Facebook Twitter YouTube E-shop Karel Hadek Aromafauna Aromaflora

Časopis

Celé číslo ke stažení

Časopis Aromaterapie 01/2014

Novinky: Karel Hadek v Rusku

Jméno Karla Hadka v Rusku poprvé zaznělo už před 15 lety. V té době se zájem o aromaterapii začínal teprve probouzet. Objevili se podnikatelé, kteří začali kupovat preparáty Karla Hadka v Čechách a dováželi je do Ruska, aby uspokojili potřeby nadšenců pro přírodní kosmetiku. Přestože šlo o velmi malé dodávky, už tehdy mezi těmito podnikateli vzplanuly horlivé boje o sféru vlivu. Ve výsledku tyto konflikty škodily značce a brzdily její šíření. Proto se v roce 2011 Karel Hadek rozhodl zorganizovat oficiální zastoupení své značky v Rusku.

 

První dodávky

6. června 2012 byla v Jekatěrinburgu, městě s 1,5 mil. obyvatel, registrována „Aromaterapie Karel Hadek Rus s. r. o.“ Prvoplánovým úkolem, bylo zjednání legálního dovozu a prodeje pro aromaterapeuty v Rusku. První zkušební série byla importována v dubnu 2013. Nejdříve bylo však potřeba provést certifikaci téměř 500 názvů produkce. Kvůli tomu se muselo provést několik laboratorních testů každého preparátu, k čemuž bylo potřeba vynaložit značné organizační úsilí a vysoké finanční výdaje. Druhou etapou bylo osvojení si procesu samostatného celního odbavení, což je pro Rusko unikátním jevem. Vzhledem k tomu, že je tento proces velmi složitý, menší a střední ruští dovozci raději platí celním brokerům 50 až 500 eur za název jednoho výrobku, jen aby se tím nemuseli zabývat sami. Pro nás by taková spolupráce s brokery byla velice ztrátová s ohledem na velmi široký sortiment Karel Hadek a to, že nemůžeme skladovat produkci skladovat kvůli její krátké trvanlivosti. V současné době se dodává 2krát do měsíce, doba dodání je 7 až 14 dní, což umožňuje, aby klienti obdrželi produkci nejvyšší čerstvosti. Dodání je zprostředkováno přímými leteckými spoji do Jekatěrinburgu z Prahy nebo Karlových Varů.

 

E-shop

Aby ruským klientům nescházely jejich oblíbené preparáty od Hadka, v době, kdy se pracovalo na osvojení procesu dovozu, byl vytvořen e-shop. První objednávka byla přijata 7. června 2012, v den, kdy byl e-shop zprovozněn. Objednávky se posílaly z výrobny v Čechách (ruské zákony nepožadují zdanění zboží pro osobní použití). Platba probíhala pomocí karet umožňujících převod finančních prostředků na účet společnosti 1. Aromaterapeutická KH a. s.

 

Propagace

Hlavním prostředkem šíření aromaterapie Karla Hadka v Rusku jsou semináře. Jsou to velké události pro obyčejné lidi i pro specialisty, kteří se zajímají o aromaterapii. Od zprovoznění zastoupení v Rusku bylo provedeno 8 seminářů Karla Hadka v 5 největších ruských městech. V lednu 2013 byl vydán katalog kosmetických a hygienických aromaterapeutických preparátů Karla Hadka, zájemci si rozebrali téměř celé vydání 3000 výtisků.

Na ruských stránkách se pravidelně publikují překlady článků z časopisu Aromaterapie. V říjnu 2013 vyšel ve specializovaném časopise „Krása PRO“ velký rozhovor s Karlem Hadkem.

Každodenně probíhají e-mailem nebo telefonicky konzultace klientů. Toho se účastní i sám pan Hadek, kterému přeposíláme nejtěžší otázky. Rozhodně nám velmi pomáhají konzultace paní Švorcové, která má rozsáhlé zkušenosti v oblasti kosmetologie.

V srpnu 2013 se v Jekatěrinburgu otevřela kancelář „Aromaterapie Karel Hadek Rus s. r. o.“, kam může přijít jakýkoli zájemce, aby obdržel konzultaci, zeptal se na otázky, které ho zajímají, vyzkoušel si testery produkce, podal objednávku nebo pořídil potřebné preparáty. V několika ruských městech pracují filiálky zastupitelstva, lékárny, specializované obchody, kosmetologická pracoviště, které používají nebo prodávají preparáty KH.

I přes všechny obtíže se aromaterapie Karla Hadka, jeho preparáty a nápady v Rusku šíří a pomáhají lidem nejen vyřešit jejich problémy, ale také změnit pohled na takové zásadní věci jako je příroda, okolní svět, dobro, štěstí a samozřejmě zdraví. Připadá mi, že je tomu tak i v Čechách, že?

Anatolij Mich
Aromaterapie Karel Hadek Rus s. r. o.
Jekatěrinburg, Rusko

Úvodní slovo Karla Hadka

Hned druhý den po Mikuláši se pro mě počasí podstatně zlepšilo. Štědrý večer + 22 °C, Silvestr + 23 °C, samozřejmě, že ve stínu, modrá obloha bez mráčku, jen ten vítr občas pozlobil. Nic však nebránilo tomu, abych v závětří vystavoval tělo sluníčku v naději, že za odměnu vyrobí dostatek vitamínu D čili serotoninu. Hnědnoucí pokožka jistě také není k zahození. Občasné nutné zchlazení nabízela zhruba 22 °C „chladná“ voda Rudého moře.

Novinky: Šalvěj muškátová

Hned v úvodu bych rád uvedl, že občas se můžeme dočíst, že šalvějový olej (Salvia officinalis) a olej muškátové šalvěje (Salvia sclarea) jsou si podobné. Jako u většiny konstatování, je to otázka úhlu pohledu. A tak pro začátek budu souhlasit. Ano, oba oleje jsou si podobné. Oba mají v názvu slovo šalvěj a oba jsou tekuté… Tím ale ona „podobnost“ končí. Zásadní rozdíl bude zřejmý, pokud se podíváme na složení obou olejů.

Novinky: Nosní aplikátor

Na žádost našich zákazníků zařazujeme do prodeje nosní aplikátor.

Novinky: Příjemná změna pro maminky a jejich ratolesti

Počínaje tímto vydáním časopisu je nachystaná změna pro všechny maminky. Díky Vašim postřehům, nápadům a dotazům jsme se rozhodli nepatrně zamíchat obsahem Vaší oblíbené BABY SADY, kód 2729.

Novinka: PLANT-PROTECTOR

Rád bych Vám představil výjimečný přípravek. Jedná se o pomocný prostředek PLANT-PROTECTOR, který je určen pro zvýšení odolnosti a obranyschopnosti rostlin vůči škůdcům.

Novinky: Monika Mannová – distribútor AKH a Aromafauna v SR

Svojim povolaním som reportérka, televízna moderátorka, autorka a dramaturgička programov. Vyštudovala som žurnalistiku. Pracovala som ako investigatívna reportérka, spravodajkyňa i moderátorka vo veľkých i menších televíziách. Vytvorila som niekoľko dokumentov. Animujem a kreslím.

Novinky: Karel Hadek v Rusku

Jméno Karla Hadka v Rusku poprvé zaznělo už před 15 lety. V té době se zájem o aromaterapii začínal teprve probouzet. Objevili se podnikatelé, kteří začali kupovat preparáty Karla Hadka v Čechách a dováželi je do Ruska, aby uspokojili potřeby nadšenců pro přírodní kosmetiku.

Slovo odborníka: Zimní svědivost

V chladné části roku se vždy množí dotazy týkající se zvýšené svědivosti pokožky a možnosti se této nepříjemnosti zbavit.

Slovo odborníka: Jak se zbavit vaginálních mykóz jednou provždy

Kdybych si směla k péči o tělo vybrat jen jeden jediný kosmetický výrobek, jsem si jistá, že by to byl intimní mycí olej HY-INTIMA.

Slovo odborníka: Chvála levanduli – éterický zázrak nejen na popáleniny

V poslední době mám ráda vůni levandule, a tak jsem si ji koupila do „domácí lékárničky“, jak už nám na kurzu aromaterapie před lety radil Karel Hadek. Netrvalo dlouho, a našla svoje uplatnění.

Zkušenosti a rady: Vážený pane Hadku,

před 14 dny jsem nechala na dermatologii dceři diagnostikovat molusky a většinu z nich ihned také "seškrábnout". Bolestivý zákrok a následné komplikované hojení ale byly úplně zbytečné. Bohužel dcerka, lékařka ani já jsme totiž nepostřehly všechny molusky, až doma jsme objevily další a představa druhého „krvavého masakru” mě přiměla pátrat a dopátrat se Vašeho výrobku.

Zkušenosti a rady: Z krásného výletu

Přišla zima, za oknem jsou bílé třpytící se závěje, mráz barví tváře do červena a doma panuje hřejivé aroma zázvorového čaje. Za zimních večerů je velmi příjemné si zavzpomínat na dobrodružství.

Zkušenosti a rady: Fotodokumentace

To snad není možné?! Jak rychle to zabralo a to zlepšení! Musím napsat panu Hadkovi a poděkovat mu. Ale jak dokázat, že preparát viditelně pomohl a podělit se (co nejlépe) o svou zkušeností s ostatními?

Zkušenosti a rady: Krásné vlasy bez šampónu

Ty máš tak krásné vlasy. Tak tuhle větu slýchám v poslední době velmi často. Důvodů to může mít víc, od složení stravy, přes dědičné dispozice, po kvalitní péči a nůžky mojí skvělé kadeřnice. Jsem ale přesvědčena, že nemalou roli hraje také pravidelné používání mycího oleje na vlasy.

Zkušenosti a rady: Vánoční dárek

Dobrý den, před Vánocemi jsem spolu s vyřízenou objednávkou dostala od Vás dárek – CITRONOVOU pleťovou vodu. Nejprve jsem netušila, jaké by pro mě mohlo být její využití, ale ten den mě zrovna v práci dost bolely křečové žíly a neměla jsem už nic, čím bych je ošetřila, a tak z „nouze” jsem vyzkoušela tu citronovou vodu a byla velice mile překvapena – ne sice velkým, ale přece jen stahujícím účinkem.

Zkušenosti a rady: Na kožní problémy Sheaderm a Desinfi

Mám dobrou zprávu a naději pro ty, kteří mají kožní problém, jako jsem měla já.

Zkušenosti a rady: Těhotenství a aromaterapie

V době očekávání miminka se pro nastávající maminku mění svět, její dosavadní život. Pro mnohé maminky se život otočí „naruby“. Nechci, aby to vyznělo nevhodně, ale těhotenství je pro organismus ženy veliký zvrat, obrat. Myslím tím hormonální změny, tělesné změny, psychické změny.

Zkušenosti a rady: Měsíček lékařský – Calendula officinalis

Měsíček patří k nejznámějším a nejúspěšnějším drogám. Příznivě působí na činnost jater, žlučníku, žaludku a dvanácterníku. Používá se i při léčbě astmatu, kašle, bušení srdce, upravuje menstruaci, hojí vnitřní i venkovní záněty. Zlepšuje práci srdce při mírném snížení krevního tlaku.

Hadkovske zamyšlení

Jak to bylo...

Poradna

Koutek pro maminky: Pro maminky

V našem Baby clubu Nekky ve Zlíně, pořádáme nejen kurzy plavání a cvičení, ale i kurzy pro budoucí maminky. Kurz Péče o dítě je zaměřen především na praktickou ukázku, jak zvládat slasti a strasti spojené s každodenním režimem. Maminky si vyzkouší zvedání, nošení, polohování miminka, základy první pomoci.

Kurzy: Račí údolí v Rychlebských horách – Jeseníky

Již třetím rokem pro vás připravujeme kurzy aromaterapie v malebném prostředí magických Rychlebských hor v Račím údolí u Javorníku.

Aromafauna: Aromaterapie jako základ zdraví zvířat

O Aromafauně jsem se poprvé dozvěděla v katalogu Karla Hadka, kde byly prezentovány nové přípravky AromaFauna pro zvířata. Již delší dobu jsem hledala pro svou prodejnu chovatelských potřeb přípravky, které by splňovaly veškeré nároky na složení, funkčnost a zároveň cenu.

AromaFauna: Děkuji...

Milá Míšo, již čtvrtým rokem pracuji s úžasnou a pro mě jedinou kosmetikou pro naše zvířecí mazlíčky, s kosmetikou AROMAFAUNA.