechal vylepšit obstarožní fasádu. Inu, chlapi jsou ješitní a já nejsem výjimka. Její zkušené prsty a kosmetika Karel Hadek nezklamaly a udělaly zázraky. A při této příležitosti vznikl i následující rozhovor.
 

Jak jste se vlastně dostala ke kosmetice a vůbec péči o tělo, vždyť vaše masáže jsou úžasné?

Coby mladá holka – to bylo ještě v době hluboké totality, bylo velkým problémem sehnat slušnou kosmetiku, prostě nebyla k mání. Snad jedině v Tuzexu. A protože jsem pracovala jako fotomodelka (Fotila se světoznámým Tarasem Kuščynským a ocitala se na titulních stranách časopisů. Pozn. aut.), nic jiného nežli Tuzex nezbývalo. Při focení vznikla potřeba udržet pleť v dokonalém stavu, a proto jsem se o kosmetiku začala blíže zajímat.
 

To je pochopitelné, ale od vaší kariéry modelky ke kariéře kosmetičky přece jenom uběhla řada let, musel přece přijít nějaký impuls, abyste se kosmetikou začala zabývat profesionálně...

V devadesátých letech nastal u nás kosmetický boom. Člověk narážel na veliké množství firem, které nabízely kosmetiku, ale protože jsem odjakživa vyznavačka přírody a přírodních produktů, tím impulsem byl rok 1992, kdy jsem v Německu poprvé uviděla čistě přírodní kosmetiku, tehdy se jmenovala 365. Až později jsem se dozvěděla, že jejím výrobcem je původem Čech ze Semil Karel Hadek. A protože jsem hrdá Češka, mám vždy radost, když Čech něco dokáže. Víte, ti, co opravdu něco dokáží a umí, se na titulcích dnes neobjevují, jsou v pozadí, zato se tam objevuje spousta panáků, kteří nám spíše škodí, ale to jsem odbočila, takže se vrátím k otázce. Kosmetika Karel Hadek byla opravdu bez jakýchkoliv chemických příměsí a začala jsem ji používat sama na sobě. Byla jsem tak spokojená, že jsem se rozhodla tu pozitivní energii, která z ní přímo čišela, předávat i jiným. A tak jsem začala. Je to prosté, že?
 

Kosmetiku, o které mluvíte, a vůbec aromaterapii Karla Hadka jsem poznal sám na sobě, ale víte, co by mne zajímalo? Stalo se vám někdy, že by klientka s touto kosmetikou nebyla spokojena? Ale upřímně, prosím.

Řeknu to takhle, kosmetika Karel Hadek je můj životní styl. Jeho výrobky jsou naprosto odlišné od všech jiných, ať už složením nebo účinky, ale musí se správně používat. Pokud by se používaly nesprávně, je to jakoby si neumytý člověk na sebe oblékl čisté prádlo, špinavé auto si také nebudete voskovat. To znamená, že kdyby se kosmetika Karel Hadek používala nesprávně, mohl by nastat problém, ale ze své praxe mohu potvrdit, že se u mých klientek nikdy nestalo, že by ten problém nastal. Jsou disciplinované a dají na mé rady.
 

Vedle práce kosmetičky a masérky, jistě velice fyzicky i psychicky náročné, provozujete ještě e-shop, ve kterém nabízíte výrobky právě firmy Karel Hadek, jak to všechno, proboha, stíháte?

K mé velké lítosti má den jenom dvacet čtyři hodin. Takže musím všechno skloubit, je to jenom otázka organizace práce, ale i soukromého života. Čas si zkrátka najít musím. Víte, říkám si, že člověk má čas na to, na co si ho udělá, a podle mého názoru jde i o stanovení životních priorit.
 

Viděl jsem vás při práci a říkal jsem si, jaký jste dobrý psycholog.  Nestává se vám, že se z klientek během času stanou vaše kamarádky?

To víte, že stává, a velice často, ale nejen to, stávají se i mou živou a chodící reklamou. Jejich známí totiž vidí, jak vypadaly dřív a jak vypadají teď, když se o ně starám. A to je moje největší radost a uspokojení z práce, když vidím, jak jim to sluší.
 

Nedá mi to a musím se zeptat na něco osobního. Vy asi musíte mít lidi opravdu ráda, že?

Mám ráda lidi, vždyť je mé poslání, abych jim dělala radost a dobrý pocit ze sebe samého, nejen co se těla týče, ale také duše. A moc ráda jim předávám pozitivní energii, která přímo prýští z preparátů Karla Hadka.
 

Už jsem chtěl s vyptáváním končit, ale tohle mi prostě nedá, musím se na to zeptat. Jak se s vaší náročnou prací vyrovnává vaše rodina, užije si vás vůbec?

(Následoval krásný smích) No, jak asi? Partner se musel naučit nějakou tu domácí práci, syn Martin mi vede administrativu, a tak si žijeme vcelku spokojeně.
 

Pro všechny zájemkyně, které by chtěly omládnout uvádím adresu e-shopu Soni Zikmundové: www. kosmetikachytre.cz

Z vlastní zkušenosti mohu jenom doporučit.

Text a foto Vladimír Kapal

 

Úvodní slovo Karla Hadka

Každoročně to propuká před svátky Vánočními. Vzájemně si přejeme jen vše hezké, samá krásná nej. Souhlasím, je to hezký obyčej a navíc je příjemné poslouchat slova, která hladí po duši. A Vánocemi to vše rozhodně nekončí. Naopak.

Novinky: Bazalkový olej (Ocimum basilicum)

V oblasti éterických olejů je stále co objevovat. Ono slůvko „objevovat“ je v tomto smyslu nutno chápat samozřejmě s rezervou. Nejde o objev něčeho nového, spíše by tedy bylo na místě říci „všímat si“. V nabídce se nachází široká paleta éterických olejů od samého začátku. Pak zde lze nalézt i pár těch, které již „nastupovaly do rozjetého vlaku“. Dnes k nim přistoupí i BAZALKOVÝ OLEJ.

Novinky: Čínská směs

Pojednání o tomto preparátu je třeba začít vysvětlením. Na trhu se nachází oleje s názvy jako čínský, nebo japonský. Zde se téměř vždy jedná pouze o éterický olej z MÁTY PEPRNÉ . Asi proto, že jak v Číně, tak i Japonsku se mátě více než daří a mátové oleje tam jsou produkovány ve velkém. Jako zajímavost bych pak zmínil, že právě japonské oleje jsou známy svojí mimořádně vysokou kvalitou, zatímco čínské oleje se tímto hodnocením chlubit nemohou. Tím však v žádném případě nechci říci, že by měly kvalitu podřadnou.

Z vašich dopisů: Hubnutí, diety…?

…nejenom jako novoroční předsevzetí. Často slyšíme o hubnutí, dietách. Televize, rádio, knihy, časopisy. Letáky v ordinacích lékařů. Obezita je často zmíněným tématem a stále častěji slyšíme i o anorexii, bulimii. Někde není něco v pořádku. V moudrých knihách jsem četla, že: ,,Každá nemoc vzniká v naší hlavě, v našem mozku.“

Z vašich dopisů: Karel Hadek z Uherského Brodu nezmizel

V době, kdy se Karel Hadek rozhodl výrobu svých preparátů přestěhovat z Uh. Brodu do Stříbra, jsem kosmetiku KH v laboratoři vyráběla téměř dva roky. Rozhodla jsem se proto využít svých znalostí o jeho kosmetice i aromaterapii a předávat je dál.

Z vašich dopisů: Lucie mi napsala...

Kamarádka Lucie mi napsala o zkušenostech s pleťovou vodou YLANGOVOU, vzorky krémů ROSEANA a SANTALIA a ÉO HARMONIE. Neodolala jsem a úryvky z jejího bezprostředního a nadšeného e-mailu Vám přeposílám (s jejím svolením). Určitě máte podobných odezev spoustu, ale podle mě není chvály nikdy dost. Mějte se moc pěkně!

Z vašich dopisů: Aromaterapie na každém kroku

Obavu a strach, že dostaneme prasečí či jinou v tomto ročním období běžnou chřipku nemusíme mít, když pro sebe „něco“ děláme. Snažíme-li se dávat tělu to, co potřebuje, denně a nejen, když se objeví chřipkové nebezpečí. Jde nám hlavně o prevenci!

Z vašich dopisů: Masáže s Lecitoly

LECITOL WALO používám již od listopadu, kdy jsem si ho objednal s LECITOLEM ROYALE a LECITOLEM MCS-N. V prvním kole jsem ho aplikoval neředěný, ale časem jsem ho začal ředit olejem slunečnicovým v poměru 5:2. Mohu říci, že se mi osvědčil při problémech zažívacího traktu.

Zkušenosti a rady: Rozhovor

Z úspěšné fotomodelky se stala ještě úspěšnější kosmetička. Dobří holubi se vracejí, říká se v jednom českém rčení, a tak jsem se opět objevil v salónu kosmetičky Soni Zikmundové, abych si zase jednou nechal vylepšit obstarožní fasádu.

Zkušenosti a rady: Éterický olej z máty peprné

Olej z máty peprné je jedním z nejdůležitějších éterických olejů používaných v aromaterapii. Vzhledem k jeho širokému použití lze říci, že by neměl chybět v žádné domácí lékárničce, neboť se jedná o prostředek, který velmi rychle pomůže při bolestech hlavy, závratích, zažívacích a žlučníkových problémech, zvracení, migréně, rýmě, chřipce, senné rýmě, pálení žáhy, bolestech kloubů, atd.

Zkušenosti a rady: Neutrální krémy a oleje

Máte pocit, že si z katalogové nabídky krémů nebo olejů nevyberete? Nedivím se vám! Také mívám období, že chci něco jiného, netuctového, přímo pro mne. Něco mimořádného, co mne osloví, co potřebuji a v nabídce to chybí.

Zkušenosti a rady: Tak jak to vlastně je…?

Napadlo vás někdy, proč si obličej ošetřujeme jiným krémem než ruce? Proč je krém pro mámu a pro tátu jiný? Proč je maska maskou a krém krémem? Proč učíme děti, že zubní pasta patří na zoubky, ale ne do bříška? Přitom je tak dobrá, jahodová… Je toho asi hodně, co vás teď napadá. Někoho napadne i otázka: Co tím sleduje? Ona se zbláznila!

Zkušenosti a rady: Aromaterapie v Aroma studiu

Ráda bych se s příznivci „voňavého kouzlení“ a zvláště firmy Aromaterapie Karel Hadek s. r. o. podělila o své zkušenosti a zážitky při práci na zdraví svém, svých blízkých i fanoušků přírodní medicíny.

Poradna

Aktuální téma: Jde to i bez dobírek

Mám pocit, že jedním z fenoménů doby je (ne)přemýšlet, jak lidem vytahat z kapsy peníze.

Aktuální téma: 10 %, 20 %

letošní příchod nového roku byl již tradičním důvodem k oslavám změny letopočtu. Bohužel krom změny letopočtu nám přinesl i změny výše vybíraného DPH. A tak nejen devátý rok třetího tisíciletí se změnil v desátý, stejné postihlo i lidově zvané dépéháčko. A nejen to devítkové! I z 19 máme, chtě nechtě, 20. Míním tím procenta.

Aktuální téma: Pro zlepšení služeb

Tímto bych se chtěla vyjádřit k problémům, které občas nastávají při objednávání zboží, a pak následně i při fakturaci.

Aktuální téma: Mimořádná nabídka

V životě často stojíme před problémem volby. S blížící se změnou ročního období se nevyhnutelně blíží i velký jarní úklid. Stačí se porozhlédnout kolem sebe. Bordel a smrad, kam se člověk podívá. Jedinou výjimku samozřejmě tvoří státní kasa. Ta je nejen čistá, jak slovo boží, ale nejmodernější čistící technika ji až chorobně přečistila.

Předjarní zamyšlení: Těším se na jaro

Nechci říci, že zima je krásná, jen pokud se na ni díváme přes okno příjemně vytopené místnosti. Na bílé Vánoce se těší snad každý. Lednové příděly sněhu pak sice potěší ty, jež holdují zimním sportům, současně ale i aktivují touhy po jaru, po slunečním svitu a jeho hřejivých paprscích. Sníh pomalu mizí a objevuje se první zeleň.

Škola aromaterapie: Letální…? A kolik?

K zamyšlení se nad problematikou používání éterických olejů mě přivedly nejen dotazy čtenářů časopisu Aromaterapie, či jen na internetu informace hledajících, ale i informace pouštěné do světa různými autory. Dotazů na toto téma přichází poslední dobou přebohatě, je již pomalu nad mé síly každému tazateli odpovídat individuálně.

Předjarní kalendář

V době, kdy píši tyto řádky, je kolem plno sněhu, a místo toho, abychom pomýšleli na jaro, by bylo lepší se teple obléknout a jít stavět „huhuláky“. Živen však optimismem jsem se pro jistotu se zimou rozloučil dříve, než začala. Pokukuji do vánoční Aromky a jak jinak, než stejně jako tenkrát, když se psala, sedím v teple vytopené kanceláře.

Na poslední stránce: Naše soutěž

Nejprve bych rád poděkoval všem, kteří se s fotoaparátem v ruce, zúčastnili naší zimní fotosoutěže.