Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie 01/2014

Zkušenosti a rady: Měsíček lékařský – Calendula officinalis

Měsíček patří k nejznámějším a nejúspěšnějším drogám. Příznivě působí na činnost jater, žlučníku, žaludku a dvanácterníku. Používá se i při léčbě astmatu, kašle, bušení srdce, upravuje menstruaci, hojí vnitřní i venkovní záněty. Zlepšuje práci srdce při mírném snížení krevního tlaku. Hojí ušní, nosní, krční a oční záněty. Zlepšuje odolnost nervové soustavy. Působí fytoncidně. (Fytoncidy – „antibiotika“ vyšších rostlin. Působí proti bakteriím a některým druhům virů.)

Zevně lze používat odvar k omývání nehojících se ran i na gynekologické výplachy. Odvar i celá bylina byly používány na noční ošetření křečových žil. Podporuje jizvení bez hnisání. Je vhodný při studených rukách. V homeopatii je vhodným konstitučním lékem při růži.

V kosmetice je tato rostlinka používána ve formě oleje, krémů, balzámů, tonik. Účinné látky podporují tvorbu tkáně, z toho důvodu je vhodné používání v případě zánětů, proleženin. Krémy s měsíčkem jsou vhodné i na ošetření popraskané pokožky rukou, opruzeniny. Použít se dají i v případě revmatických onemocnění.

Před nedávnem jsem dostala dotaz: „Proč nezařadíte do nabídky vašich krémů také krém s měsíčkem?“

Přiznám se, že tento dotaz mne zarazil. Měsíček pěstujeme na naší malé firemní zahrádce. Tmavě oranžové květy lákají včelky z celého okolí. Měsíček je bylinkou, která u nás zastoupení má. A to hned v několika přípravcích. Prvním je MĚSÍČKOVÉ PLEŤOVÉ TONIKUM. Pomáhat může na zánětlivou pokožku. Zde bych chtěla zmínit, že nemusí jít pouze o ošetřování akné. Pleťová tonika a vody jsou vhodné i pro ošetřování dalších částí těla, nejenom pokožky obličeje. Uplatnění najdou na nohách, pokožce kloubů, sloužit mohou i k obkladům.

CALEN B a CALEN K zastupují výrobky spadající do oblasti masážních přípravků. Zde možná nastal důvod k otázce ohledně zařazení CALENů. Málokdo hledá měsíčkové speciality mezi masážními přípravky.

CALEN B – speciální balzám. CALEN K – speciální krém. Jaký je mezi nimi rozdíl?

CALEN B neobsahuje vodu, základem je bambucké máslo. Konzistence je hustší, má výborné promašťovací účinky. Vhodný je na pokožku hodně suchou, rozpraskanou i zánětlivou. Velikou výhodu spatřuji v možnosti jeho použití jako základu při masáži. Účinné složky kombinované s masáží vykazují jedinečné výsledky. Dojde k rychlejšímu působení účinných látek, ke zrychlení látkové výměny v masírované oblasti. Účinek lze zvýšit i provedením zábalu. Masírovat můžete nohy, ruce, obličej, ale i oblast pánve či beder. Balzám lze použít i pro ošetření kloubů. Prostě a jednoduše všude, kde se projevují příznaky zánětů. Zánět není pouze akné nebo hnisavý projev na pokožce.

CALEN K obsahuje vodu. Konzistence je jemnější, dobře vstřebatelná. Hodí se na klasické denní ošetřování pokožky. Výhodou je právě vysoká vstřebatelnost, proto jej lze doporučit na ošetřování pokožky dospívající mládeže. Při kosmetickém ošetření jej lze použít jako masku.

Opruzeniny se vyskytují u malých dětí, ale mnohdy se s nimi setkávají i dospělí. I zde je měsíčkový krém vhodným pomocníkem.

Co všechno napsat o měsíčkových přípravcích? Využití je mnohostranné. Mám dojem, že jsou opravdu trochu nedoceněné a i my jsme o nich měli informovat naše aroma-spotřebitele více. Trochu jsme se domnívali, že o nich ví každý a není potřeba se o nich rozepisovat. Opak je pravdou.

Pokud máte zkušenosti s měsíčkovými přípravky a nejen jimi, budu ráda, pokud se o ně podělíte s námi a dalšími čtenáři časopisu Aromaterapie.

Michaela Švorcová

Úvodní slovo Karla Hadka

Hned druhý den po Mikuláši se pro mě počasí podstatně zlepšilo. Štědrý večer + 22 °C, Silvestr + 23 °C, samozřejmě, že ve stínu, modrá obloha bez mráčku, jen ten vítr občas pozlobil. Nic však nebránilo tomu, abych v závětří vystavoval tělo sluníčku v naději, že za odměnu vyrobí dostatek vitamínu D čili serotoninu. Hnědnoucí pokožka jistě také není k zahození. Občasné nutné zchlazení nabízela zhruba 22 °C „chladná“ voda Rudého moře.

Novinky: Šalvěj muškátová

Hned v úvodu bych rád uvedl, že občas se můžeme dočíst, že šalvějový olej (Salvia officinalis) a olej muškátové šalvěje (Salvia sclarea) jsou si podobné. Jako u většiny konstatování, je to otázka úhlu pohledu. A tak pro začátek budu souhlasit. Ano, oba oleje jsou si podobné. Oba mají v názvu slovo šalvěj a oba jsou tekuté… Tím ale ona „podobnost“ končí. Zásadní rozdíl bude zřejmý, pokud se podíváme na složení obou olejů.

Novinky: Nosní aplikátor

Na žádost našich zákazníků zařazujeme do prodeje nosní aplikátor.

Novinky: Příjemná změna pro maminky a jejich ratolesti

Počínaje tímto vydáním časopisu je nachystaná změna pro všechny maminky. Díky Vašim postřehům, nápadům a dotazům jsme se rozhodli nepatrně zamíchat obsahem Vaší oblíbené BABY SADY, kód 2729.

Novinka: PLANT-PROTECTOR

Rád bych Vám představil výjimečný přípravek. Jedná se o pomocný prostředek PLANT-PROTECTOR, který je určen pro zvýšení odolnosti a obranyschopnosti rostlin vůči škůdcům.

Novinky: Monika Mannová – distribútor AKH a Aromafauna v SR

Svojim povolaním som reportérka, televízna moderátorka, autorka a dramaturgička programov. Vyštudovala som žurnalistiku. Pracovala som ako investigatívna reportérka, spravodajkyňa i moderátorka vo veľkých i menších televíziách. Vytvorila som niekoľko dokumentov. Animujem a kreslím.

Novinky: Karel Hadek v Rusku

Jméno Karla Hadka v Rusku poprvé zaznělo už před 15 lety. V té době se zájem o aromaterapii začínal teprve probouzet. Objevili se podnikatelé, kteří začali kupovat preparáty Karla Hadka v Čechách a dováželi je do Ruska, aby uspokojili potřeby nadšenců pro přírodní kosmetiku.

Slovo odborníka: Zimní svědivost

V chladné části roku se vždy množí dotazy týkající se zvýšené svědivosti pokožky a možnosti se této nepříjemnosti zbavit.

Slovo odborníka: Jak se zbavit vaginálních mykóz jednou provždy

Kdybych si směla k péči o tělo vybrat jen jeden jediný kosmetický výrobek, jsem si jistá, že by to byl intimní mycí olej HY-INTIMA.

Slovo odborníka: Chvála levanduli – éterický zázrak nejen na popáleniny

V poslední době mám ráda vůni levandule, a tak jsem si ji koupila do „domácí lékárničky“, jak už nám na kurzu aromaterapie před lety radil Karel Hadek. Netrvalo dlouho, a našla svoje uplatnění.

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadku,

před 14 dny jsem nechala na dermatologii dceři diagnostikovat molusky a většinu z nich ihned také "seškrábnout". Bolestivý zákrok a následné komplikované hojení ale byly úplně zbytečné. Bohužel dcerka, lékařka ani já jsme totiž nepostřehly všechny molusky, až doma jsme objevily další a představa druhého „krvavého masakru” mě přiměla pátrat a dopátrat se Vašeho výrobku.

Zkušenosti a rady: Z krásného výletu

Přišla zima, za oknem jsou bílé třpytící se závěje, mráz barví tváře do červena a doma panuje hřejivé aroma zázvorového čaje. Za zimních večerů je velmi příjemné si zavzpomínat na dobrodružství.

Zkušenosti a rady: Fotodokumentace

To snad není možné?! Jak rychle to zabralo a to zlepšení! Musím napsat panu Hadkovi a poděkovat mu. Ale jak dokázat, že preparát viditelně pomohl a podělit se (co nejlépe) o svou zkušeností s ostatními?

Zkušenosti a rady: Krásné vlasy bez šampónu

Ty máš tak krásné vlasy. Tak tuhle větu slýchám v poslední době velmi často. Důvodů to může mít víc, od složení stravy, přes dědičné dispozice, po kvalitní péči a nůžky mojí skvělé kadeřnice. Jsem ale přesvědčena, že nemalou roli hraje také pravidelné používání mycího oleje na vlasy.

Zkušenosti a rady: Vánoční dárek

Dobrý den, před Vánocemi jsem spolu s vyřízenou objednávkou dostala od Vás dárek – CITRONOVOU pleťovou vodu. Nejprve jsem netušila, jaké by pro mě mohlo být její využití, ale ten den mě zrovna v práci dost bolely křečové žíly a neměla jsem už nic, čím bych je ošetřila, a tak z „nouze” jsem vyzkoušela tu citronovou vodu a byla velice mile překvapena – ne sice velkým, ale přece jen stahujícím účinkem.

Zkušenosti a rady: Na kožní problémy Sheaderm a Desinfi

Mám dobrou zprávu a naději pro ty, kteří mají kožní problém, jako jsem měla já.

Zkušenosti a rady: Těhotenství a aromaterapie

V době očekávání miminka se pro nastávající maminku mění svět, její dosavadní život. Pro mnohé maminky se život otočí „naruby“. Nechci, aby to vyznělo nevhodně, ale těhotenství je pro organismus ženy veliký zvrat, obrat. Myslím tím hormonální změny, tělesné změny, psychické změny.

Zkušenosti a rady: Měsíček lékařský – Calendula officinalis

Měsíček patří k nejznámějším a nejúspěšnějším drogám. Příznivě působí na činnost jater, žlučníku, žaludku a dvanácterníku. Používá se i při léčbě astmatu, kašle, bušení srdce, upravuje menstruaci, hojí vnitřní i venkovní záněty. Zlepšuje práci srdce při mírném snížení krevního tlaku.

Hadkovske zamyšlení

Jak to bylo...

Poradna

Koutek pro maminky: Pro maminky

V našem Baby clubu Nekky ve Zlíně, pořádáme nejen kurzy plavání a cvičení, ale i kurzy pro budoucí maminky. Kurz Péče o dítě je zaměřen především na praktickou ukázku, jak zvládat slasti a strasti spojené s každodenním režimem. Maminky si vyzkouší zvedání, nošení, polohování miminka, základy první pomoci.

Kurzy: Račí údolí v Rychlebských horách – Jeseníky

Již třetím rokem pro vás připravujeme kurzy aromaterapie v malebném prostředí magických Rychlebských hor v Račím údolí u Javorníku.

Aromafauna: Aromaterapie jako základ zdraví zvířat

O Aromafauně jsem se poprvé dozvěděla v katalogu Karla Hadka, kde byly prezentovány nové přípravky AromaFauna pro zvířata. Již delší dobu jsem hledala pro svou prodejnu chovatelských potřeb přípravky, které by splňovaly veškeré nároky na složení, funkčnost a zároveň cenu.

AromaFauna: Děkuji...

Milá Míšo, již čtvrtým rokem pracuji s úžasnou a pro mě jedinou kosmetikou pro naše zvířecí mazlíčky, s kosmetikou AROMAFAUNA.