Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 1/2007

Poradna

Pracuji v denním stacionáři pro mentálně postižené občany. Všimla jsem si, že naši klienti jsou mimořádně vnímaví k vůním. Které vůně by byly vhodné pro oživení v místnosti a provonění vzduchu?


K provonění místností se používá celá škála éterických olejíčku nakapaných do aromalampiček. Výběr oleje je individuální záležitostí. V kolektivech bývá velmi oblíbený mandarinkový nebo GRAPEFRUITOVÝ olej, také vůně EUKALYPTU a jehličnanů je příjemně osvěžující. Doporučuji také vyzkoušet speciální směs AROMECLIMA, která má příznivý vliv na dýchací cesty a vyznačuje se výrazným antiseptickým a dezinfekčním účinkem. Je ideální do místností, kde se zdržuje více lidí, o to víc v zimním období nachlazení a chřipek.

Karel HadekI když nepatřím k teenagerům, občas mě trápí akné na tvářích a bradě. Hledám přirozené a šetrné řešení.

L.V.z Prahy


Je všeobecně známo, že hlavní příčinou výskytu akné v dospívání je zvýšená koncentrace pohlavních hormonů. Bohužel, sklony k projevům tohoto kožního onemocnění trpí dnes stále více lidí středního věku. Na vině bývá nezdravý životní styl, přepracování, nedostatek pohybu, znečištěné životní prostředí. Již víme, že nasazení antibiotik, umývání obličeje mýdlem a odmašťování lihovými přípravky ve svých důsledcích stav pokožky spíše zhorší. Zkušenosti potvrzují, že na čištění pleti se výborně osvědčily oleje rozpustné ve vodě - hydrofilní oleje. Odstraní nečistoty a přebytečný maz, aniž by poškodily ochrannou vrstvu kůže. Vyzkoušejte HY-OLEJ SANTÁLOVÝ nebo speciální HY-OLEJ NA ODSTRAŇOVÁNÍ MAKE-UPU. Jako speciální preparát na ošetření pleti s akné používejte krém AKNETTEMATEŘÍDOUŠKOVÝ nebo TEA TREE regenerační krém.

Karel HadekSlyšela jsem, že kaštanový olej působí na zlepšení křečových žil. Byla jsem s křečovými žilami před půl rokem na operaci a teď hledám mazání jako prostředek proti vzniku nových.

D. D., Luhačovice


Pro křečové žíly platí, že prevence je nade všechna mazání. Pokud se ve vaší rodině vyskytují křečové žíly dědičně, musí se s prevencí začít již prakticky v mládí. Vámi zmíněný kaštanový olej - KAŠTANOVÝ macerát je zde velkým přínosem. Je součástí preparátů firmy Karel Hadek určených pro ošetřování nohou. Má protizánětlivý účinek, tlumí a odstraňuje otoky, příznivě působí na pevnost a pružnost cévních stěn. Pokud s křečovými žilami již máte problémy, které musely být řešeny operativně, cesta vnější aplikací nestačí. Především do svého jídelníčku zařaďte více vlákniny, rutinu, vitamíny. Výborným zdrojem jsou zelené natě a pohanka. Noste pohodlnou obuv a nestůjte dlouho na místě, hlídejte si tělesnou hmotnost a nenoste těžká břemena. Relaxujte s nohama podloženýma ve zvýšené poloze. Kaštanový macerát je obsažen například v masážním preparátu PREVENTY, který vám bude při relaxaci vonět zároveň léčebně působit.

Karel Hadek

 I když nepatřím k teenagerům, občas mě trápí akné na tvářích a bradě. Hledám přirozené a šetrné řešení.

L.V.z Prahy


Je všeobecně známo, že hlavní příčinou výskytu akné v dospívání je zvýšená koncentrace pohlavních hormonů. Bohužel, sklony k projevům tohoto kožního onemocnění trpí dnes stále více lidí středního věku. Na vině bývá nezdravý životní styl, přepracování, nedostatek pohybu, znečištěné životní prostředí. Již víme, že nasazení antibiotik, umývání obličeje mýdlem a odmašťování lihovými přípravky ve svých důsledcích stav pokožky spíše zhorší. Zkušenosti potvrzují, že na čištění pleti se výborně osvědčily oleje rozpustné ve vodě - hydrofilní oleje. Odstraní nečistoty a přebytečný maz, aniž by poškodily ochrannou vrstvu kůže. Vyzkoušejte HY-OLEJ SANTÁLOVÝ nebo speciální HY-OLEJ NA ODSTRAŇOVÁNÍ MAKE-UPU. Jako speciální preparát na ošetření pleti s akné používejte krém AKNETTEMATEŘÍDOUŠKOVÝ nebo TEA TREE regenerační krém.

Karel HadekSlyšela jsem, že kaštanový olej působí na zlepšení křečových žil. Byla jsem s křečovými žilami před půl rokem na operaci a teď hledám mazání jako prostředek proti vzniku nových.

D. D., Luhačovice


Pro křečové žíly platí, že prevence je nade všechna mazání. Pokud se ve vaší rodině vyskytují křečové žíly dědičně, musí se s prevencí začít již prakticky v mládí. Vámi zmíněný kaštanový olej - KAŠTANOVÝ macerát je zde velkým přínosem. Je součástí preparátů firmy Karel Hadek určených pro ošetřování nohou. Má protizánětlivý účinek, tlumí a odstraňuje otoky, příznivě působí na pevnost a pružnost cévních stěn. Pokud s křečovými žilami již máte problémy, které musely být řešeny operativně, cesta vnější aplikací nestačí. Především do svého jídelníčku zařaďte více vlákniny, rutinu, vitamíny. Výborným zdrojem jsou zelené natě a pohanka. Noste pohodlnou obuv a nestůjte dlouho na místě, hlídejte si tělesnou hmotnost a nenoste těžká břemena. Relaxujte s nohama podloženýma ve zvýšené poloze. Kaštanový macerát je obsažen například v masážním preparátu PREVENTY, který vám bude při relaxaci vonět zároveň léčebně působit.

Karel Hadek

 

Slovo úvodem: NENÍ "hadek" JAKO Hadek

Když se podíváme do prvního vydání časopisu Aromaterapie, jež spadá do roku 1993, začíná „Vážený čtenáři". Nemůžeme si odpustit, abychom Vás neoslovovali tradičně, tedy stejně. Tedy…

ROZHOVOR S KARLEM HADKEM

Vážení a milí, v těchto dnech dostá­váte do rukou oblíbené aromaterapeutické přípravky s novým logem Karel Hadek. Následující řádky vám objasní příčinu vzniku této nové, ucelené řady. Věřím, že odstraní lehký pocit nedůvěry, který zákonitě provází každou novinku. Váš Karel Hadek

Aktuální téma: BEZ! KONZERVACE!

Již od chvíle, kdy jsem se kosmetikou začal zabývat jsem byl konfrontován s problémem, který se nazývá konzervace. Nutno dodat, že se jedná o problém, který by si díky své šíři zasloužil nejen jeden článek v Aromaterapii, ale spíše celou knihu.

Novinky a speciality: Koupelové a sprchovací oleje - ŠALVĚJOVÝ, GRAPEFRUITOVÝ

Aromatická koupel je skvělým zážitkem ve vaně plné příjemně teplé voňavé vody hlavně v ročních obdobích, která vnímáme jako chladná. Účinné látky ze zvoleného koupelového oleje se vstřebávají do organizmu jak přes pokožku, tak i inhalací dýchacím systémem. Koupelové oleje pokožku nejen čistí, zároveň ji i ošetřují.

Novinky: ALIPIA

Je to už hodně, hodně dlouho, co jsem vyvinul receptury prvních regeneračních olejů.

Novinky: CANDIÖL

Při počtu éterických olejů, které máme k dispozici, lze říci, že snad na každý problém se nějaký ten olejíček najde. Výzkum jejich účinků potvrzuje jejich antimikrobiální, protiplísňové i antivirální účinky. U jednotlivých olejů někde silnější, někde slabší.

Novinky: PREVENTY

Křečové žíly trápí v dnešní době stále více lidí - nejen ženy, ale i muže. Už i velice mladí lidé znají tento problém. Nebudu popisovat proč, a jak křečové žíly vznikají, ale chci oslovit ty, kterých se tento problém týká.

Novinky: TERMOPODLOŽKA TERMAS

A ještě jeden typ pro zahřátí...

Voňavé novinky

Nevím, kolikrát už jsem slyšel dotaz: „Pane Hadku, kolik éterických olejů máte v nabídce?" Přiznám se, vím jen, že jich je něco kolem stovky, ale kolik doopravdy. Lze to spočítat, ale kdo má takováto čísla nosit v hlavě. Nehledě na to, že to konečné číslo vůbec nepovažuji za důležité.

Novinky a speciality: ELEUTHEROCOCC

Plným botanickým názvem Eleutherococcus senticosus Maxim je přibližně dva a půl metru vysoký keř, patřící do čeledi rostlin břečťanovitých.

Novinky a speciality: INTIMA "POVYROSTLA"

Když jsem začínal psát tento článek, první, co mě napadlo, byla otázka, jak je to dlouho, co jsem se začal zabývat problematikou intimní hygieny žen, co jsem začal utvářet první pokusné receptury. Jak je to dlouho, co tento oblíbený preparát přišel na trh a od této doby slouží k plné spokojenosti širokému spektru v převážné míře uživatelkám i uživatelům.

Dary přírody: NOVÝ OLEJ?

Jednou z novinek, se kterou se na stránkách katalogu můžeme setkat, je olej nejen s exotickým, ale i libozvučným názvem Shea. Považuji za zvláštní, že i v dnešní „rychlé" době je nejen stále co objevovat, ale některé pro Evropu nové věci, mají jinde - tentokráte v Africe - dávnou a osvědčenou tradici.

Škola aromaterapie: AROMATERAPIE NEJEN PRO ZAČÁTEČNÍKY

O aromaterapii je stále větší zájem a tak jsem se, vzhledem k nové prezentaci firmy Aromaterapie Karel Hadek, chtěla podělit o své poznatky a zkušenosti a tím možná i objasnit a přiblížit tento pojem všem nadšeným „aromaterapeutům - začátečníkům" či těm, kterým byla aromaterapie doposud tajemstvím, a její půvab teprve objevují.

Aromaterapeutické masáže: RELAXAČNÍ MASÁŽE s použitím éterických olejů

Masáže v historických dobách a v současnosti.

Aromaterapeutické masáže: BOLESTI ZAD TRÁPÍ 70 % LIDÍ

S bolestmi zad se v některém období života setká téměř každý z nás. Chronické bolesti zad mohou signalizovat i nemoci řady orgánů. Pokud trvají déle než tři měsíce a jsou nepřetržité, mohou být příznakem nejen změn na páteři, ale i obtíže pohybového aparátu či nemoci srdce, plic a orgánů břišní dutiny. Je potřeba vyšetření lékaře nebo chiropraktika, který může posoudit, co je příčinou nemoci zad.

Koutek pro maminky: USÍNÁNÍ DĚTÍ

Každý člověk potřebuje odpočinek a spánek. Kojenci a batolata, jejichž organismus se v prvních letech vyvíjí rychleji než v kterékoli pozdější etapě života, potřebují spánek o to víc.

Zajímavosti, zkušenosti a rady: OBALOVÁ TECHNIKA?

Jako první nás může napadnout, že kůže je jen vnější pokrytí obalující naše tělo, ale všichni víme, že je něčím daleko více. Je to největší tělesný orgán dosahující 1,5 - 2 čtverečního metru s tloušťkou 0,5 - 5 mm, jenž mimo jiné chrání hlouběji uložené orgány před mechanickými úrazy. Dále chrání organismus před ztrátou vody, či vniknutím choroboplodných mikroorganismů. Díky miliónům ner­vových zakončení reaguje na teplo, chlad, dotyk, tlak a bolest a udržuje tělesnou teplotu.

Zajímavosti, zkušenosti a rady: V DOMÁCÍM SALÓNU

Ne každý může nebo chce navštěvovat kosmetický salón, ale přesto by rád své pokožce dopřál to nejlepší. A proto chci přispět do rubriky domácí péče o tělo a pleť - se svými zkušenostmi s kosmetikou Karla Hadka.

Zajímavosti, zkušenosti a rady: JÁ A NEURODERMATITIDA

Není to tak dlouho, co mé problémy s pokožkou byly nazvány neurodermatitidou, do té doby jsem měla atopický ekzém nebo nějaký jiný druh ekzému, podle toho jak který lékař to nazval. Začala jsem se touto věcí zabývat tedy sama, abych přišla na rozdíl mezi těmito pojmy. Jediné, čím se vše lišilo, byla skladba slov ve větách. U neurodermatitidy bylo vždy napsáno mnohem méně.

Z vašich dopisů: FENYKL NA BŘÍŠKO

Vážený pane Hadku. Dovolte mi, abych vám touto cestou vyjádřila upřímný dík a přidala také poděkování od mé známé. Má doma tříměsíční miminko, které často trápí nadýmání, pláče i v noci.

Z vašich dopisů: V POHODĚ S ELEUTHEROCOCCEM

Vážení, jsem jedním z vašich spokojených zákazníků. Jako profesionální masér jsem se před lety po kurzu aromaterapie u pana Hadka rozhodl používat olejové preparáty ve své praxi i doma. Dodnes jsem stálým odběratelem.

Z vašich dopisů: PŘEVALOVÁNÍ S OLEJEM

Vážení a milí, chci se s vámi podělit o své zkušenosti s používáním olejové léčebné kosmetiky. Vlastně jsem s ní začala již dávno, jako samozásobitelka a samospotřebitelka. Znáte to: chodila jsem s dětmi do přírody a nasbírala třezalku, naložila do nejlevnějšího konzumního oleje.

Z vašich dopisů: INTIMA PRO CELOU RODINU

Milý pane Hadku, již si přesně nevzpomínám, zda se psal rok 1992, či 93 kdy jsem si na základě Vašeho telefonického doporučení poprvé zakoupila INTIMU, o které jste nejen hezky, ale i odborně hovořil.

Poradna

Poradna: NEMUSÍME MÍT VŠECHNO

CO DĚLAT, POKUD NÁS ZASTIHNE CHŘIPKA