Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie - 1/2007

Zajímavosti, zkušenosti a rady: V DOMÁCÍM SALÓNU

OŠETŘENÍ PLETI

Ne každý může nebo chce navštěvovat kosmetický salón, ale přesto by rád své pokožce dopřál to nejlepší. A proto chci přispět do rubriky domácí péče o tělo a pleť - se svými zkušenostmi s kosmetikou Karla Hadka.

Svou pleť bych nazvala smíšenou a střídavě citlivou. V době „klidu" mohu použít z této kosmetiky cokoliv a nedělá mi to žádné problémy. Avšak v době, kdy je má pokožka citlivá a podrážděná volím neutrální preparáty - jen čisté anebo po kapkách zkouším přidávat éterické oleje. Nejvíce mi vyhovují éterické oleje z cedrového dřeva, santálový a čajovníkový. Tuto kosmetiku používá celá moje rodina. Každému vyhovuje něco jiného, a proto musím zdůraznit, že aromaterapie je záležitost velice individuální! Je tedy potřeba si zvolit éterické oleje, které budou svými terapeutickými účinky vyhovovat právě vám. A pokud si sami netroufáte, můžete vyhledat kosmetičku či terapeuta a nechat si poradit, ale ani ten nemůže zaručit správný výběr. Každý jsme individualita a proto i každý organismus reaguje jinak. V případě, že nemáte s éterickými oleji ještě žádné zkušenosti, doporučila bych volit taktéž neutrální preparáty. A případně si z nich vždy trošku odebrat, přikápnout nějaký vámi vybraný éterický olej na pokožce - nejlépe v loketní jamce, tam je pokožka velmi vnímavá - vyzkoušet reakci. A tímto způsobem, dle mého, je nejlepší možnost jak si vybrat své oblíbené a hlavně účinné „éteráčky". Nesmí se samozřejmě zapomenout na opatrnost při používání a manipulaci s preparáty, jelikož jsou bez chemické konzervace!

Ranní a večerní ošetření je v podstatě velice podobné.
 

K rannímu ošetření pleti jsem si oblíbila tyto preparáty

HY-OLEJ NEUTRÁLNÍ 

ČAJOVNÍKOVOU Pleťovou vodu

Regenerační olej NEUTRÁLNÍ BPJ nebo nově vyvinutý reg. olej ROSEA anebo krém SHEADERM TH.
 

Způsob mého ošetření:

HY-olej krátce vmasíruji do pokožky a důkladně opláchnu vlažnou vodou. Poté pleť očistím pomocí pleťové vody a vatových tampónů. Nakonec si na obličej krk a dekolt nanesu olej či krém a jemně vetřu do pokožky.

Výše zmíněné - NEUTRÁLNÍ BPJolej ROSEA a krém SHEADERM - používám i na pokožku kolem očí. Na oční okolí mám i vyzkoušenou a mohu doporučit lecitinovou masku, jinak samozřejmě přímo určený oční krém SHEA CARRE.

Oleje BPJ a ROSEA jsou vhodné zejména v zimním období, kdy mráz nepřijde do kontaktu s vodou obsaženou v krémech.

Všechny regenerační oleje by se též daly definovat jako bezvodé krémy. Není tajemstvím, že krémy se skládají z vodní a tukové fáze. U regeneračních olejů se jedná pouze o olej, tedy tukovou složku, ve které jsou obsaženy i emulgátory (lecitin). Pokud nanášíme preparát na vlhkou pleť dochází k vytvoření emulze, tedy krému. Z tohoto pohledu lze též regenerační olej definovat jako polotovar.
 

Večerní ošetření provádím stejně, jen s tím rozdílem, že jako první použiji HY-OLEJ NA ODSTRAŇOVÁNÍ MAKE-UPU. A to tím způsobem, že na pokožku nakapu několik kapek oleje a poté setřu vatovým tampónem. Další postup je stejný jako při ranním ošetření.

Přibližně jednou za 14 dnů dopřeji pokožce regenerační masku. Na očištěnou pleť nanesu masku lecitinovou anebo NATURALIA W/O a jemně vmasíruji do pokožky na obličeji, krku a dekoltu. Maska se může nechat působit 20 minut, ale vůbec nic se nestane, když ji nechám na obličeji i přes noc - spíše naopak - výsledek je ještě efektivnější. Pleť je pak příjemně vláčná a jemná.

Asi jednou týdně nechám pokožku odpočinout od make-upu a líčidel a nechávám ji jen tak „dýchat".

Nezapomínejme také na své rty! Jestliže máte často problémy se suchými, popraskanými rty - určitě stojí za to vyzkoušet balzám na rty LIPPEA SPF a při oparech HERPILAN. Tyto preparáty mohou taktéž ocenit příznivci zimních sportů.

Tip: Jeden palec položte na druhý a oba opřete o kořen nosu. Prsteníky obou rukou jemně přejíždějte od středu úst ke koutkům. Pomalu připojte prostředníky, potom i ukazováky. Celý postup nejprve provádějte na horním rtu, potom na dolním. Ruce zůstanou ve stejné pozici, konečky ukazováků a prostředníků vykonávají krouživé pohyby u koutků úst. Kružte nejprve jedním směrem, potom opačným, pohyby musí být pomalé a hluboké. Aromaterapeutická kosmetika KH je opravdu extra třída! Doporučuji ji úplně všem a zvláště pak lidem s problematickou pletí (s ekzémy, lupénkou atd.). Než jsem se seznámila s touto kosmetikou, měla jsem neustálé problémy – časté svědění, extrémně vysušenou pokožku atd. Pomoc lékařů spočívala v krémech s kortikoidy, vysušujících smradlavých pudrech apod. Nezlobím se však na ně..., proč volit zdlouhavější a obtížnější cestu, když je tady jedna jednoduchá, sice na první pohled rychle účinná, ale na pohled druhý naprosto k ničemu, to už ale přece není podstatné... Díky za to, že máme možnost volby a já jsem si zvolila aromaterapii a kosmetiku Karla Hadka. Upozorňuji však, že účinek není okamžitý, ale zato spolehlivý!

P.S. Pomohl mi taky JALOVCOVÝ éterický olej. Užívala jsem jej orálně – denně po třech kapkách. Někteří terapeuté orální užívání sice nedoporučují, myslím si však, že důvodem je jejich pochybnost o kvalitě olejů, které používají. Já jsem se nebála to vyzkoušet, protože oleje od “Hadka“ jsou nejkvalitnější na trhu. Dnes kdy píši tento článek nemám na těle ani flíček a k doktorům chodím jen na povinné prohlídky.

Lucie Štěpánová

 

Slovo úvodem: NENÍ "hadek" JAKO Hadek

Když se podíváme do prvního vydání časopisu Aromaterapie, jež spadá do roku 1993, začíná „Vážený čtenáři". Nemůžeme si odpustit, abychom Vás neoslovovali tradičně, tedy stejně. Tedy…

ROZHOVOR S KARLEM HADKEM

Vážení a milí, v těchto dnech dostá­váte do rukou oblíbené aromaterapeutické přípravky s novým logem Karel Hadek. Následující řádky vám objasní příčinu vzniku této nové, ucelené řady. Věřím, že odstraní lehký pocit nedůvěry, který zákonitě provází každou novinku. Váš Karel Hadek

Aktuální téma: BEZ! KONZERVACE!

Již od chvíle, kdy jsem se kosmetikou začal zabývat jsem byl konfrontován s problémem, který se nazývá konzervace. Nutno dodat, že se jedná o problém, který by si díky své šíři zasloužil nejen jeden článek v Aromaterapii, ale spíše celou knihu.

Novinky a speciality: Koupelové a sprchovací oleje - ŠALVĚJOVÝ, GRAPEFRUITOVÝ

Aromatická koupel je skvělým zážitkem ve vaně plné příjemně teplé voňavé vody hlavně v ročních obdobích, která vnímáme jako chladná. Účinné látky ze zvoleného koupelového oleje se vstřebávají do organizmu jak přes pokožku, tak i inhalací dýchacím systémem. Koupelové oleje pokožku nejen čistí, zároveň ji i ošetřují.

Novinky: ALIPIA

Je to už hodně, hodně dlouho, co jsem vyvinul receptury prvních regeneračních olejů.

Novinky: CANDIÖL

Při počtu éterických olejů, které máme k dispozici, lze říci, že snad na každý problém se nějaký ten olejíček najde. Výzkum jejich účinků potvrzuje jejich antimikrobiální, protiplísňové i antivirální účinky. U jednotlivých olejů někde silnější, někde slabší.

Novinky: PREVENTY

Křečové žíly trápí v dnešní době stále více lidí - nejen ženy, ale i muže. Už i velice mladí lidé znají tento problém. Nebudu popisovat proč, a jak křečové žíly vznikají, ale chci oslovit ty, kterých se tento problém týká.

Novinky: TERMOPODLOŽKA TERMAS

A ještě jeden typ pro zahřátí...

Voňavé novinky

Nevím, kolikrát už jsem slyšel dotaz: „Pane Hadku, kolik éterických olejů máte v nabídce?" Přiznám se, vím jen, že jich je něco kolem stovky, ale kolik doopravdy. Lze to spočítat, ale kdo má takováto čísla nosit v hlavě. Nehledě na to, že to konečné číslo vůbec nepovažuji za důležité.

Novinky a speciality: ELEUTHEROCOCC

Plným botanickým názvem Eleutherococcus senticosus Maxim je přibližně dva a půl metru vysoký keř, patřící do čeledi rostlin břečťanovitých.

Novinky a speciality: INTIMA "POVYROSTLA"

Když jsem začínal psát tento článek, první, co mě napadlo, byla otázka, jak je to dlouho, co jsem se začal zabývat problematikou intimní hygieny žen, co jsem začal utvářet první pokusné receptury. Jak je to dlouho, co tento oblíbený preparát přišel na trh a od této doby slouží k plné spokojenosti širokému spektru v převážné míře uživatelkám i uživatelům.

Dary přírody: NOVÝ OLEJ?

Jednou z novinek, se kterou se na stránkách katalogu můžeme setkat, je olej nejen s exotickým, ale i libozvučným názvem Shea. Považuji za zvláštní, že i v dnešní „rychlé" době je nejen stále co objevovat, ale některé pro Evropu nové věci, mají jinde - tentokráte v Africe - dávnou a osvědčenou tradici.

Škola aromaterapie: AROMATERAPIE NEJEN PRO ZAČÁTEČNÍKY

O aromaterapii je stále větší zájem a tak jsem se, vzhledem k nové prezentaci firmy Aromaterapie Karel Hadek, chtěla podělit o své poznatky a zkušenosti a tím možná i objasnit a přiblížit tento pojem všem nadšeným „aromaterapeutům - začátečníkům" či těm, kterým byla aromaterapie doposud tajemstvím, a její půvab teprve objevují.

Aromaterapeutické masáže: RELAXAČNÍ MASÁŽE s použitím éterických olejů

Masáže v historických dobách a v současnosti.

Aromaterapeutické masáže: BOLESTI ZAD TRÁPÍ 70 % LIDÍ

S bolestmi zad se v některém období života setká téměř každý z nás. Chronické bolesti zad mohou signalizovat i nemoci řady orgánů. Pokud trvají déle než tři měsíce a jsou nepřetržité, mohou být příznakem nejen změn na páteři, ale i obtíže pohybového aparátu či nemoci srdce, plic a orgánů břišní dutiny. Je potřeba vyšetření lékaře nebo chiropraktika, který může posoudit, co je příčinou nemoci zad.

Koutek pro maminky: USÍNÁNÍ DĚTÍ

Každý člověk potřebuje odpočinek a spánek. Kojenci a batolata, jejichž organismus se v prvních letech vyvíjí rychleji než v kterékoli pozdější etapě života, potřebují spánek o to víc.

Zajímavosti, zkušenosti a rady: OBALOVÁ TECHNIKA?

Jako první nás může napadnout, že kůže je jen vnější pokrytí obalující naše tělo, ale všichni víme, že je něčím daleko více. Je to největší tělesný orgán dosahující 1,5 - 2 čtverečního metru s tloušťkou 0,5 - 5 mm, jenž mimo jiné chrání hlouběji uložené orgány před mechanickými úrazy. Dále chrání organismus před ztrátou vody, či vniknutím choroboplodných mikroorganismů. Díky miliónům ner­vových zakončení reaguje na teplo, chlad, dotyk, tlak a bolest a udržuje tělesnou teplotu.

Zajímavosti, zkušenosti a rady: V DOMÁCÍM SALÓNU

Ne každý může nebo chce navštěvovat kosmetický salón, ale přesto by rád své pokožce dopřál to nejlepší. A proto chci přispět do rubriky domácí péče o tělo a pleť - se svými zkušenostmi s kosmetikou Karla Hadka.

Zajímavosti, zkušenosti a rady: JÁ A NEURODERMATITIDA

Není to tak dlouho, co mé problémy s pokožkou byly nazvány neurodermatitidou, do té doby jsem měla atopický ekzém nebo nějaký jiný druh ekzému, podle toho jak který lékař to nazval. Začala jsem se touto věcí zabývat tedy sama, abych přišla na rozdíl mezi těmito pojmy. Jediné, čím se vše lišilo, byla skladba slov ve větách. U neurodermatitidy bylo vždy napsáno mnohem méně.

Z vašich dopisů: FENYKL NA BŘÍŠKO

Vážený pane Hadku. Dovolte mi, abych vám touto cestou vyjádřila upřímný dík a přidala také poděkování od mé známé. Má doma tříměsíční miminko, které často trápí nadýmání, pláče i v noci.

Z vašich dopisů: V POHODĚ S ELEUTHEROCOCCEM

Vážení, jsem jedním z vašich spokojených zákazníků. Jako profesionální masér jsem se před lety po kurzu aromaterapie u pana Hadka rozhodl používat olejové preparáty ve své praxi i doma. Dodnes jsem stálým odběratelem.

Z vašich dopisů: PŘEVALOVÁNÍ S OLEJEM

Vážení a milí, chci se s vámi podělit o své zkušenosti s používáním olejové léčebné kosmetiky. Vlastně jsem s ní začala již dávno, jako samozásobitelka a samospotřebitelka. Znáte to: chodila jsem s dětmi do přírody a nasbírala třezalku, naložila do nejlevnějšího konzumního oleje.

Z vašich dopisů: INTIMA PRO CELOU RODINU

Milý pane Hadku, již si přesně nevzpomínám, zda se psal rok 1992, či 93 kdy jsem si na základě Vašeho telefonického doporučení poprvé zakoupila INTIMU, o které jste nejen hezky, ale i odborně hovořil.

Poradna

Poradna: NEMUSÍME MÍT VŠECHNO

CO DĚLAT, POKUD NÁS ZASTIHNE CHŘIPKA